Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 09:10   #4171
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a ja zauwazylam, ze moj olej z malin nie jest czystym olejem z malin
na poczatku na olej slonecznikowy, dopiero drugi w skladzie jest ten wlasciwy.
to zle?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 09:20   #4172
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
a ja zauwazylam, ze moj olej z malin nie jest czystym olejem z malin
na poczatku na olej slonecznikowy, dopiero drugi w skladzie jest ten wlasciwy.
to zle?
Zle nie jesli Ci sluzy,ale fakt, ze oszukany troszke.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 09:32   #4173
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Zle nie jesli Ci sluzy,ale fakt, ze oszukany troszke.
Oczywiscie stal w sklepie obok tych 100%pure wiec wzielam ale ten juz nie jest 100%pure nie wiem czy go zamienic na cos czy zostawic...
Nie wiem czy mi sluzy bo krotko go uzywam
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 19:22   #4174
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Setina Pokaż wiadomość
Potrzebna mi Wasza pomoc, ładnie proszę

Zaczęłam robić olejek myjący, coś jak ten z BU. Kupiłam organiczny, nierafinowany olej słonecznikowy, glyceryl cocoate i olejek pomarańczowy. Proporcje: 10ml glyceryl cocoate, 90ml oleju i kapka pomarańczowego. I coś mi w nim nie pasuje. Ładnie zmywa cały makijaż i siebie samego, ale szczypią mnie oczy, po myciu mam lekko ściągniętą skórę, ale najgorszy jest chyba zapach ... nawet trudno mi go określić, ale dziwny jest i mi bardzo przeszkadza. Mogłabym może lunąć tego pomarańczowego więcej, ale nie wiem, czy będzie dobrze i czy to na pewno o to chodzi. Generalnie, po tym olejku z BU nie ma szczypania, zapach boski, skóra nawilżona, ale zamarzyło mi się samemu go kręcić

Przejrzałam wszystkie wątki, ale nie mogę znaleźć nic, co rozwiązałoby mój "problem"

Macie taką wiedzę i dobre pomysły, więc może podpowiecie mi co z tym zrobić?
Może problem tkwi w zapachu tj.masz zjełczały olej? Powąchałam swój olej słonecznikowy zimnotłoczony z zielonego klubu, w przeciwieństwie do zwykłego oleju do smażenia nie ma żadnego zapachu. Druga opcja jak wspomniała Limone -olejki eteryczne cytrusowe mogą uczulać.
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 19:45   #4175
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Może problem tkwi w zapachu tj.masz zjełczały olej? Powąchałam swój olej słonecznikowy zimnotłoczony z zielonego klubu, w przeciwieństwie do zwykłego oleju do smażenia nie ma żadnego zapachu. Druga opcja jak wspomniała Limone -olejki eteryczne cytrusowe mogą uczulać.
A czemu od razu zjełczały?
Myślę, że koleżanka takiego oleju raczej by nie wykorzystała do niczego - być może wszystkie składniki zmieszane razem dały dziwny efekt zapachowy, kto wie...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 10:02   #4176
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A czemu od razu zjełczały?
Myślę, że koleżanka takiego oleju raczej by nie wykorzystała do niczego - być może wszystkie składniki zmieszane razem dały dziwny efekt zapachowy, kto wie...
Składniki są takie same jak w BU i w takich samych proporcjach z wyjątkiem olejku eterycznego (nie wiemy ile ta "kapka" różniła się od ilości z BU) wiec dlaczego po zmieszaniu miałyby dać dziwny efekt zamiast normalnie działającego olejku myjącego? Nie wiem czy glyceryl cocoate może ulec zepsuciu na pewno jednak olej źle przechowywany może zjełczeć( a na jego przechowanie w sklepie lub w transporcie wpływu nie mamy -widziałam oleje zimnotłoczone w sklepach na podświetlonych półkach).Ten zapach nie do zniesienia skądś się przecież pojawił ? Normalny olej nawet rafinowany , do smażenia nie ma nieprzyjemnego zapachu. Bo nie mówimy tu o nietypowo pachnących z natury olejach tylko słonecznikowym .Dodatkowo późniejsza próba zabicia nieprzyjemnego zapachu większą ilościa olejku eterycznego mogła spowodować uczucie ściągniecia . To tylko teoria i nie bede jej bronic za wszelką cenę
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 10:42   #4177
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mam jeszcze pytanko gdy się smaruję na noc olejkiem z ha czuje jakby sciagniecie twarzy ale jak jej dotykam to jest natluszczona/nawilzona a rano sliczna. Czym to jest spowodowane?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 16:16   #4178
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Tak sobie czytam i czytam... i zastanawiam się czy ja mogę używać żelu hialuranowego? (mam 16 lat)
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 16:49   #4179
Setina
Przyczajenie
 
Avatar Setina
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Składniki są takie same jak w BU i w takich samych proporcjach z wyjątkiem olejku eterycznego (nie wiemy ile ta "kapka" różniła się od ilości z BU) wiec dlaczego po zmieszaniu miałyby dać dziwny efekt zamiast normalnie działającego olejku myjącego? Nie wiem czy glyceryl cocoate może ulec zepsuciu na pewno jednak olej źle przechowywany może zjełczeć( a na jego przechowanie w sklepie lub w transporcie wpływu nie mamy -widziałam oleje zimnotłoczone w sklepach na podświetlonych półkach).Ten zapach nie do zniesienia skądś się przecież pojawił ? Normalny olej nawet rafinowany , do smażenia nie ma nieprzyjemnego zapachu. Bo nie mówimy tu o nietypowo pachnących z natury olejach tylko słonecznikowym .Dodatkowo późniejsza próba zabicia nieprzyjemnego zapachu większą ilościa olejku eterycznego mogła spowodować uczucie ściągniecia . To tylko teoria i nie bede jej bronic za wszelką cenę

No więc tak: obwąchałam olej i glyceryl. Ten niemiły zapach pochodzi od glyceryl, tylko jest jeszcze nieco podbity w mieszance z olejem słonecznikowym. Dumałam, dumałam i wyszło mi, że w olejku z BU jest jeszcze ekstrakt z rozmarynu, którego ja nie dodawałam i może to on zabija zapach? Nie jest to smrodek straszny i nie do zniesienia, ale jest dość nieprzyjemny. I tu pytanie do kogoś, kto posiada lub dobrze zna zapach glyceryl cocoate? Czy on jest taki jakby octowy? Na opakowaniu mam datę ważności 10.2013, więc jeżeli powinien być bez zapachu, to może coś z nim jest nie tak?

Kapka pomarańczowego to u mnie 5-6 kropli na 100ml. W olejku z BU jest go 1% i podejrzewam, że moje 5-6 kropli to może być trochę więcej i chyba masz rację, że to może być przyczyna lekkiego ściągnięcia skóry. Dodałam w połowie użytego olejku 3 kapsułki wit E i jest lepiej.

Niedługo moja pierwsza eksperymentalna porcja się skończy i zobaczę, jak wyjdzie kolejna. Na pewno tym razem odmierzę olejek pomarańczowy, żeby wyszedł 1%. Poszukam też tego ekstraktu z rozmarynu, bo chyba z jakiegoś powodu tam jest, albo dodam innego oleju. No i może ktoś podpowie, co z tym zapachem glyceryl cocoate.

Nie poddam się łatwo, bo działanie olejku jest cudowne i jestem blisko ideału, tylko ten zapach ...

Edytowane przez Setina
Czas edycji: 2012-10-23 o 16:49
Setina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 17:13   #4180
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Składniki są takie same jak w BU i w takich samych proporcjach z wyjątkiem olejku eterycznego (nie wiemy ile ta "kapka" różniła się od ilości z BU) wiec dlaczego po zmieszaniu miałyby dać dziwny efekt zamiast normalnie działającego olejku myjącego? Nie wiem czy glyceryl cocoate może ulec zepsuciu na pewno jednak olej źle przechowywany może zjełczeć( a na jego przechowanie w sklepie lub w transporcie wpływu nie mamy -widziałam oleje zimnotłoczone w sklepach na podświetlonych półkach).Ten zapach nie do zniesienia skądś się przecież pojawił ? Normalny olej nawet rafinowany , do smażenia nie ma nieprzyjemnego zapachu. Bo nie mówimy tu o nietypowo pachnących z natury olejach tylko słonecznikowym .Dodatkowo późniejsza próba zabicia nieprzyjemnego zapachu większą ilościa olejku eterycznego mogła spowodować uczucie ściągniecia . To tylko teoria i nie bede jej bronic za wszelką cenę
Teorie teoriami
Ale zamiast podejrzewać olej i jego zepsucie, należałoby zapytać koleżankę jak ten olej pachniał przed ukręceniem olejku myjącego.
I będzie odpowiedź

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam i czytam... i zastanawiam się czy ja mogę używać żelu hialuranowego? (mam 16 lat)
Uważam, że jak będziesz go mieszać z jakimś olejem, to będzie ok, choć wiem, że na innym wątku raczej Ci to odradzano ze względu na wiek

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Setina Pokaż wiadomość
No więc tak: obwąchałam olej i glyceryl. Ten niemiły zapach pochodzi od glyceryl, tylko jest jeszcze nieco podbity w mieszance z olejem słonecznikowym.
O właśnie, and here is the answer
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-23 o 17:20
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 20:16   #4181
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Uważam, że jak będziesz go mieszać z jakimś olejem, to będzie ok, choć wiem, że na innym wątku raczej Ci to odradzano ze względu na wiek
Mi chyba nie ale racja, przeczytałam gdzieś, że dopiero po 20 roku życia można stosować. Kurcze, może bez sensu jest jego stosowanie w tak młodym wieku?
Zastanawiam się nad jakimś kremem, serum, no bo olejki olejkami, ale olejowanie się zamiast kremu na dłuższą mete jest dobre? Może byście mi coś poleciły? Zastanawiam się nad kremem przeciwtrądzikowym z ZSK, ale ciągle mam wątpliwości co do 'wyciągnięcia wszystkiego na wierzch', hehe
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 20:54   #4182
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Mi chyba nie ale racja, przeczytałam gdzieś, że dopiero po 20 roku życia można stosować. Kurcze, może bez sensu jest jego stosowanie w tak młodym wieku?
Zastanawiam się nad jakimś kremem, serum, no bo olejki olejkami, ale olejowanie się zamiast kremu na dłuższą mete jest dobre? Może byście mi coś poleciły? Zastanawiam się nad kremem przeciwtrądzikowym z ZSK, ale ciągle mam wątpliwości co do 'wyciągnięcia wszystkiego na wierzch', hehe
Tobie Tobie - na wątku ZSK jedna Wizażanka odradzała Ci jakiś olej i dodatki typu HA.
Co do olejowania, to zależy od skóry czy to przyjmie na dłuższą metę - ja kremu na dzień olejem nie zastąpię, olej jak już, to na noc, na dzień lekki kremik.
Co do kremu przeciwtrądzikowego z ZSK - mi nic nie wyciągnęło na wierzch, nawilżał, ale szalenie przecitrądzikowo nie działał, poza tym krem jest tak duży, że dzieliłam nim koleżanki, a i tak została trzecia niezrobiona część, którą przygarnęła jedna z Wizażanek.
Drugi raz nie kupię bo znalazłam 'swój' nawilżacz, a przeciwtrądzikowego działania kremów nie potrzebuję bo i tak mnie nie działały.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 10:20   #4183
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Setina Pokaż wiadomość
.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------
No więc tak: obwąchałam olej i glyceryl. Ten niemiły zapach pochodzi od glyceryl, tylko jest jeszcze nieco podbity w mieszance z olejem słonecznikowym. Dumałam, dumałam i wyszło mi, że w olejku z BU jest jeszcze ekstrakt z rozmarynu, którego ja nie dodawałam i może to on zabija zapach? Nie jest to smrodek straszny i nie do zniesienia, ale jest dość nieprzyjemny. I tu pytanie do kogoś, kto posiada lub dobrze zna zapach glyceryl cocoate? Czy on jest taki jakby octowy? Na opakowaniu mam datę ważności 10.2013, więc jeżeli powinien być bez zapachu, to może coś z nim jest nie tak?
Niedługo moja pierwsza eksperymentalna porcja się skończy i zobaczę, jak wyjdzie kolejna. Na pewno tym razem odmierzę olejek pomarańczowy, żeby wyszedł 1%. Poszukam też tego ekstraktu z rozmarynu, bo chyba z jakiegoś powodu tam jest, albo dodam innego oleju. No i może ktoś podpowie, co z tym zapachem glyceryl cocoate.

Nie poddam się łatwo, bo działanie olejku jest cudowne i jestem blisko ideału, tylko ten zapach ...
Obwąchałam swój glyceryl cocoate-faktycznie leciutko zajeżdża octem termin jak u Ciebie do 10.2013( przed chwila otworzyłampojemnik )więc taki widać jego urok.Zerknęłam na stronę BU , oleożywica rozmarynowa ma mieć bardzo silny zapach dużo silniejszy niż zwykłe olejki aromatyczne więc obawiam się,że zwykły olejek rozmarynowy tego nie załatwi. Dziś ukręcę swój olejek tylko z olejkiem drzewko herbaciane zamiast pomarańczy ale najpierw sprawdzę wersje bez olejku bo drzewko herbaciane jednak mocniej pachnie niż pomarańcza.
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 10:58   #4184
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Od pewnego czasu interesuje mnie olejek herbaciany? Warto?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 11:30 Powód: OT, przesunięcie
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 12:21   #4185
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Drugi raz nie kupię bo znalazłam 'swój' nawilżacz, a przeciwtrądzikowego działania kremów nie potrzebuję bo i tak mnie nie działały.
Cóż to za nawilżacz ?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 12:36   #4186
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Tobie Tobie - na wątku ZSK jedna Wizażanka odradzała Ci jakiś olej i dodatki typu HA.
Co do olejowania, to zależy od skóry czy to przyjmie na dłuższą metę - ja kremu na dzień olejem nie zastąpię, olej jak już, to na noc, na dzień lekki kremik.
Co do kremu przeciwtrądzikowego z ZSK - mi nic nie wyciągnęło na wierzch, nawilżał, ale szalenie przecitrądzikowo nie działał, poza tym krem jest tak duży, że dzieliłam nim koleżanki, a i tak została trzecia niezrobiona część, którą przygarnęła jedna z Wizażanek.
Drugi raz nie kupię bo znalazłam 'swój' nawilżacz, a przeciwtrądzikowego działania kremów nie potrzebuję bo i tak mnie nie działały.
No widzisz, skleroza nie boli
A jaki to jest ten 'Twój' nawilżacz jeśli można wiedzieć?
Nie wiem co zrobić, bo nie widze jakiegoś super działania olejów, dlatego pytałam.
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 15:50   #4187
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu interesuje mnie olejek herbaciany? Warto?
ja niedawno zakupiłam, ale jescze nie uzywałam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 21:27   #4188
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Cóż to za nawilżacz ?
Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
A jaki to jest ten 'Twój' nawilżacz jeśli można wiedzieć?
To jest nawilżający kremik Hipp 50ml, ale w pl się go nie dostanie, kupuję przez neta.
Mi podpasował i w końcu mi ulżyło bo żaden krem na dłuższą metę mi nie odpowiadał, a bardzo długo 'swojego' hitu szukałam. Ale jak ze wszystkim, mi pasuje, komuś by nie przypasił.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 22:14   #4189
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny kupiłam olejki:
1-laurowy: jak go najlepiej stosować? i jak pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu?
2-z pestek śliwek: uwielbiam ten zapach
3-arganowy
4-z nasion malin
5-z nasion truskawki
6-lniany
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-24, 22:20   #4190
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam olejki:
1-laurowy: jak go najlepiej stosować? i jak pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu?
2-z pestek śliwek: uwielbiam ten zapach
3-arganowy
4-z nasion malin
5-z nasion truskawki
6-lniany
Uuuuu, a zdążysz to wszystko zużyć?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 08:58   #4191
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam, moge dolaczyc?

I ja zaczynam przygode z czystymi olejami, a nie mieszanka gotowa i perfumowana z drogerii.
Na poczatek kupilam jojoba, ale w planach jest olej arganowy moze jeszcze wiesiolek i dzika roza, poza tym na wlosy jako zastepnik klasycznego silikonu olej brokulowy.
Polecomo mi tez olej ze sliwek, ale w opise wyczytalam ze pachnie na marcepan, wiec nawet o nim nie mysle. Nie znosze marcepanu, wole nie ryzykowac i wypluwac z siebie to co wczesniej zjadlam. Niestety ten zapach tak na mnie dziala ;o(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 15:55   #4192
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Na poczatek kupilam jojoba, ale w planach jest olej arganowy moze jeszcze wiesiolek i dzika roza, poza tym na wlosy jako zastepnik klasycznego silikonu olej brokulowy.(
Możesz powiedzieć coś więcej na temat tego oleju?
Nie znam go
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:24   #4193
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Tez go jeszcze nie znam, jedynie z opisu i to co pisaly niemki ktore juz go uzywaly/uzywaja.

http://www.wolkenseifen.de/product_i...isamenoel.html

tutaj wyczytalam i tutaj chce zamowic mimo ze bedzie ciutk drozej, ale taka pojemnosc plus buteleczka mi bardzo pasuje. Pozniej jak bedzie mi pasowac bede zamawiac wieksza ilosc i przelewac do teh buteleczki.

Olej ten ma odzywiac i wygladzac(efekt silikonu), ale bez swiecenia. Ma dzialac wygladzajaco na cere przez co polecany jest pod mineraly . Nadaje sie tez na wlosy jako preparat na koncowki wlosow. Chodzi o ten wygladzajacy efekt jak po silikonach, ale ma ich tak nie obciazac jak silikony. Rozmyslalam o mieszance z tym olejem, ale ze zawiera ona tez proteiny a tych moje wlosy nie lubia, to stwierdzilam, ze wyporbuje czysty olej z nasion brokul.
Moje wlosy lubia klasyczne silikony, nakladam je chetnie na suche konce wlosow, wiec ucieszylam sie ze jest ekologiczny odpowiednich tychze silikonow
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 21:33   #4194
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Tez go jeszcze nie znam, jedynie z opisu i to co pisaly niemki ktore juz go uzywaly/uzywaja.

http://www.wolkenseifen.de/product_i...isamenoel.html

Olej ten ma odzywiac i wygladzac(efekt silikonu), ale bez swiecenia. Ma dzialac wygladzajaco na cere przez co polecany jest pod mineraly.
Dzięki
Ciekawy produkt
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 06:59   #4195
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ciekawe jaki ma zapach
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 23:43   #4196
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Sprostowanie błędnej informacji BU odnośnie braku konieczności wymieniania na liście składników kosmetyku konserwantów użytych przez producentów surowców:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35915747
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 10:23   #4197
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-28 o 11:10
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 11:19   #4198
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Może się zepsuć, masz takie fruwające kłaczki? Ja bym wywaliła do kosza.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 11:57   #4199
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Oleje moga sie sciac w niskiej temperaturze, ale w pokojowej powinny wrocic do swojego pierwotnego staniu. jesli olej nie jest zjelczaly to bym go uzywala dalej, ale jesli jednak podraznia i ewidentnie inaczej pachnie to wywalic.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 12:47   #4200
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-28 o 12:48
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.