Liczenie ruchów metodą Cardiffa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 10:30   #1
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212

Liczenie ruchów metodą Cardiffa


Drogie Panie , liczycie w ten sposób? Odkąd grozi mi przedwczesny poród lekarz zalecił mi to liczenie i ... sama nie wiem co o nim myśleć. Moja mała 10 ruchów wykonuje w ciągu pół godziny o 7 rano. A od 9 do 21 to.... raczej śpi I już nie wiem, co powinno mnie niepokoić, a co nie. Do lekarza pojdę za parę dni do popytam, ale póki co jestem ciekawa Waszych doświadczeń.
Jak w ogóle zmienia się ruchliwość dziecka w ostatnich tygodniach ciąży? Jak to było u Was? Siedzę i każdy objaw odbieram jako syndrom porodu przedwcxzeesnego Mimo , że pewnie większość z nich sobie ze zwyczajnej matczynej troski wmawiam
Pozdrawiam!!!
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:44   #2
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Myślę, że nie powinnaś panikować. Każde dziecko ma swój rytm i trudno, żeby się ruszało akurat w tych godzinach co sobie umanił lekarz skoro jest ruchliwe to wszystko jest ok Przed porodem podobno dziecko się uspokaja ale to też pewnie sprawa indywidualna.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Takie upały też mają swój wpływ na ruchy. Moja dzidzia jest teraz dużo spokojniejsza i rusza się przeważnie pod wieczór a tak o pojedyncze, sporadyczne ruchy.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:41   #3
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

co do liczenia ruchow, tez sie w tym gubilam az w koncu powiedzialam lekarzowi zeby wytlumaczyl mi jak krowie na rowie
ruchy liczy sie do godz 21. mi lekarz wytlumaczyl ze w ciagu godziny w czasie aktywnosci dziecka powinno byc do 10 ruchow, ale tak jak ty myslalam sobie ze przeciez ona na minute rusza sie wiecej jak 10 razy, wiec rozchodzi sie o to ze np na 10 min liczy sie wszystkie ruchy jako jeden, wiem ze w ciagu 60 min ni jak nie wychodzi po 10 ruchow ale mniej wiecej o to chodzi z tego co pamietam ale tez nie ma co popadac w przesade, moje dziecko ogolnie nie nalezalo do bardzo ruchliwych zreszta ja bardzo slabo czulam ruchy. ale jak juz pisala bianeczkaa kazdy maluch ma swoj rytm. mam nadzieje ze nie zakreecilam
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:45   #4
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
co do liczenia ruchow, tez sie w tym gubilam az w koncu powiedzialam lekarzowi zeby wytlumaczyl mi jak krowie na rowie
ruchy liczy sie do godz 21. mi lekarz wytlumaczyl ze w ciagu godziny w czasie aktywnosci dziecka powinno byc do 10 ruchow, ale tak jak ty myslalam sobie ze przeciez ona na minute rusza sie wiecej jak 10 razy, wiec rozchodzi sie o to ze np na 10 min liczy sie wszystkie ruchy jako jeden, wiem ze w ciagu 60 min ni jak nie wychodzi po 10 ruchow ale mniej wiecej o to chodzi z tego co pamietam ale tez nie ma co popadac w przesade, moje dziecko ogolnie nie nalezalo do bardzo ruchliwych zreszta ja bardzo slabo czulam ruchy. ale jak juz pisala bianeczkaa kazdy maluch ma swoj rytm. mam nadzieje ze nie zakreecilam

Trochę zakręciłaś) Sama nie wiem, jak to robić "poprawnie". 10 ruchów naliczac gdzieś ok. 14 codziennie (licząc od 9 rano). Za to od 7-8 rano to jest szaleństwo istne i mam wrażenie że jest ich milion Wiec rzeczywiście martwić się nie będę
A jak z ruchami przed samym porodem? Częstsze? Rzadsze?
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 15:20   #5
aguu00
Zadomowienie
 
Avatar aguu00
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 669
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Ja się już pogubiłam czyli jak to liczyc?
__________________
aguu00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 09:07   #6
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Dziecko w 8 i 9 m-cu ma już tak bardzo ciasno i trudno mu robić jakieś intensywne wygibasy ale słyszałam,że już w tym czasie ustala sobie pewien rytm i jest aktywne o pewnych porach. Nie wiem jak to się liczy ale kiedys lekarz mi polecił,że jak nie będę czuła ruchów i będę zaniepokojona to mam dziecko obudzić trzaskając pokrywkami z garnków. To taki intensywny dźwięk,że napewno dziecko zareaguje. Pamiętam,że tuż przed porodem zdarzało mi się nioe czuć ruchów przez 10godzin-najgorzej było w nocy-leżałam i bałam się ,ze coś jest nie tak ale wyczaiłam,że dziecko nielubi pewnych moich pozycji np. syn zawsze jak położyłam się na plecach to zaraz wywijał bo mu było niewygodnie. Córka zawsze się ruszała jak leżałam na prawym boku. Jak byłam zaniepokojona to kładłam się w pozycji niewygodnej dla dzieciaczka i ono zaraz dawało mi znać,że wszystko jest ok tylko śpi albo nie chce mu się robic wygibasów
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 09:10   #7
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

teraz mi sie przypomnialo jak to dokladnie lekarz mowil. zaczynamy liczenie od 9, jesli dziecko rusza sie kilka razy pod rzad i np przestaje na 5-10 min wtedy liczy sie te wszystkie ruchy jako jeden, nastepny ruch liczy sie po tej przerwie. rozumiecie ?
a co do samego porodu, to moja prawie w ogole sie nie ruszala na 3 dni przed. musialam popukac w brzuch zeby sie odezwala i to tez bylo tylko przeciaganie a nie kopanie.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Dziecko w 8 i 9 m-cu ma już tak bardzo ciasno i trudno mu robić jakieś intensywne wygibasy ale słyszałam,że już w tym czasie ustala sobie pewien rytm i jest aktywne o pewnych porach. Nie wiem jak to się liczy ale kiedys lekarz mi polecił,że jak nie będę czuła ruchów i będę zaniepokojona to mam dziecko obudzić trzaskając pokrywkami z garnków. To taki intensywny dźwięk,że napewno dziecko zareaguje. Pamiętam,że tuż przed porodem zdarzało mi się nioe czuć ruchów przez 10godzin-najgorzej było w nocy-leżałam i bałam się ,ze coś jest nie tak ale wyczaiłam,że dziecko nielubi pewnych moich pozycji np. syn zawsze jak położyłam się na plecach to zaraz wywijał bo mu było niewygodnie. Córka zawsze się ruszała jak leżałam na prawym boku. Jak byłam zaniepokojona to kładłam się w pozycji niewygodnej dla dzieciaczka i ono zaraz dawało mi znać,że wszystko jest ok tylko śpi albo nie chce mu się robic wygibasów
zgadzam sie w 100%, moja cora juz od 6 miesiasca miala swoje stale pory aktywnosci i nie lubila jak lezalam na plecach lub lewym boku a ja do tego i tak mialam maly brzuch wiec jej bylo naprawde ciasno bo i nawet urodzila sie z asymetria policzkow bo byla przycisnieta do lozyska lewym policzkiem.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 12:43   #8
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Ja ruchow wogole nie liczylam a tez mialam obie ciaze zagrozone przedwczesnym porodem i bylam na lekach ale gdybym miala liczyc to bym zwariowala albo ciagle w szpitalu siedziala bo z powodu lozyska na przedniej scianie tych ruchow nie raz i po 2-3 dni nie czulam wogole (w pierwszej ciazy) wiec jak juz bardzo panikowalam to jechalam na KTG gdzie sie okazywalo ze mlody szaleje a ja nie czuje tego
W drugiej ciazy tez mialam lozysko na przedniej scianie i tez nieraz bylo kiepsko z tymi ruchami, jedynie aktywna mloda byla rano i wieczorem ale zeby ja choc pare razy poczuc to musialam lezec i sie wczuwac, bylo to latwiejsze niz w pierwszej ciazy bo mloda siedziala do konca glowa w gorze wiec czulam gdzie mi wystawia glowe pod zebrami i gdzie w boku mi wystawia nogi i po tym wiedzialam ze jest ok ale ruchow nie liczylam bo nigdy tego nie bylo 10

Powiedzial mi gin ze mam sobie wyczaic kiedy moje dziecko ma najbardziej aktywne godziny i wtedy polozyc sie na godzine i liczyc do tych 10 ruchow
To samo powiedziano mi w szpitalu jak bylam w 31 tyg ciazy, ze mam sobie wybrac pore najbardziej aktywna i godzine lezec i liczyc i zapisywac ile tego bylo ale ani razu nie naliczylam 10 ruchow, zawsze mniej wiec przestalam liczyc

Oboje byli bardzo spokojni i malo ruchliwi, wiekszosc doby przesypiali albo poprostu sie nie ruszali wiec ja naprzyklad nie znam tego uczucia ze dziecko daje mocno popalic czy kopie bolesnie i nie da nam spac

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-06-09 o 19:56
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:50   #9
aguu00
Zadomowienie
 
Avatar aguu00
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 669
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Ja już serio nie wiem gdzieś czytałam że zdrowe dziecko przez 2 h musi dać o sobie znać 10 razy, że zdrowe dziecko zazwczyaj daje nam te 10 razy w czasie około 30 minut. Tak więc wczoraj wyliczyłam w ciągu 20 minut jakieś 30 kopnięć i przestałam bo musiałam wstać.. Mi ciągle się wydaje ze dziecko z dnia na dzień śpi i rusza się o innych porach.
__________________
aguu00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:07   #10
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

buziaczekk ja tez mialam lozysko na przedniej sciane i mloda bardzo slabo czulam ale i tak zawsze sie wkurzalam ze przez to to i usg gowniano wychodzilo
nie ma co sie spinac z tym liczeniem ruchow bo jak widac kazde dziecko inne jedno aktywne drugie leniwe. jesli jest cos niepokojacego to jechac na ktg i wtedy wszystko jasne
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 15:33   #11
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

gdzieś wyczytałam, że przed rozwiązaniem powinno się naliczyć 10 ruchów w ciągu 10 minut i wtedy to oznacza, że wszystko jest w porządku. nie podano konkretnej pory dnia.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 10:18   #12
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Informacje z wczorajszej wizyty lekarskiej Cytując lekarza "Martwić to się będziemy, jeśli ona się przestanie ruszać. A póki co, nieważne czy 7 rano czy 21, jeśli rusza się to znaczy, że ma się tam dobrze". Kazał od 9 rano liczyć i na wykresie zakreślać 10-ty ruch codziennie. Jest to bardzo zmienne, jak mam bardzo aktywny dzień to ona sie rusza dopiero o 21 kiedy odpoczywam. A jak cały dzień spędzam w domu - to zaczyna rano i non stop ją czuję. Podsumowując - kiedy ja sama jej nie kołyszę swoim bieganiem to rusza się. Jak biegam i ją kołyszę to śpi Uspokoiłam się i postanowiłam nie skupiać sie na tych ruchach aż tak bardzo. Ważne że jest zdrowa i silna!
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:00   #13
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Liczenie ruchów metodą Cardiffa

Cytat:
Napisane przez beatkap1 Pokaż wiadomość
Informacje z wczorajszej wizyty lekarskiej Cytując lekarza "Martwić to się będziemy, jeśli ona się przestanie ruszać. A póki co, nieważne czy 7 rano czy 21, jeśli rusza się to znaczy, że ma się tam dobrze". Kazał od 9 rano liczyć i na wykresie zakreślać 10-ty ruch codziennie. Jest to bardzo zmienne, jak mam bardzo aktywny dzień to ona sie rusza dopiero o 21 kiedy odpoczywam. A jak cały dzień spędzam w domu - to zaczyna rano i non stop ją czuję. Podsumowując - kiedy ja sama jej nie kołyszę swoim bieganiem to rusza się. Jak biegam i ją kołyszę to śpi Uspokoiłam się i postanowiłam nie skupiać sie na tych ruchach aż tak bardzo. Ważne że jest zdrowa i silna!
Mam dokładnie tak samo
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.