problem z cerą i włosami pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 07:13   #1
karolina240990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 21

problem z cerą i włosami pomóżcie


hej wszystkim
mam bardzo duży problem z włosami mianowice coraz więc mi ich wypada i niewiem z jakiego powodu dodtakowo moja cera jest bardzo sucha , szara przemęczona i bardzo wrazliwa

Możecie mi doradzić co zażywać by mogło się to zmienić ? może jakies herbaty ziołowe ?
karolina240990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:20   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: problem z cerą i włosami pomóżcie

Cytat:
Napisane przez karolina240990 Pokaż wiadomość
hej wszystkim
mam bardzo duży problem z włosami mianowice coraz więc mi ich wypada i niewiem z jakiego powodu dodtakowo moja cera jest bardzo sucha , szara przemęczona i bardzo wrazliwa

Możecie mi doradzić co zażywać by mogło się to zmienić ? może jakies herbaty ziołowe ?
Na suchą i zmęczoną cerę tutaj masz opisaną kompleksową, w ostatecznym rozrachunku niedrogą i z w miarę naturalnymi składami, kurację: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot...-dla-cery.html

Co do włosów - jak Ci one wypadają? Czy wszędzie czy na czubku głowy i zakola? Jeśli to drugie to może być łysienie androgenne. Jeśli ogólnie to przyczyn może być sporo - stres, anemia (co też by pasowało do reszty objawów jakie piszesz - idź do lekarza rodzinnego i poproś o morfologię z rozmazem), niedobór jakichś witamin np. biotyny, ale nie tylko.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-24 o 17:04
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 10:12   #3
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: problem z cerą i włosami pomóżcie

Problemy z cerą i włosami mogą wynikać ze złej diety i niedoborów mikro- i makroelementów, witamin, ze stresu, przemęczenia, ale też zaburzeń hormonalnych. Najlepiej skonsultować to z lekarzem, zrobić badania. Może napisz coś więcej o swojej diecie, ewentualnych problemach zdrowotnych
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 10:31   #4
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: problem z cerą i włosami pomóżcie

Sprawdź tarczycę i inne hormony. Jeśli wyeliminujesz taką ewentualność to stosuj suplementy diety a jak i one nie pomogą to trzeba znów iść do lekarza.

Mi mimo niedoczynności tarczycy pomagają suplementy diety i apteczne szampony/odżywki do włosów. Szału nie ma, ale włosy są w lepszej kondycji.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:26   #5
Mariselle
Raczkowanie
 
Avatar Mariselle
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 58
Dot.: problem z cerą i włosami pomóżcie

Ja nie jestem jakąś specjalistką, ale mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że kiedyś, jak miałam za mało tłuszczów w diecie to też miałam identyczne problemy: sucha skóra, matowe włosy... Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale może by pomyśleć, żeby do diety wprowadzić jakieś zdrowe tłuszcze Jest dużo artykułów na ten temat!

Do tego polecam te różne suplementy diety włosy-skóra-paznokcie. Na mnie to naprawdę działa. No i warzywa, owoce - takie naturalne witaminy.

A tak w ogóle to teraz na jesień będzie troszkę więcej włosów wypadało, więc to trochę normalne - tak na pocieszenie.
Mariselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 12:57   #6
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: problem z cerą i włosami pomóżcie

Fiołek trójbarwny (bratek) - działanie i efekty
Bratek polny zaparzany w postaci herbatki ziołowej należy pić 2-3 razy dziennie po posiłku. Efekty działania leczniczego tej rośliny można zauważyć średnio po miesiącu codziennego picia. Pierwszym objawem jest wysyp krostek, który utrzymuje się do momentu oczyszczenia krwi z toksyn i trwa zazwyczaj 1-2 tygodni.

W przypadku cery trądzikowej przydatne są również parówki stosowane na twarz. W tym wypadku należy zalać 2 saszetki (lub 1 dużą garść) suszonego ziela wrzącą wodą i nachylić twarz nad miską oraz przykryć głowę ręcznikiem. Zabieg należy przeprowadza ok. 10-15 minut. NIE stosować w wypadku posiadania pękających naczynek.
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 14:04   #7
fashiongirls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: problem z cerą i włosami pomóżcie

Piekna cera-podstawa jest dieta, posilki o niskim indeksie glikemicznym- warzywa, duzo wody, unikanie alkoholu i 7-8 godz snu
fashiongirls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 15:04:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.