Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 11:55   #3481
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość
KORAH stokrotne dzięki. Użułam tego kremu 2 razy i mam nadzieję że nic złego się nie stanie. Muszę poszukać czegoś innego

Prosze popytac w aptekach o serie kosmetyków AA Eco ( chwalone), Flos Lek be Eco ( bardzo chwalone) i Ava Ecolinea. W rossmanie można kupić coś z serii Alterra, kosmetyki te mają bardzo dobre, bezpieczne sklady, aczkolwiek nie zawsze są efektywne i zadowalające w dzialaniu. Mają dobre odżywki do wlosów, z resztą recenzje są na KWC.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Jezusiemaryjo, za ten krem ktoś powinien wisieć!
Jedyne miejsce, do którego pasuje ten kosmetyk, to kosz na śmieci!


Zagadzam się, dramat, jakich malo. Nawet do stóp balabym się użyć.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 13:50   #3482
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę:
podkład Sisley Phyto-Teint Eclat Oil-Free:
Water, cyclomethicone, propylene glycol, silica, dimethicone, dimethicone copoyol, polyethylene, polysorbate 20, sodium cocoyl glutamate, disodium cocoyl glutamate, sodium chloride, beeswax, phenoxethanol, acrylates copolymer, malva sylvestris extract, tilia cordata flower extract, sodium dehydroacetate, gardenia florida extract, methylparaben, fragrance, sorbitan sesquioleate, ethylparaben , butylparaben, propylparaben. May contain CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 16:00   #3483
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę pod kątem czy rzeczywiście będzie to dobry "naprawiacz" na noc, który nie zapcza i "odmłodzi, rozjaśni" cerę i nie podrażni naczynek.

Estee Lauder Advanced Night Repair, Skład: Water/Aqua/Eau, Bifida Ferment Lysate, Methyl Gluceth-20, PEG-75, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Esther Dimethyl Silane, Arabidopsis Thaliana Extract, Tripeptyde-32, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lactobacillus Ferment, Cola Acuminata (Kola) Extract, Retinyl Palmitate, Pantethine, Caffeine, Glycereth-26, Sodium RNA, Squalane, Oleth-3 Phosphate, Oleth-3, Oleth-5, Bisabolol, Choleth-24, Ceteth-24, Hydrogenated Lecithin, Anthemis Nobilis (Chamomile), Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Xanthan Gum, Tea-Carbomer, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Green 5 (CI 61570), Yellow 5 (CI 19140), Red 4 (CI 14700). (11.10.2010)
__________________
mobile

Edytowane przez 2303
Czas edycji: 2011-05-16 o 16:08
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 16:11   #3484
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę pod kątem czy rzeczywiście będzie to dobry "naprawiacz" na noc, który nie zapcza i "odmłodzi, rozjaśni" cerę i nie podrażni naczynek.

Estee Lauder Advanced Night Repair, Skład: Water/Aqua/Eau, Bifida Ferment Lysate, Methyl Gluceth-20, PEG-75, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Esther Dimethyl Silane, Arabidopsis Thaliana Extract, Tripeptyde-32, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lactobacillus Ferment, Cola Acuminata (Kola) Extract, Retinyl Palmitate, Pantethine, Caffeine, Glycereth-26, Sodium RNA, Squalane, Oleth-3 Phosphate, Oleth-3, Oleth-5, Bisabolol, Choleth-24, Ceteth-24, Hydrogenated Lecithin, Anthemis Nobilis (Chamomile), Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Xanthan Gum, Tea-Carbomer, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Green 5 (CI 61570), Yellow 5 (CI 19140), Red 4 (CI 14700). (11.10.2010)
A to ta stara wersja czy nowa? Bo nowa była analizowana,na str. 85
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 16:31   #3485
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A to ta stara wersja czy nowa? Bo nowa była analizowana,na str. 85
Dziękuję, Przepraszam, już "lecę" na str. 85
A co sądzisz o takim składzie serum Darphin? Bo choć się nie znam to już sam fakt że list składników jest krótka jakoś do mnie przemawia

Skład: Calm Complex* (*Chamomile, Hawthorne and Peony Extracts, D-Panthenol, Polysaccharide), Grape Extract, Resveratrol, Glycosaminoglycanes (MDI Complex), Glycerine
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 16:54   #3486
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Dziękuję, Przepraszam, już "lecę" na str. 85
A co sądzisz o takim składzie serum Darphin? Bo choć się nie znam to już sam fakt że list składników jest krótka jakoś do mnie przemawia

Skład: Calm Complex* (*Chamomile, Hawthorne and Peony Extracts, D-Panthenol, Polysaccharide), Grape Extract, Resveratrol, Glycosaminoglycanes (MDI Complex), Glycerine
Ja ?
Ja bym nie brała,bo jestem uczulona na rumianek Ale ogólnie to nieżle wygląda
Niech się ktoś jeszcze wypowie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 17:22   #3487
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
hm teraz szukam podkładów w pudrze/kamieniu itp i ewentualnie kremów tonujących

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

czy to jest bardzo niebezpieczne ?
jak reszta składników?

Manhattan, Perfect Teint Powder & Make up 2 in 1 (Podkład w kompakcie; każda cera)

Skład: talc, mica, aluminium starch octenylsuccinate, dimethicone, magnesium myristate, trimethylsiloxsilicate, boron nitride, phenyl trimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben [+/- ci 77007, ci 77288, ci 77289, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, ci 77947, mica]

a to ?

Rimmel, Stay Matte Compact Powder Foundation (Podkład w kompakcie)
Skład: talc, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, silica, bismuth oxychloride (ci 77163), boron nitride, magnesium stearate, lecithin, methylparaben, allyl methacrylates crosspolymer, cetyl dimethicone, propylparaben, lauroyl lysine, butylparaben, fragrance (parfum), butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde. [+/- (may contain): mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891), ultramarines (ci 77007)]

tu to chyba w ogóle wielka masakra... ?


już nie mam siły do szukania czegoś z dobrym składem
pomocy
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 19:32   #3488
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Zagadzam się, dramat, jakich malo. Nawet do stóp balabym się użyć.
Aż tak źle z tą emulsją ? Co jest nie tak ? Silikony ?
No bo ja się za bardzo nie znam, nie ma Paraffinum Liquidum to brałam
Opinie na kwc ma rewelacyjne, posmarowalam sie nim dzis i super na twarzy lezy... a tu przeczytalam,ze nawet nie do stóp to się potwornie wystraszyłam:/
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:34   #3489
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
pomocy
Nie potrafię ocenić na podstawie składu, jakie będą właściwości kryjące itp., ale najbezpieczniejszy wydaje mi się ten pierwszy. Ma najmniej kontrowersyjne składniki (tzn. w ogóle ma ich najmniej, ale nie o to chodzi).
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:02   #3490
ememems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny czy można prosić o opinię na temat

Silk Naturals Raspberry Moisturizer
:
skład: Water, Raspberry Seed Oil, Sorbitol, Sodium Carbomer, Gluconoactone (and) Sodium Benzoat, Panthenol

Jestem zadowolona z tego nawilżacza ale zastanawia mnie co tu pełni rolę emulgatora? czy Gluconoactone w połączeniu z Sodium Benzoat nadal ma takie dobroczynne właściwości? i na koniec co to jest Sodium Carbomer? jakiś rodzaj zagęstnika? za pomoc z góry dziękuję
ememems jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:12   #3491
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

@1141655
Jam początkująca laborantka, ale spróbuję wyjaśnić swój wyrok
Co z tego, że emulsja nie ma w składzie parafiny, skoro zawiera inne pochodne ropy naftowej. Poza tym ten krem to bomba akrylowo-parabenowo-konserwantowa. Nie dziwię się, że "leży super": ma pełno silikonów, które sprawiają, że skóra wydaje się gładsza. Ów kosmetyk-szkodnik zawiera tyle zbędnej i niebezpiecznej chemii, że ta biedna odrobinka niacynamidu czy pantenolu widniejąca w składzie nie będzie miała szansy zadziałać. A jeśli lubisz glicerynę (to w tym kremie główny, jeśli nie jedyny sprawca ewentualnego nawilżenia), naprawdę nie wymaga ona tak licznego paskudnego towarzystwa, by można było ją zastosować... Zresztą bez tego towarzystwa zadziała prawdopodobnie lepiej.

Na pewno Korah odpowie Ci bardziej profesjonalnie

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można prosić o opinię na temat

Silk Naturals Raspberry Moisturizer
:
skład: Water, Raspberry Seed Oil, Sorbitol, Sodium Carbomer, Gluconoactone (and) Sodium Benzoat, Panthenol

Jestem zadowolona z tego nawilżacza ale zastanawia mnie co tu pełni rolę emulgatora? czy Gluconoactone w połączeniu z Sodium Benzoat nadal ma takie dobroczynne właściwości? i na koniec co to jest Sodium Carbomer? jakiś rodzaj zagęstnika? za pomoc z góry dziękuję
To polimer, stabilizuje emulsję i poprawia jej "smarowalność". Nie wydaje mi się, żeby glukonolakton z konserwantem pełnił funkcję emulgatora, ale mogę się bardzo zdziwić
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 22:12   #3492
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Nie potrafię ocenić na podstawie składu, jakie będą właściwości kryjące itp., ale najbezpieczniejszy wydaje mi się ten pierwszy. Ma najmniej kontrowersyjne składniki (tzn. w ogóle ma ich najmniej, ale nie o to chodzi).
dziękuję
a może Ty masz swój podkład/ podkład w pudrze itp o dobrym składzie ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:38   #3493
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

@Rinaa
Ja to jestem sucholcem, więc żadne pudry nie wchodzą w grę. Właśnie szukam jakiegoś niegroźnego nawilżającego fluidu tudzież kremu koloryzującego. Swój wybór konsultowałam parę stron temu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26818864

Jeszcze nie kupiłam, nadal się czaję. Od lat używam rozświetlającego Lirene (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1), ale nie mam serca go polecić, bo to jednak silikonowy koszmar. Nakładam go tylko odrobinkę w formie mieszaniny z Babydream Gesichts- und Korpercreme.

Przyznaję, że kolorówka to jedyny "nieprawomyślny" dział mojej kosmetyczki (nie licząc Carmexu...). Na szczęście prócz tuszu do rzęs i powyższego fluidu właściwie niczego z kolorówki nie używam (no, czasem błyszczyk Sleeks z Inglota - nie chcę wiedzieć, co w nim jest!), więc jeśli kupię ten Benecos lub inny sensowny fluid, będzie już si.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:45   #3494
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Aż tak źle z tą emulsją ? Co jest nie tak ? Silikony ?
No bo ja się za bardzo nie znam, nie ma Paraffinum Liquidum to brałam
Opinie na kwc ma rewelacyjne, posmarowalam sie nim dzis i super na twarzy lezy... a tu przeczytalam,ze nawet nie do stóp to się potwornie wystraszyłam:/

Ten krem to w skrócie mieszanka wody, konserwantów i silikonu. Możesz mieć wrażenie, że twoja skóra jest po nim gładka, ale to tylko złudzenie, które tworzy silikon i inne "poślizgi".
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:58   #3495
ememems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
To polimer, stabilizuje emulsję i poprawia jej "smarowalność". Nie wydaje mi się, żeby glukonolakton z konserwantem pełnił funkcję emulgatora, ale mogę się bardzo zdziwić
dziekuję raczej to nie glukonolakton pełni rolę emulgatora, chodziło mi o to czy domieszka konserwantu nie zniweczy jego dobrego działania na skórę może sam Sodium Carbomer wystarcza żeby to się nie rozwarstwiało ciekawe to wszystko a czasu mało na zdobywanie wiedzy chemicznej
ememems jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:03   #3496
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
dziekuję raczej to nie glukonolakton pełni rolę emulgatora, chodziło mi o to czy domieszka konserwantu nie zniweczy jego dobrego działania na skórę może sam Sodium Carbomer wystarcza żeby to się nie rozwarstwiało ciekawe to wszystko a czasu mało na zdobywanie wiedzy chemicznej
Sodium Benzoate, występuje prawie we wszystkich kosmetykach naturalnych (Lush dodaje metylparaben), konserwanty te są przeważnie na samym końcu składu i są tak zwanym złem koniecznym - nie mamy wyjścia jak je po prostu zaakceptować.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 07:32   #3497
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu nawilżającego Nivea Pure & Natural do cery normalnej i mieszanej pod kątem czy jest on bezpieczny w reakcji ze słońcem ze względu na obecność alkoholu i czy może podrażnić naczynka?

Oto skład kremu:

Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.

Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2011-05-17 o 07:46
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 08:39   #3498
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Dziękuję, Przepraszam, już "lecę" na str. 85
A co sądzisz o takim składzie serum Darphin? Bo choć się nie znam to już sam fakt że list składników jest krótka jakoś do mnie przemawia

Skład: Calm Complex* (*Chamomile, Hawthorne and Peony Extracts, D-Panthenol, Polysaccharide), Grape Extract, Resveratrol, Glycosaminoglycanes (MDI Complex), Glycerine
Hej może ktoś się jeszcze wypowie ???? Korah, mogę prosic o podpowiedź ??
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 10:57   #3499
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Bardzo bym prosiła o analizę tych kremów. Szukam czegoś na dzień, pod makijaż do skóry wrażliwej, ale zanieczyszczonej. Oczywiście niezapychającego i w miarę lekkiego.

Logona Fluid nawilżający z bio miętą

Aqua (Water), Alcohol*, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dehydroxanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Isoamyl Laurate, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Pyrus Cydonia Seed Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Lilium Candidum Flower Extract*, Sodium Lactate, Polyglyceryl –3 Palmitate, Polyglyceryl –6 Caprylate, Lactic Acid, Tocoph

Logona Krem na dzień z bio oczarem wirginijskim

Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*,
Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Sesamum Indicum
(Sesame) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum,
Distarch Phosphate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Magnesium Aluminum Silicate, Cimicifuga
Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Chamomilla Recutita
(Matricaria) Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Offincinalis (Rosemary) Leaf
Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Salvia Officinalis (Sage)
Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate,
Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol
* z kontrolowanych biologicznych upraw

AnneMarie Börlind ZZ Sensitive Krem na dzień do skóry wrażliwej

AQUA (WATER), COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SQUALANE, GLYCERIN, SORBITOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, POLYGLYCERYL-3 OLEATE, TRIBEHENIN, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, ZINC OXIDE, MAGNESIUM SULFATE, TOCOPHERYL ACETATE, ALCOHOL, CERA ALBA (BEESWAX), PANTHENOL, ALLANTOIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, LACTIC ACID, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, MELISSA OFFICINALIS (BALM MINT) LEAF EXTRACT, ONONIS SPINOSA ROOT EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, THYMUS SERPILLUM EXTRACT, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, BISABOLOL, ROSA CENTIFOLIA FLOWER EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LECITHIN

Drogą eliminacji znalazłam 7 pasujących mi kremów, więc jeszcze 4 mam do wyboru oprócz tych. W razie jakby powyższe były beznadziejne
Nieśmiało się przypominam
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 10:57   #3500
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Hej może ktoś się jeszcze wypowie ???? Korah, mogę prosic o podpowiedź ??

Z tego co widzę, to wygląda mi to na jakieś serum lagodzące pod krem, nic poza tym. Odmladzać toto raczej nie bedzie, nawilżać kiepsko.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu nawilżającego Nivea Pure & Natural do cery normalnej i mieszanej pod kątem czy jest on bezpieczny w reakcji ze słońcem ze względu na obecność alkoholu i czy może podrażnić naczynka?

Oto skład kremu:

Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.

Oj, ta nivea. Seria tak dobrze sie zapowiadala, ale jednak mocno naciagniete te sklady. Myślę, że można znaleźc coś lepszego i nie tylko o alkohol tu chodzi, to najmniejsze zlo, gdyż jednak krem jest bogaty w odżywcze skladniki, ale jednak nie mogę go polecić zbytnio

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można prosić o opinię na temat

Silk Naturals Raspberry Moisturizer
:
skład: Water, Raspberry Seed Oil, Sorbitol, Sodium Carbomer, Gluconoactone (and) Sodium Benzoat, Panthenol

Jestem zadowolona z tego nawilżacza ale zastanawia mnie co tu pełni rolę emulgatora? czy Gluconoactone w połączeniu z Sodium Benzoat nadal ma takie dobroczynne właściwości? i na koniec co to jest Sodium Carbomer? jakiś rodzaj zagęstnika? za pomoc z góry dziękuję

Szczerze mówiąc, to uważam, że kosmetyk ten jest zrobiony tak trochę na silę. Jedynie w celu odczuwania milych wrażeń przy aplikacji, z konsystencji. W dzialaniu przypomina po prostu czysty olej malinowy, na plus dodatek pantenolu, choć w skromnej ilości. i tyle. Emulgatorem jest Carbomer, pelni także funkcję stabilizatora. A Sodium benzoate to konserwant zaakceptowany przez ecocert i bdih, raczej w ilości śladowej

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Mogłabym prosić o analizę tej emulsji ? Dziś kupiłam
Poprzednio prosiłam o analize emulsji Clarinsa niestety, bez odzewu,wiec moze teraz sie uda :
Olay, Complete Care, Emulsja nawilżająca na dzień

Skład: Aqua, Glicerin, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzolmethane, Niacinamide, Polymethylsilsequioxane, Isohexadecane, Isopropyl Palminate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Polyacrylamide, Tocopheryl Acetate, Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethiconol, Cetyl Alkohol, Stearyl Alkohol, Myristyl Alkohol, Arachidyl Alkohol, Triethanolamine, Cetearyl Alkohol,Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Myristic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl Alkohol, Parfum, BenzylBenzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butyphenyl Methylpropional, Dipentene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane, Carboxaldehyde

Ten sklad jest tak bezndziejny, że nie dość, że zawiera same śmieci, to jeszcze w dodatku zupelnie bez powodu, tylko dla zysku producenta, puste wypelniacze, nic nie warte. Pic na wode, to już sklad chińskiego plastiku jest chyba lepszy. Ten krem ma jak nie same zapychacze, to akryle, silikon i konserwanty, perfumy. Koszmar!!! I to niby dziala, uzywasz tego może?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-17 o 10:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:20   #3501
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Grzecznie się przypominam z prośbą o rozszyfrowanie składu pod kątem niezapychania i działania na naczynka - Serum Darphin
Skład: Calm Complex* (*Chamomile, Hawthorne and Peony Extracts, D-Panthenol, Polysaccharide), Grape Extract, Resveratrol, Glycosaminoglycanes (MDI Complex), Glycerine

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:49   #3502
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

2303, a coś nie tak w mojej odpowiedzi?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:56   #3503
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

też nieśmiało się przypominam i z góry dziękuję za pomoc

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
dziewczyny, a co powiecie o nowym kremie
La Roche-Posay Toleriane Ultra


Skład: Aqua, isocetyl stearate, squalane, butyrospermum parkii butter, dimethicone, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, pentylene glycol, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimethiconol, sodium hydroxide, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer.


jestem też ciekawa właściwości niezapychających i rozjaśniających przebarwienia tego produktu
Płyn micelarny Bioderma White Objective

Skład: WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLYSORBATE 20, LYSINE AZELATE, ANDROGRAPHIS PANICULATA LEAF EXTRACT, HEXAPEPTIDE-2, RHAMNOSE, MANNITOL, XYLITOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DIPROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CETRIMONIUM BROMIDE, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA.

dziękuję za pomoc
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:06   #3504
ememems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

paranoja, Korah dziękuję za opinie na razie zostanę przy tym nawilżaczu bo u mnie cudownie się sprawdza pod makijaż, jakieś dobroczynne działanie na skórę pewnie też ma i mnie nie zapycha na noc postaram się o coś bogatszego
ememems jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:06   #3505
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Thumbs up Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
2303, a coś nie tak w mojej odpowiedzi?
Oczywiście wszystko ok z Twoją odpowiedzią. Gorzej z moim wzrokiem bo nie zauważyłam. Dziękuję bardzo za pomoc i podziwiam ogromną wiedzę Korah. POZDRAWIAM !!!!
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:39   #3506
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominam

Oj, Przepraszam Klolcia, umknąl mi ten post, a już go widzialam.
Z tych 3 kremów wybralabym ten drugi Logony z oczarem, choć nie jest on do końca przekonywujacy, na pewno nie kupuj tego z miętą, bardzo kiepsko on nawilża, wręcz nic nie robi. AMB ma bardzo dobre kosmetyki, ale ten sklad jakoś mnie nie przekonuje, z AMB polecam serie LL Regeneration, zwlaszcza ten koncentrat dwufazowy ( raczej nie pod makijaż) i kremy,
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:51   #3507
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj, Przepraszam Klolcia, umknąl mi ten post, a już go widzialam.
Z tych 3 kremów wybralabym ten drugi Logony z oczarem, choć nie jest on do końca przekonywujacy, na pewno nie kupuj tego z miętą, bardzo kiepsko on nawilża, wręcz nic nie robi. AMB ma bardzo dobre kosmetyki, ale ten sklad jakoś mnie nie przekonuje, z AMB polecam serie LL Regeneration, zwlaszcza ten koncentrat dwufazowy ( raczej nie pod makijaż) i kremy,
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Właśnie szukam czegoś na dzień, pod makijaż lub solo. Jeśli jeszcze masz ochotę spojrzeć na te składy to będę wdzięczna. Może tutaj jest coś lepszego. Spojrzałam na tę serię Regeneration, ale jest ona przeznaczona dla kobiet 30+, mi jeszcze trochę brakuje Mam 19 lat Z innym kremów AMB wybrałam jeszcze tylko ten poniższy. Reszta ma w składzie wit. E, która mnie zapycha.

Logona Krem na dzień z bio aloesem

Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Cocoglycerides, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Distarch Phosphate, Cetearyl Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Pyrus Cydonia Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Lilium Candidum Flower Extract*, Dipotassium Glycyrrhizate, Parfum (Essential Oils), Sodium Lactate, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Maltodextrin, Tocopherol, Linalool, Limonene,

AnneMarie Börlind Purifying Krem do twarzy dla skóry zanieczyszczonej

AQUA (WATER), ETHYLHEXYL STEARATE, ZEA MAYS (CORN) OIL, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, SORBITOL, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERIN, STEARIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, FARNESOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ALLANTOIN, FAEX (YEAST) EXTRACT, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BISABOLOL, RETINYL PALMITATE, STEARYL GLYCYRRHETINATE, LACTIC ACID, ARGININE, ZINC OXIDE, BENZYL BENZOATE, AROMA (FRAGRANCE), ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LECITHIN

Sante NB Krem na dzień Sanddorn

Aqua (Water), Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil)*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Parfum (Essential Oils), Dehydroxanthan Gum, Sodium PCA, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Oil*, Betaine, Sodium Lactate, Lactic Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool, Citral

Coslys Krem na dzień do cery normalnej i tłustej z ekstraktem z białej lilii

Aqua (water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet flower water), dicaprylyl carbonate (vegetable emollient), cetearyl alcohol (and) cetyl alcohol (vegetable thickeners), macadamia ternnifolia seed oil* (organic macadamia oil), cetearyl glucoside (vegetable emulsifier), lilium candidum extract* (organic white lily extract), parfum (100% natural perfume), sodium PCA (vegetable moisturizing active ingredient from beetroot), prunus amygdalus dulcis oil* (organic sweet almond oil), aniba rosaeodora wood oil* (organic rose wood essential oil), citrus dulcis oil* (organic sweet orange essential oil), citrus limonum peel oil* (organic lemon essential oil), glycine soja (non GM soya extract), tocopherol (natural vitamin E) xanthan gum (thickener), sodium benzoate (preservative system), benzyl benzoate (and) citral (and) geraniol (and) limonene (and) linalool (ingredients from essential oils).

*składniki pochodzące z upraw ekologicznych
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:07   #3508
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Właśnie szukam czegoś na dzień, pod makijaż lub solo. Jeśli jeszcze masz ochotę spojrzeć na te składy to będę wdzięczna. Może tutaj jest coś lepszego. Spojrzałam na tę serię Regeneration, ale jest ona przeznaczona dla kobiet 30+, mi jeszcze trochę brakuje Mam 19 lat Z innym kremów AMB wybrałam jeszcze tylko ten poniższy. Reszta ma w składzie wit. E, która mnie zapycha.

Logona Krem na dzień z bio aloesem

Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Cocoglycerides, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Distarch Phosphate, Cetearyl Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Pyrus Cydonia Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Lilium Candidum Flower Extract*, Dipotassium Glycyrrhizate, Parfum (Essential Oils), Sodium Lactate, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Maltodextrin, Tocopherol, Linalool, Limonene,

AnneMarie Börlind Purifying Krem do twarzy dla skóry zanieczyszczonej

AQUA (WATER), ETHYLHEXYL STEARATE, ZEA MAYS (CORN) OIL, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, SORBITOL, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERIN, STEARIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, FARNESOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ALLANTOIN, FAEX (YEAST) EXTRACT, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BISABOLOL, RETINYL PALMITATE, STEARYL GLYCYRRHETINATE, LACTIC ACID, ARGININE, ZINC OXIDE, BENZYL BENZOATE, AROMA (FRAGRANCE), ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LECITHIN

Sante NB Krem na dzień Sanddorn

Aqua (Water), Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil)*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Parfum (Essential Oils), Dehydroxanthan Gum, Sodium PCA, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Oil*, Betaine, Sodium Lactate, Lactic Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool, Citral

Coslys Krem na dzień do cery normalnej i tłustej z ekstraktem z białej lilii

Aqua (water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet flower water), dicaprylyl carbonate (vegetable emollient), cetearyl alcohol (and) cetyl alcohol (vegetable thickeners), macadamia ternnifolia seed oil* (organic macadamia oil), cetearyl glucoside (vegetable emulsifier), lilium candidum extract* (organic white lily extract), parfum (100% natural perfume), sodium PCA (vegetable moisturizing active ingredient from beetroot), prunus amygdalus dulcis oil* (organic sweet almond oil), aniba rosaeodora wood oil* (organic rose wood essential oil), citrus dulcis oil* (organic sweet orange essential oil), citrus limonum peel oil* (organic lemon essential oil), glycine soja (non GM soya extract), tocopherol (natural vitamin E) xanthan gum (thickener), sodium benzoate (preservative system), benzyl benzoate (and) citral (and) geraniol (and) limonene (and) linalool (ingredients from essential oils).

*składniki pochodzące z upraw ekologicznych


Podoba mi sie Coslys, ale najpierw wejdź sobie na strone Aubreyorganics.pl. Zobacz jaką mają cudną promocję i cudne kremy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:13   #3509
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Podoba mi sie Coslys, ale najpierw wejdź sobie na strone Aubreyorganics.pl. Zobacz jaką mają cudną promocję i cudne kremy.
Szkoda tylko, że ten Coslys jest strasznie drogi 100 ml kosztuje 78,89... Żaden Ci szczególnie nie przypadł do gustu z tych kremów ? To ja już nie wiem czego szukać.
Co do Aubrey to już weszłam i zamówiłam, bo widziałam wpis wczoraj Z kremów wzięłam ten do cery mieszanej z tendencją do przetłuszczania. Nie wiem czy to najlepszy wybór, ale przekonało mnie to, że ma SPF 15.


Skład (INCI): Active Ingredients: Padimate 0, Ingredients: Aqua,Cetyl Alcohol,Aloe barbadensis leaf extract, Butyrospernum parkii butter,Glycerin, Citrus grandis seed extract, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glycerin, Hamamelis Virginiana, Ascorbic Acid,Silybum marianum extract, Rosa Rubiginosa* Oil, Simmondsia chinensis* Oil, Oenothera biennis* oil, Epilobium angustifolium extract, Lavandula angustifolia* Oil, Lavandula angustifolia water, Spirulina maxima* extract, Vitis vinifera extract, Chamomilla recutita* Oil, Tocopherol Acetate, Daucus Carota, Ascorbic acid
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:18   #3510
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Podoba mi sie Coslys, ale najpierw wejdź sobie na strone Aubreyorganics.pl. Zobacz jaką mają cudną promocję i cudne kremy.
Ja weszłam,choć to nie do mnie było
I znalazłam jeden krem pod oczy:

Lumessence – odmładzający krem pod oczy z liposomami

Skład (INCI): Hydrolyzed wheat protein, avena sativa (oat) protein extract, triticum vulgare (wheat) protein, glycerin, lavandula angustifolia (organic lavender) flower extract, aqua, laminaria digitata (laminaria) extract, rosa rubiginosa (organic Rosa MosquetaŽ) seed oil, glycine soja (soybean) oil, aloe barbadensis (aloe) leaf extract, oenothera biennis (organic primrose) oil, camellia japonica (camellia) oil, phospholipids (moisturizing, humectant & vitamin liposomes), tocopherol (vitamin E), sodium PCA, panthenol, sodium hyaluronate, butyrospermum parkii (organic shea butter), retinyl palmitate (vitamin A), ascorbyl palmitate (vitamin C), arginine, glycine, lysine, proline, xanthan gum, chondrus crispus (carrageenan), citrus grandis (grapefruit) seed extract, alcohol denat., tocopheryl acetate (vitamin E), hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.

Skopiowałam ze strony i proszę o zerknięcie
(czy on nie będzie podrażniał? retinyl palamitate? I ascorbic acid w jednym

Edit: ten krem to po 130 zł;ale te po 9 zeta??? Taka promocja???? Czy może z krótkie terminy mają?
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-05-17 o 13:19
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.