sierpień - gdzie warto jechać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-18, 10:48   #1
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Question

sierpień - gdzie warto jechać?


Hej

Planuję wycieczkę z trójmiasta 3,4 dni w sierpniu, póki co we 2 osoby (wiek studencki) Chcemy pozwiedzać, pobawić się i odpocząć.
Planuję jechać tanim kosztem, zaoszczędzić na tym co się da bo luksusów mieć nie musimy. Byłam już w Toruniu. Nie mam doświadczenia w podróżach więc nocleg blisko centrum tak żeby się nie pogubić

Myślałam o Wrocławiu, Krakowie. Bardziej z tych dwóch nastawiam się na Kraków, chociaż przeszła mi przez myśl Praga. Z tym że tam polskim busem podróż dość długa i męcząca podobno, a i na samym miejscu nie wiem czy byśmy się odnalazły. Wiadomo język i te sprawy.. No i chyba więcej zamieszania z takim wyjazdem. A do Krakowa pociągiem na pewno.
I moje pytanie : Co polecacie, gdzie warto pojechać? Może macie jakieś wskazówki?
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 16:28   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Cytat:
Napisane przez agataa92 Pokaż wiadomość
Hej

Planuję wycieczkę z trójmiasta 3,4 dni w sierpniu, póki co we 2 osoby (wiek studencki) Chcemy pozwiedzać, pobawić się i odpocząć.
Planuję jechać tanim kosztem, zaoszczędzić na tym co się da bo luksusów mieć nie musimy. Byłam już w Toruniu. Nie mam doświadczenia w podróżach więc nocleg blisko centrum tak żeby się nie pogubić

Myślałam o Wrocławiu, Krakowie. Bardziej z tych dwóch nastawiam się na Kraków, chociaż przeszła mi przez myśl Praga. Z tym że tam polskim busem podróż dość długa i męcząca podobno, a i na samym miejscu nie wiem czy byśmy się odnalazły. Wiadomo język i te sprawy.. No i chyba więcej zamieszania z takim wyjazdem. A do Krakowa pociągiem na pewno.
I moje pytanie : Co polecacie, gdzie warto pojechać? Może macie jakieś wskazówki?
Wrocław i okolice z naciskiem na okolice. Od pewnego czasu wolę wyjechać na większe zadupie i jarać się głupią sztolnią, która ma wciągającą historię, niż jechać do miasta i gnić w nim, jak w domu. Poczytaj sobie o atrakcjach Dolnego Śląska i sama zdecyduj, co chcesz zobaczyć.
Praga też jest cudowna i niesamowicie polecam - ale za PB warto zapłacić tylko grosze, inaczej to serio męczarnia (choć z drugiej strony za kilka/kilkanaście złotych można być usatysfakcjonowanym).
Z Trójmiasta możesz pojechać do Kaliningrad bez wizy - jesteś w tej wyjątkowej sytuacji Do tego masz jeszcze w miarę blisko do Wilna - dojechać do Białegostoku i stamtąd może nawet blablacarem do Wilna, które jest raczej trochę tańsze od Pragi. Poza tym bliżej i można zwiedzić coś na Podlasiu.
No i MUSZĘ to napisać: nie znoszę Krakowa i większość osób, które znam (pasjonatów podróży) jest zawiedziona tym miastem

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2015-06-18 o 16:30
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 20:45   #3
Kirana
Przyczajenie
 
Avatar Kirana
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Ja bym wybrała Kraków - idealne na zwiedzenia Wawelu. Pomyślałabym również o wyjeździe na mazury np. Lidzbarku Welskiego - dużo świeżego powietrza, jeziora. Sama słodycz

Edytowane przez Kirana
Czas edycji: 2015-06-19 o 20:20
Kirana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 21:07   #4
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Może macie jeszcze inne propozycje.

Mieszkam nad morzem, więc jechać na wakacje tylko po to by leżeć na plaży to trochę bez sensu. Warto coś zobaczyć. Myślałam np. o Kołobrzegu. A co dopiero jak pogoda nie dopisze. Była bym skłonna wybrać się nad morze, jeśli oprócz niego było by tam jeszcze coś wartościowego. Niektórzy wolą jechać nad jezioro aby odpocząć od dużego miasta, ale nad jezioro mogę pojechać chociażby na weekend, a jednak wolałabym również zobaczyć coś wartego uwagi.
Do Pragi podróż polskim busem 13 godzin. Innych połączeń z trójmiasta nie widziałam. Ale Pragę sobie chyba odpuszczę trochę sie obawiam czy się tam odnajdę i przede wszystkim czy się dogadam na miejscu

Edytowane przez agataa92
Czas edycji: 2015-06-19 o 09:11
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 05:58   #5
Daria_flower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Skorzystam z tego forum i zapytam czy może ktoś poleca jakies miłe miejsce (może być agroturystyka) na wyjazd dla 6 osób w tym dziadkowie + 2 osoby dorosłe z dwójką dzieci. Najlepsze byłoby jakies studio dwuizbowe. Priorytetem oczywiście musi być swieze powietrze i atrakcje dla wnucząt w wieku 3 i 7 lat
Daria_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 10:54   #6
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

a moe sprawdź loty do Skandynawii? wizz airem/ ryanairem można tam bardzo tanio dolecieć, jest dużo połączeń z Gdańska. Na miejscu jest wprawdzie drogo ale jeśli zdecydowałabyś się na noclegi na couchsurfingu albo jeżdżenie autostopem to wyszłoby taniej. A tam jest przepięknie
Kraków ma swój urok ale w wakacje to moim zdaniem zły pomysł. tłumy turystów bedą

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2015-06-20 o 10:55
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 23:14   #7
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Jeżeli chodzi o agroturystykę sprawdź chmielno
Samolot odpada na pewno
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 12:18   #8
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

A wpadłam na pomysł gdyby połączyć.. Pojechać pociągiem albo busem do Krakowa lub Wrocławia, tam 1,2 noclegi takie małe zwiedzanko i stamtąd do Pragi bo podobno też tanio można dojechać.
No wiadomo że więcej zamieszania ale kto nie próbuje...
Hmm.. Ale nie wiem czy z tą Pragą wyjdzie. Jeszcze parę dni temu sprawdzałam ceny polskiego busa z trójmiasta do Pragi były nawet spoko dzisiaj to już jest ponad 100 zł.. A z Krakowa lub Wrocławia w graniach 80, 90 zł.

Edytowane przez agataa92
Czas edycji: 2015-06-24 o 20:40
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 19:56   #9
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

polecam Chorwacja lub Hiszpania
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 14:16   #10
miotkAgata
Przyczajenie
 
Avatar miotkAgata
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 13
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Ja z kolei zastanawiam się nad Polską i województwem lubuskim, nigdy nie byłam w tej części Polski, a wyczytałam tutaj http://przewodnik.noclegownia.pl/art...kiej-1415.html, że jest tam dużo ciekawych jezior, parków krajobrazowych i terenów zielonych, a przy tym zawsze chciałam zwiedzić też Zieloną Górę
miotkAgata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:31   #11
olaszym86
Raczkowanie
 
Avatar olaszym86
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Jeśli w Polsce to polecam Wyspę Sobieszewską (Bałtyk) albo Jezioro Rożnowskie w Małopolsce. Bardzo fajne miejsca, gdzie można odpocząć
olaszym86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 11:32   #12
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: sierpień - gdzie warto jechać?

Cytat:
Napisane przez olaszym86 Pokaż wiadomość
Jeśli w Polsce to polecam Wyspę Sobieszewską (Bałtyk) albo Jezioro Rożnowskie w Małopolsce. Bardzo fajne miejsca, gdzie można odpocząć
A jest co robić na tej wyspie? W razie, jakby pogoda była słaba.
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-24 12:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.