MRZEŻYNO i DZWIRZYNO - ośrodki rehabilitacyjne Meduza i WSP opole OPINIE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-22, 09:54   #1
demitasse
Raczkowanie
 
Avatar demitasse
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 396

MRZEŻYNO i DZWIRZYNO - ośrodki rehabilitacyjne Meduza i WSP opole OPINIE


Witam

Pilnie szukam wczasów rehabilitacyjnych dla rodziców i bardzo zależy mi na opiniach.
Chciałam zapytać więc czy ktoś może był i może podzielić się swoją opinią na temat dwóch ośrodków nad morzem. Konkretnie chodzi mi o wyżywienie i warunki lokalowe - czytałam że niestety bywa z tym bardzo różnie.

Konkretnie chodzi mi o:

Ośrodek "Meduza" w Mrzeżynie - http://meduza.info.pl/

Ośrodek "WSP opole" w Dźwirzynie http://www.wspopole.pl/index.php?opt...114&Itemid=135

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie opinie.
__________________
demitasse-e.blogspot.com - bawię się
demitasse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:44   #2
niunieczka80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: MRZEŻYNO i DZWIRZYNO - ośrodki rehabilitacyjne Meduza i WSP opole OPINIE

Witaj.

Ja z dzieckiem byłam w Wsp Opole w Dźwirzynie na turnusie rehabilitacyjnym we wrześniu 2012 r. Jeśli chodzi o sam ośrodek - znajduję się on przy głównej ulicy, do plaży (z zejściem dla niepełnosprawnych) jest 250 m, generalnie wszędzie jest w miarę blisko - "centrum" zaczyna się już ok 500 m za ośrodkiem, do portu jest jakieś 3 km, nad jezioro może ze 3,5 km, jest ścieżka rowerowa.

Na terenie ośrodka jest parking (dodatkowo płatny) - ale już za budynkami mieszkalnymi, plac zabaw, boisko, miejsce na ognisko.

Ośrodek składa się z kilku budynków mieszkalnych - ja zakwaterowana byłam w "B" - wygląd pokoju (3 osobowego) - to takie czasy PRL-u (ze względu na brzydką boazerię, nieciekawe zasłony itp), ale za to z przestronną łazienką. Jest czysto (sprzątane było w pn, śr i pt), na wyposażeniu pokoju jest czajnik bezprzewodowy, szklanki, tv, leżaki, parawany. W recepcji i we "frontowych" pokojach budynku A i B -dostęp do wi-fi. Wypożyczalnia rowerów, biblioteka.

Jedzenie porcjowane - śniadania (pieczywo, masło, wędlina, sery ( żółty, biały, topiony lub serki "kiri), pomidory, ogórki dżem, zupa mleczka - w wazie, czasem jajka, kiełbasa na ciepło). Obiad z dwóch dań (zupa w wazie, surówki na stole - II - podawane- z reguły 2 gałki ziemniaków, porcja mięsa) + deser (jogurt, owoc lub kawałek ciasta - czasem też jakiś wafelek, kisiel). Kolacje porcjowane - oprócz chleba i do chleba na stole był też posiłek ciepły - np. bigos, czy fasolka - ale "do podziału"-tz. podawane na jednym talerzu dla chętnych. Dzieci dostawały naleśniki, kluski z truskawkami etc+ oczywiście kanapki na dokładkę. Ogólnie smacznie chodź może trochę monotonnie. Ale obsługa w jadalni bardzo, bardzo miła.

Baza zabiegowa - ok - no przynajmniej na tyle na ile musiało korzystać z niej moje dziecko (inhalacje i naświetlanie lampą) Obsługa przesympatyczna i ogromnie pomocna (np. jeśli chodzi o zmianę godziny zabiegów).
Organizowane były też zajęcia dla dzieci (czasem z rodzicami) z pedagogiem.
I 2 razy były wieczorki taneczne, oraz raz pieczenie kiełbasek połączone z biesiadowaniem przy ognisku i muzyce.

Jeżeli jedziesz samochodem to zawsze można gdzieś wyskoczyć - do Kołobrzegu jest 12 km. Trochę dalej do Dobrzycy- gdzie można pochodzić po przepięknych ogrodach tematycznych. Polecam też się wybrać do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu i do Trzęsacza - gdzie atrakcją jest południowa ściana kościoła z XII w., która pierwotnie stała 1800 m od morza, dziś znajduje się niemal na klifie. -

Ogólnie jestem zadowolona i polecam.
niunieczka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 16:45   #3
monka363
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: MRZEŻYNO i DZWIRZYNO - ośrodki rehabilitacyjne Meduza i WSP opole OPINIE

Stanowczo odradzam ośrodek wsp Opole "Społem" w Dźwirzynie.
Pomimo tego iż w 2013 roku był tam przeprowadzony "remont" warunki w pokoju o najwyższym standardzie pozostawiają wiele do życzenia. W łazience robactwo wyłazi z kabiny prysznicowej, łóżka małe, bardzo niewygodne, stare i wiele innych mankamentów.
Jedzenie niedobre, mało urozmaicone,oszczędzają na posiłkach a pozatym po dwóch dnia pobytu dopadło mnie i inną osobę od stolika posiłkowego coś w rodzaju "grypy żołądkowej", więc to chyba o czymś świadczy. Cały pobyt zmarnowany. Ogólnie stanowczo odradzam i przestrzegam. Ośrodek jak z niedzisiejszych czasów!!
monka363 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 09:37   #4
Asik00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 54
GG do Asik00
Mrzeżyno-ktoś był?Ośrodek Agawa?

Witam.Był ktoś w Mrzeżynie?Co powiecie o tej miejscowości.Jadę do Ośrodka Agawa w terminie od 28.07.2014.Był ktoś w tym ośrodku,a może jedzie w tym samym terminie co ja?
Trochę czytałam o Mrzeżynie i piszą,że tam same nudy ,że miasto zamiera o 22:00,że nie ma gdzie potańczyć,czy to prawda?
Asik00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 13:28   #5
Sasia32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: MRZEŻYNO i DZWIRZYNO - ośrodki rehabilitacyjne Meduza i WSP opole OPINIE

Spędziłam z babcia i córka 2 tygodnie w ośrodku WOŚP Opole.
Mogę tylko wszystkim odradzic.
Pokoje są brudne, brak ciepłej wody przez cały dzień !
Wyposażenie pokoi druga wojna światowa!
W nocy wychodzą robaki, pościel stara, brak w pokojach ręczników albo środków czystosci.
Świetlica dla dzieci tragedia, za wszystko trzeba płacić: bilard, pilkarzyki wypożyczenie rowerów, dla dzieci organizowane są 3 razy w tygodniu po jedna godzinę zajęcia!
A jeżeli chodzi o opiekę medyczna hańba!!!!!
Lekarz wogole nie ma pojęcia, przyjeżdża dwa razy w tygodniu na trzy godziny, pielęgniarki są do godziny 15, wstyd ten lokal nazywać rehabilitacyjnym.
Lekarz bez badania wybier zabiegi, ale tylko dwa po 5 min, poprostu szkoda na to pieniędzy.
Odradzic wszystkim!!!!
Za te pieniądze można ładniej i przyjemniej spędzić urlop.
Sasia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 14:28:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.