uzywanie sprzetu z USA w Polsce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-27, 08:47   #1
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039

uzywanie sprzetu z USA w Polsce


mam pytanie do podrozujacych czesto wizazanek emigrantek. czy jak np lecicie do Polski to uzywacie tam sprzetu ze Stanow? jak to robicie? poszlam do Best Buy pare dni temu z zamiarem kupienia voltage converter. cos takiego, zebym mogla wziac swojego laptopa i tam uzywac, nie wspominajac o ladowarce do aparatu cyfrowego...
facet powiedzial mi, ze w USA czegos taiego nie kupie, ze oni tylko maja converter do rzeczy STAMTAD, ktorych mialabym uzywac TU. ale nie na odwrot...
nie wiem co zrobic, naprawde powinnam poczekac i kupic takie cos w Polsce, a moze na lotnisku?
pomocy... dziewczyny, jak wy nie wiecie to moze Wasi TZ beda sie orientowali? bardzo chce miec mozliwosc zaladowania baterii do aparatu tam, w koncu czym bylaby taka wyprawa bez zdjec... a mam niestety aparat, ktory dziala tylko i wylacznie na swoja specyficzna baterie, a nie standardowe paluszki
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:19   #2
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

Ja mysle ze w Polsce na 100% kupisz to urzadzonko, pamietam jak kolezanka w akademiku przywiozla z Londynu pierwsza prostownice i bilysmy sie prawie zeby jej wszystkie na raz uzywac hahahah i wlasnie miala ta przystawke do wtyczki ZAKUPIONA W POLSCE Kiedy wyjazd?
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:06   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

maz mowi , ze w Polsce kupisz, ze nie ma problemow. Swoja droga jak bedziesz w PL to nakup sobie zwyklych zarowek. Pewnie zapytasz sie po co ci. Ano niedawno ogladalam na Discovery, program o USA i nie tylko , chodzilo o zarowki energooszczedne i inne. Facet pokazal ile bedzie swieciec zarowka bez wylanczania jej. Zywkal spalila sie cos po miesiacu , taka o podwyzszonem urzytkowaniu, ytrzymala ponad 2 miesiace a energooszczedne mogaby sie palic i rok. Pokazal tez co sie stanie jak w USA podlaczy sie zwykla zarowke do pradu. zarowka z USA przystosowana do pradu 110 bedzie sie palic, normalka. Co bedzie jak zarowke z eúropy podlaczymy do pradu 110, czyli takim jak jest w USA? Pewnie znasz odpowiedzil ja nie znalam , wiec patrzylam. zarowka tez sie palila. Niby nic nadzwyczajnego, myslalam, ze on asi eszbciej przypali, a tu guzik. T az USA w europie pewnie by sie przepalila, ale ze europejska zarowka jest przystosowana do pradu 220, to gdy sie ja podlaczy do pradu 110 przyplywa przez nia mniejsyz napiecie , wiec tez sie pali, ale sie tak szybko nie przepali. Facet powiedzial ile godzin bedzie sie taka zarowka palic. Niestyt liczby nie powiem, ale bylo to rownoznacznie z jej dluga zywotnaoscia, taka ze ona przezyje nawet ciebie i dalej bedzie sie nadawac do uzytku. Fajnie co? Ile to czlowiek zaoszczedzi. Tak sobie pomyslalam, ze ludzie z USA jelsi podrozuja, powinni sobie nakupowac zarowek, tak przy okazji, bo specjalnie leciec po zarowki to sie nie opalaca, ale przy okazji sie zakupi i do konca swojego zycie juz wiecej zarowki nie kupisz. Co Ty na to? Niby takie nic, ale jakas tam oszczednosc jest.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 15:43   #4
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

facet powiedzial mi, ze w USA czegos taiego nie kupie, ze oni tylko maja converter do rzeczy STAMTAD, ktorych mialabym uzywac TU. ale nie na odwrot...

Maja, maja, sama uzywalam dwoch w Polsce na sprzetach kupionych w USA.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 20:36   #5
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

jesli chodzi o laptopa Vanilka to nie potrzebujesz konwertera.Ta kostka,ktora laczy obydwa kable te od laptopa,przetwarza prad na rozne napiecia,jedyne co jest CI potrzebne to koncowka (wtyczka do gniazdka z polskimi "bolcami").Ja swoja kupilam w Radio Shack za jakies 3 dolary.Mialam juz chyba ze 3 laptopy i wszystkie dzialaly w Polsce,a za kazdym razem jak pierszwy raz wlaczalam to myslalam,ze wybuchnie.Z tego co wiem w Radio Shack maja specjalne zestawy koncowek do roznych krajow,wiec podejrzewam ze konwertery tez beda miec,a jak nie to na lotnisku kupisz na pewno
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 00:10   #6
aniuczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 82
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

O JEZU O ZGROZO NAPIECIE JEST INNE I SIE SPALI CHYBA POJDE NA STUDJJJJJJJJJJJJA
aniuczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 00:14   #7
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

Cytat:
Napisane przez Rodolphe Lindt
Ja mysle ze w Polsce na 100% kupisz to urzadzonko, pamietam jak kolezanka w akademiku przywiozla z Londynu pierwsza prostownice i bilysmy sie prawie zeby jej wszystkie na raz uzywac hahahah i wlasnie miala ta przystawke do wtyczki ZAKUPIONA W POLSCE Kiedy wyjazd?
aha, to sie nie bede martwic wylatuje pod koniec grudnia
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 00:16   #8
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
maz mowi , ze w Polsce kupisz, ze nie ma problemow. Swoja droga jak bedziesz w PL to nakup sobie zwyklych zarowek. Pewnie zapytasz sie po co ci. Ano niedawno ogladalam na Discovery, program o USA i nie tylko , chodzilo o zarowki energooszczedne i inne. Facet pokazal ile bedzie swieciec zarowka bez wylanczania jej. Zywkal spalila sie cos po miesiacu , taka o podwyzszonem urzytkowaniu, ytrzymala ponad 2 miesiace a energooszczedne mogaby sie palic i rok. Pokazal tez co sie stanie jak w USA podlaczy sie zwykla zarowke do pradu. zarowka z USA przystosowana do pradu 110 bedzie sie palic, normalka. Co bedzie jak zarowke z eúropy podlaczymy do pradu 110, czyli takim jak jest w USA? Pewnie znasz odpowiedzil ja nie znalam , wiec patrzylam. zarowka tez sie palila. Niby nic nadzwyczajnego, myslalam, ze on asi eszbciej przypali, a tu guzik. T az USA w europie pewnie by sie przepalila, ale ze europejska zarowka jest przystosowana do pradu 220, to gdy sie ja podlaczy do pradu 110 przyplywa przez nia mniejsyz napiecie , wiec tez sie pali, ale sie tak szybko nie przepali. Facet powiedzial ile godzin bedzie sie taka zarowka palic. Niestyt liczby nie powiem, ale bylo to rownoznacznie z jej dluga zywotnaoscia, taka ze ona przezyje nawet ciebie i dalej bedzie sie nadawac do uzytku. Fajnie co? Ile to czlowiek zaoszczedzi. Tak sobie pomyslalam, ze ludzie z USA jelsi podrozuja, powinni sobie nakupowac zarowek, tak przy okazji, bo specjalnie leciec po zarowki to sie nie opalaca, ale przy okazji sie zakupi i do konca swojego zycie juz wiecej zarowki nie kupisz. Co Ty na to? Niby takie nic, ale jakas tam oszczednosc jest.
hehe, a to ci ciekawostka szkoda tylko, ze zarowki sa tak trudne do przewozenia ze wzgledu na forme, inaczej sprowadzilabym hurtowe ilosci
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 02:46   #9
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: uzywanie sprzetu z USA w Polsce

W europie jest 240 Voltow, a w USA 110 voltow-wiec prostownica z londynu musiala dzialac.
Co do sprzetu z USA to na zasilaczu/ladowarce/co tam jeszcze ci trzeba musi pisac IMPUT: 110V-240V wtedy wystarczy tylko koncowka/wtyczka (kosztuje w NY 3$ ). W innym razie trzeba kupic voltage converter (do kupienia np w targecie :
http://www.target.com/gp/detail.html...sin=B0000SVSL2

Edytowane przez logest
Czas edycji: 2006-06-21 o 16:59
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.