Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 07:15   #91
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

A macie jakies domowe sposoby na wywolanie miesiaczki?
Slyszalam o moczeniu sie w megagorącej wodzie + 2 aspiryny + herbata (najlepiej jakas rozgrzewajaca)
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 08:02   #92
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
A macie jakies domowe sposoby na wywolanie miesiaczki?
Slyszalam o moczeniu sie w megagorącej wodzie + 2 aspiryny + herbata (najlepiej jakas rozgrzewajaca)
Tak to można krwotoku dostać, a nie miesiączki. Gospodarki hormonalnej na pewno to nie uzdrowi.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 08:51   #93
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

Siła woli trzeba intensywnie myśleć, że to już i będzie. Inaczej "domowymi sposobami" się raczej nie da
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 14:05   #94
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

mnie tez gin. przepisała luteine na wywołanie @ mam barac od jutra przez 10 dni 2x dziennie i podkreśliła że do pochwy a nie pod język mimo że tak pisze na ulotce .Czy któras z was brała luteine do pochwy???
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 14:07   #95
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Tak to można krwotoku dostać, a nie miesiączki. Gospodarki hormonalnej na pewno to nie uzdrowi.
JAK TO KRWOTOKU?!?!?!?!

Ja stosuję tę metodę codziennie od tygodnia i nic mi sie nie dzieje ;/ okresu poki co nie ma... Ale moze nadejdzie
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 14:16   #96
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
JAK TO KRWOTOKU?!?!?!?!

Ja stosuję tę metodę codziennie od tygodnia i nic mi sie nie dzieje ;/ okresu poki co nie ma... Ale moze nadejdzie
Więc to jest tak: jeśli masz coś źle, i nie masz okresu od dłuższego czasu to najlepiej wybrać sie do lekarza. Tak jak dziewczyny pisały, lekarz może przepisać np. luteinę.
A te domowe praktyki rzeczywiście bardziej moga zaszkodzić niż pomóc. sama piszesz, ze już tydzień to robisz i nic.
O krwotokach też słyszałam.
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 10:09   #97
anja p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Post Luteina

Mam pytanie- czy przyjmowanie tabletek Luteina moze spowodowac plamienie? Lekarz przepisal mi je na wyregulowanie okresu, ale pojawilo sie niewielkie plamienie mniej wiecej w srodku cyklu. Biore 1*1 tabl. od 16-25 dnia. Co powinnam zrobic zeby uniknac plamienia? Przestac je brac? Zwiekszyc dawke? Prosze o pomoc, bo nie moge sie teraz skontaktowac z lekarzem.
anja p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 12:05   #98
Ania23_b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Luteina

cześć Ja mam ten sam problem, lekarz zapisał mi Luteinę na wyregulowanie okresu też powinnam brać od 16 do 28 dnia cyklu ale krawnie następowało już po 7 dniach od wzięcia pierwszej tabletki. nie wiem czy to jest normalne. tabletki brałam brzez 4 cykle. Najlepiej chyba udać się do lekarza.
Ania23_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 18:57   #99
kamilka48
Przyczajenie
 
Avatar kamilka48
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: Luteina

Za tydzien zaczynam brac luteine. A mam silny tradzik. CZy moge oczekiwac jakiejs poprawy stanu mojej skory?? Blagam pomozcie mi...
kamilka48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 22:50   #100
Ancze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Luteina

ja tez biore Luteine 2 razy po jednej tabletce i jest ok.Taka dopochwową podobno jeden z lepszych wynalazków jakie powstały.
Ancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 08:41   #101
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Luteina

Cytat:
Napisane przez Ancze Pokaż wiadomość
ja tez biore Luteine 2 razy po jednej tabletce i jest ok.Taka dopochwową podobno jeden z lepszych wynalazków jakie powstały.
Też biorę Luteinę 2 razy po 1tab.I dobrze się czuję.
Podobno mogą wystapic lekkie plamienia.
nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-30, 14:58   #102
kamilka48
Przyczajenie
 
Avatar kamilka48
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: luteina juz kolejny raz...:(

mama pytanie w zwiazku z luteina?? czy moge chodzic na solarium przyjmujac ten lek?? prosze o pomoc slyszalam ze jesli przyjmuje sie hormony to solarium nie jest zalecane, ale to przeciez bardzo lekki srodek...
kamilka48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 21:16   #103
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: luteina juz kolejny raz...:(

dziewczynki witam ! napiszcie mi jakies informacje na lemat luteiny
nie mam okresu przez 3 miesiące i mnie to bardzo niepokoi po nowym roku ide do lekarza
czy po luteinie się tyje .. jakie są skutki uboczne luteiny
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 21:42   #104
miila
Przyczajenie
 
Avatar miila
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 15
GG do miila
Dot.: luteina juz kolejny raz...:(

Nie przejmuj się, że nie masz okresu przez 3 miesiące - ja też tak miałam po tabletkach antykoncepcyjnych jak zrobiłam sobie przerwę. Luteinę bierze się pod język- okres brania przepisze Ci ginekolog. U mnie za pierwszym razem normalny okres nie wystapił tylko jakies plamienia...nastepnym razem po 1 tabletce dostałam okres a potem już miałam regularnie. Co do tycia to nie powiem Ci, czy to przez luteine czy przez pobyt w Anglii przytyłam troche ale szybko wróciłam do normy
__________________
A ja ciągle raczkuje na wizażu
miila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 21:49   #105
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: luteina juz kolejny raz...:(

Cytat:
Napisane przez natala007 Pokaż wiadomość
czy ktoś może odpowiedzieć???????
Może ktoś coś poradzi??????
A patrzyłaś na ten wątek? http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=154158 wypowiadają się tam dziewczyny właśnie po antykoncepcji hormonalnej. Spróbuj, pozdrawiam
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:26   #106
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Luteina

witam mam pytv zwiazane z luteina lekarz pzrepisal mi ja na 7 dni i po odstawieniu jak zacznie sie okres maialm zazyc pierwsza tabl anty dzis po 3 dniach od odstawienia luteiny pojwil mi sie bardzo skapy okres i sama s\nie jestem pewna czy to okres czy silne plamienie i nie wiem czy zazywac tabl W zwiazku z tym mam pyt czy po luteinie moze byc taki skapy okres czy jeszcze czekac i nie lykac tabl
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 15:21   #107
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Luteina

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
heh, to ciekawe, bo jakis czas temu lykalam tabletki na poprawienie wzroku, ktore w skladzie zawieraly wlasnie luteine
Wszystko sie zgadza bo luteina to zarówno barwnik z grupy karotenoidów jak i hormon żeński płciowy.

Pierwszy dba o nasz wzrok, drugi jest najważniejszym hormonem wydzielanym przez gonady.
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 21:59   #108
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Question Dot.: Luteina

lekarz kazał mi brac Lutenyl aby spowodowac złuszczanie błony śluzowej macicy podczas okresu / mam endometrium 16mm / ...a tu czytam ze po luteinie miesiączka jest skąpa.....to jak to w końcu jest? Bo dostałam tez tabletki z vit.K i nawet jakieś inne na wypadek gdyby ta miesiączka po kuracji była zbyt obfita
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 09:41   #109
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Luteina

każdy organizm inny
Ja wzięłam luteinę i nastepnie pierwsza tabletke antykoncepcyjna to dostałam okres "powódz" miałam go przez 30 dni więc nie da się jednoznacznie komuś doradzic
i pozniej rowniez brałam tabletki na "zastopowanie"
Nastepny był juz normalny
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 11:13   #110
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Luteina

a ja biore luteina na podtrzymanie ciazy 8 tabletek dziennie.........
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 16:44   #111
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina

ja bralam duphaston (bardzo podobne do luteiny tylko troche droższe chyba :/) na wywoływanie miesiaczek i uregulowanie cyklu. na podtrzymanie ciąży też wiem, że się bierze. wydaje mi się, że musi wpływać na wyniki badań, bo to w końcu progesteron. ale mam nadzieje, że sie już w kolejnym cyklu uwolnie od niego i bedzie dobrze
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 16:57   #112
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Luteina

łykałam luteine tylko na wywołanie okresu, ale po niej miałam normalną miesiączkę, tylko długo trwało to wywoływanie...
tak sobie myślę, ze luteina może zmienić wyniki badań hormonalnych...moze napisz do lekarza mailem? albo zadzwoń do przychodni...?
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 21:39   #113
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Luteina

Ja miałam 3 miesięczną kurację "Lutenylem" na wyregulowanie miesiączki (miałam krwawienia międzymiesiaczkowe) myślę, że działanie zależy od sposobu dawkowania.
Luteina na wzrok to zupełnie coś innego niż ta hormonalna, pytałam kiedyś farmaceuty w aptece bo bałam się, że jakiś hormon niepotrzebnie będę brała, a chciałam tylko wzrok poprawić
A czy luteina (ta hormonalna) może zaburzyć wyniki badań, hmm ja myślę, że szybko zadzwoń do przychodni popros z lekarzem i zapytaj. Pozdrawiam
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 14:06   #114
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Luteina

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
ja bralam duphaston (bardzo podobne do luteiny tylko troche droższe chyba :/) na wywoływanie miesiaczek i uregulowanie cyklu. na podtrzymanie ciąży też wiem, że się bierze. wydaje mi się, że musi wpływać na wyniki badań, bo to w końcu progesteron. ale mam nadzieje, że sie już w kolejnym cyklu uwolnie od niego i bedzie dobrze
duphaston ma cene porownywalna z luteina dopochwowa, poniewaz ta nie jest refundowana, w odroznieniu od tej podjezykowej (ktora defakto mozna tez stosowac dopochwowo- wiec po co sa 2 rodzaje )
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:16   #115
isias
Raczkowanie
 
Avatar isias
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 55
Luteina, brak okresu, ciąza- problem

Zaczne od początku. Staramy się z Ukochanym o Dzidziusia Zaczeliśmy w styczniu. I tu zaczyna się problem. Ostatnią miesiączkę miałam 20 grudnia. 14 lutego robiłam test- wyszedł negatywny. Ostatnie Nasze staranie o Dzidzię to dzień 13 luty (Ukochany miał zabieg, po którym wskazana jest abstynencja). 21 lutego zaniepokojona brakiem okresu udałam się do lekarza. Badanie ginekologiczne nie wykazało nic (lekarz stwierdził, że rozmiary standardowe, nic nie jest powiększone i to raczej nie ciąża). Dostałam Luteinę: dawkowanie 4 x po 1 tabletce przez 5 dni. Dziś ostatni dzień przyjmowania. Okresu nadal nie ma. Według zaleceń lekarza mam poczekać 10 dni jak skończę przyjmować tabletki i jesli okres się nie pojawi zgłosić się do niego. Są natomiast jakieś dziwne objawy: ból piersi (sutki- niesamowicie wrażliwe i "nabrzmiałe")- nie pojawiał się nigdy wczesniej, delikatne bóle w podbrzuszu w okolicach jajników, zwiększony apetyt i nadzieja... Istnieje szansa, że mogę być w ciązy?
Dodam jeszcze, że miesiączkuję nieregularnie. We wrześniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.
Wiem, najlepiej będzie jak zrobię test- wtedy wszystko stanie się jasne. Ale najpierw chciałabym określić prawdopodobieństwo, żeby wiedzieć chociaż orientacyjnie, na co się nastawiać...
isias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:21   #116
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

Cytat:
Napisane przez isias Pokaż wiadomość
Zaczne od początku. Staramy się z Ukochanym o Dzidziusia Zaczeliśmy w styczniu. I tu zaczyna się problem. Ostatnią miesiączkę miałam 20 grudnia. 14 lutego robiłam test- wyszedł negatywny. Ostatnie Nasze staranie o Dzidzię to dzień 13 luty (Ukochany miał zabieg, po którym wskazana jest abstynencja). 21 lutego zaniepokojona brakiem okresu udałam się do lekarza. Badanie ginekologiczne nie wykazało nic (lekarz stwierdził, że rozmiary standardowe, nic nie jest powiększone i to raczej nie ciąża). Dostałam Luteinę: dawkowanie 4 x po 1 tabletce przez 5 dni. Dziś ostatni dzień przyjmowania. Okresu nadal nie ma. Według zaleceń lekarza mam poczekać 10 dni jak skończę przyjmować tabletki i jesli okres się nie pojawi zgłosić się do niego. Są natomiast jakieś dziwne objawy: ból piersi (sutki- niesamowicie wrażliwe i "nabrzmiałe")- nie pojawiał się nigdy wczesniej, delikatne bóle w podbrzuszu w okolicach jajników, zwiększony apetyt i nadzieja... Istnieje szansa, że mogę być w ciązy?
Dodam jeszcze, że miesiączkuję nieregularnie. We wrześniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.
Wiem, najlepiej będzie jak zrobię test- wtedy wszystko stanie się jasne. Ale najpierw chciałabym określić prawdopodobieństwo, żeby wiedzieć chociaż orientacyjnie, na co się nastawiać...
witaj, morzliwe ze to ciąża najlepiej zrób badanie Beta HCG z krwi ono daje 100% pewności bo te z moczu czasem sie myla , a co do bólu piersi to ja tez tak miałam przed okresem jak brałam duphaston, wiec moze ciebie bola po luteinie, nie denerwuj sie i poczekaj. ja mam 38dc i test miałam negatywny 32dc ale poczekam jeszcze na @ jak sie do 46dc nie pojawi tez mam brac luteine 2x dziennie przez 5 dni.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:31   #117
isias
Raczkowanie
 
Avatar isias
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 55
Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

Zrobię badania na pewno, najpierw pewnie znowu test, tylko chcę jeszcze troche poczekać. Może samo się wyjasni na dniach...
isias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 10:45   #118
isias
Raczkowanie
 
Avatar isias
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 55
Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

Trzeci dzień od zakończenia przyjmowania Luteiny, a okresu nadal nie ma....
isias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:01   #119
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

ja po luteinie @ dostaje po 2 dniach ,teraz został mi jeszcze tydzien i czekam czy @ przyjdzie - mam nadzieje że nie
-najlepiej zrob jeszcze jeden test -bedzie dobrze moze faktycznie udało wam sie
trzymam kciuki czekam na wieści
pozdrawiam pa
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:04   #120
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

Cytat:
Napisane przez isias Pokaż wiadomość
Trzeci dzień od zakończenia przyjmowania Luteiny, a okresu nadal nie ma....
Ja brałam Luteine we wrzesniu i tes sie denerwowałam ze przestaje brac a @ nadal brak bo czytałam ze nie które dziewczyny dostaja w trakcie brania tuz po odstawieniu a ja czekałam chyba jakies 5 dni wiec nie przejmuj sie tylko poczekaj, lub jak radzi Adatka zrób test
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.