Invisalign - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-13, 14:50   #91
Yuya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Invisalign

Język nie krwawi, raczej jest otarty.... Nakładka od wewn. strony nie przylega tak dobrze jak przy innych zębach, patrzyłam na kolejne nakładki i w tym temacie za wiele się nie zmienia.

Mam też szczękościsk, teraz nawet jak zdejmę nakładki to nie mówię normalnie. Cała szczęka jest spięta i wszystko mnie boli... Trochę mnie to irytuję, bo często kontaktuję się telefonicznie z klientami biznesowymi.
Yuya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 16:30   #92
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Smile Dot.: Invisalign

czesc dziewczyny, ciesze sie ze znalazlam ten watek wczoraj wrocilam od dentysty i werdykt invisalign, tzn zamierzam sie z tematem od pol roku ale tak naprawde w 35 roku zycia stwierdzilam ze jak nic nie zrobie z moim usmiechem to go juz nigdy nie zobacze!
w kazdym badz razie najpierw musze wybielic 3 ktora byla leczona kanalowo, potrwa to okolo 2 tygodni, potem zaczynam invisalign process wiec biorac pod uwage przerwe swiateczna prawdopodobnie zaloze pierwsze nakladki w okolicach lutego, dentysta pow ze moja wada powinno byc 9-12 mscy max leczenia niestety to nie rozwiaze problem tylko ulatwi dalej prace z zebami a mam miec jescze licowki prawdopodobnie 4 I korone na ten kanal I jeszcze nie wiadomo co wyjdzie w trakcie. jestem przerazona ale ciesze sie ze w koncu postanowilam to zrobic, mieszkam w anglii wiec szacowany koszt tylko aparatu na poczatek 4 tys funtow hmmm koniec z wakacjami na przyszle 2 lata-haha ;-)
narazie nie moge nic wiecej powiedziec ale nie moge sie doczekac jak zaloze te nakladki I zaczne process prostowania mam nadzieje rok szybko minie. ach dentysta wspominal ze nawet po wyprostowaniu juz do konca zycia powinno sie zakladac nakladki na noc, czy wy tez o tym slyszalyscie?
Pozdrawiam serdecznie I juz na pewno bede odwiedzac regularnie to forum ;-)
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 08:23   #93
Yuya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Invisalign

Cześć Dorota, fajnie że do nas dołączyłaś.

Piszesz, że leczenie 9-12 m-cy, może się okazać, że będzie o połowę krócej. Teraz nakładki zazwyczaj się zmienia co tydzień, jeżeli oczywiście zęby dobrze się prostują i nałożone są attachmenty.

Niestety jak po każdym prostowaniu potrzebna jest retencja, jedni tylko na noc, a co niektórzy i w dzień z początku muszą nosić. Zastanawiam się nad wyborem aparatu retencyjnego. Słyszałam, że na rynku od jakiegoś czasu jest tzw. clear bow. Z nakładkami jest taki problem, że jak się ma wstawianą plombę, to jest problem z dopasowaniem.

PS: Poradziłam sobie z podrażnieniem języka. Nakładam silikon ortodontyczny (jest lepszy od wosku)

Edytowane przez Yuya
Czas edycji: 2016-12-15 o 08:27
Yuya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 13:27   #94
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Smile Dot.: Invisalign

Czesc Yuya, dzieki za mile slowa I odpowiedz. Odnosnie tych nakladek retencyjnych dentysta pow. przynajmnie w moim przypadku (teroretycznie narazie) ze bede miala prawdopodnie rozne nakladki zaraz po prostowaniu I potem po zalozeniu licowek koron itd, mowi ze to trzeba bedzie zmienic na pewno I dopasowac czyli kolejne koszty nawet nie wiem jaka cena tych retencyjnych.
Mam pytanie rozumiem ze nie mozna w nich jesc ani pic oprocz wody juz poprostu drze na sama mysl ograniczenia posilkow normalnie jem jakies 5 x dziennie no coz dam rade 3x ale kolejna rzecz ktora mnie martwi niemoznosc spozycia lampki wina w piatek wieczorem ;-(
czy ktos probowal pic przez rurke? (wiem,wiem brzmie jak jakis desperat)
Pozdrawiam
;-)
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 19:01   #95
Kasiek112
Przyczajenie
 
Avatar Kasiek112
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 19
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Czesc Yuya, dzieki za mile slowa I odpowiedz. Odnosnie tych nakladek retencyjnych dentysta pow. przynajmnie w moim przypadku (teroretycznie narazie) ze bede miala prawdopodnie rozne nakladki zaraz po prostowaniu I potem po zalozeniu licowek koron itd, mowi ze to trzeba bedzie zmienic na pewno I dopasowac czyli kolejne koszty nawet nie wiem jaka cena tych retencyjnych.
Mam pytanie rozumiem ze nie mozna w nich jesc ani pic oprocz wody juz poprostu drze na sama mysl ograniczenia posilkow normalnie jem jakies 5 x dziennie no coz dam rade 3x ale kolejna rzecz ktora mnie martwi niemoznosc spozycia lampki wina w piatek wieczorem ;-(
czy ktos probowal pic przez rurke? (wiem,wiem brzmie jak jakis desperat)
Pozdrawiam
;-)
Haha więc od razu Ci powiem, że czuj się swobodnie i pij co chcesz :P ja piję dosłownie wszystko już w nich (oprócz kawy bo nie pijam w ogóle) - ale alkohol każdego rodzaju, herbata, napoje różne. Jem kilka razy dziennie, po prostu ściągam nakładki jem - zależy jaki posiłek, ale czasem przepłuczę dosłownie zęby i zakładam je z powrotem. Dokładne mycie zębów jak znajdę czas. Nie polecam próbować sosu curry w nich, bo się odbarwiają. Woda utleniona to zbawienie, dezynfekuje i odbarwienia zanikają również

Co do aparatu retencyjnego, jest on w cenie leczenia i dostajesz go na sam koniec.

Yuya - cieszę się, że rozwiązałaś swój problem z nakładkami
Kasiek112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 13:40   #96
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Dokładnie jak napisała Kasiek112 można pić w nich wszystko!! :-D ja tylko unikam gorących napojów bo ponoć plastik mógłby się zdeformowac a tak poza tym jeśli najdzie mnie ochota na jedzenie to zdejmuje nakładki i zazwyczaj umyje zeby a czasem tylko przeplucze ale ogólnie to wchodzi w nawyk i mycie zębów 10 razy dziennie to już norma :-D zdaza mi się nawet myć zeby podczas jazdy autem lub na horrorze w kinie :-D :-D przyzwyczajenie się do życia z Invisalign to tylko kwestia czasu wszystko mija- ból, dyskomfort, seplenienie, otarcia itp. mnie zeby dopiero zaczęły boleć jak zostało mi kilka etapów do zakończenia leczenia ale da się to wytrzymać

dzisiaj zakładam 19 szynę z 21 wiec juz praktycznie końcówka. Powiem Wam że zęby są juz proste ale niektóre jeszcze muszą się nieco odwrócić żeby stworzyć ładny pełny łuk i obawiam się trochę ze leczenie nie zakończy się na tych 21 szynach :-( poza tym dolna czwórka która była wychylona za łuk co prawda schowała się ale ostatnio orto mi uświadomiła ze to był bardzo trudny ruch i niestety już się nie obróci tak jak powinna wg planu leczenia:-( co prawda w ogóle jej nie widać i nie przeszkadza mi to ale jednak nie wszystko poszło idealnie... Zobaczymy jak będzie wyglądać retencja, z tego co wiem to będę musiała spać w nakładkach chyba do końca życia ale myślę że to małe poświęcenie dla pięknego uśmiechu ;-)

Życzę Wam powodzenia z invisalign, dam znać co i jak po zakończeniu leczenia
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 16:26   #97
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Talking Dot.: Invisalign

Kamien z serca z tymi napojami ;-))) jest szansa wiec ze sie polubie z moimi nakladkami. Nie moge sie doczekac i w koncu usmiechu na zdjeciach i wogole,, choc juz tak sie przyzwyczailam zeby sie nie usmiechac na zdjeciach ze pewnie bede sie uczyc od nowa! moze w koncu wykonam jakies selfie za 2 lata! haha


Pozdrawiam wszystkich i zycze wesolych swiat oraz pieknego szerokiego usmiechu w Nowym Roku!!!
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-27, 18:30   #98
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Dziewczyny ponieważ bardzo dużo tu piszecie i bardzo dużo wiecie proszę pomóżcie z informacją. Zamierzam zafundować sobie prostowanie zębów tą metodą nakładkową. Tylko przeraża mnie myśl szlifowanie zębów. Czy mogłybyście mi coś na ten temat napisać? Czy miałyście coś takiego? I czy nie wpływa to na jakoś zębów? Dlaczego pytam was. Ponieważ cały aparat i leczenie będzie odbywać się w Holandii a nie wiem czy pan powie mi wszystko i czy wszystko zrozumiem dobrze Dzięki wielkie za jaką kolwiek informacje i wsparcie
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 19:32   #99
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Moze chodzi Ci o pilowanie zębów a raczej ich przestrzeni? jeśli tak to ja miałam taki zabieg wykonywany kilka razy i póki co nic mi się z zębami nie stało. Wiadomo że delikatnie to narusza strukturę szkliwa ale moja orto mówiła ze nie jest to inwazyjne ponoć przy tradycyjnych aparatach tez wykonuje się stripping żeby zrobić miejsce dla skrzywionych zębów.. Także nie masz co się martwić
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 17:08   #100
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Muszę się pochwalić właśnie dziś miałam pierwszą wizytę. Za trzy tyg będę miała cały plan leczenia dla siebie. Koszt mojego aparatu w Holandii ma wynieść max 2900 euro i trwać nie dłużej niż 1,5 roku. Wszystko zależy od "prędkości" przesuwania się zębów. Już nie mogę się doczekać Aha jeszcze pytałam co będzie jeśli będę musiała odwiedzić dentystę bo będzie taka potrzeba np. niechciana dziura ? Więc jeśli nakładki nie będą pasowały, zrobione zostaną ponownie zdjęcia i nakładki zostaną wymienione na nowe. I to wszystko będzie w tej cenie Super Teraz czekam z niecierpliwością
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 14:19   #101
SeptembeR22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Invisalign

Witam serdecznie właśnie zaczęłam leczenie nakładkami mam pytanko do bardziej doświadczonych już w tym zakresie czy nakładki po jakimś czasie noszenia (pod koniec etapu) robią się luźne, czy są zawsze mega opięte na zębach ? Dodatkowo noszę wyciągi na trójkach i szóstkach - w mojej nakładce nie ma na nie żadnych haczyków tylko jest wycięcie w nakładce (taka szparka) o którą "gumeczki" się zaczepia. Strasznie nie przemyślane rozwiązanie, gdyż ciągle gumki wypadają ...trzeba mega uważać. Czy ktoś miał podobnie?
SeptembeR22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 16:08   #102
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Czesc!

Przymierzam sie do zalozenia Invisalign. Nie wiem tylko czy Warszawa, czy Katowice (czesto jestem w obu miastach). Wiec pare pytan:

1. Jaka klinike polecacie w Warszawie? Zalezy mi najbardziej na jakosci, ale nie chce tez zeby byl ultra drogi, bo wczesniej chce w nim wyleczyc pare zebow...

2. Jaka klinike w Katowicach? Warunki jak wyzej, znalazlem ten http://www.dentim.pl/, po opiniach jest jednym z najlepszych, cena za aparat wyglada niezle, ale przez telefon powiedzieli mi ze 'retencja i gumki' czy cos takiego sa dodatkowo platne. Co to znaczy?

3. Jak czesto sa wizyty u ortodonty? I czy ten zestaw nakladek dostaje sie caly od razu czy co 2 tyg trzeba jechac po nowy?

Edytowane przez ololol
Czas edycji: 2017-02-19 o 16:09
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 18:48   #103
Asiekk11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

Ja chodzę do Dentim Clinic w Katowicach Aparat kosztuje mnie 14 tyś. ze wszystkimi wizytami ale retencja nie jest w to wliczona Na początku musiałam zapłacić 1 tyś za wyciski i analizę potem po zdecydowaniu się wpłacałam 7 tyś. Pozostałe 6 tyś płacę po 600 zł przy każdej wizycie. Ale wszystko zależy jak lekarz ustali ile wizyt ma być .Mi ustalono 10 i tak się rozłożyło po 600 zł. Wszystko pewnie i tak się zmieni bo wcześniej zakładano ze będę nosić aparat dłużej i zmieniać nakładki co dwa tyg. Teraz zmieniam co tydzień nakładki więc wizyty są częściej. Na każdej wizycie lekarz ustala ile da mi nakładek i za ile mam przyjechać na kolejną wizytę ale zazwyczaj jest to co 2- 3 miesiące chyba ze wypada wizyta na której trzeba np. spiłować zęby i musiałam być na wizycie akurat po konkretnej nakładce. Ogólnie z kliniki jestem zadowolona bardzo mila obsługa i delikatne podejście do pacjenta z którym nigdzie indziej wcześniej się nie spotkałam chociaż ceny mają jak dla mnie zabójcze Przykładowo leczenie zęba zaczyna się od 380 zł wzwyż co dla mnie to dużo ale wyrwanie ósemki 450 zł ( chyba jak w większości gabinetów). Jeżeli chcesz jeszcze coś dowiedzieć się o aparacie w Dentim to pytaj
Asiekk11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:03   #104
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Ok dzieki!

14 tysiecy za calosc + retencja (okolo 1000 z tego co wiem) to nie jest tak zle w porownaniu np z Warszawa, a Dentim to najlepsza klinika w Polsce niby.. Ogolnie jestes zadowolona z Dentim? Jaki lekarz Cie prowadzi?

Powiedz mi jeszcze, to 14 tysiecy + retencja to absolutnie calosc za aparat? Czy cos jeszcze trzeba doplacac?

Zebow mam troche do przeleczenia przed zalozeniem, ale chyba wylecze je gdzie indziej. Mozna tak zrobic na podstawie ich planu leczenia, nie?
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 21:41   #105
Asiekk11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

Tak ja płacę 14000 za wszystko ( przynajmniej tak mi powiedziano). Jeżeli trzeba będzie zrobić więcej nakładek niż przewidziano na początku ( a pewnie tak będzie) to mam mieć to już w cenie na 5 lat. Taka jest podobno gwarancja. Płace tylko te 600 zł przy każdej wizycie i nic więcej. Prowadzi mnie dr Kamil Stefański. Myślę, że można leczyć zęby gdzie indziej ale trzeba to zrobić przed wyciskami żeby potem wszystko pasowało. Ja leczyłam u nich bo wyszedł mi ubytek zęba już w trakcie noszenia nakładek po rozsunięciu się zębów którego wcześniej nie było widać. Wolałam u nich bo bałam się iść gdzie indziej żeby się nie okazało ze po plombie mi nakładki nie pasują albo coś. Ale lekarz mi się zapytał czy chce u nich czy mam swojego dentystę. Ja ogólnie jestem zadowolona bo jako pierwsi zwrócili uwagę na staw skroniowy z którym mam problem a nie tylko na problem wyprostowania zębów. Wcześniej jak zastanawiałam się nad zwykłym aparatem i chodziłam do różnych ortodontów to w ogóle była inna rozmowa a tu patrzą całościowo. Szkoda tylko ze tak późno trafiłam i że jednak tanio nie mają, a niestety będzie mnie czekać jeszcze inne leczenie po aparacie. Acha ja jeszcze zanim zdecydowałam się na aparat miałam u nich analizę zgryzu czy coś takiego koszt około 500 zł ale to dotyczyło problemu ze stawem i właśnie z tej analizy wyszło jednoznacznie że muszę nosić aparat ortodontyczny. Dla porównania byłam jeszcze w innym gabinecie w Katowicach gdzie też można założyć invisalign i tylko się wtedy upewniłam w decyzji że jak już mam go zakładać to jednak w Dentim
Asiekk11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:03   #106
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Ok dziekuje tez chcialem do Kamila Stefanskiego, ale dopiero za 2 tyg ma wolny termin, wiec umowilem sie na konsultacje do innej ortodontki. Mysle, ze tez ok, skoro to renomowany gabinet? Pozniej chce jednak zeby mnie prowadzil doktor Stefanski.
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 13:56   #107
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Czesc Wszystkim.

Jestem po 1 konsultacji wlasnie w Dentimie. Najbardziej mnie poki co cieszy werdykt, ze sie nadaje do invisalign. (znajac moje szczescie to moglem byc w tych 5% co sie nie nadaja

Na razie nie znam jeszcze kosztow czy ilosci nakladek (nastepna wizyta to juz beda jakies konkrety) ale na karcie ktora dostalem jest kwota 16600zl. Nie wiem czy to jest tzw max cenowy, ale raczej trzeba sie z tym pogodzic.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 13:36   #108
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Ja tez bylem niedawno i dostalem podobna cene + jakies 2.000 po leczeniu na sprawdzenie i retainery. Jak na taka klinike chyba nie jest zle, w Warszawie chyba drozej.

Zeby mozna wyleczyc gdzie indziej. Ide teraz na analize okluzyjna, potem bede leczyl zeby, a potem po invisalign.
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 10:04   #109
Iwonaiwonaiwona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Invisalign

Cześć! Czytam i czytam i w zasadzie wszyscy chwalą sobie invisaling. Stoję przed wyborem kosmetyczny,druciak czy invisalign teen? Chodzi o mojego 12 letniego syna. Decyzja bylaby prosta gdyby nie obawy, ze zgubi nakładkę. Wiecie przerwa szkoła koledzy i zdejmowanie. On jest taki roztrzepany. Do tego treningi piłki nożnej i zastanawiam się czy ten aparat może mu sam wypaść? Czy mial ktoś sytuację, że zgubił nakładkę i czy to jest jakiś dodatkowy koszt. Wybrany przez nas ortodonta twierdzi, że jest to w stanie załatwić bezkosztowo. Tyle tylko, że później różnie bywa. Może ktoś nosił rozne typy aparatów i ma porównanie?
Iwonaiwonaiwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-05, 05:43   #110
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Iwonaiwonaiwona Pokaż wiadomość
Cześć! Czytam i czytam i w zasadzie wszyscy chwalą sobie invisaling. Stoję przed wyborem kosmetyczny,druciak czy invisalign teen? Chodzi o mojego 12 letniego syna. Decyzja bylaby prosta gdyby nie obawy, ze zgubi nakładkę. Wiecie przerwa szkoła koledzy i zdejmowanie. On jest taki roztrzepany. Do tego treningi piłki nożnej i zastanawiam się czy ten aparat może mu sam wypaść? Czy mial ktoś sytuację, że zgubił nakładkę i czy to jest jakiś dodatkowy koszt. Wybrany przez nas ortodonta twierdzi, że jest to w stanie załatwić bezkosztowo. Tyle tylko, że później różnie bywa. Może ktoś nosił rozne typy aparatów i ma porównanie?

Dla dziecka bym odradzila absolutnie. Zeby trzeba myc po kazdym posilku, bedzie zdejmowal w szkole i jak sama piszesz, ze jest roztrzepany to nie sadze zeby chcialo sie nastolatkowi ciagle do lazienki latac i myc zeby.

Ja nigdy nakladki nie zgubilam, ale przypuszczam ze gdyby, to moj orto kazalby mi nalozyc nastepna w kolejce. Oni tego nie produkuja na miejscu wiec czas zrobienia i dostarczenia bylby o wiele dluzszy niz okres jej noszenia.
Nakladki nie wypadaja. Sa bardzo mocno przylegajace do zebow.

Jak juz wczesniej napisalam, nastolatkowi odradzam. Jednak z invisaligin trzeba byc systematycznym, dokladnym i trzymac sie rygoru noszenia przez min. 22h na dobe. (a mozliwosc zdjecia jednak jest kuszaca )
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 03:38   #111
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Moze mi ktos opowiedziec o analizie okluzyjnej? Mam ja zrobic za tydzien. Ale mam tez pelno zebow do wyleczenia (i do wyrwania osemki, moze tez jedna 6). Na pewno moge zrobic te analize przed wyrwaniem/wyleczeniem zebow? Nie bede musial jej powtarzac?
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 16:36   #112
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Smile Dot.: Invisalign

czesc, w koncu jestem gotowa, plan leczenia gora 17 i dol 26 nakladek czym sie zszokowalam bo gora wyglada tragicznie a dol nawet nienajgorzej problem ze mam wszystkie zeby lacznie z 8. Dentysta mowi ze moglabym nie robic dolu wogole tylko sama gore nawet invisalign najpierw wrocilo tylko z gora myslac ze nie chce dolu wogole robic choc jestem zdania jak juz cos robic to robic to dobrze!
w kazdym badz razie 26 potem cala reszta licowki itd.
Koszt calkowity z nakladkami po (tymi nocnymi gora + dol) 3700.00 GBP w Anglii no niestety nie chce byc taniej
dentysta mowi ze rok minimum leczenia moze cos wyjsc w trakcie, wiecej nakladek itd wiec rok bez czerwonego wina i podjadania jest szansa ze nawet sie wyrzezbie w ciagu tego okresu

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 07:32   #113
Asiekk11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

Jeśli chodzi o czerwone wino to spokojnie nie ma się o co martwić Ja piję i nic się nie dzieje. Zazwyczaj używam rureczki ale czasami pije bez i tez jest ok. Nic się nie przebarwia. A najlepiej jak nakładkę zmieniam w niedzielę wtedy nawet jakby coś się przebarwiło po weekendowej degustacji to zaraz i tak biorę nową Kiedyś jak zmieniałam jeszcze co dwa tygodnie nakładki tez się nic nie działo.

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ololol Pokaż wiadomość
Moze mi ktos opowiedziec o analizie okluzyjnej? Mam ja zrobic za tydzien. Ale mam tez pelno zebow do wyleczenia (i do wyrwania osemki, moze tez jedna 6). Na pewno moge zrobic te analize przed wyrwaniem/wyleczeniem zebow? Nie bede musial jej powtarzac?
Ja miałam robioną analizę okluzyjną. Nie wiem czy trzeba mieć wyleczone zęby bo ja akurat takie miałam. Ale kazano mi się wcześniej pozbyć jednej ósemki ponieważ mogła blokować dobre ustawienie zgryzu. Natomiast drugą ósemkę usuwałam już po analizie bo nie było takiej potrzeby wcześniej. Myślę że powinieneś zapytać dentysty czy będzie konieczność wykonania ponownej analizy po wyleczeniu zębów bo to byłby niepotrzebny koszt.
Asiekk11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 12:18   #114
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez ololol Pokaż wiadomość
Moze mi ktos opowiedziec o analizie okluzyjnej? Mam ja zrobic za tydzien. Ale mam tez pelno zebow do wyleczenia (i do wyrwania osemki, moze tez jedna 6). Na pewno moge zrobic te analize przed wyrwaniem/wyleczeniem zebow? Nie bede musial jej powtarzac?
Takie 1,5h tortur za 800zl Robia ci zdjecia z kazdego profilu, szczerzysz zeby do kazdego zdjecia, wiekszosc zdjec masz robione z takim rozwieraczem w buzi. Potem rozne wyciski sa brane. Pani rozluznia ci miesnie rzuchwy i rusza nia w kazdym kierunku i pyta czy cos boli. Naciska w roznych miejscach i tez pyta czy boli. Potem przez spory czas robia skan zebow. Wrazenie jakby ci ktos wsadzil suszarke do buzi i jezdzil po kazdym zebie po kolei. To tworzy potem obraz 3D na kompie. Potem wsadzaja ci jakis uchwyt do buzi, przykrecaja do tego poziomice i wsadzaja zaczepy do uszu
Na koncu jeszcze jakies zdjecie rtg jakby calej glowy.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 16:24   #115
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Dziewczyny od kwietnia dokładnie 13stego będę należeć do waszego grona. Na aparat ten zdecydowałam się ,ponieważ można jeść wszystko,jest wygodniejszy w noszeniu niż standardowy i skraca czas leczenia.Mój aparat kosztuje 12tys .ze wszystkimi wizytami +retencja(na dół będzie zamontowany na stałe drucik) a na górze planuje później 6 licówek no i czeka mnie jeszcze korona pod implant..,nacięcie dziąsła nad górną i dolną jedynką więc ogólnie długa droga do idealnego uśmiechu pocieszam się że nakładek będę miała 16(i dół i góra) zmieniać należy co 10 dni wg mojego lekarza a to przekłada się na jakieś 8-9 miesięcy leczenia czyli nie cały rok.Bardzo się boję różnych nieudogodnień(typu ślinienie się ,bolesność itp) taka już jestem wygodna i delikatna..ale raz kozie śmierć wyciski poszły, filmik widziałam .Dzisiaj moja ortodontka wysłała zatwierdzony plan leczenia do USA...czekamy moje ostatki w żuciu gumy,podżeraniu popcornu w kinie itp
Dodam ,że mam w tym roku 30latek i stwierdziłam ,że albo teraz albo nigdy

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-03-16 o 16:27
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 14:46   #116
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Invisalign

Hej

Od dzisiaj noszę Invisalign. Przeczytałam cały wątek i widzę, że się zfrajerzyłam, bo koszt mojego leczenia to uwaga uwaga 5400 funtów.
Szczerze mówiąc nie rozglądałam się która klinika lepsza, tylko po wyszukaniu invisalign + miasto wybrałam miejsce z najwyższymi ocenami. I pewnie tu był błąd b z tego co czytałam jakie ceny były u was to spokojnie ze 2 tysiące funtów mogłabym oszczędzić.

Moje leczenie przewiduje 46 nakładek, mam nosić tyle samo nakładek na górę i na dół, mimo że te dolne nakładki zaczną cokolwiek robić dopiero w połowie leczenia. Gdy zapytałam czy w takim razie jest w ogóle sens nosić na początku te dolne to powiedział że tak.
Czy to normalne, że każdą parę nakładek mam nosić tylko tydzień? Myślałam że standardem jest zmiana co dwa tygodnie. Moje leczenie z 46 nakładkami ma trwać około roku.

Za dwa tygodnie mam mieć zamontowane attachments i jakoś w połowie leczenia pojawią się jakieś gumki na tylne zęby. W zestawie od dostałam 2 pary wkładek, 2 etui, płyn do płukania, szczoteczkę, tabletki do czyszczenia alignerów i takie gumowe rolki które się przygryza przy wkładniu alignerów.

Po przeczytaniu wątku nie wiem, czy wybrałam dobre miejsce na leczenie, niepokoi mnie to noszenie wkładek tylko przez tydzień.

Czy są tu osoby, które już zakończyły leczenie i są skłonne pochwalić się zdjęciami przed/po?
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2017-03-20 o 14:48
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 22:15   #117
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Hej aparatki i aparaci

Nic wie nie martw, ja tak samo mam 46 nakladek przewidzianych i kazda jest na tydzien niektore tylko na 10 dni. Ogolnie jestem dopiero przy 3 , ale oprocz dwoch pierwszych dni po zmianie nakladek nic nie boli. Teraz nawet zapominam juz, ze je mam i musze sprawdzac czy nie zapomnialam nalozyc
Najgorsze jest dla mnie sciaganie nowych nakladek,mam wrazenie, ze wypadnie mi cala szczeka.. zwlaszcza bola zeby na ktorych sa zaczepy ..Z czasem robia sie bardziej elastyczne ipod koniec tygodnia sciaganie trwa 3 sekundy

Narazie jestem zadowolona i juz zyjemy w zgodzie

tez mam miec te laczace gumki z tylu,nie moge sobie tego wybrazic jak z tym funkcjonowac, jesc, mowic.. Moze ktos to mial?
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:19   #118
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Telimena878 twoja historia trochę przypomina moja tez muszę miec licowki po leczeniu wiec dodatkowy koszt plus jeszcze dodatkowy czas ale nie moge sie doczekac a propo moj dentysta mowi ze invisalign ma oddział w Norwegii wiec nie musza wysyłać do USA no nie wiem czy to przyspieszy okres nadal czekam na moje nakładki :
Little.b.blue z tymi cenami to nigdy nie wiadomo to fakt jeszcze w Anglii jestem z okolic Leicester byłam w dwóch gabinetach jednym ortodontycznym cena 4K wiec podobna plus wybielanie potem miałam w "cenie" ten gabinet który wybrałam chodziłam wcześniej juz tam plus dentysta specjalizuje sie w stomatologii estetycznej stad mój wybór. Twoja cena faktycznie jest dość wysoka moze faktycznie zależy to od ilości nakładek ale najważniejszy efekt po

Jeśli ktos ma zdjecia przed i po ja tez chętnie obejrzę
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 10:12   #119
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Czy ktos moze mi powiedziec czy takie okropne gumki

http://2.bp.blogspot.com/-HVybkm4aPV...8741596244.jpg

faktycznie uzywa sie w Invisalign? Przeciez to niweluje caly efekt niewidzialnosci aparatu. Czy uzywa sie ich caly czas jesli trzeba? O co z nimi chodzi?
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 15:48   #120
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Invisalign

Tak ja mam taką jedną. Trzeba to nosić cały czas z aparatem. U mnie to jest zaczepione o dolną piątkę i górną trójkę. Przy normalnym mówieniu u mnie nie widać tego zbytnio.


Wysłane z iPhone
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.