TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-13, 15:35   #91
rychupeja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta Na Trądzik...

jakos dziwnie mi po tym twarz zbielala ... czy to normalne ??
albo mi sie jakos tak wydaje..
rychupeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 17:26   #92
Ase
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Wink Trądzik a czerwona herbata

Mam pytanie czy czerwona herbata może nasilac trądzik?,bo zawsze kiedy zaczynam ją pic to wyskakuje mi więcej pryszczy?
Pytanie kieruje do osób które mają skłonności do wyprysków i piją od niedawna albo już dłużej czerwoną herbate.Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Ase
Czas edycji: 2005-11-20 o 16:59
Ase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:58   #93
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Trądzik a czerwona herbata

Cytat:
Napisane przez Ase
Mam pytanie czy czerwona herbata może nasilac trądzik?,bo zawsze kiedy zaczynam ją pic to wyskakuje mi więcej pryszczy?
Pytanie kieruje do osób które mają skłonności do wyprysków i piją od niedawna albo już dłużej czerwoną herbate.Z góry dzięki za odpowiedź.
Czesc! sluchaj ja miałam identycznie jak ty- gdy piłam czerwoną herbatę od razu jakby tych pryszczy więcej było...więc moim zdaniem to ma związek....dlatego omijam czerwona herbatę (no moze raz na jakis czas wypije). a szkoda bo slyszalam ze ma wlasciwosci wyszczuplające pozdrawiam
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:37   #94
Ase
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik a czerwona herbata

A wiesz co ja sprubowałam jeszcze raz z tą herbatą i tym razem nie wyskoczyło mi więcej pryszczy, to może jednak nie było od tej herbaty tylko za dużo papierosków .A tak pozatym to warto pić tą herbate bo nie tylko odchódza ale też poprawia nastrój.Pozdrawiam
Ase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 12:43   #95
Aroon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5
1.Mam alergię co używać na trądzik? 2.Dalacin T czy drożdze z mlekiem lub wodą pić?

1.Jestem alergikiem i nie wiem jakich kosmetyków mam używać na trądzik a mam go na twarzy plecach i klatce piersiowej słyszałem że dla osób z alergią są inne kosmetyki przeznaczone.
2.Nie wiem na co się zdecydować czy antybiotyk zewnętrzny Dalacin T brać czy może zewnetrznie się leczyć drożdzami i tu mam pytanie drozdze rozrobiuc w mleku czy w wodzie jakie do picia moze macie jakies swoje propozycje
Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam wszystkich
Aroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 16:06   #96
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: 1.Mam alergię co używać na trądzik? 2.Dalacin T czy drożdze z mlekiem lub wodą pić?

jesli jestes alergigiem zastosowanie kazdego rodzaju antybiotyku odbywac sie powinno po wczesniejszych testach aby wykluczyc wystapienie alergii!!!

jesli chodzi o kosmetyki to tylko apteczne hypoalergiczne,
drozdze to lepiej w tabletkach kupic latwiejsze do aplikowania niz codzienne przygotowanie napoju, pozatym cenowo nie ma roznicy a wygoda duza
srednio powinno sie drozdze jesc po ok 12 tabletek dziennie 3 x 4 tabletki
po miesiacu powinny pojawiac sie efekty!!

wracajac do kosmetyków to do mycia napewno physiogel nie zaszkodzi z tym ze nie walczy z tradzikiem, stosowanie prepatatów acne derm czy benzacne wymaga takze kontroli lekarskiej poniewaz moga cie uczulac!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 16:09   #97
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: 1.Mam alergię co używać na trądzik? 2.Dalacin T czy drożdze z mlekiem lub wodą pić?

ah jesli chodzi o stosowanie zewnetrznie drozdzy to tak trzeba je rozrobic w mleku o temp 40 stopn
moim zdaniem jednak nie przynosi to duzego efektu polecam maske korygujaca z tolpy huminea daje lepsze efekty nadaje sie na plecy i buzie!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-09, 17:11   #98
sylvesterka
Przyczajenie
 
Avatar sylvesterka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków <3
Wiadomości: 21
czekolada a trądzik ..

.. słyszłąm gdzieś, że gdy się ma trądzik to nie można jeść dużo czekolady i w ogóle słodkopodobnych rzeczy .. bo wyłażą jesce te nasze niechciane krosteccckii.. ;P

dobrze słyszałam ?!
sylvesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:32   #99
Ona_17
Zadomowienie
 
Avatar Ona_17
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 450
Dot.: czekolada a trądzik ..

Tez tak slyszalam ale ile w tym prawdy nie wiem .. Dolaczam sie do pytania
Ona_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:42   #100
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: czekolada a trądzik ..

wszystko zalezy do ilosci nikomu nie zaszkodzi jakas drobnostka ale cala tabliczka to na pewno niekorzystnie sie odbije nie tylko na twarzy
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:48   #101
brunetcia
Przyczajenie
 
Avatar brunetcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
GG do brunetcia
Smile Dot.: czekolada a trądzik ..

Wszystko zależy od osoby i od typu trądziku. Musisz sprawdzić na sobie, czy po zjedzeniu kilku kawałków występuje pogorszenie cery.
Wogóle to 1-2 kawałki gorzkiej czekolady raz na jakiś czas sa ponoć jak najbardziej wskazane dla zdrowia.
__________________
'The best things in life are free...'
brunetcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-09, 17:48   #102
evfka
Raczkowanie
 
Avatar evfka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Smile Dot.: czekolada a trądzik ..

Niestety to co jemy ma wpływ na naszą cerę.Bezwzględnie trzeba unikać produktów tj.słodycze, napoje, sztuczne soki, które zawierają w swym składzie syntetyczne aromaty (określane jako identyczne z naturalnymi), barwniki, benzoesany, glikole, saletrę. Te składniki działają silnie trądzikowo.

Edytowane przez evfka
Czas edycji: 2006-01-17 o 14:07
evfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 19:34   #103
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: czekolada a trądzik ..

kiedys odiwedzilam z kolezanka bardzo dobrego (i drogiego) dermatologa
zawsze powtarzal
nie wolno jesc czekolady ani palic papierowow( jesli chodzi o tradzik)
__________________
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 20:53   #104
evfka
Raczkowanie
 
Avatar evfka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: czekolada a trądzik ..

To wcale nie jest bzdura, dym tytoniowy jest toksyczny dla skóry osób skłonnych do zmian skórnych. Osoby które cierpią na trądzik nie powinny nawet unikać picia kawy.
evfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:14   #105
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: czekolada a trądzik ..

Cytat:
Napisane przez evfka
Niestety to co jemy ma wpływ na naszą cerę.Bezwzględnie trzeba unikać produktów tj.słodycze, napoje, sztuczne soki, które zawierają w swym składzie syntetyczne aromaty (określane jako identyczne z naturalnymi), barwniki, benzoesany, glikole, saletrę. Te składniki działają silnie trądzikowo.

wymienione przez ciebie skladniki produktów nie dzialaja silnie tradzikowo, prawda jest ze to co dziala na je4dnych szkodliwie czyli np duza ilosc slodyczy objawia sie pojawieniem dwoch trzech krostek jednak nigdy nie nasila tradziku np wywolanego zaburzeniami hormonalnymi, w naszym klimacie nie jestesmy przystosowani do np do zajadania sie pikantnymi warzywami papryka chili itp, zbyt tlustymi potrawami (tluszcze zwierzece, tran) gdyz w konsekwencji nasilaja one mocniejsze "tluszczenie sie skóry"
tluszcze spozywane w duzych ilosciach dobre sa na polnocy gdzie wiekszosc spoleczenistwa ma skore sucha narazona na mroz a spozywanie np trranu zapobiega jej nadmieenemu wysuszeniu.
substancje konswerwujace oraz inne styntetyki sa obecnie w 90 procentach zywnosci stad unikanie ich jest bardzo trudne, glownie jedak przyczyniac sie moga do zaburzeni ze strony ukadu pokarmowego!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:22   #106
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: czekolada a trądzik ..

Cytat:
Napisane przez evfka
To wcale nie jest bzdura, dym tytoniowy jest toksyczny dla skóry osób skłonnych do zmian skórnych. Osoby które cierpią na trądzik nie powinny nawet unikać picia kawy.
i to bardzo!!!
sama nikotyna jest tylko uzalezniajaca najgorsze sa substancje m-in aminy aromatyczne w wynku spalania dzialaja toksycznie,
palenie papierosow sprzyja powstawaniu zmian tradzikowych, utrudnia ich gojenie, blizny dluzej sie utrzymuja,
zreszta trudno jest zrozumiec kogos kto leczy sie na tradzik wydaje mase kasy na leki, a do tego pali papierosy, ale na odzialach onkologicznych widzi sie gorsze rzeczy jak np palenie papierosów przez rurke w tchawicy przez pacjenta nalogowca z usunieta krtania!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:09   #107
brunetcia
Przyczajenie
 
Avatar brunetcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
GG do brunetcia
Unhappy Dot.: czekolada a trądzik ..

Wystarczy, przecież spojrzeć na cerę palacza, który nigdy nie cierpiał na trądzik: jest ziemista, szara, nie dotleniona. Wiec łatwo sobie wyobrazić, jak sprawa ma się u trądzikowca
__________________
'The best things in life are free...'
brunetcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:01   #108
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: czekolada a trądzik ..

moja dermatolog powiedziala, zebym najlepiej nie jadla czekolady. nie do konca jej posluchalam, a tradzik mi znika za pomoca jej secyfikow, wiec sama nie wiem. to chyba zalezy od danej osoby i ilosci zjadanej czekolady.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 22:39   #109
Natalia01
Przyczajenie
 
Avatar Natalia01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: czekolada a trądzik ..

Natomiast moja dermatolog powiedziała, że słodycze mają niewielki wpływ na trądzik (chyba że w bardzo dużych ilościach), chociaż mi się zawsze wydawało ze mają....teraz czytam wasze opinie i też są rożne. I teraz badz tu mądra czy szkodzi czy nie.
Natalia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 09:54   #110
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Wink Dot.: czekolada a trądzik ..

kiedys jak zjadłam dużo czekolady to potem mi wyskakiwały pryszcze
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:26   #111
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: czekolada a trądzik ..

No ja niestety należę do osób które nie mogą jeść czekolady i z tego co zauważyłam nawet w małych ilościach zawsze coś mi wyskoczy.
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 15:54   #112
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: czekolada a trądzik ..

podobno krostki wyskakuja u czesci osob (ale tych ktore maja juz tradzik) nie tylko po czekoladzie, ale i po mocno przyprawionych potrawach. Jednak nie wszyscy tak reaguja, ja zeby sprawdzic to na sobie, urzadzilam sobie przyprawowo-czekoladowy weekendzik, no i niestety okazalo sie, ze ja jestem na to podatna. jednak osoby ktore nie maja problemow z cera moga objadac sie spokojnie, slodkosci nie wywoluja a tylko zaostrzaja tradzik
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 13:35   #113
dalilah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Wink Dot.: czekolada a trądzik ..

dziewczyny ...czekolada to przyjemnośc ...skoro tradzik zatruwa nam tak życie to nie odmawiajmy sobie na jego rzecz takich małych przyjemności
a tak poważnie to nie sadze aby czekoladowy batonik mial wplyw na naszą skórę.sama probowałam robic sobie diety-bez czekolady bez cytrusów..bez kawy...a Trądzik i tak nieustępował.niestety..
dalilah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 13:41   #114
Ania17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 537
Dot.: czekolada a trądzik ..

No i tu się mylisz. Przy leczeniu trądziku bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Nie wolno jeść rzeczy ostrych, zbyt mocno przyprawionych, należy unikać m.in. ketchupu, czekolady, chipsów, mocnej herbaty, coca-coli itp.
Każdy dermatolog Ci to powie.
Ania17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:01   #115
evfka
Raczkowanie
 
Avatar evfka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: czekolada a trądzik ..

Ostatnio byłam u drogiego, ponoć dobrego lekarza dermatologa i Pani powiedziała mi, że z badań wyniki iż ponoć 5% osób cierpiących na trądzik to osoby na które oddziaływuje nasileniem sie zmnian trądzikowych zła dieta.

No ale lepiej być przezorną i wykluczyć z diety owe produkty
evfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:21   #116
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: czekolada a trądzik ..

Cytat:
Napisane przez Ania17
No i tu się mylisz. Przy leczeniu trądziku bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Nie wolno jeść rzeczy ostrych, zbyt mocno przyprawionych, należy unikać m.in. ketchupu, czekolady, chipsów, mocnej herbaty, coca-coli itp.
Każdy dermatolog Ci to powie.
Oj z chipsami to się napewno zgodzę. Wystarczy że trochę zjem a na drugi dzień tragedia Wyskakują mi pryszcze i cera jest strasznie tłusta. Chipsy to najgorszy szajs!!
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 00:06   #117
jaclyn
Raczkowanie
 
Avatar jaclyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 60
Dot.: czekolada a trądzik ..

Zjem czekolade, za dwa dni pryszcze. A ze jestem uzalezniona od niej i w ogole ja uwielbiam to jesli wiem ze mam przed soba kilka dni kiedy nie wychodze z domu wtedy ze spokojem objadam sie czekolada a co tam tradzik dla smaku czekolady w ustach jestem w stanie zrobic baardzo duzo
jaclyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 23:08   #118
Kraczitka
Raczkowanie
 
Avatar Kraczitka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 438
Dot.: czekolada a trądzik ..

Cytat:
Napisane przez desti
wszystko zalezy do ilosci nikomu nie zaszkodzi jakas drobnostka ale cala tabliczka to na pewno niekorzystnie sie odbije nie tylko na twarzy
ee ja kocham czekolade i duzo jej jem...i jakos nie przytyłam:P jestem szczupla i tak juz zostanie..blee:/
Kraczitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 10:06   #119
mrufka
Raczkowanie
 
Avatar mrufka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 288
Dot.: czekolada a trądzik ..

Czekolady generalnie jem sporo, niektóre (taką truskawkową Wedla na przykład) zjadam jak batonik, nie potrafię zostawić w połowie albo, o zgrozo, po 1 pasku Ale nie zauważyłam do tej pory wielkich wysypów po obżarstwach batonowo-czekoladowych, ani nawet różnicy między tymi okresami, w których słodyczy nie jem - rzadko bo rzadko, ale się zdarzają
Więcej pryszczy wyskakuje u mnie po ketchupach, majonezach, fast-foodach (fuj!). A co do wpływu słodyczy "nie tylko na cerę" - poza negatywnym wpływem na ząbki dla mnie nie są straszne,bo chciałabym trochę przytyć więc rezygnować ze słodyczy nie mam zamiaru!
mrufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 10:54   #120
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: czekolada a trądzik ..

Kiedys tez jadlam czekolady nie kostkami, ale tabliczkami, ah wspomnienia, lezka sie w oku kreci... Niestety z powodow zdrowotnych jestem od miesiaca na scislej diecie, zadnych slodyczy, chipsow etc. i musze Wam powiedziec, ze widze po sobie zwiazek miedzy pryszczami a slodyczami. Cera mi sie poprawila juz po dwoch tygodniach! Nie wiem, czy wszyscy tak reaguja, ale jestem zywym przykladem, ze dermatolodzy maja racje.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 21:07:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.