Poród we Wrocławiu - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-10, 15:21   #211
Antibia86
Rozeznanie
 
Avatar Antibia86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 750
Dot.: Poród we Wrocławiu

hej, ja niedlugo bede rodzić mieszkam naprzeciw Borowskiej i tam wstepnie miałam rodzić ale coraz wiecej słysze na anty. własnie zastanawiam się nad kaminskiego tyle że to drugi koniec Wrocławia...moje pytanie jest takie czy jesli porod sie zacznie czy mam tam dzwonić czy jak? boje sie że pojedziemy a tam miejsca nie bedzie.
i co trzeba miec na kamienskiego?chodzio rzeczy dla dziecka
Antibia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 20:18   #212
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
ślimaczku -teraz juz się nie lezy przez te 6 godzin, mi (co prawda na Brochowie) po 2 godz po porodzie kazali iść pod prysznic i przyjść sobie na noworodki -w tym czasie wzięli córkę na mycie,szczepienie itp.
ja w kwietniu 2012 też nie leżałam 6 godz zostawiła mnie położna na sali i sama poszłam pod prysznic i mogłam chodzić itd - nikt nie sprawdzał w jakim jestem stanie i co robię. Dopiero jak zrobiłam się zielona przy badaniu dziecka to mnie odprowadzili na salę, kazali leżeć a dziecko zostało na noworodkach
tak na chałubińskiego było...

to nawet po cc można chodzić od razu? chyba nie...

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Antibia86 Pokaż wiadomość
hej, ja niedlugo bede rodzić mieszkam naprzeciw Borowskiej i tam wstepnie miałam rodzić ale coraz wiecej słysze na anty. własnie zastanawiam się nad kaminskiego tyle że to drugi koniec Wrocławia...moje pytanie jest takie czy jesli porod sie zacznie czy mam tam dzwonić czy jak? boje sie że pojedziemy a tam miejsca nie bedzie.
i co trzeba miec na kamienskiego?chodzio rzeczy dla dziecka
też się zastanawiam nad telefonem do nich
na stronie szpitala jest informacja, że można wziąć rzeczy dla dziecka (ubranka). Na pewno pieluchy, chusteczki mokre i krem do pupy trzeba mieć swój - jak wszędzie
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 22:49   #213
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

Ja leżałam z małą na poporodowej ze 2 godziny, córa urodziła się po 16 więc na poporodowej zjadłam kolację.
Później koło godziny, może dwóch, na zwykłej i poszłam z mężem pod prysznic. Małą wzięłam dopiero rano dnia następnego. Musiałam odespać 3 noce bóli krzyżowo- brzusznych.
Czego, żałuję bo mała się odparzyła na buzi.
Ale po za tym opieka była ok.
A i byłam szyta, szybko i bez problemu, a szwy mi zdjęli jeszcze w szpitalu, przez to, że mała leżała tak długo.

Jak macie jeszcze jakieś pytania to śmiało
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 09:28   #214
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez Raugia Pokaż wiadomość
Ja leżałam z małą na poporodowej ze 2 godziny, córa urodziła się po 16 więc na poporodowej zjadłam kolację.
Później koło godziny, może dwóch, na zwykłej i poszłam z mężem pod prysznic. Małą wzięłam dopiero rano dnia następnego. Musiałam odespać 3 noce bóli krzyżowo- brzusznych.
Czego, żałuję bo mała się odparzyła na buzi.
Ale po za tym opieka była ok.
A i byłam szyta, szybko i bez problemu, a szwy mi zdjęli jeszcze w szpitalu, przez to, że mała leżała tak długo.

Jak macie jeszcze jakieś pytania to śmiało
ja tez miałam krzyżowe od piątku a urodziłam w poniedziałek o 4 rano
tyle, że nie miałam jak odespać, bo o 12 przyszła tesciowa i musiałam pójść po dziecko i ze spania nici, bo się wszyscy zwalili
teraz jestem mądrzejsza i w pierwszą dobę tylko mąż będzie mógł przyjść...

dzwoniłaś najpierw do szpitala czy mają miejsca czy jechałaś "na żywca"?
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 18:25   #215
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Poród we Wrocławiu

borowską odradzam, sama miałam nieprzyjemności z tym szpitalem, może nie rodziłam, ale latałam po każdym szpitalu z zagrożeniem porodem przedwczesnym, nie dość że nigdy nie ma miejsc to jeszcze niemili ludzie, koleżanka, która tam rodziła też ma negatywne zdanie na temat tego szpitala, ja zdecydowałam rodzic na brochowie.
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:37   #216
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

Do szpitala pojechaliśmy na żywca, ale było już 8 dni po terminie i 3 dni z bólami w szpitalu leżałam.
A zostałam przyjęta tylko dlatego, że ordynator był na dyżurze i stwierdził "Pani to najdalej za jakiś czas urodzi, no może najdalej za dwa dni".
Poród po tych 3 dniach był wywołany, bo położna stwierdziła, że do normalnego rozwiązania nie dociągnę. Za co jestem jej wdzięczna bo 2 godziny po kroplówce mała już była na świecie.
A co do odwiedzin to przed porodem zabroniliśmy z mężem przyjeżdżania komukolwiek, moi rodzice to zrozumieli ( mama sama zapowiedziała, że nie będą się mi na głowę wtedy zwalać bo sama jak rodziła nie chciała mieć gości ale musiała ich przyjmować, a teściowie daleko na szczęście).
Warto wcześniej się zabezpieczyć, te kilka pierwszych dni lepiej spędzić razem bez tłumu odwiedzających.
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 15:03   #217
kasienka2723
Raczkowanie
 
Avatar kasienka2723
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 175
Dot.: Poród we Wrocławiu

Witam
Wkrotce wybieram sie na porodowke... Myslalam zeby rodzic na klinikach (mam tam lekarza prowadzacego) ale naczytalam sie wlasnie negatywnyh opini... Na prawde trzeba miec przygotowana kase dla poloznej zeby zajela sie rodzaca?
Myslalam ze te czasy juz minely...
Jak teraz wyglada porod w tym szpitalu? Co trzeba zabrac ze soba dla dziecka? Ubranka sa szpitalne czy wlasne?
Myslalam jeszcze nad borowska bo mieszkam niedaleko... Sa jakies mamusie ktore orientuja sie w obecnej sytuacji w tych szpitalach?
kasienka2723 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 07:12   #218
iskierka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 37
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez kasienka2723 Pokaż wiadomość
Witam
Wkrotce wybieram sie na porodowke... Myslalam zeby rodzic na klinikach (mam tam lekarza prowadzacego) ale naczytalam sie wlasnie negatywnyh opini... Na prawde trzeba miec przygotowana kase dla poloznej zeby zajela sie rodzaca?
Myslalam ze te czasy juz minely...
Jak teraz wyglada porod w tym szpitalu? Co trzeba zabrac ze soba dla dziecka? Ubranka sa szpitalne czy wlasne?
Myslalam jeszcze nad borowska bo mieszkam niedaleko... Sa jakies mamusie ktore orientuja sie w obecnej sytuacji w tych szpitalach?
moja kuzynka rodziła w maju 2014 na Klinikach i chwali tak jak ja maj 2012. Dla dziecka tylko pieluszki i krem do dupci, ubranka daje szpital nie trzeba ich zabierać.
Mieli poród rodzinny w osobnej salce- opiela super. Ja wpadłam na porodówkę i rodziłam na sali zbiorowej, ale mąż był przy mnie do czasu, aż go nie wyrzuciłam a jak zobaczą w książeczce nazwisko "swojego" lekarza to już powinno być bardzo miło.
Ja wyglądając na 15 lat wpadłam na izbę przyjęć to z wielkich "wysiłkiem" pani się mną zajęła, ale jak podałam książeczkę, bo o to poprosiła to zaraz zmieniła podejście i nie było "siadaj!:" tylko "Pani Agnieszka proszę tutaj piżama proszę się przebrać za parawanem".
Wszystko zależy pewnie od zmiany, ale dla mnie to nie miało większego znaczenia, bo chciałam tylko szybko urodzić i mieć opiekę dla synka.
Na sali poporodowej pielęgniarki są bardzo miłe- leżałam 7 dni i wspominam bardzo miło, może poza panią sprzątającą, która zakazywała wstawać z łóżek "aż podłoga wyschnie "

Uważam, że jak ktoś chce opieki położnej 24/h to chyba trzeba mieć opłaconą doulę, bo nie oszukujmy się na porodówce nie będziemy same i położna musi doglądać inne rodzące.
iskierka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:54   #219
kasienka2723
Raczkowanie
 
Avatar kasienka2723
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 175
Dot.: Poród we Wrocławiu

Jak milo czytac takie komentarze ;-)

Tak z ciekawosci u kogo prowadzilas ciaze?

Jednak moj pierwszy wybor to kliniki podbudowalas mnie
Dziekuje za pomoc
kasienka2723 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 10:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.