Problem z jelitami - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-02, 17:48   #1
poziomka_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3

Problem z jelitami - co robić?


Witam serdecznie

Nie wiem już co mam myśleć i co mam zrobić z moim problemem.. proszę o pomoc, wskazówki, sugestie, cokolwiek, boję się że się sama nakręcam.

Otóż wszystko zaczęło się we wtorek. Dodam, że w poniedziałek wieczorem zjadłam przed snem sporo ciasteczek z ziarnami zbóż (aż do zamulenia :/). We wtorek rano śniadanko (kefir z otrębami, lnem, bananem i granatem)+ kawa z mlekiem. Od rana właściwie czułam się niedobrze, lekko bolał mnie brzuch i głowa. Zjadłam przygotowany w domu lunch (tarta z pomidorami, jadłam poprzedniego dnia bez skutków ubocznych). Ale z każdą godziną było gorzej, zaczęło mi być okropnie zimno, w pewnym momencie miałam uczucie że gdy wstanę od biurka to po prostu się przewrócę. Przejście kilku kroków zweryfikowało przekonanie, ale też spowodowało że poczułam jak mi niedobrze, pobiegłam do łazienki. Po wymiotach zrobiło mi się lepiej, brzuch przestał boleć, udało się dotrwać do końca dnia. W sumie miałam wrażenie że to grypa i żołądek w jednym, więc wieczorem zrobiłam sobie kaszkę mannę na wodzie z syropem malinowym, wypiłam saszetkę vicks i czułam się tak chora i zmęczona że poszłam bardzo szybko spać.
Kolejnego dnia obudził mnie brzuch jak balon, ogromne gazy i potrzeba pójścia do toalety. W sumie absolutnie nie chciało mi się jeść ale zmusiłam się do kajzerki z masłem i serka homogenizowanego (zgodnie z zasadą: jak nie nakarmisz brzuch nie zacznie działać). Było ok. W sumie w ciągu dnia zjadłam jeszcze trochę ryżu preprowanego. Wieczorem biegunka + mokre gazy. Po niej pomyślałam, że jednak organizm potrzebuje jedzenia, zjadłam dwie kajzerki + serek homo. Może przesadziłam z ilością jak na chory żołądek ale to i tak znacznie poniżej zapotrzebowania.. wieczorem wielki, ciężki brzuch, tradycyjnie wypiłam wodę + saszetkę rozgrzewającego rutinoscorbinu (dalej było mi bardzo zimno).
Kolejnego dnia balon + mega gazy, przeszłam właściwie wyłącznie na ryż na mleku (Belriso..) i kaszkę mannę. Za każdym razem po jedzeniu brzuch robi się twardy, napuchnięty (jak 6 miesiąc ciązy), też ciągle mam uczucie że powinnam oddać stolec ale nic z tego.
Od wczoraj jem też kleik kukurydziany, jogurt naturalny i okrągłe biszkopciki. Piję miętę, rumianek, próbowałam dziś rano colon c. Biegam dwa razy w tygodniu, co ominęłam z racji złego samopoczucia, więc pomyślałam - pobiegam, może pomoże! Nie pomogło.
W akcie desperacji zastosowałam lewatywę z soku z cytryny. Nieco pomogło, ale po zjedzeniu posiłku brzuch znów twardy, napuchnięty. Poza tym dziś po wizycie w toalecie na papierze zobaczyłam krew - świeżą, czerwoną.
Trudno mi powiedzieć czy to żołądek czy jelita (raczej jelita?) ale bardzo mi to przeszkadza, zwłaszcza, że estem osobą chudą i w tym momencie wyglądam komicznie, mam też nawyk chodzenia na wciągniętym brzuchu co w tej sytuacji nie jestem pewna czy nie pogarsza sytuacji. Do gastologa mogę iść najwcześniej we wtorek. Co to może być? Co robić?

Jeśli komuś uda się dotrwać do końca historii to proszę o pomoc
poziomka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 18:02   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

eee, jakiś kosmos opisujesz. Masz problemy z układem pokarmowym i jesz jakieś dziwne rzeczy? powinnaś sobie zrobić głodówkę 24 h, wziąć coś na niestrawność/gazy, pić wodę. A potem ewentualnie kleik na wodzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 18:18   #3
poziomka_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

A co nazywasz dziwnymi rzeczami tutaj? Nie jestem ekspertem, próbowałam znaleźć coś lekkostrawnego i szybkiego w przyrządzeniu. Nie mniej.. nie jestem pewna czy głodówka tu cokolwiek pomoże.
poziomka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 18:27   #4
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

Coś jeść musisz, ale serek homogenizowany i Belriso raczej odpadają - to chemia, twojemu żołądkowi na bank tego teraz nie potrzeba...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 20:02   #5
poziomka_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

Ok, macie rację.. ale mimo wszystko. Co mogę teraz zrobić? Waszym zdaniem to żołądek?
poziomka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 08:23   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

niepotrzebnie robilas lewatywe.
Lekka dieta, duzo wody niegazowanej, albo ciepla herbata.
Wez sobie probiotyk.
Krew to zawsze alarmujacy objaw, ale tutaj moze byc podrazniona sluzowka poprzez biegunki lub lewatywe.

Przez kilka dni rzeczy lekkostrawne + probiotyk
posiłki o stałej porze, w spokoju i powoli(pozwoli to na unormowanie pracy układu pokarmowego i wydalniczego)
umiarkowana temperatura potraw
jedz zawsze śniadanie(zapobiegnie to podrażnieniu śluzówki żołądka,przez kwasy wydzielane pod wpływem stresu np. w pracy)
unikanie potraw ciężkostrawnych i wzdymających
nie smażyć lecz gotować, dusić lub piec w folii
unikanie dużej ilości przypraw szczególnie ostrych
unikać używek typu alkohol,papierosy,kawa
wskazany jest ruch(ćwiczenie,spacery)dl a pobudzenia ukł.pokarmowego
dostarczać ukł.pokarmowego pożytecznych bakterii probiotycznych,które ułatwiają trawienie i chronią przed chorobami(np. jogurty)
pić dziennie minimum 2 l wody mineralnej niegazowanej,również herbaty ziołowe,naturalne soki i kompoty

Jesli nie przejdzie, to niestety pozostaje lekarz. Wpsolczuje Ci, bo jak sie zaczna problemy z jelitami to pozniej dluga droga do "wyprostowania" ich.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-11-03 o 08:26
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 21:28   #7
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

Przy każdym zatruciu, problemach żołądkowych OD RAZU odstawia się mleko. A tu serek, belriso, jogurt... Jeśli to jakaś bakteria, to dokładasz oliwy do ognia.

W takiej sytuacji najpierw 24 godziny głodówki, a potem bardzo lekkostrawnie - gotowany ryż, kawałeczek chleba.

I w ogóle co to za pomysł z bieganiem i lewatywą?
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 12:31   #8
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

Cytat:
Napisane przez konka221 Pokaż wiadomość
Koniecznie idź do lekarza, czytając początek myślałam że masz może hemoroidy ale raczej nie. Pewnie zleci Ci badanie kału i kolonoskopię
to temat sprzed3 lat...
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 12:56   #9
odrazuwiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z jelitami - co robić?

możesz spróbować też nie jeść węglowodanów jeżeli od razu po nich masz problemu żołądkowe - musisz zrobić od tego tzw detox

--
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-12-19 o 13:29 Powód: reklama
odrazuwiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-13 13:56:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.