Bardzo przesuszona i odwodniona skóra... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 07:33   #61
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Bardzo sucha skóra brzucha.

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Po pierwsze więcej pić po drugie spróbuj balsamu z mocznikiem. Mi bardzo pomaga na przesuszoną skórę. Tak przesuszoną, że aż boli.
Polecisz mi konkretny produkt? Bo podejrzewam że na rynku znajdę tego dużo...
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 11:14   #62
horgen
Raczkowanie
 
Avatar horgen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 92
Dot.: Bardzo sucha skóra brzucha.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Mam problem ze skóra brzucha (głównie podbrzusza), boków i piersi - zrobiła się strasznie sucha. Do tego stopnia, że się łuszczy i wygląda jakby na starą i przesuszoną. Trwa to już ze 3 miesiące.

Dbam o nawilżenie, zawsze po kąpieli smaruje się oliwką dla dzieci, używam nawilżającego olajku pod prysznic (nivea) i ostatnio dodatkowo stosuję balsam z neutrogeny. Efektów praktycznie nie widać! Staram się pić dużo wody.

Nie stosuję leków ani antykoncepcji hormonalnej.

Macie pomysł z czego mogło mi się takie coś zrobić i jak temu zaradzić?
Niestety zima dla osób z tendencją do wysuszenia to straszny okres i niestety wiem to z doświadczenia.

Ja mam problem z przesuszaniem po bardzo wielu kosmetykach do mycia, w zasadzie nie znalazłam jeszcze tego idealnego, ale Hipoalergiczny żel Biały Jeleń i malinowy płyn dla dzieci SweetBaby pomimo, że mają SLS sprawują się u mnie najlepiej (czytaj wysuszają ale najmniej). U mnie bardzo dużo robi temperatura wody, staram się brać prysznic w chłodniejszej wodzie mimo że kocham gorącą wodę, to niestety, ale strasznie wzmaga wysuszanie.

Co do oliwki, pomaga w nawilżeniu, ale nakładana na mokrą skórę i koniecznie zwróć uwagę na skład. Podobnie jak z olejkiem którego używasz może zawierać Paraffinum Liquidum. W moim przypadku przestawienie się na balsamy i oliwki na naturalnych olejkach bez parafiny pomogło w nawilżeniu skóry na dużej. Codziennie też koniecznie balsam po kąpieli czasem z dodatkiem olejku lub żelu hialuronowego albo masło do ciała (rewelacyjne jest masło Flos lek - be eco )

Ja niestety nie znalazłam jeszcze idealnego sposobu na pozbycie się suchości skóry, ale zdecydowanie udało mi się zmniejszyć problem. Teraz suchość czuję tylko po kąpieli i mija z nałożeniem balsamu, zniknęły też suche place bieląca się skóra.
horgen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 11:25   #63
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Bardzo sucha skóra brzucha.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Polecisz mi konkretny produkt? Bo podejrzewam że na rynku znajdę tego dużo...
Stosowałam Isanę z Rosmanna, ale chyba już jest nieosiągalna. Obecnie mam mocznik kupiony w sklepie z półproduktami i do każdego balsamu tuż przed nałożeniem dodaję odrobinę i tak podrasowany balsam nakładam.
I horgen może mieć rację. Może stosujesz zbyt agresywne kosmetyki do mycia. Ja ze swojej strony polecam miesznkę 50/50 oliwki babydream lub hipp z szamponem babydream. Powstaje z tego świetna emulsja do mycia.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 15:47   #64
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Bardzo sucha skóra brzucha.

Cytat:
Napisane przez horgen Pokaż wiadomość
Niestety zima dla osób z tendencją do wysuszenia to straszny okres i niestety wiem to z doświadczenia.

Ja mam problem z przesuszaniem po bardzo wielu kosmetykach do mycia, w zasadzie nie znalazłam jeszcze tego idealnego, ale Hipoalergiczny żel Biały Jeleń i malinowy płyn dla dzieci SweetBaby pomimo, że mają SLS sprawują się u mnie najlepiej (czytaj wysuszają ale najmniej). U mnie bardzo dużo robi temperatura wody, staram się brać prysznic w chłodniejszej wodzie mimo że kocham gorącą wodę, to niestety, ale strasznie wzmaga wysuszanie.

Co do oliwki, pomaga w nawilżeniu, ale nakładana na mokrą skórę i koniecznie zwróć uwagę na skład. Podobnie jak z olejkiem którego używasz może zawierać Paraffinum Liquidum. W moim przypadku przestawienie się na balsamy i oliwki na naturalnych olejkach bez parafiny pomogło w nawilżeniu skóry na dużej. Codziennie też koniecznie balsam po kąpieli czasem z dodatkiem olejku lub żelu hialuronowego albo masło do ciała (rewelacyjne jest masło Flos lek - be eco )

Ja niestety nie znalazłam jeszcze idealnego sposobu na pozbycie się suchości skóry, ale zdecydowanie udało mi się zmniejszyć problem. Teraz suchość czuję tylko po kąpieli i mija z nałożeniem balsamu, zniknęły też suche place bieląca się skóra.
To może być jeden z czynników, nie wiedziałam że temp. wody może mieć takie znaczenie...Ciężko będzie się przestawić

Ja używam olivki dla dzieci, wydawało mi się to najbezpieczniejsze, obecnie mam baby dream. Przyjrzę się tym składom.

Chyba muszę sobie to wszystko spisać i wybrać się na zakupy...

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Stosowałam Isanę z Rosmanna, ale chyba już jest nieosiągalna. Obecnie mam mocznik kupiony w sklepie z półproduktami i do każdego balsamu tuż przed nałożeniem dodaję odrobinę i tak podrasowany balsam nakładam.
I horgen może mieć rację. Może stosujesz zbyt agresywne kosmetyki do mycia. Ja ze swojej strony polecam miesznkę 50/50 oliwki babydream lub hipp z szamponem babydream. Powstaje z tego świetna emulsja do mycia.
Wypróbuję obie twoje rady, mam nadzieję, że coś pomoże bo mam już dosyć. Dziękuję
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 05:34   #65
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Czy ktos probowal uzywac kremu do rak z mocznikiem isana na problematyczne miejsca na twarzy np okolice nosa?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 23:49   #66
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Przecież kremy z mocznikiem są w wersji do twarzy...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-08 00:49:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.