Nawilżanie suchej cery - 15 latek ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-04, 14:19   #1
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53

Nawilżanie suchej cery - 15 latek ;)


Cześć Kobietki

Z góry przepraszam za to ze zakładam temat jakich było już tu pewnie krocie, ale póki co nie znalazłem odpowiedzi na swoje wszystkie pytania

A więc, od dłuższego czasu (mniej więcej od Jesieni '10) , dosyć uporczywie przetłuszcza mi sie skóra twarzy. Nie jest ona doskonała, bo widać tu i tam ślady trądziku i inne niedoskonałości, ale wiem że jeżeli skóra przestanie mi sie przetłuszczać to i to zacznie powoli mijać.

Aktualnie staram się pić 2l wody dziennie, nawilżam skórę kremem Lirene do cery tłustej i mieszanej na dzień i... i niestety dvpa... Fakt, skóra jest nieco lepsza niż zanim zacząłem pić 2l wody dzienie (kremy nawilżajace stosuje już od kilku miesiecy ), ale dalej mi sie przetłuszcza Wystarczy godzina a skóra po umyciu żelem jest już przetłuszczona i świeci sie jak nie powiem co... (głównie w okolicach nosa i czoła)


A teraz jako tako spróbuje zobrazować mój zwykły dzień Moze się to jakoś przyda

Rano myje buzię żelem z Ziaji (chyba Nuno sie nazywa). Staram sie też wypić około 400-600ml wody. W szkole staram sie ją od czasu do czasu przemyć zwykłą wodą, coby sie nie świeciła aż tak :P

W domu, po szkole, przemywam dokładnie twarz zwykłą wodą i smaruje kremem. Do tego pije jakieś 600ml wody. Zanim nastąpi wieczór, zdarza sie ze myję i smaruję ponownie twarz jeszcze do 3 razy. Oczywiście piję też wodę, co 1-2h w ilościach od 400-600ml.

Wieczorem znów żel idzie w użytek i znów smaruje twarz kremem. Jest on na dzień i sam nie wiem czy smarując nim na noc nie pogarszam tylko sprawy. Dlatego chciałbym abyście mi to w miarę objaśniły


No i mniej więcej tak to wygląda... Prosiłbym o jakieś rady co robię źle i co by mi mogło pomóc Jeżeli znajdą się jakieś miłe osóbki, które zechcą przeczytać moje wypociny, to bardzo dziękuję
W Was jest moja nadzieja
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 14:57   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Nawilżanie suchej cery - 15 latek ;)

przejrzyj kwc na pewno znajdziesz krem dla siebie. ewentualnie leć do apteki i popytaj o suplementy diety nawilżające od środka (belissa chyba ma coś takiego hydro-coś tam o ile sie nie myle) . żel z nuno wysusza skóre, do tego zawiera SLS :/
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 18:39   #3
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Nawilżanie suchej cery - 15 latek ;)

@angela2602

A jaki żel lub coś do mycia twarz polecasz? Bo to moze być kluczowa sprawa

I jeszcze jedno Myślałem kiedyś właśnie o tych kapsułkach Capivit Hydro Control czy cos w podobie, ale czytałem że po nich skóra przetłuszcza sie jeszcze bardziej... Nie wiem czy to mit, czy to prawda, ale jeżeli tak to absolutnie odpada

O czymś takim jak Kosmetyki Wszech Czasów też nie wiedziałem, wiec za to wielkie dzięki ;*

EDIT: Jeszcze to moze być istotne, że ten krem Lirene jest matująco-nawilżający. Szczerze mówiąc wgl. nie matuje i licho nawilża... Zresztą koleżanki i koledzy pisali o nim w KWC podobnie... Jak się skończy to muszę zdobyć jakiś nowy, dobry I chyba jednak kupię nawilżajacy bo i tak nie smaruje się kremem do szkoły czy jak gdzieś wychodzę, więc moze sam nawilżający lepiej nawilży

Edytowane przez Arturo925
Czas edycji: 2011-04-05 o 19:07 Powód: Istotny fakt :)
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:11   #4
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Nawilżanie suchej cery - 15 latek ;)

ja używam dwóch żeli na zmianę, jeden cetaphil ( do tego lotion tej samej firmy, jak dla mnie prawidziwy must have, rewelacyjnie nawilża i jest mega wydajny) i effeclar z La Roche Posay ( ten tylko na noc bo jednak troche wysusza) co do kremu mogę Ci jeszcze polecić Hydratia z Iwostinu te produkty znajdziesz tylko w aptece i ich cena waha się w granicy 30-40 zł ale moim zdaniem warto jeżeli uważasz, że to dużo możesz jeszcze wyprobować coś z Ziaji - moj polski faworyt zachwalam serię ogórkową, ceny od 5-10 zł

a co do przetłuszczania się po tych tabletkach uważam, że to mit jak skóra jest sucha to wydziela się więcej sebum żeby ją naturalnie nawilżyć tak gdzies czytałam i z doświadczenia mogę to potwierdzić ( pewnie są wyjątki ale ja się nigdy z tym nie spotkałam)

dlaczego nie smarujesz twarzy jak wychodzisz? przecież czynniki środowiska (wiatr, temperatura) podrażniaja Ci suchą cere i pogarsza to sprawe ! :/

Edytowane przez angela2602
Czas edycji: 2011-04-07 o 20:14
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 10:51   #5
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Nawilżanie suchej cery - 15 latek ;)

Hmm.. Głównie dlatego że jak sie posmaruje obojętnie jakim kremem (nie ważne czy cieniutko czy grubo), to od razu mi się bardziej twarz świeci i jest taka jakby tłusta

Być moze to wina kremów. Jak mi się ten skończy to kupię chyba ten z Iwostinu i moze coś pomoże. Żel też zmienię, z tym że kupię tylko jeden i raczej na pewno będzie to ten pierwszy który podałaś

Tak czy siak, dzięki wielkie za pomoc

EDIT: Ten Cetaphil to żel czy emulsja? I jak on sie dokładnie nazywa bo ich jest kilka, a ja w sprawach kosmetyków jestem ciemny i nie wiem za bardzo o który Ci chodziło

Co do kremu. Wybiorę chyba krem nawilżający z Zjiaji z tej serii ogórkowej + do tego kupię sobie tonik również z Ziaji i również z serii ogórkowej Chyba dobry wybór

Edytowane przez Arturo925
Czas edycji: 2011-04-09 o 10:04
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.