Studia za granicą :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-09, 14:49   #1
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72

Studia za granicą :)


Cześć

Tak, wiem wiem... są wakacje i nikt teraz nie chce mieć nic wspólnego ze szkołą Ale mimo wszystko zaryzykuję

W tym roku czeka mnie matura, a po niej mam okazję wyjechać do rodziny do Anglii na wakacje. W związku z tym coraz częściej zaczęła mnie nachodzić myśl, że mogłabym tam zostać 'nieco' dłużej - na studia.
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest takie proste.. podania do tamtejszych uczelni składa się duużo wcześniej no i trzeba mieć certyfikat o znajomości angielskiego.

Tak więc, drogie dziewczynki, może podzielicie się swoimi wrażeniami ?
Czy bardzo ciężko dostać się na tamtejsze studia ? [mam na myśli kierunki typowo biologiczne/chemiczne itp]
Jak w ogóle wygląda życie studenckie, co z finansami, piszcie wszystko co przyjdze Wam do głowy

Pozdrawiam
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 16:57   #2
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Studia za granicą :)

czesc
wiesz co z początku to chocbym siebie czytala, tez czeka mnie matura w tym roku szkolnym i tez jade do Anglii (nie wiem jak ty-czy na wczasy czy nie- ja do roboty )
Duzo myślalam o studiowaniu tam, mysle, ze moje marzenia beda silniejsze jak juz tam bede pare miesiecy. Język jest sporą barierą, bo o ile potrafie sie dogadac, mowie dobrze po angielsku, nie mam zadnych problemow w rozmowie, o tyle studiowanie czegos po angielsku, uzywanie specyficznych slow, wyrazen naukowych byloby dla mnie barierą. oczywiscie wszystko jest do pokonania, dlatego najlepszym pomyslem wdg. mnie bylo by zamieszkac tam na rok i po roku zabrac sie za takie rzeczy - w szkole do ktorej ja chce sie dostac - London Academy (kierunek-acting masterclass) egzaminy są w lutym- wiec w tym roku absolutnie nie mialabym jak tam pojechac(szkola w trakcie, przed matura) dlatego myslalam w przyszlym roku w lutym po ponad pol roku mieszkania tam.
Kolejna sprawa, obok trudnych egzaminow wstepnych, jezyka itp są finanse- tam studia sa platne i to bardzo platne, jest cos takiego jak kredyt studencki do spłacenia po skonczeniu studiow i zabraniu sie za prace, ALE ja bym sie bała wziac cos takiego- bo co jak mi sie odwidzi? to sa olbrzymie koszty+ mieszkanie tam ( srednio 120 funtow za pokoj z łazienka i pseudo kuchnia) + jedzenie, wyjscia, KOSMETYKi :P, papierosy... dlatego pewnie trzebabylo by wziac dodatkowa robote, a nie jestem pewna czy studenci nie ucza sie tez w weekendy (jesli chodzi o uczelnie artystyczne to na pewno niektore weekendy maja zajete- spektakle, cwiczenia weekendowe,wyjazdy)

Generalnie nie byłoby mnie na to stać to po pierwsze, po drugie nie wiem czy mam szanse, po trzecie wydaje mi sie to taaakie odległe.

ale co mi szkodzi, sprobowac sprobuje, a nuz zostane nową Kate Winslet?

caluski, trzymam za Ciebie kciukasy, napisz cos o Twoich marzeniach...
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:17   #3
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Studia za granicą :)

posłucham chętnie waszych opowieści a może są wizażanki które studiowały w Polsce i wykorzystały szansę studiowania za granicą?
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:23   #4
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Studia za granicą :)

Ja chce teraz skończyc studia w Polsce - licencjackie, a magisterke zrobić w U.K. wiec tez czekam na odpowiedzi, Polskich studentek w UK.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:49   #5
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: Studia za granicą :)

Lee, ja rowniez za rok wyjezdzam raczej w celach zarobkowych do Anglii.
Chcialabym zarobic na platna medycyne we Wroclawiu [normalnie raczej sie nie dostane, bo trzeba zdac fizyke..] Jedno jest pewne : po studiach czy przed - wyjezdzam stad
Jesli chodzi o jezyk to mam podobnie jak Ty, czyli nie mam problemow w komunikacji, natomiast jesli chodzi o studiowanie, to hmm...bylby klopot.
Ale przeciez poczatki zawsze sa trudne, pozniej jest juz tylko lepiej Poczatkowo za mieszkanie nie musialabym placic, bo mam tam rodzine, ale wiadomo - nie chce byc dodatkowym ciezarem i mysle, ze gdybym znalazla jakas dodatkowa prace, to nie byloby zle..
Ale i tak uwazam, ze impossible is nothing i ze jezeli ktos baardzo chce, to mu sie to uda. Ja jeszcze nie jestem przekonana co do swojego pomyslu, no ale zobaczymy jak to bedzie
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:53   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Studia za granicą :)

Zanim założyłaś ten wątek szukałaś w archiwum? Jakiś miesiąc-dwa temu jedna z dziewczyn założyła wątek o studiach w Anglii i podawałam jej przydatne linki
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 10:03   #7
peresx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Studia za granicą :)

Hej,

W tym roku zdaje maturę i postanowiłam przymierzyć się do studiowania za granicą.
Niestety nie znam nikogo, kto by wyjechał za granicę, ale nie do pracy, tylko na studia

Czytałam w necie sporo informacji, przeglądałam też strony różnych uczelni.
Ale szczerze, to czytanie o undergraduate, postgraduate, tuition fee - trochę miesza w głowie.

Na google.pl znalazałam http://www.studiazagranica.pl to chyba to samo co http://www.eduabroad.pl (później taki adres był w googlach, a stronka ta sam się wyświetla)

Widzę, że to takie biuro, agencja studencka, pomagają za darmo w wyborze studiów, kraju, uczelni, złożeniu aplikacji. Już do nich napisałam
Czy ktoś korzystał może z ich pomocy - skoro nic się nie płaci, to chyba będę próbować ;-)

No ale, przy ich pomocy można składać papiery na uczelnie w UK, Danii, Irlandii i Holandii.

Więc, czy ktoś studiuje może w jednym z tych krajów? Chodzi mi o licencjat/inżynier, czyli undergraduate? Mam już kilka kierunków na oku.
W Danii i Irlandii studiuj się za darmo - wow!! I przeczytałam, że studiowanie je bardzo fajne i nie trzeba wkuwać regułek jak to jest w Polsce.
A w UK i Holandii się płaci, no ale wiadomo - UK to prestiż, Holandia blisko i fajny kraj.

Co sadzicie, korzystał ktoś?, studiuje ktoś w jednym z tych krajów, albo znacie kogoś to tam studiuje, zamierzacie tam studiować?

Marta
peresx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 15:56   #8
AniaKozack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Studia za granicą :)

Ja moge troche wiecej napisac na temat studiowania w Danii, o tej kraj tez pisalas.
Studiuje wlasnie w tym kraju od niedawna, no juz po piwerwszym semestrze jestem. Wyjechalam po maturze, wiec tak jak Ty, tylko ze rok temu.

Moje zrodlo o studiach w Danii to wlasnie strona o ktorej piszesz, czyli www.eduabroad.pl czy jak tam zwal www.studiazagranica.pl

Znalazlam ich tez google.pl a potem wlasnie dzieki nim zlozylam aplikacje na studia, przeslam test z angielskiego, rozmowe kwalifikacyjna - dobre bo wszystko w Polsce, nic nie placilam, i dzieki temyu nie musialam zdawac i miec certyfikatow z angielskiego.

Studiuje sie tu za darmo, do Polski niedaleko, tanio mozna dojechac autokarem lub busem.

Ja oprocz tego ze nie place za studia - tak jak wszyscy Polacy, to jeszcze pracuje, jak wiekszosc Polakow W zasadzie na wszystkie wydatki moge sobie samemu pokryc - zakwaterowanie, jedzenie i inne takie tam
AniaKozack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 18:04   #9
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Studia za granicą :)

Ja studiuje w UK, skonczylam undergraduate, teraz robie masters.
Nie bardzo wiem co napisac na ten temat, bo temat rzeka, ale chetnie odpowiem na konkretne pytania.
Na uczelniach w Uk jest mnostwo osob z zagranicy, mysle ze nawet wiekszosc na niektorych uczelniach. Jezyk to jest bariera, ale do pokonania, finanse tez. Mozna tez znalezc czas na prace kilka wieczorow, nawet na Oxfordzie ludzie maja czas na sporty, imprezy i wiele innych rozrywek, wiec da sie tez znalezc czas na prace.
Moja rada jest taka, zeby starac sie dostac do dobrej uczelni, a nie do pierwszej lepszej, bo w Uk jest bardzo wazne gdzie konczy sie studia, wiec mozna zmarnowac czas, tutaj jest ranking uczelni w Uk:
http://www.thecompleteuniversityguid...e.htm?ipg=6524
Te ponizej 50 to te gorsze
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."
saharija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 18:50   #10
klaustrofobia
Raczkowanie
 
Avatar klaustrofobia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia:)
Wiadomości: 412
GG do klaustrofobia
Dot.: Studia za granicą :)

up up może ktoś cos wiecej powie? też mnie to interesuje;D
__________________
Chudnę!

46~45~44~43~42~41~40! kg.
klaustrofobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 19:12   #11
zuzka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Studia za granicą :)

Hej!
Ja wlasnie skonczylam studia w Nottingham. Polecam studia za granica wszystkim poniewaz nawet kiedy bedziecie chcialy wrocic do Polski to bedziecie wylamywac sie z tlumu magistrow!
-------------------------
Studenci zagraniczni na Uniwersytecie w Nottingham
zuzka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 21:48   #12
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Studia za granicą :)

Cytat:
Napisane przez zuzka85 Pokaż wiadomość
Hej!
Ja wlasnie skonczylam studia w Nottingham. Polecam studia za granica wszystkim poniewaz nawet kiedy bedziecie chcialy wrocic do Polski to bedziecie wylamywac sie z tlumu magistrow!
-------------------------
Studenci zagraniczni na Uniwersytecie w Nottingham
Hmm... sama robisz sobie konkurencję... .
Może napiszesz coś więcej? Jaki kierunek? Wracasz do Polski?
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 19:33   #13
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Studia za granicą :)

Chciałabym odnowić wątek. W tym roku dopiero idę do liceum, ale od kilku lat poważnie myślę o studiach w UK, ale koniecznie o Oxford lub Cambridge. Wiele o tym czytałam, ale na pewno jeszcze wiele nie wiem. Na te uniwersytety podania trzeba składać wcześniej niż do innych (w drugiej klasie). Zastanawia mnie kwestia finansowa. Obejmuje mnie kredyt na całkowity koszt studiów, gdyż moi rodzice nie przekraczają jakiejśtam granicy zarobkowej (nie pamiętam już jakiej). Ale koszty utrzymania nie są tam takie tanie. Akademik lub pokój, jedzenie, transport, codzienne wydatki.. Wiem też, że raczej pracę da się połączyć ze studiami tam, gdyż nie zajmują one AŻ tyle czasu, ale mimo wszystko zastanawiam się jak to będzie ...
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:28   #14
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Studia za granicą :)

@earring

Trochę Ci pomogę naprostować pewne informacje
1. Podania skałada się w TRZECIEJ klasie, czyli w maturalnej. Jedyna różnica to termin do 15 października (inne uczelnie brytyjskie - głównie 15 stycznia).
2. Przysługuje Ci kredyt na pokrycie czesnego (około 9000 funtów/rok), a np. Cambridge daje różne stypendia socjalne, które starczają na akademik i inne sprawy.
3. Praca na pierwszym roku w Oxbridge? Mało kto się na to decyduje i daje radę.
4. Generalnie - można dać radę, ale trzeba się naszukać
5. W UK możesz aplikować na 1-5 kierunków, więc proponowałabym Ci popatrzeć na inne dobre uczelnie, np. UCL, Imperial czy Warwick.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:07   #15
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Studia za granicą :)

Sadia , bardzo Ci dziękuję
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:29   #16
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Studia za granicą :)

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
Sadia , bardzo Ci dziękuję
Proszę bardzo Jeśli masz jakieś dalsze pytania albo chcesz się skontaktować z innymi szykującymi się do UK zapraszam na to forum: www.britishcouncil.pl/forum
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:54   #17
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Studia za granicą :)

A mi się marzą studia w Los Angeles....wiecie coś może na ten temat...studiuje albo studiowała któraś z Was w LA?
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 00:43   #18
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Studia za granicą :)

A co dokładnie chciałabyś wiedzieć? Bo w LA masz i średnie community colleges i jeden z najlepszych na świecie uniwerków - UCLA
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 07:38   #19
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Studia za granicą :)

Przede wszystkim, jeśli chcesz studiować w Stanach, musisz:
a) zdać SAT Reasoning Test i (opcjonalnie) 2x SAT Subject Test
b) zdać TOEFL
c) nie być w 3 liceum - jeśli jesteś maturzystką, to już za późno, na początku 3ciej klasy większość uniwersytetów zaczyna rekrutację
d) mieć kupę kasy(30,000-50,000$ za semestr na najlepszych uczelniach) lub zdobyć Financial Aid(ale ona jest tylko przyznawana na nielicznych uniwersytetach dla studentów ze statusem "international")

Chodzi Ci o jakiś konkretny college, czy o studiowanie w LA?
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 19:45   #20
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Studia za granicą :)

No niestety bogata nie jestem;/ Moja mama jest nauczycielką,więc nawet nie ma mowy abym dostała od niej tyle kasy na studia;/greenaurie Nie, nie mam określonego collegu...ogólnie chodziło mi o studia w LA.
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 20:18   #21
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Studia za granicą :)

To musisz się rozejrzeć wśród uczelni oferujących pomoc finansową dla międzynarodowych studentów, z tym, że patrz tylko na te, które deklarują, że pokrywają 100% financial need


uczelnie oferujące jakąś pomoc finansową, masz tu linka http://www.internationalstudent-s.co...ncial-aid.html
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 20:30   #22
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia za granicą :)

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Przede wszystkim, jeśli chcesz studiować w Stanach, musisz:
a) zdać SAT Reasoning Test i (opcjonalnie) 2x SAT Subject Test
b) zdać TOEFL
c) nie być w 3 liceum - jeśli jesteś maturzystką, to już za późno, na początku 3ciej klasy większość uniwersytetów zaczyna rekrutację
d) mieć kupę kasy(30,000-50,000$ za semestr na najlepszych uczelniach) lub zdobyć Financial Aid(ale ona jest tylko przyznawana na nielicznych uniwersytetach dla studentów ze statusem "international")

Chodzi Ci o jakiś konkretny college, czy o studiowanie w LA?
W sumie zgodze sie ze wszystkim,dodam jeszcze ze:
-zalezy od uczelni jakie egzaminy sie zdaje,no i od statusu
-co do kasy to prawda.Malo uczelni przyznaje Financial Aid dla studentow ze statusem"international",t rzeba byc albo rezydentem albo obywatelem.
-ogolnie aby studiowac i radzic sobie finansowo.trzeba byc albo bardzo biednym(financial aid od panstwa),albo b bogatym(wtedy sie nie martwisz o kase),albo b uzdolnionym lub w mniejszosci etnicznej(wredy sa rozne stypendia,ale aby dostac stypendia przewaznie trzeba studiowac na full time i miec status obywatela lub rezydenta.B wazny jest status.
-mimo tylu niedogodnosci b fajne sa studia w Usa,zupelnie inny styl nauczania niz w Polsce

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-09-09 o 20:42
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 10:43   #23
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Studia za granicą :)

hej, jest tu może ktoś kto studiował/studiuje w Holandii i mógłby mi trochę o tym wszystkim opowiedzieć?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 15:19   #24
Meggi00
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 56
Dot.: Studia za granicą :)

Zależy gdzie chcesz studiować konkretnie Uniwersytet w Maastricht? proszę: Studia w Holandii
Meggi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 12:33   #25
DNS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Volunteer, Teach, Travel and take a BA in Pedagogy!

DNS (The Necessary teacher Training College) in co-operation with One World University offers a 3-years teacher education leading to a BA licentiate in Pedagogy.

We offer unique opportunities to face some of the necessities of our times, with action and solidarity with The Poor of our world. Our program contains the training of essential life skills and for living a meaningful life in the 21st century. Taking part in the program includes a vast array of goals, ambitions and action. It is about ensuring the experiences you gain have a long lasting impact on the people whose lives you touch. It is about creating peace and development between people by being honest, open and incorruptible. It is about deciding to learn new things, being constantly curious and interested in knowing the latest on current events, world politics and scientific progress. It is essentially about working on common ground together, helping to secure the ability of others to be productive in society. Coming together with many like-minded people can make the above a reality.

Bachelor in `Pedagogy´

Bringing up and instructing children and youth to learn the skills and acquire the knowledge and wisdom they need to carry the future of humanity, is no small task. Teachers are needed who know their trade, who possess a modern perspective of today’s world, and who are willing to push the boundaries of tradition in search of ways and means of teaching and learning that will genuinely provide the new generations with the practical tools, the ethics and the human qualities they require to be able to take on life; as individuals, as progressive citizens of their country and as modern inhabitants and caretakers of the globe and its beings. The aim of the OWU Licentiate Degree in Pedagogy is to train such teachers.

The programme:

1 Year – The International Practice Field includes 2 months in Denmark preparing for a 4-month bus travel; 4 months bus travel through the Sahara desert and 3 months of elaboration and spreading the word to people in Europe

2 Year – The National Practice Field includes 6 months training in experiencing and understanding the national reality by seeking employment in factories and other workplaces. Living, studying, working and organizing cultural events in a bigger European city; 3 months studying at the school and 3 months doing what you find most appropriate to do


3 Year – The School Practice Field includes 8 months training, working and understanding the reality of children and teachers by seeking employment in a European school; 4 months at the college studying and final exams.

Starting date: 1st September each year.

How to continue from here
If you consider doing this program, the first step for you is to contact us and fill out an application form. We will then get back to you to answer any questions you might have.

Contact details
You are very welcome to contact us at any time with questions or things you want to discuss.
DNS Tvind , E-Mail: info@dns-tvind.dk
Phone: +45 21 124 360
Website: www.dns-tvind.dk



Questions:

1 Your Name
2 Your Email Address
3 Your Phone Number
4 Your Motivation for the Education
5 Your Questions
DNS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 07:58   #26
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Studia za granicą :)

Hej wszystkim. Może ktoś miał podobny problem. Mianowicie staram sie o studia magisterskie za granica. muszę dołączyć akt urodzenia ojca i matki. Mamy mam ale z Tata nie mam w ogóle kontaktu ( rodzice sa po rozwodzie), nie odbiera telefonu, cisza. Co w takiej sytuacji robic?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 16:05   #27
jusverte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Studia za granicą :)

O wrażeniach ze studiów za granicą możecie poczytać też tu:

http://www.cdn.ug.edu.pl/20303/stude...iwaniu-wiedzy/
jusverte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-09 17:05:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.