Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj tutaj - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-25, 11:28   #331
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Mnie bluetherapy uratowalo, fajnie nawilża , nie zapycha a mam solidna skłonność do zapychania
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 19:09   #332
OlaMK
Przyczajenie
 
Avatar OlaMK
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Kupiłam krem Kod Młodości "rozświetlacz, przeciw przebarwieniom". Stosowałam przez kilka słonecznych dni i z przerażeniem stwierdziłam, że mi bardzo zaszkodził - przebarwienia są większe, ciemniejsze, skóra, miejscami wygląda na starą. Przeczytałam, że preparat jest bogaty w witaminę C, która, z tego co wiem, źle reaguje ze słońcem.
Nie wiem, czy to wina tego, konkretnego kosmetyku, czy też takich preparatów nie używa się latem.
Spróbowałam AA laser white i pasuje mi zapach, konsystencja - wszystko. Pytanie tylko, czy mogę go teraz stosować, czy poczekać do jesieni?
OlaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 21:55   #333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Cytat:
Napisane przez OlaMK Pokaż wiadomość
Kupiłam krem Kod Młodości "rozświetlacz, przeciw przebarwieniom". Stosowałam przez kilka słonecznych dni i z przerażeniem stwierdziłam, że mi bardzo zaszkodził - przebarwienia są większe, ciemniejsze, skóra, miejscami wygląda na starą. Przeczytałam, że preparat jest bogaty w witaminę C, która, z tego co wiem, źle reaguje ze słońcem.
Nie wiem, czy to wina tego, konkretnego kosmetyku, czy też takich preparatów nie używa się latem.
Spróbowałam AA laser white i pasuje mi zapach, konsystencja - wszystko. Pytanie tylko, czy mogę go teraz stosować, czy poczekać do jesieni?
Wygląda na to, że masz skłonności do przebarwień i latem to ja bym najpierw pomyślała o wysokim filtrze, a dopiero w drugiej kolejności o produktach rozjaśniających.
Ten krem AA ma kwas migdałowy i witaminę C, ale producent nie podaje stężeń, więc muszą być one małe. Ale jak ktoś jest podatny na powstawanie przebarwień to i to może zaszkodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 18:41   #334
OlaMK
Przyczajenie
 
Avatar OlaMK
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Bardzo dziękuję. Nie miałam problemów z przebarwieniami w zeszłych latach. Ten sezon letni mnie nagle sprowadził na ziemię i to właśnie chyba wynikiem stosowania "rozświetlacza", który kupiłam po babsku, bo dobra cena i latem, gdy raczej się nie maluję, lubię kremy z drobinkami upiększającymi. Aktualnie trzymam się kremu Lirene z SPF15 a z AA poczekam. Bardzo dziękuję za odpowiedź i ciepło pozdrawiam
OlaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 17:53   #335
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Cytat:
Napisane przez OlaMK Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję. Nie miałam problemów z przebarwieniami w zeszłych latach. Ten sezon letni mnie nagle sprowadził na ziemię i to właśnie chyba wynikiem stosowania "rozświetlacza", który kupiłam po babsku, bo dobra cena i latem, gdy raczej się nie maluję, lubię kremy z drobinkami upiększającymi. Aktualnie trzymam się kremu Lirene z SPF15 a z AA poczekam. Bardzo dziękuję za odpowiedź i ciepło pozdrawiam
Powinnaś sięgnąć po spf 50+
Nie zaszkodził Ci krem. Plamy pigmentacyjne tworzą się 5 lat wcześniej w skórze głębokiej, a potem migrują na jej powierzchnię.
Widocznie kilka lat temu nie dbałaś o stosowanie kremów z filtrem.
Dobry krem z filtrami dla cery skłonnej do przebarwień ma SVR - to Clairail Spf 50+.
Jeśli krem z witaminą C coś zrobił to przyśpieszył złuszczenie starego naskórka, a na nowym ujawniły się zaniedbania sprzed lat.
Jeśli lubisz połyskujące drobinki to możesz krem z filtrem matować pudrem MAC mineralize skinfinish Natural- on ma właśnie takie drobinki. Albo pudrem sypkim NARS light- on też się ładnie błyszczy.
A w naszym klimacie i przy cerze Polek to spf 15 jest dobre na jesień, ewentualnie wczesną zimę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2016-07-07 o 17:54
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 17:29   #336
OlaMK
Przyczajenie
 
Avatar OlaMK
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

#MissChievousTess dziękuję za podpowiedź. Rzeczywiście kilka lat temu miałam w zwyczaju głupie leżenie plackiem na słońcu (jak to młoda dziewczyna, której mocny brąz w głowie), dopiero w zeszłym roku się opamiętałam. Filtr 50+ wydaje mi się strasznie wysoki ale skoro się nie znam, to lepiej posłuchać mądrzejszych.
Jeszcze raz dzięki
OlaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 14:03   #337
revelkove_love
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Warto zawsze przed zakupem kremu sprawdzić jego działanie na naszą skórę wykorzystując próbki. Np. Vichy ma zawsze dostępne próbki w aptekach jeśli chodzi o kremy czy podkłady. Ja właśnie dzięki takiej próbkowej akcji trafiłam na swojego ulubieńca czyli Liftactiv Supreme do skóry normalnej i mieszanej.

revelkove_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-19, 22:03   #338
kejti001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Ja przerzucilam się całkiem na naturalne kosmetyki. Np. Sylveco. Mają świetne produkty, hipoalergiczne, zero chemii. Używałam toniku, kremów lekkich na dzień, tłustych na noc. Naprawdę polecam. Po co się trochę chemią, skoro w podobnej cenie można kupić krem z naturalnych składników i ekstraktów? ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kejti001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 08:09   #339
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Cytat:
Napisane przez revelkove_love Pokaż wiadomość
Warto zawsze przed zakupem kremu sprawdzić jego działanie na naszą skórę wykorzystując próbki. Np. Vichy ma zawsze dostępne próbki w aptekach jeśli chodzi o kremy czy podkłady. Ja właśnie dzięki takiej próbkowej akcji trafiłam na swojego ulubieńca czyli Liftactiv Supreme do skóry normalnej i mieszanej.

Mi też się sprawdza Liftactiv Supreme, szczególnie pod makijaż, nawet w najupalniejsze dni. Jego próbki często bywały w gazetach, np. ja swoją pierwszą próbkę znalazłam w "Świat kobiety", później zebrało mi się jeszcze kilka z innych gazet.
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 17:13   #340
liukang
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Hej, witam wszystkich na forum! miesiąc temu zakończyłem kurację Curacne, jest trochę blizn, które będę mógł wyrównać zabiegami dopiero za kilka miesięcy, jednak nie o to chodzi. W tym momencie bardzo doskwierają mi liczne czerwone ślady po trądziku - podkreślam- nie przebarwienia tylko czerwone ślady , które z czasem mają blednąć i niknąć. Dermatolog powiedział, że nie trzeba nic na to stosować i nie ma takiej potrzeby, bo to "trzeba by się bawić w jakieś smarowanie kremami itd. a w to głównie kobiety się bawią i pan zapewne nie chce". Cóż, kobietą bynajmniej nie jestem, jednak nie będzie to dla mnie wielkie poświęcenie posmarować się jakimś kremem przed spaniem, zwłaszcza w kontekście tego, że z samą 8 miesięczną kuracją było "nieco" więcej zachodu. No ale jak widać można spojrzeć na to też trochę inaczej. Zwracam się do was więc z prośbą o pomoc - jaki krem/żel najlepiej rozjaśni czerwone ślady po trądziku, przyśpieszy ich blednięcie, wtopienie się w resztę skóry? Poszperałem trochę w internecie i moją uwagę zwrócił m.in. Neostrata HQ Skin Lightening Gel, nie wiem jednak czy nie jest on bardziej na przebarwienia słoneczne itp. Reasumując- poszukuję środka który rozjaśni moje czerwone ślady , możliwie jak najszybciej, a jeśli jest coś sprawdzonego i pewnego to cena nie gra roli (pod warunkiem, że nie jest to więcej niż 300zł). Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

liukang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 16:15   #341
gabagab28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Witam, <br />
od jakiegoś czasu stan mojej skóry bardzo się pogarsza. Mam cerę suchą i wrażliwą, a poza tym dużo widocznych naczynek (głównie przy nosie, w okolicach oczu i ust). Od zawsze mam bardzo widoczne cienie pod oczami oraz worki (ale to kwestia urody, nie przemęczenia).Ostat nio też widzę na całej twarzy pełno małych krostek, których nie da się wycisnąć oraz zaskórników. Skóra jest widocznie zanieczyszczona. Moja pielęgnacja wygląda tak, że codziennie nakładam najzwyklejszy krem Nivea, a bardzo sporadycznie robię maseczki czy peelingi. Jak powinna wyglądać moja codzienna pielęgnacja? Co zrobić by skóra była znów gładka? Jak pozbyć się zaskórników, krostek wągrów itd.? Proszę o pomoc, bo nie wiem co robic!! <br />
P.S. Dodam, że mam 16 lat, więc nie stać mnie na drogie produkty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabagab28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-23, 16:18   #342
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez liukang Pokaż wiadomość
Hej, witam wszystkich na forum! miesiąc temu zakończyłem kurację Curacne, jest trochę blizn, które będę mógł wyrównać zabiegami dopiero za kilka miesięcy, jednak nie o to chodzi. W tym momencie bardzo doskwierają mi liczne czerwone ślady po trądziku - podkreślam- nie przebarwienia tylko czerwone ślady , które z czasem mają blednąć i niknąć. Dermatolog powiedział, że nie trzeba nic na to stosować i nie ma takiej potrzeby, bo to "trzeba by się bawić w jakieś smarowanie kremami itd. a w to głównie kobiety się bawią i pan zapewne nie chce". Cóż, kobietą bynajmniej nie jestem, jednak nie będzie to dla mnie wielkie poświęcenie posmarować się jakimś kremem przed spaniem, zwłaszcza w kontekście tego, że z samą 8 miesięczną kuracją było "nieco" więcej zachodu. No ale jak widać można spojrzeć na to też trochę inaczej. Zwracam się do was więc z prośbą o pomoc - jaki krem/żel najlepiej rozjaśni czerwone ślady po trądziku, przyśpieszy ich blednięcie, wtopienie się w resztę skóry? Poszperałem trochę w internecie i moją uwagę zwrócił m.in. Neostrata HQ Skin Lightening Gel, nie wiem jednak czy nie jest on bardziej na przebarwienia słoneczne itp. Reasumując- poszukuję środka który rozjaśni moje czerwone ślady , możliwie jak najszybciej, a jeśli jest coś sprawdzonego i pewnego to cena nie gra roli (pod warunkiem, że nie jest to więcej niż 300zł). Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Kwas azelainowy np Skinoren.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 06:43   #343
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Cytat:
Napisane przez revelkove_love Pokaż wiadomość
Warto zawsze przed zakupem kremu sprawdzić jego działanie na naszą skórę wykorzystując próbki. Np. Vichy ma zawsze dostępne próbki w aptekach jeśli chodzi o kremy czy podkłady. Ja właśnie dzięki takiej próbkowej akcji trafiłam na swojego ulubieńca czyli Liftactiv Supreme do skóry normalnej i mieszanej.

Hm.... Mi niestety ten krem nie podszedł. Moje koleżanki też są bardzo niezadowolone z podrażnień, które wywołuje. Kurcze, to tak trudno coś wybrać, każda skóra reaguje inaczej...

Od ponad roku poszukuję dobrego kremu na zmarszczki. Takiego, który usunie istniejące i zapobiegnie powstawaniu nowych. Co tu dużo mówić, takiego który zatrzyma czas Nazbierałam mnóstwo próbek, dokonałam wielu nieudanych zakupów i nic... Wiem, że niektóre produkty pomagają moim koleżanko, ale co z tego jak u mnie, tylko delikatnie rozjaśniają cerę i nawilżają...:pr osi:
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 08:16   #344
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Cytat:
Napisane przez kornetka Pokaż wiadomość
Hm.... Mi niestety ten krem nie podszedł. Moje koleżanki też są bardzo niezadowolone z podrażnień, które wywołuje. Kurcze, to tak trudno coś wybrać, każda skóra reaguje inaczej...

Od ponad roku poszukuję dobrego kremu na zmarszczki. Takiego, który usunie istniejące i zapobiegnie powstawaniu nowych. Co tu dużo mówić, takiego który zatrzyma czas Nazbierałam mnóstwo próbek, dokonałam wielu nieudanych zakupów i nic... Wiem, że niektóre produkty pomagają moim koleżanko, ale co z tego jak u mnie, tylko delikatnie rozjaśniają cerę i nawilżają...:pr osi:
Nie chcę Cię dołować, ale obecnych zmarszczek kremem nie usuniesz. Możesz poprawić wygląd skóry zabiegami, np. kwasami i stosować preparaty typu serum z dużymi stężeniami retinolu czy witaminy C (o ile Twoja skóra je toleruje). To są kuracje, które głównie przeprowadza się późną jesienią i zimą, natomiast latem trzeba utrzymać stan skóry stosując SPF50. Krem to tylko krem i jego rolą jest właśnie nawilżać i zabezpieczać przed negatywnym wpływem środowiska. Oczywiście jeśli ktoś ma płyciutkie zmarszczki mimiczne i nałoży silikonowy krem typu Liftactiv Supreme czy nawet coś drogeryjnego typu L'oreal Revitalift Filler, to uzyska efekt wypełnienia, a z makijażem efekt "wow", ale... tylko do momentu zmycia produktu.
Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego na dzień dzisiejszy radzę sięgnąć po zwykły krem nawilżający i SPF50, a jesienią i zimą zafundować sobie silną kurację przeciwzmarszczkową (opartą o konkretne substancje) z apteki albo ze sklepów typu Biochemia Urody
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 08:32   #345
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Kremy rozjaśniające przebarwienia - czy mozna stosować latem?

Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię dołować, ale obecnych zmarszczek kremem nie usuniesz. Możesz poprawić wygląd skóry zabiegami, np. kwasami i stosować preparaty typu serum z dużymi stężeniami retinolu czy witaminy C (o ile Twoja skóra je toleruje). To są kuracje, które głównie przeprowadza się późną jesienią i zimą, natomiast latem trzeba utrzymać stan skóry stosując SPF50. Krem to tylko krem i jego rolą jest właśnie nawilżać i zabezpieczać przed negatywnym wpływem środowiska. Oczywiście jeśli ktoś ma płyciutkie zmarszczki mimiczne i nałoży silikonowy krem typu Liftactiv Supreme czy nawet coś drogeryjnego typu L'oreal Revitalift Filler, to uzyska efekt wypełnienia, a z makijażem efekt "wow", ale... tylko do momentu zmycia produktu.
Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego na dzień dzisiejszy radzę sięgnąć po zwykły krem nawilżający i SPF50, a jesienią i zimą zafundować sobie silną kurację przeciwzmarszczkową (opartą o konkretne substancje) z apteki albo ze sklepów typu Biochemia Urody
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, ja cały czas szukam nowych rozwiązań licząc na to, że znajdę coś co mi pomoże i mnie zadowoli.
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:08   #346
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Kremy rozjaśniającem latem raczej nie, a skuteczność tych które miałam minimalna.
Ostatnio dobrze mi służą nawilżające z YR

Edytowane przez caeruleus
Czas edycji: 2016-07-28 o 11:11 Powód: uzupełnienie
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:06   #347
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Red face Stosowanie kremu z retinolem - prośba o praktyczne wskazówki

Od dawna przymierzam się do kremu z retinolem, ale teraz to już nieodwołalnie muszę. Waham się pomiędzy AVENE ELUAGE a BANDI MEDICAL ANTI AGING kremowa kuracja przeciw zmarszczkom. Mam suchą cerę, naczynkową. Mam pytanie odnośnie samego stosowania kremu - zakładam początkowo dla próby raz w tygodniu, ale czym się smarować w pozostałe dni, czy tym, co zwykle(krem przeciwzmarszczkowy), czy tylko coś mocnej nawilżającego i łagodzącego ewentualne podraznienia (np. BANDI MEDICAL ANTI AGING Łagodzący kompres przeciw zmarszczkom)? Wysoki filtr na dzień oczywiście, na to podkład. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Edytowane przez ja_sama
Czas edycji: 2016-08-04 o 05:22
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 10:18   #348
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Stosowanie kremu z retinolem - prośba o praktyczne wskazówki

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
Od dawna przymierzam się do kremu z retinolem, ale teraz to już nieodwołalnie muszę. Waham się pomiędzy AVENE ELUAGE a BANDI MEDICAL ANTI AGING kremowa kuracja przeciw zmarszczkom. Mam suchą cerę, naczynkową. Mam pytanie odnośnie samego stosowania kremu - zakładam początkowo dla próby raz w tygodniu, ale czym się smarować w pozostałe dni, czy tym, co zwykle(krem przeciwzmarszczkowy), czy tylko coś mocnej nawilżającego i łagodzącego ewentualne podraznienia (np. BANDI MEDICAL ANTI AGING Łagodzący kompres przeciw zmarszczkom)? Wysoki filtr na dzień oczywiście, na to podkład. Z góry dziękuję za podpowiedzi
Kremy z retinolem od Avene czy Bandi, możesz spokojnie od początku używać 2-3 razy w tygodniu, jeśli Twoja skóra nie jest bardzo uwrażliwiona. Stężenia retinolu nie są w nich wysokie. Wyklucz na ten czas wszelkie toniki zawierające alkohol. Jeśli chodzi o pozostałe dni, trzeba obserwować czego potrzebuje skóra. Jeśli wszystko jest ok, to używaj tego kremu co zwykle. Jednak poczekaj z retinolem do jesieni, na razie nie warto ryzykować przebarwień, szczególnie jeśli na filtr nakładasz jeszcze podkład.
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 11:45   #349
emiliana45
Raczkowanie
 
Avatar emiliana45
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 345
Dot.: Stosowanie kremu z retinolem - prośba o praktyczne wskazówki

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
Od dawna przymierzam się do kremu z retinolem, ale teraz to już nieodwołalnie muszę. Waham się pomiędzy AVENE ELUAGE a BANDI MEDICAL ANTI AGING kremowa kuracja przeciw zmarszczkom. Mam suchą cerę, naczynkową. Mam pytanie odnośnie samego stosowania kremu - zakładam początkowo dla próby raz w tygodniu, ale czym się smarować w pozostałe dni, czy tym, co zwykle(krem przeciwzmarszczkowy), czy tylko coś mocnej nawilżającego i łagodzącego ewentualne podraznienia (np. BANDI MEDICAL ANTI AGING Łagodzący kompres przeciw zmarszczkom)? Wysoki filtr na dzień oczywiście, na to podkład. Z góry dziękuję za podpowiedzi
Mam podobna cerę jak Twoja z tym,że ja jestem po 40 już .I tak jak Ty szukałam czegoś co spłyci zmarszczki,wyrówna koloryt a nie zaszkodzi naczynkom. Najpierw zainteresowałam się naturalna pielęgnacją,czytałam blogi i fora kosmetyczne,które już nie są aktywne.Przez pierwsze pół roku stosowałam olejki,witaminy ,sera i kremy samorobione .Byłam bardzo zadowolona,naczynka uspokojone,cera ma ładny kolor.Po kilku miesiącach za pragnęłam czegoś więcej.Kupiłam Avene Ystheal emulsje.Używałam go dwa miesiące.I nie zauważyłam jakiejś spektakularnej poprawy.Było dobrze ale nie do końca byłam zadowolona. I znowu szukanie i decyzja,spróbuje retiolu na receptę.Padło na Zorac.I tak już od kwietnia go stosuje.I jestem mega zadowolona.Nie mam podrażnień,naczynka mniej widoczne bo skóra się pogrubiła ,przebarwienia zbladły a zmarszczki ?Wiadomo nie znikną całkiem ale bardzo się spłyciły . Oczywiście od kilku lat sumiennie stosuje wysokie filtry.Stosuje Zorac co trzeci dzień.W noce bez niego zawszę nakładam olejek jakiś plus Kwas H.Rano przecieram buzie hydrolatem na to serum z witamina C ,po kilku minutach jak serum sie wchłonie nakładam drugie z różnymi półproduktami na naczynka i potem filtr. I do pracy .Moja cera jeszcze nigdy nie była tak ładna,rozświtlona jak teraz.Nie zgadzam sie ,że kremu z retinolem nie używa sie latem.jesli sumiennie będziesz stosować wysoki filtr to jak najbardziej możesz teraz zacząć.Naprawdę warto
emiliana45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-06, 14:23   #350
kornelia1887
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj



ja używam tego kremu, skóra jest matowa nie świeci się. Bardzo fajnie nawilża . Mogę śmiało go polecić.
A co najważniejsze dla mnie nie podrażnia skóry.

Edytowane przez kornelia1887
Czas edycji: 2016-08-06 o 14:24
kornelia1887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 12:45   #351
laddym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 21
Dot.: Stosowanie kremu z retinolem - prośba o praktyczne wskazówki

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
Od dawna przymierzam się do kremu z retinolem, ale teraz to już nieodwołalnie muszę. Waham się pomiędzy AVENE ELUAGE a BANDI MEDICAL ANTI AGING kremowa kuracja przeciw zmarszczkom. Mam suchą cerę, naczynkową. Mam pytanie odnośnie samego stosowania kremu - zakładam początkowo dla próby raz w tygodniu, ale czym się smarować w pozostałe dni, czy tym, co zwykle(krem przeciwzmarszczkowy), czy tylko coś mocnej nawilżającego i łagodzącego ewentualne podraznienia (np. BANDI MEDICAL ANTI AGING Łagodzący kompres przeciw zmarszczkom)? Wysoki filtr na dzień oczywiście, na to podkład. Z góry dziękuję za podpowiedzi
Cześć, ja ze swojej stronę mogę polecić terapię kremem i serum Reti Age. Kosmetyki te zawierają trzy formy retinolu i nanotechnologię, przez co praktycznie nie występuje podrażnienie skóry (naprawdę!), można je stosować codziennie, a nie tylko kilka razy w tygodniu. W dodatku zawierają sporo substancji nawilżających, więc nie trzeba ich przeplatać z innymi kremami. Mają nawet specjalny produkt pod oczy Oczywiście trzeba pamiętać tylko o jednym - ochronie przeciwsłonecznej na dzień. Dla mnie to był naprawdę strzał w 10, w ogóle nie odczuwałam efektów ubocznych terapii
laddym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:53   #352
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Ja natomiast mogę polecić serum Richevon do twarzy:


Odkryłam je dzięki mojej znajomej, która bardzo sobie je zachwalała i sama równięż jestem z niego bardzo zadowolona:
nawilża skórę
odzywia
rozjaśnia
dobrze się wchłania
no i nie zawiera parabenów, silikonów, parafiny i innych tego typu substancji, których staram się unikać.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 18:58   #353
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez AsiaKru2 Pokaż wiadomość
Cześć Bliżej mi już do 30-stki niż 20-stki stąd moje coraz większe zainteresowanie „przedłużeniem młodości”. Chciałam zacząć od czegoś co natychmiast poprawi kondycję skóry mojej twarzy. Prowadzę niezbyt zdrowy tryb życia. Wieczny brak czasu sprawił, że moja twarz stała się szara i zdradzała zmęczenie. Zaradzić temu mogły naturalne antyoksydanty. Mam cerę mieszaną. Zamiast samego kremu postanowiłam sięgnąć po serum z witaminą C (ma wyższe stężenia składników aktywnych i lżejszą konsystencję). Na pierwszy rzut poszło serum AVA, niestety zawiodłam się na nim. Jednak postanowiłam się nie poddawać i szukać dalej. W końcu natrafiłam na serum LIQ CC. Miał pozytywne opinie. Wybrałam wersję light z 15% wit. C (takie stężenie ma udowodnione działanie, do tego niskie pH produktu gwarantuje trwałość witaminy), tokoferolem i magnezem. Nie zawiera barwników, substancji zapachowych. Ogólnie skład bez zastrzeżeń Opakowanie bardzo wydajne, 30ml wystarcza na ponad 3 mies. Producent zaleca miesięczną kurację. Już po kilkukrotnym zastosowaniu zauważyłam różnicę. Moja twarz nabrała blasku. Dostrzegalne niewielkie zmarszczki niemalże zniknęły. Skóra stała się nawilżona, zawdzięcza to m.in. obecności hialuronianu sodu. Antyoksydacyjnie działa nie tylko wit C, ale i E. Ich połączenie jest bardzo korzystne, co jest kolejnym plusem. Dodatkowo lekkie przebarwienia potrądzikowe stały się niezauważalne.
Śmiało mogę polecić serum LIQ CC light każdej zabieganej niedoszłej 30-stce i nie tylko. Efekty są szybkie i zachwycające Sama na pewno będę kontynuowała znajomość z produktami gamy LIQC. Kusi mnie jeszcze serum-maska LIQ CE.
Ja jestem w trakcie kuracji serum LIQ CC i póki co też jestem zadowolona. Jeśli chodzi o istniejące przebarwienia, to na razie nie widzę różnicy, ale na pewno nie powstają nowe po gojących się niedoskonałościach. Do tego cera bardzo się wygładziła, a pory przy nosie, które do tej pory były bardzo widoczne, teraz są zwężone. Takie są efekty po 10 dniach stosowania, głównie rano (na noc mam jeszcze kilka innych produktów, które przeplatam). Zużycie produktu jest niewielkie, bo wystarczają mi 3 krople na całą twarz.
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 23:10   #354
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Ja natomiast mogę polecić serum Richevon do twarzy:


Odkryłam je dzięki mojej znajomej, która bardzo sobie je zachwalała i sama równięż jestem z niego bardzo zadowolona:
nawilża skórę
odzywia
rozjaśnia
dobrze się wchłania
no i nie zawiera parabenów, silikonów, parafiny i innych tego typu substancji, których staram się unikać.
myslalam, ze to Tolpa. podobnie wyglądają opakowania
broziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 11:13   #355
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez broziak Pokaż wiadomość
myslalam, ze to Tolpa. podobnie wyglądają opakowania
Jeśli sie przyjrzeć to rzeczywiscie bardzo podobne, aczkolwiek skład richevonu jest od skadu tołpy lepszy ( cena również niestety wyższa).
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 08:32   #356
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Evree ktoś używa ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 20:55   #357
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Szukam kremu do cery dojrzałej, dla mamy, ma 50 lat, cera tłusta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 16:35   #358
suffocazion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Mam problem ze znalezieniem dobrego kremu, bo albo mnie strasznie zapychają albo wcale nie nawilżają. Szukałem opinii w internecie ale nic się nie dowiedziałem.
Moja skóra jest dość dziwna bo mocno się przetłuszcza ale mimo to jest sucha. Znacie jakąś markę albo konkretny krem, który dobrze nawilża, ale nie zatyka porów? Z przetłuszczaniem nie musi walczyć bo kremy matujące mnie wysuszają. Jbc mam 20 lat.
suffocazion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 08:56   #359
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Mandelac z sesdermy. Polecam i krem i serum. Nawilża, nie zapycha, lekka konsystencja. Używam na dzień a na noc serum mandelaca. Mam cerę mieszaną, ale w zimie bardzo suchą przez ogrzewanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 20:06   #360
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapyt...

Spróbuje, co mam do stracenia
Szukam kremu, który poleciła mi osoba ucząca się na kosmetologa we Wrocławskiej, popularnej szkole . Tam był ponoć bardzo zachwalany - zarówno na twarz (przeciwzmarszczkowy albo bardziej nawilżający) jak i na rozstępy (np podczas ciąży). Ponoć nic tak nie nawilża. Drogi (300 zł za jakąś mała pojemność?). Kojarzy mi się coś, że nazwa zaczyna się na g? Albo s?
Pomocy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2017-02-14 o 20:08
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-25 17:05:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.