Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 20:45   #2491
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Czytam Was i w między czasie obskakuje seriale
Wątek Igor-Maja i ta scena przed ołtarzem
Zaraz m jak miłość kolejny boski serial
Wózek to moja zmora, jak nie x-lander to może graco- ale wydaje mi się on taki plastikowy bubelek
kocurazab szybkiego powrotu do zdrówka
ula 87 super że niunia zdrowiótka
youyou współczuję tych okropnych bakterii

I jeśli jesteśmy przy moczu- to zawsze macie skierowanie na posiew??? czy ogólne badanie moczu????? bo ja mam zawsze ogólne- a tam tylko dowiaduje się, że bakterie liczne lub nieliczne itp. To skąd mam wiedzieć czy nic się nie przypałętało np. jakiś grzybek???? Zrobić posiew na własną rękę????
Posiew moczu to co innego co posiew z szyjki, mi posiew zrobił mój gin podczas normalnego badania (wkłada taki wziernik i pobiera próbkę, trwa to sekundę), powiedział że sobie "sprawdzimy czy coś na tej szyjce sobie hoduję"...
Ale on jest z tych co robią wszystkie badania zalecane i nawet nieco więcej, a niektórzy lekarze o tym "zapominają" Jak widać trzeba samemu to kontrolować i w razie co się upominać

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
na mamie z klasą jest nawet taki watek, dziewczyna włąsnie nie miała zrobionego posiewu i niestety dzidzius miał duże problemy
ja się musze przyznać, ze tez nie miałam robionego bo nie wiedziałąm o tym cholerstwie
no ja 2 latatemu rodziłam i w zasadzie nie mówiło się o tym dopiero pozniej powstał watek o którym wspomniałam wiem, ze dziewczyny na moim wątku i wątkach pokrewnych też nie miały tych badań.
no właśnie też tak czytałam że dużo kobiet tego nie ma w standardzie, dlatego radzę Wam wszystkim kochane CZUJNOŚĆ

Cytat:
Napisane przez lila12 Pokaż wiadomość
Będzie dobrze, pokonasz tego drania!!! Ale dzięki za info o posiewie - będę pamiętać
youyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:50   #2492
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Dziewczyny, moje wyniki przeciwciał anty Rh są dobre!!!!! Czyli dzidzia bezpieczna uspokoiłam się bardzo.
Szyjka w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie skróciła się - ufffff - ale musimy monitorować.

No i na koniec lekarskiego dnia zamówiliśmy wózek - TEUTONIA COSMO dokładnie ten:
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009

Edytowane przez lila12
Czas edycji: 2009-10-12 o 20:56
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:50   #2493
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

a co do butków to na początek to najważniejsze są takie skarpetki z pogrubionym spodem, buckiki to dużo dużo później, chyba że chcemy wystroić naszego bobaska na pokaz znajomym
Ja mojemu chrześniakowi kupiłam na pierwsze urodziny takie słodkie małe Adidasy i to były jedne z jego pierwszych butów, rodzice byli bardzo zadowoleni
youyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 21:12   #2494
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Lila a gdzie zamawialiście w sklepie czy w necie ?
JA tak wczesniej pisałam bardzo mi się podoba i się nad nim zastanawiamy...tylko cena jest duża

Mogę zapytac ile kosztuje Was spacerówka + gondola Alvi ?
Czy fotelik też braliście z adapterem ?
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 21:31   #2495
gosbaj
Zadomowienie
 
Avatar gosbaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 1 668
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Mi x-lander nie pasuje ze względu na to, że ma tylko spacerówkę w jedną stronę - nie ma możliwości założenia tyłem do kierunku jazdy.
No ja tez tak myslalam ale kilka dni temu dziewczyny pisaly ze ponoc w x-landerze mozna przekladac raczke.Teraz to ja juz sama zglupialam bo to byl moj faworyt.
gosbaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 22:14   #2496
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Ciesze sie przogromnie, ze mam juz rozwiazana kwestie wozka Teraz zostala mi jeszcze kolyska - lozeczko
__________________
Lukrecja
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 05:35   #2497
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez aldii Pokaż wiadomość
Ciesze sie przogromnie, ze mam juz rozwiazana kwestie wozka Teraz zostala mi jeszcze kolyska - lozeczko
ja kwestie wózka też już mam można powiedzieć rozwiązaną tak jak wcześniej pisałam jestem 100% zdecydowana i w listopadzie idę go zamówić a na łóżeczko czekam, podobno mam je dostać jeszcze w tym miesiącu tylko materacyk na pewno kupię nowy bo jakoś nie chcę kłaść dziecka na używanym przez kilka lat materacyku.. znowu to nie taki wielki wydatek biorąc pod uwagę, że łóżeczko za free tylko nie wiem czy brać ten kokos gryka pianka czy kokos pianka kokos bez gryki.
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 07:01   #2498
Sweet Delights
Zadomowienie
 
Avatar Sweet Delights
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 1 474
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Dzień dobry. Ale mam dzisiaj tragiczny dzień, już chciałabym, żeby się skończył. Od rana jest mi źle, smutno i chce mi się płakać. Znowu mnie przytłacza to wszystko, jeszcze ta pogoda. Nie mam siły, żeby wstać z łóżka, a łzy same mi płyną z oczu. Nie lubię dzisiaj być w ciąży. Nie lubię dzisiaj siebie. Ot.
Sweet Delights jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:21   #2499
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

a czemu azzis sie nie pochwaliła co na USG widac
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:27   #2500
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez Sweet Delights Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Ale mam dzisiaj tragiczny dzień, już chciałabym, żeby się skończył. Od rana jest mi źle, smutno i chce mi się płakać. Znowu mnie przytłacza to wszystko, jeszcze ta pogoda. Nie mam siły, żeby wstać z łóżka, a łzy same mi płyną z oczu. Nie lubię dzisiaj być w ciąży. Nie lubię dzisiaj siebie. Ot.
Uszy do góry a faktem jest, że ta zima to chyba zbyt szybko przyszła.....
Ja miałam tak wczoraj i na siłę pojechałam na zakupy pomogło

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Lila a gdzie zamawialiście w sklepie czy w necie ?
JA tak wczesniej pisałam bardzo mi się podoba i się nad nim zastanawiamy...tylko cena jest duża

Mogę zapytac ile kosztuje Was spacerówka + gondola Alvi ?
Czy fotelik też braliście z adapterem ?
Hej już odpisałam na priva zamawialiśmy w sklepie Fotelik już mam Maxi Cosi, więc tylko adapter musimy dokupić. Do wózka zamówiliśmy torbę i moskitierę.

Mi się akurat ten wózek podoba najbardziej, musiałam go sprawić mojemu Synkowi

Dziewczyny, co sądzicie o śpiworkach takich "wózkowych"? Czy warto zamówić czy wystarczy taki normalny śpiworek na nasze zimy i do tego kocyk i do wózka? Plizzz - doświadczone mamusie, jak to jest?
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:28   #2501
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez Sweet Delights Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Ale mam dzisiaj tragiczny dzień, już chciałabym, żeby się skończył. Od rana jest mi źle, smutno i chce mi się płakać. Znowu mnie przytłacza to wszystko, jeszcze ta pogoda. Nie mam siły, żeby wstać z łóżka, a łzy same mi płyną z oczu. Nie lubię dzisiaj być w ciąży. Nie lubię dzisiaj siebie. Ot.
Sweet no co ty...nosek do góry
KOniecznie włącz sobie fajną radosną muzykę ! to pomaga

Lila dzieki za priva
Co do śpiworków to wszystko w zlazności od pogody...Kuba miał spiworki takie przy ciele i kocyk, ale jak były w zime trzaskające mrozy to miałam dodatkowy śpiworek taki do wózka z futerkiem do którego wkładałam Kubusia...Dzidzia mala prawie się nie rusza...i odczuwa bardziej zimo niż mama, dlatego musi być dobrze opatulowe w mrozy
Są mamy które nie wychodza jak jest mróz ale my wychodzilismy bez względu na podogę codziennie
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-13 o 07:32
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 07:30   #2502
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

lila juz kiedyś pisałam, ze mam taki z wełną w srodku i jest bardzo ciepły, do takiego spiworka ubierałam małego chłodniej, np w jakiś kombinezon plarkowy a pod spód pajac.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:39   #2503
kesita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
kesita a po co je przesadzasz? Ja nigdy nie przesadzałam... A no i jeszcze ciągle je przestawiam z miejsca na miejsce, co u mnie oznacza z południa na północ i odwrotnie, bo w kuchni mam tzw. "przechowalnię, a do salonu idą najlepsze egzemplarze...
Ja przesadzam te odnóżki, co wyrosły na pędach po przekwitniętych kwiatach. Pędy obcinam dopiero wtedy jak usychają, bo na tych zielonych wyrastają następne storczyki, mam już 3 takie wcześniejsze i teraz na następnych też mam 3 odnóżki.
Ja podlewam wodą ze studni, mieszkamy na wsi i na razie korzystamy z podłączenia ze studni, a co jakiś czas nawozem.


Cytat:
Napisane przez aldii Pokaż wiadomość
Ula bede kupowac Huggis.Moja kuzynka kupuje te Dada i sobie chwali, ale moja przyjaciolka kupila je raz i powiedziala, ze wiecej nie kupi, bo maja ten wklad w srodku taki strasznie zbity i ciezki, a do tego przemakaja.wiec widac kazda mamuska musi przetestowac osbiscie, co jej pasuje
Ja użwałam od początku pampers i były bardzo fajne, ale jak doszłam do rozmiaru 3, on jest z dodatkiem aloesu, to niestety mój synek dostał uczulenia, ciągle miał odparzoną pupę. Wtedy zmieniłam na huggies i sobie chwalę, używałam też happy, ale one potrafiły przemakać po nocy. Teraz od początku będę kupywała raczej huggies. Opinie o pieluszkach dada są różnę, więc raczej samemu trzeba wypróbować.

Już się nie mogę doczekać jutra, może w końcu dowiem się płci dziecka. Mój synek przytula się do brzucha, jak się pytam gdzie mama ma dzidzię. Mam nadzieję, że nie będzie zazdrosny. Jak się drugie urodzi będzie miał niecałe 2 latka.

No czas najwyższy wziąć się do roboty
kesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:41   #2504
pliwa
Raczkowanie
 
Avatar pliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
GG do pliwa
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Dzień dobry!
Pogoda pod psem... dołójąco rzeczywiście...
My byliśmy wczoraj na wizycie.
Mam twardniejącą macicę , wszystko poza tym jest w porządku i nie wiadomo dla czego tak się dzieje.
Muszę siedzieć w domu, nawet nie mogę sprzątać, ani robić zakupów i tak najlepiej przez najbliższe 3 miesiące...

Czy któraś z Was zna może historię z twardnieniem macicy, może z autopsjii...
Ja nie mam pojęcia o co chodzi, czy to może być z nerwów?

Dziś prawie nie spałam, a kiedy zasnęłam miałam jakieś koszmary, ogólnie ta noc to był koszmar
Mam nadzieję, że dzień będzie lepszy...

Papa
__________________
9.02.2010
pliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:45   #2505
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
a czemu azzis sie nie pochwaliła co na USG widac
No już się chwalę

Będzie jak przeczuwałam: CHŁOPIEC
Mąż dumny jak paw
Poza tym wszystko OK, serduszko, mózg, kręgosłup, nereczki.
Tylko chyba malutko waży: 321g
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:46   #2506
Sweet Delights
Zadomowienie
 
Avatar Sweet Delights
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 1 474
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

lila12 my zamawiamy śpiwór do wózka, co prawda nie jestem doświadczoną mamą ale myślę dokładnie tak jak napisała pysiamn. Też mam zamiar wychodzić z maluchem codziennie, chociaż na pół godziny i uważam, że jak mam ubierać w Bóg wie ile warstw i opatulać tyloma kocykami to wolę wsadzić w śpiworek, zapiąc i mieć pewność, że się nie wykopie i nie zmarznie. My zamawiamy dokładnie taki: http://www.allegro.pl/item763184330_...dzieckiem.html
no i praktyczny mi się wydaje, bo później też go jeszcze w spacerówce wykorzystam.


azzis pogratulować, super, że z mały zdrowy, kolejny siurek do kompletu. Myśleliście już nad imieniem?

Edytowane przez Sweet Delights
Czas edycji: 2009-10-13 o 07:49
Sweet Delights jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:52   #2507
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez Sweet Delights Pokaż wiadomość
lila12 my zamawiamy śpiwór do wózka, co prawda nie jestem doświadczoną mamą ale myślę dokładnie tak jak napisała pysiamn. Też mam zamiar wychodzić z maluchem codziennie, chociaż na pół godziny i uważam, że jak mam ubierać w Bóg wie ile warstw i opatulać tyloma kocykami to wolę wsadzić w śpiworek, zapiąc i mieć pewność, że się nie wykopie i nie zmarznie. My zamawiamy dokładnie taki: http://www.allegro.pl/item763184330_...dzieckiem.html
no i praktyczny mi się wydaje, bo później też go jeszcze w spacerówce wykorzystam.


azzis pogratulować, super, że z mały zdrowy, kolejny siurek do kompletu. Myśleliście już nad imieniem?
Fajowy śpiworek!!! Muszę chyba jednak kupić, bo też chciałąbym aby Synuś wychodzi codziennie, nawet na chwilę.
Dzięki!!!!!
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:01   #2508
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No już się chwalę

Będzie jak przeczuwałam: CHŁOPIEC
Gratulacje

Cytat:
Mąż dumny jak paw
No nie dziwne

Cytat:
Poza tym wszystko OK, serduszko, mózg, kręgosłup, nereczki.
Tylko chyba malutko waży: 321g
Ale u Ciebie chyba 22 tydz więc chyba jest w normmie

Co do śpiworków, to my mamy bardzo podobny do tego :
http://www.allegro.pl/item757924539_...zej_welny.html
Jest swietny...dobrze że go nikomu nie oddałam i czeka na Pysiatko II
Ja stosowałam i do głebokiego wózki i do spacerówki na poczatku, bo szybko na spacerówką rozkładaną na płasko sie przesiedlismy
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:01   #2509
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez ula 87 Pokaż wiadomość
wiem , ale dzisiaj chyba mam zły dzień , same złe myśli mnie dopadają ,,że nie zdążymy z remontem itp.itd
jestem płaczliwa a za chwilę śmieję się z byle czego
mam nadzieję że do jutra minie
Hormonki szaleją


Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Musiałam się zdrzemnąć...

Czy Wam też gin zalecił EKG? Bo mi się coś tak przypomniało właśnie... Jak ściągałam majtasy za parawanem, to chyba kazał mi zrobić, ale jakoś ta czynność mnie zdekoncentrowała...
Ja Paulinkę będę chować w pieluchach jednorazowych i tetrowych na zmianę... W nocy, na spacerach, czy w gościach będę używała jednorazowe, żeby kłopotu sobie nie robić, ale w trakcie dnia, w domu na pewno będę miała tetry...
O EKG nie słyszałam... Może zadzwoń do gina i się zapytaj?
Ja tetrę uzywać będę tylko do zwykłych celów - czyli przecieranie, podkładanie i takie tam.


Cytat:
Napisane przez gosbaj Pokaż wiadomość
No ja tez tak myslalam ale kilka dni temu dziewczyny pisaly ze ponoc w x-landerze mozna przekladac raczke.Teraz to ja juz sama zglupialam bo to byl moj faworyt.
Może są jakies nowsze modele x-landerów ale wątpie...


Cytat:
Napisane przez Sweet Delights Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Ale mam dzisiaj tragiczny dzień, już chciałabym, żeby się skończył. Od rana jest mi źle, smutno i chce mi się płakać. Znowu mnie przytłacza to wszystko, jeszcze ta pogoda. Nie mam siły, żeby wstać z łóżka, a łzy same mi płyną z oczu. Nie lubię dzisiaj być w ciąży. Nie lubię dzisiaj siebie. Ot.
Puść sobie fajną muzyczkę, zjedz coś dobrego, poleniuchuj albo wręcz przeciwnie - znajdź sobie zajęcie i będzie coraz lepiej


Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No już się chwalę

Będzie jak przeczuwałam: CHŁOPIEC
Mąż dumny jak paw
Poza tym wszystko OK, serduszko, mózg, kręgosłup, nereczki.
Tylko chyba malutko waży: 321g
Gratulacje


A mnie chyba coś rozkłada... Wczoraj wieczorem już czułam tak dziwnie gardło... A dzisiaj oczywiście wstałam i ból gardła po jednej stronie, klucha w gardle, drapie, co chwila mi się kaszleć chce... Katar słaby jest i ogólnie czuję się jakoś dziwnie... Już wżarłam kanapki z czosnkiem, muszę odwołać dzisiejsza wizytę u dentysty...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 08:02   #2510
malinka118
Rozeznanie
 
Avatar malinka118
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 955
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
No właśnie dzisiaj ten lekarz mi powiedział, że będę miała 80% płatne, nie 100%. Sama już nie wiem jak to jest...
Jeśli lekarz na zwolnieniu nie oznaczyl go jako B - czyli ze jestes w ciazy sa 2 opcje:
1. Wracasz do lekarza i poprawia Ci l4 - ma obowiązek zaznaczyć na l4 jak pokażesz mu kartę ciąży.
2. Jesli dalas w pracy zaswiadczenie ze jestes w ciazy to oni wyplaca Ci 100|%. Jeśli nie dałaś zaświadczenia wystarczy, że się w pracy dogadasz że przyniesiesz po wizycie u Twojego gina.
__________________
Milenka 23 stycznia 2010
Olafek 12 sierpnia 2006
- 7,7 kg
malinka118 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:04   #2511
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Dzień dobry

my już po śniadanku

mam pytanko, czy macie może gotową liste z wyprawka?

i jeszcze odnośnie szczoteczek do włosów, jaką lepiej kupić ze sztucznego

czy naturalnego włosia?
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:11   #2512
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
A mnie chyba coś rozkłada... Wczoraj wieczorem już czułam tak dziwnie gardło... A dzisiaj oczywiście wstałam i ból gardła po jednej stronie, klucha w gardle, drapie, co chwila mi się kaszleć chce... Katar słaby jest i ogólnie czuję się jakoś dziwnie... Już wżarłam kanapki z czosnkiem, muszę odwołać dzisiejsza wizytę u dentysty...
Patka nie dawaj się
Duzo pij...może herbatka miodem i cytrynką

bardotka_a co do listy to już były jej różne wersje... nie mam zapisanej ale możesz skorzystać z wyszukiwarki na wątku to ci znajdzie

A co do szczotki to my mielismy zwykła ze sztucznego włosia...ale Kuba prawie włosków nie miał
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:12   #2513
kesita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Co do śpiworków, to my mamy bardzo podobny do tego :
http://www.allegro.pl/item757924539_...zej_welny.html
Jest swietny...dobrze że go nikomu nie oddałam i czeka na Pysiatko II
Ja stosowałam i do głebokiego wózki i do spacerówki na poczatku, bo szybko na spacerówką rozkładaną na płasko sie przesiedlismy
Super ten śpiworek. Synka urodziłam pod koniec kwietnia, więc nie stosowałam takich rzeczy, a już w pierwszą zimę nie korzystał z wózka. Tak w ogóle to wózek mu już potem służył tylko do spania w dzień u niani. Od razu chciał tylko na ręce a potem na nogi.

Ps. Pysiamn gratuluję zdjęć i filmików, są po prostu fantastyczne. Masz talent Kobieto
kesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:22   #2514
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez kesita Pokaż wiadomość
Ps. Pysiamn gratuluję zdjęć i filmików, są po prostu fantastyczne. Masz talent Kobieto


********************
Kancia Bianka pokazała swoje makusie na jesiennych
No i co ja mam teraz zrobić
Obsliniłam się hihih

Mam cały worek sliwek od dziadka...nie pryskane węgierki...ale dostajemy je co 2 tyg i tak do jedzenia mi się znudziły
Powidła mama mi zrobiła...sliwki w occie też...

Chyba muszę zrobić jakiś placek

ps. mam na dzisiaj zadanie : poszperać w necie i wybrać modele wózków króre chcemy...
Obiad mam już gotowy szczawiowa z ziemniaczkami i jajeczkiem na twardo

Więc mam dużo czasu....
Mąż wczoraj wieczorem zaczął poszukiwania...ale szybko się poddał
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-13 o 08:23
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:34   #2515
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez bardotka_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry

my już po śniadanku

mam pytanko, czy macie może gotową liste z wyprawka?

i jeszcze odnośnie szczoteczek do włosów, jaką lepiej kupić ze sztucznego

czy naturalnego włosia?
Ja mam gotową listę, ale co prawda jaką listę nie weźmiesz (była już tu wklejana na wątku tym, albo w poprzedniej części) to i tak pozmieniasz część i dostosujesz ją pod siebie
Nie wiem jaką szczoteczkę lepiej...


Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Patka nie dawaj się
Duzo pij...może herbatka miodem i cytrynką
No własnie nie chcę się dać... Zaraz pójdę sobie zrobić herbatkę z miodem


Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość

ps. mam na dzisiaj zadanie : poszperać w necie i wybrać modele wózków króre chcemy...
Obiad mam już gotowy szczawiowa z ziemniaczkami i jajeczkiem na twardo

Więc mam dużo czasu....
Mąż wczoraj wieczorem zaczął poszukiwania...ale szybko się poddał
No to powodzenia Tyle jest tych wózków że idzie dostać zawrotów głowy
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:41   #2516
Nika85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

YouYou Jestem w podobnej sytuacji. Ostatnio na wizycie okazało się że mimo brania Żurawitu i Ginjalu moje leukocyty są znów za wysokie.
Dostałam skierowanie na kolejne badanie moczu, wymaz bakteriologiczny z pochwy i wymaz z odbytu ( coś dot. podłoża GBS). Poczytałam w necie i chodzi własnie o tego nieszczęsnego paciorkowca, który (tak jak pisałaś) podobno jest szkodliwy dopiero przy porodzie.
W następny wtorek ide na te badania. Na wyniki u nas czeka sie do 7 dni. Do tego czasu napewno będę "jak na szpilkach".
Nika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:46   #2517
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Podwójne pieluchowanie utrzymuje dziecko w tzw. pozycji żabki, która sprzyja przebudowie i rozwojowi stawów biodrowych...
Niektórzy lekarze zwłaszcza starszej daty to zalecają inny uważają że to nic nie daje
O tym podwójnym pieluchowaniu to nawet ostatnio słyszałam, że się nie powinno bo wywołuje nieprawidłowe wygięcie kręgosłupa

ale pewnie co lekarz to inna opinia

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
Te co kupiłam są z firmy Huugiss. Mam zamiar wziąć jeszcze te biedronkowe, takie z carfura - co mają swoje produkty, a jakie jeszcze to nie wiem. A jak zobaczyłam cenę pampers... to szczęka opadła mi na dół...
Moja siostra kupuje cały czas Huugissy i dla niej są najlepsze. To chyba tez duzo zależy od dziecka każdy musi sobie dobrać odpowiednie.

Znajoma mi opowiadała że jej synek żadnych nie tolerował jedynie tetrowe. Strasznie go odparzało, i to nie tylko przez pieluchy. Najdelikatniejsze proszki do prania powodowały wysypki.
Mam nadzieje że nie bede mieć takich problemów z dzieciaczkiem.

Cytat:
Napisane przez Sweet Delights Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Ale mam dzisiaj tragiczny dzień, już chciałabym, żeby się skończył. Od rana jest mi źle, smutno i chce mi się płakać. Znowu mnie przytłacza to wszystko, jeszcze ta pogoda. Nie mam siły, żeby wstać z łóżka, a łzy same mi płyną z oczu. Nie lubię dzisiaj być w ciąży. Nie lubię dzisiaj siebie. Ot.
oj biedactwo
Kilka dni temu tez miałam taki humor. Wszystko mnie na dodatek drażniło. Mój mężuś w koncu stwierdził że zachowuje się tak jakbym miała mieć @. Z tego co wyliczyłam to rzeczywiście wtedy wypadałaby @.
Chyba coś w tym musi być że cykl dalej trwa i to chyba tez dalej wpływa na nasz nastrój.

Jutro będzie lepiej

Cytat:
Napisane przez pliwa Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Pogoda pod psem... dołójąco rzeczywiście...
My byliśmy wczoraj na wizycie.
Mam twardniejącą macicę , wszystko poza tym jest w porządku i nie wiadomo dla czego tak się dzieje.
Muszę siedzieć w domu, nawet nie mogę sprzątać, ani robić zakupów i tak najlepiej przez najbliższe 3 miesiące...

Czy któraś z Was zna może historię z twardnieniem macicy, może z autopsjii...
Ja nie mam pojęcia o co chodzi, czy to może być z nerwów?

A co to dokładnie znaczy twardniejąca macica??
Mi od czasu do czasu twardnieje, ale lekarz nic nie mówił że to coś groźnego.
Jedyne co to powiedział żeby brać no-spę jak bedzie mi to bardzo dokuczać.

W sumie za każdym razem mi mówi żeby odpoczywać, ale tak chyba mówi każdej pacjentce


Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No już się chwalę

Będzie jak przeczuwałam: CHŁOPIEC
Mąż dumny jak paw
Poza tym wszystko OK, serduszko, mózg, kręgosłup, nereczki.
Tylko chyba malutko waży: 321g
GRATULACJE
ja tez chce się juz dowiedzieć
jutro mam wizytę

Cytat:
Napisane przez malinka118 Pokaż wiadomość
Jeśli lekarz na zwolnieniu nie oznaczyl go jako B - czyli ze jestes w ciazy sa 2 opcje:
1. Wracasz do lekarza i poprawia Ci l4 - ma obowiązek zaznaczyć na l4 jak pokażesz mu kartę ciąży.
2. Jesli dalas w pracy zaswiadczenie ze jestes w ciazy to oni wyplaca Ci 100|%. Jeśli nie dałaś zaświadczenia wystarczy, że się w pracy dogadasz że przyniesiesz po wizycie u Twojego gina.
Ja miałam w pracy taką sytuacje że byłam na chwile na zwolnieniu lekarskim, wiec miałam literke B. W końcu poroniłam i miałam dalej zwolnienie z tym ze bez zadnej literki. Przychodziła mi wypłata 100% w końcu musiałam wrócic do pracy i zapytałam księgowego (znajomego z pracy) jak to jest z tym zwolnieniem, czy to przeoczenie w firmie? skąd to 100%. On powiedział że jak jest ciągłość zwolnien to liczy się symbol na pierwszym zwolnieniu i do póki lekarz nie napisze innego symbolu przyjmuje sie ze to dalej B
Więc zyskałam kilka wypłat 100%
Nie wiem czy tak w kazdej firmie przyjmują, ale w mojej tak było.

---------------------------------
zrobiłyście mi metlik w głowie z tymi wózkami
teraz to juz wogóle nie wiem co wybrać.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:49   #2518
Nika85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

A poza tym to jestem zła. Dzidzia ma się dobrze, rośnie jak na drożdzach i w 27tc miała 950 gram.
Za to ja nie wyrabiam już z braniem lekarstw.
Biorę 2x2 tab. magnezu, 2x2 tab. żelaza, 2x 1 tab. potasu, na bakterie: 3x 2 tab. furalginu, 3x2 tab. rutinoskorbinu.
a co najlepsze i tak jestem na pograniczu anemi.
Także jeśli bierzecie mniej tabletek to się cieszcie bo ja tylę teraz przez nie jak cholera.
Zastartowałam z wagą 63 kg i z początku schudłam (mimo, że nie wymiotowałam), później dokładałam do 1 kg co wizytę. Ostatnio przytyłam w 3 tygodnie 3,4 kg !!! Jak tak dalej pójdzie z wagą 85 kg wyląduję na porodówce. Denerwuje mnie to strasznie bo odżywiam się racjonalnie, nie obżeram, co ciekawe- anemia wisi nade mną, a tylę jak szalona, wrrrrrrrrr Pocieszam się tym, że narazie mam 7 na plusie (ale to dzięki temu chudnięciu na początku)...
Nika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:52   #2519
gosbaj
Zadomowienie
 
Avatar gosbaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 1 668
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Co do śpiworków, to my mamy bardzo podobny do tego :
http://www.allegro.pl/item757924539_...zej_welny.html
Jest swietny...dobrze że go nikomu nie oddałam i czeka na Pysiatko II
Ja stosowałam i do głebokiego wózki i do spacerówki na poczatku, bo szybko na spacerówką rozkładaną na płasko sie przesiedlismy
Świetny, bardzo mi sie podoba i chyba musze sie zastanowic nad kupnem takiego spiworka bo dochodze do wniosku ze moze byc przydatny

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Może są jakies nowsze modele x-landerów ale wątpie...
Ale ja gapa jestem:d Masz racje z tym x-landerem....bo ja piszac to mialam na mysli Tako Jumpera X ach te nazwy takie podobne ze wszystko mi sie juz myli sorki
gosbaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:55   #2520
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.II

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
O tym podwójnym pieluchowaniu to nawet ostatnio słyszałam, że się nie powinno bo wywołuje nieprawidłowe wygięcie kręgosłupa
zrobiłyście mi metlik w głowie z tymi wózkami
teraz to juz wogóle nie wiem co wybrać.
Oglądałaś Zawitkowskiego jak to mówił?
A nad jakimi wózkami sie zastanawiasz?
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.