suche wlosy !! pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2001-10-28, 10:09   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

suche wlosy !! pomocy!!


Witam ... zwracam sie do Was ....bowiem jestem juz bezradna. Poltora roku temu zrobilam sobie pasemka ... za za jakis czas ponownie . W tej chwili od 7 m-cy nie robie z nimi nic. Problem w tym ze moje wlosy sa przesuszone , mam tzw "siano" , zaczely mi sie strasnzie rozdwajac .
Dawniej byly naprawde zdrowe , geste, grube Dwaniej przesuszone i rozdwojone koncowki mnie nie dotyczyly....a i ostatnio zaczely wypadac mi wlosy .Chcialam zaznaczyc ze wlosy podcinam dosc czesto ...,uzywam maseczek fryzjerskich,odzywek ,od czasu do czasu nakladam
"jajko+cytryna+oliwa+ " co ponoc pomaga. Jaskich wiec szamponow mam uzywac ? ..... masek ? pomozcie prosze!!

Z gory dziekuje !
Iwona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2001-10-28, 10:09   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
suche wlosy !! pomocy!!

Witam ... zwracam sie do Was ....bowiem jestem juz bezradna. Poltora roku temu zrobilam sobie pasemka ... za za jakis czas ponownie . W tej chwili od 7 m-cy nie robie z nimi nic. Problem w tym ze moje wlosy sa przesuszone , mam tzw "siano" , zaczely mi sie strasnzie rozdwajac .
Dawniej byly naprawde zdrowe , geste, grube Dwaniej przesuszone i rozdwojone koncowki mnie nie dotyczyly....a i ostatnio zaczely wypadac mi wlosy .Chcialam zaznaczyc ze wlosy podcinam dosc czesto ...,uzywam maseczek fryzjerskich,odzywek ,od czasu do czasu nakladam
"jajko+cytryna+oliwa+ " co ponoc pomaga. Jaskich wiec szamponow mam uzywac ? ..... masek ? pomozcie prosze!!

Z gory dziekuje !
Iwona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2001-10-28, 10:12   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: suche wlosy !! pomocy!!

Może najpierw się zastanów czy przyczyna leży na zewnątrz czy wewnatrz Twojego organizmu. Czasem nawet niewielka seria stresów potrafi zdziałać więcej złego niż nie jeden kiepski fryzjer czy preparat do włosów. Spróbuj może kupić w aptece preparat ziołowy (chyba ze skrzypu polnego), który wzmacnia włosy i paznokcie, bierze się go serią chyba przez miesiąc (koszt ok.20-25 zł). Sama go nie używałam bo narazie nie miałam takich problemów ale słyszałam wiele dobrych słów o nim od moich koleżanek. A jeśli chodzi o suchość włosów to kiedyś mój fryzjer radził mi spryskiwanie włosów (rozpylaczem) oliwką dla dzieci (lekko tak aby nie mieć smalcu na głowie), jeśli masz odpowiednio dużo włosów to lekkie ich przyklapnięcie nie powinno Ci zaszkodzić.
Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2001-10-28, 10:12   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: suche wlosy !! pomocy!!

Może najpierw się zastanów czy przyczyna leży na zewnątrz czy wewnatrz Twojego organizmu. Czasem nawet niewielka seria stresów potrafi zdziałać więcej złego niż nie jeden kiepski fryzjer czy preparat do włosów. Spróbuj może kupić w aptece preparat ziołowy (chyba ze skrzypu polnego), który wzmacnia włosy i paznokcie, bierze się go serią chyba przez miesiąc (koszt ok.20-25 zł). Sama go nie używałam bo narazie nie miałam takich problemów ale słyszałam wiele dobrych słów o nim od moich koleżanek. A jeśli chodzi o suchość włosów to kiedyś mój fryzjer radził mi spryskiwanie włosów (rozpylaczem) oliwką dla dzieci (lekko tak aby nie mieć smalcu na głowie), jeśli masz odpowiednio dużo włosów to lekkie ich przyklapnięcie nie powinno Ci zaszkodzić.
Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2001-10-30, 13:31   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: suche wlosy !! pomocy!!

Znam Ten problem bardzo dobrze, odkąd zaczęłam zapuszczać włosy wypadały mi garściami. Zrobiłam sobie badania krwi (co by wykluczyć brak jakiś pierwiastków w organiźmie - sód, potas) - nic nie wykazały, jestem zdrow (to dobrze ale włosy jak wypadały tak wypadały), skorzystałam z rady dermatologa i jadłam przez 2 miesiące wyciąg ze skrzypu polnego - poprawila mi się cera, włosy wypadały tak samo jak przedtem. revalid i inne tabletki też nie pomogły. Pomógł za to jeden preprat -Vishy - kapsułki przeciw wypadaniu włosów dla kobiet + odpowiedni szampon. Na pierwszy rzut oka droga sprawa - kapsułki to wydatek ok. 110 zł (miesięczna kuracja) + szampon (ok. 30 zł - starcza na długo). Kuracja jest 2-miesięczna, ale niezwykle skuteczna - włosy po prostu przestają wypadać, stają się mocniejsze i o dziwo bardziej gęste. Nareszcie mam problem z głowy. Polecam gorąco.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2001-10-30, 13:31   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: suche wlosy !! pomocy!!

Znam Ten problem bardzo dobrze, odkąd zaczęłam zapuszczać włosy wypadały mi garściami. Zrobiłam sobie badania krwi (co by wykluczyć brak jakiś pierwiastków w organiźmie - sód, potas) - nic nie wykazały, jestem zdrow (to dobrze ale włosy jak wypadały tak wypadały), skorzystałam z rady dermatologa i jadłam przez 2 miesiące wyciąg ze skrzypu polnego - poprawila mi się cera, włosy wypadały tak samo jak przedtem. revalid i inne tabletki też nie pomogły. Pomógł za to jeden preprat -Vishy - kapsułki przeciw wypadaniu włosów dla kobiet + odpowiedni szampon. Na pierwszy rzut oka droga sprawa - kapsułki to wydatek ok. 110 zł (miesięczna kuracja) + szampon (ok. 30 zł - starcza na długo). Kuracja jest 2-miesięczna, ale niezwykle skuteczna - włosy po prostu przestają wypadać, stają się mocniejsze i o dziwo bardziej gęste. Nareszcie mam problem z głowy. Polecam gorąco.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-21, 09:19   #7
Borówka
Przyczajenie
 
Avatar Borówka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: suche wlosy !! pomocy!!

Witaj, mam ten sam problen, tzn. miałam. Moja fryzjerka dorzdziła mi:
1. kup mocno skondensowaną odżywkę nawliżającą do spłukiwania
2. nałóż na wlgotne włosy i nie spłukuj!
To działa!!
Borówka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-21, 09:30   #8
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: suche wlosy !! pomocy!!

ja bym zadzialala kompleksowo.
to znaczy jakies preparaty do lykania (wyciag ze skrzypu z mineralami to rozsadne wyjscie i godne polecenia, tylko niestety musisz sie uzbroic w cierpliwosci) i cos na wlosy: wszelkiego rodzaju odzywki dzialajace intesywnie - to znaczy tez ktore trzeba trzymac na wlosach min pol godziny (no henna treatmet wax - do kupienia w aptece) czy tez jakies garniery lub inne loreale. pozatym koniecznie szampon do zniszczonych wlosow i odzywka do stosowania zaraz po umyciu, taka do splukiwania. pozatym bardzo dobrze dziala olejki takie bez splukiwania (oliwa z oliwek jednak dosc charakterystycznie pachnie, moze nie przypasc do gustu) - np prepararty takie jak ma garnier w tej serii co opakowanie jest w postaci kulki (tam jest peparat ktory usuwa nadmierne puszenie sie wlosow a przy okazji bardzo dobrze je nawilza), schwarzkopf ma takie olejek w sprawy dwufazowy z jedwabiem - tez dobrze dziala.
niestety nie polece Ci cudownego srodka bo na kazdego dziala cos innego, ale szukaj glownie porduktow do bardzo suchych wlosow., moze zlota seria z pantene akurat Tobie pomoze, albo seria dove. kosmetyki wcale nie musza byc drogie, wazne zebys uzywala szamponu i odzywki z tej samej serii i na poczatek mysle ze przynajmniej dwa razy w tygodniu maseczke taka na pol godziny, recznik na glowe itd

jakby cos pytaj.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-21, 10:41   #9
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: suche wlosy !! pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Borówka
Witaj, mam ten sam problen, tzn. miałam. Moja fryzjerka dorzdziła mi:
1. kup mocno skondensowaną odżywkę nawliżającą do spłukiwania
2. nałóż na wlgotne włosy i nie spłukuj!
To działa!!
Wyciagnelas watek sprzed 4 lat Pewnie ta Wizaznka juz sobie poradzila z wlosami przez ten czas
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 11:40   #10
Marta1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17
Dot.: Re: suche wlosy !! pomocy!!

Witam
Również mam ten sam problem, często rozjaśniałam włosy. Koleżanka doradziła mi żebym zrobiła sobie maskę z oliwki ( ok cwierc szklanki ) dotego pół cytryny , wyciśnij sok bez pestek, i jedno żółtko. Wszystko wymieszaj i nałóż na suche włosy i owiń ręcznikiem na pół godziny. To naprawde pomaga wiem po sobie. Zycze powodzenia
Marta1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 13:08   #11
majusia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Re: suche wlosy !! pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Marta1987 Pokaż wiadomość
Witam
Również mam ten sam problem, często rozjaśniałam włosy. Koleżanka doradziła mi żebym zrobiła sobie maskę z oliwki ( ok cwierc szklanki ) dotego pół cytryny , wyciśnij sok bez pestek, i jedno żółtko. Wszystko wymieszaj i nałóż na suche włosy i owiń ręcznikiem na pół godziny. To naprawde pomaga wiem po sobie. Zycze powodzenia
dobrze wiedziec napewno sprobuje dziekuje wszystkim za rady,pozdrawiam
majusia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.