Antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-11, 08:30   #1
2022Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8

Antykoncepcja


Cześć Ginekolog przepisała mi Vines (24+4 tabletki). Miałam zacząć brać od 1 dnia miesiączki, jednak moje cykle są dosyć długie (nawet 39 dni) i najpierw mam plamienia. Drugiego dnia plamienia wzięłam pierwszą tabletkę, pomyliłam plamienie z miesiączka przez brązowa krew na wkładce. Od 7 dni biorę regularnie tabletki o stałej porze. Okres się nie pojawił, nadal są plamienia. Nie uprawiałam w tym czasie seksu. W ciąży tez nie jestem. Jak teraz będzie wyglądało zabezpieczenie? Czy już jestem zabezpieczona mimo, ze nie wzięłam 1 tabletki w 1 dzień miesiączki, tylko 2 dnia plamienia a biorę je regularnie czy zabezpieczona będę dopiero od 1 tabletki następnego opakowania ?
2022Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 10:47   #2
2022Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8
Dot.: Antykoncepcja

Ktoś, coś ?
2022Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 11:18   #3
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Antykoncepcja

Jeżeli zaczęłaś przyjmować tabletki a nie jesteś pewna, że to był pierwszy dzień cyklu to bezpieczniej będzie przez całe 1 opakowanie stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 12:21   #4
2022Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8
Dot.: Antykoncepcja

Rozumiem, czyli od drugiego opakowania będę już zabezpieczona ?

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

I czy zaczęcie przyjmowania tabletek podczas plamienia mogło zatrzymać miesiączkę i wydłużyć plamienie ?
2022Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 19:06   #5
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Antykoncepcja

Przez pierwsze miesiące, zwykle przyjmuje się że 3, organizm będzie się przyzwyczajać do hormonów. Jakie skutki uboczne wtedy mogą występować masz w ulotce. Najczęściej plamienia, krwawienie, nudności itp. Później wszystko się ureguije. Jeśli to nie był pierwszy dzień krwawienia to faktycznie hormony mogły na to wpłynąć. Plamienia może być też skutkiem rozpoczęcia stosowania hormonów.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 20:32   #6
2022Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8
Dot.: Antykoncepcja

Plamiłam drugi dzień zanim wzięłam pierwsza tabletkę. Dziś, czyli w 7 dniu brania tabletek wydaje mi się, ze dostaje miesiączki, krew jest czerwono brązowa, ale nie tak mocno obfita. Rozumiem, ze jeśli będę brała regularnie codziennie tabletki to od rozpoczęcia 2 opakowania będę w pełni zabezpieczona i nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia ?
2022Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 06:10   #7
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Antykoncepcja

Tabletki są bardzo skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Jak będziesz je prawidło stosować będziesz chroniona przed ciążą.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-13, 08:31   #8
CostaDeLaLuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 87
Dot.: Antykoncepcja

Ja bym wstrzymała się z współżyciem przez pierwsze opakowanie, skoro nie wzięłaś tabletki w dniu okresu, a nie stosowałas wcześniej antykoncepcji. Nie bez powodu są takie zalecenia.
CostaDeLaLuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:14   #9
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez CostaDeLaLuz Pokaż wiadomość
Ja bym wstrzymała się z współżyciem przez pierwsze opakowanie, skoro nie wzięłaś tabletki w dniu okresu, a nie stosowałas wcześniej antykoncepcji. Nie bez powodu są takie zalecenia.

A dlaczego ma się wstrzymać ze współżyciem przez całe pierwsze opakowanie. Może przecież stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:46   #10
2022Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8
Dot.: Antykoncepcja

Będę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze opakowanie, ale jak dobrze rozumiem od początku drugiego opakowania będę zabezpieczona (stosunki będą mogły być pełne od początku do końca)? W 7 dzień przyjmowania tabletek dostałam miesiączki, następnej mam spodziewać się w trakcie przyjmowania tabletek placebo?
2022Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 14:16   #11
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez 2022Aga Pokaż wiadomość
Będę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze opakowanie, ale jak dobrze rozumiem od początku drugiego opakowania będę zabezpieczona (stosunki będą mogły być pełne od początku do końca)? W 7 dzień przyjmowania tabletek dostałam miesiączki, następnej mam spodziewać się w trakcie przyjmowania tabletek placebo?
Tak. U Ciebie jest system 24+4 może być plamienie, krwawienie z odstawienia. To już nie będzie miesiączka jak do tej pory. Powinnaś zaobserwować zmniejszenie krwawienia. Przez pierwsze 3 miesiące organizm będzie się przyzwyczajać do tabletek. Mogą pojawić się jakieś skutki uboczne, ale nie muszą.

Tak jak Ci pisałam wyżej od nowego opakowania jeśli nie chcesz, możesz nie stosować dodatkowego zabezpieczenia przed ciążą. Przy prawidłowym stosowaniu tabletki są bardzo skutecznym środkiem antykoncepcyjnym.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 15:16   #12
2022Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8
Dot.: Antykoncepcja

Dziękuję za tak wyczerpująca odpowiedź
2022Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-13 16:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.