krzywy zgryz - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-11, 14:39   #31
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: krzywy zgryz

niestety ruchomy aparat jest dobry dla dzieci ponizej 12 lat. Ew. na szczeliny między zębami. Nie mozliwym jest (przynajmniej biorąc pod uwage anatomie człowieka) miec szczęke górną wysuniętą do przodu, więc raczej masz szczęke dolną do tyłu - w takim bądz razie masz tyłozgryz . Zacisnj zęby i popatrz na nie - jesli przednie górne pokrywaja całkowicie lub prawie całkowicie przednie dolne to masz tyłozgryz. Rowniez jesli dolne trzonowe nie odpowiadają górnym trzonowym ( są przesunite za bardzo do tyłu o mniej wiecej 0,5cm ). Jeśli jednak mówiąc "szczęka górna wysunięta do przodu" masz na mysli odchylenie się górnego łuku (zębów) do przodu to 1,5 roku/ 2 lata w aparacie i będą proste. Aparat konieczny jesli chcesz wyprostowac bo inaczej sie nie da
__________________
!!!Manchester United!!!
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:41   #32
Madziuchna :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: krzywy zgryz

Hmmm no może i tyłozgryz... no 0,5cm napewno:P jak nie więcej... a na której wizycie będe mogła założyć już aparat? bo chce jak najszybciej żeby na koniec wakacji już go mieć... ale napewno będzie konieczny?;> aparaty sa trendy teraz cieszę się, że będe nosiła w sumie prosze o szybką odpowiedź
Madziuchna :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 13:04   #33
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: krzywy zgryz

kapsel musze sie z toba nie zgodzic: jak najbardziej istnieje cos takiego jak przodozgryzu górnego. Sama jestem jego nieszczesliwa posiadaczka

tu macie podstawowe wady:
http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL...hodontics.cvsp
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 11:21   #34
Madziuchna :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: krzywy zgryz

Aha dzięki a Ty nosisz aparat stały??
Madziuchna :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 20:47   #35
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: krzywy zgryz

sieeemka kiedyś nosiłam aparat ruchomy na noc i on mi pomógł miałam wtedy chyba 13 lat niestety po 1.5 roku wada znowu wróciła zaczęły się trudności z mówieniem trudno mi jest wypowiedzieć sz :/:/:/ i się strasznie tego wstydzę bo gdy próbuję to wymówić to mi język tak do przodu leci ech...chyba znowu pójdę do stomatologą i pewnie dostane aparat stały na górne zęby bo dolne są w porządku... czy ja wiem? nie mam nic do aparatów stałych... ale to nie znaczy że marze żeby go nosić. poprostu chcem mieć proste zęby!!! rozumiem was
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:09   #36
karmelek :)
Przyczajenie
 
Avatar karmelek :)
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 14
Dot.: krzywy zgryz

heej dziewczynki Cmok . ja tez mam taki owo problem ...ehh. ale najpierw musze isc do dentysty i przy okazji zapytam sie o dobrego ortodonte ;] a jaka moja wada? no wiec jedna gorna jedynka jest wysunieta do przodu ,a na dolnej szczece zeby sa jakby 'scisniete' stloczone czy cos takiego. no wlasnie ten moj dentysta powiedzial mi ze mam za mala szczeke. czy ktoras z was miala podobny problem[chodzi mi o ta dolna szczeke] i czy musiala wyrwac zeba,nosic aparat ?
buziam ;*
__________________
dieta Dukana - start 2o.o8.2o1o!

cel - 55 kg ...


25.o8.2o1o - ... kg ?
o1.o9.2o1o - ... kg ?
o8.o9.2o1o - ... kg ?
15.o9.2o1o - ... kg ?

karmelek :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:36   #37
jodzia
Przyczajenie
 
Avatar jodzia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 11
Dot.: krzywy zgryz

Witajcie ja mam duzy problem z moim zgryzem i nie wiem czy da sie to naprawic aparatem otóż dolna szczęka mi leci w prawą strone i mam krzywy zgryz ale jak mowie to mi sie "ustawia" w odpowiednie miejsce i mam prosto szczęke a jak zmykam to leci mi dół na bok właśnie bardzo bym chciała zeby dało sie to jeszcze naprawic jakoś ...
jodzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 18:28   #38
dariiia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 16
Dot.: krzywy zgryz

heey ;-* ja mam dolna szczękę do przodu ... ii dentystka powiedziała mi ze stały aparat mi nie pomoże i muszę mieć aparat na noc z tym ze na wakacjach mam w nim chodzic caly czas. wyrwalam juz jedna dolna 6 bo dentystka powiedzila mi ze jak mi wyjda 8 to jeszcze bo mi wypchaly dolna szczękę do przodu. chcialam sie zapytac osob z podobna wada czy to mozliwe zeby aparat zdejmowany skorygowal taka wade ? Bo mi sie nie chce w to wierzy ale skoro tak powiedziala dentystka ... co o tym sądzicie ;> ?
dariiia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:38   #39
ola1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: krzywy zgryz

Cytat:
Napisane przez bad_me Pokaż wiadomość
hej witam wszystkich, mam 'maly' problem ze swoim zgryzem... chodzi o to, ze dolna szczeka jest przesunieta w lewo, lekarz ortodonta powiedzial, ze tego sie nie da skorygowac aparatem, ze trzeba bedzie wyrywac kilka zebow, zeby sie wyrownalo...
poza tym chcial mi zrobic jakas operacje kosci podniebienia, bo jeden kiel w gornej szczece mi nie wyszedl i 'siedzi' w dziasle ;/
chcialam jeszcze jechac do innego ortodonty ale mieszkam w malej miejscowosci i ciezko jest cos znalezc ;/
zalezy mi na tym, zeby skorygowac moja wade aparatem, bo i tak mam mala szczeke, a usuniecie zebow ja chyba bardziej zmniejszy... mial ktos moze taki problem rozwiazany za pomoca aparatu? ;/
Właśnie przeczytałam Twój post na temat Twojej wady zgryzu i wygląda na to że mam identyczną (przesunięcie dolnej szczęki w lewo, nie wyrosła mi prawa trójka i chcą mi robić operację...czy Ty miałaś/miałeś operację, czy udało się inaczej wyleczyć tę wadę? Wiem że Twoja wiadomość jest już dość stara, ale bardzo zależy mi na tej odpowiedzi...bardzo boje sie operacji...
ola1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 08:03   #40
aniaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: krzywy zgryz

ja równiez mam tyłozgryz ale ortodontka mi nic na temat wyrywania zebów nie mówiła ani wyrywaniu 8. Po prostu powiedziała ze juz moge aparat zakładac
aniaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:52   #41
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: krzywy zgryz

Hej. Ja mam zgryz krzyżowy przez co mimo równych w miare zebów mój usmiech z otwartymi ustami wygląda potwornie(moja dentystka mi mowila pare razy, ze mam zgryz krzyzowy kiedy mialam plombowane zeby po okresie dziecinstwa, kazala isc z tym do ortodonty ale ja sie balam a mama nie zachęcała wiec zrezygnowałam). Wiecie moze jak koryguje sie zgryz krzyzowy i ile to kosztuje?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.