Detoks - czy można przesadzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 19:30   #1
fridayevening
Raczkowanie
 
Avatar fridayevening
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 116
Question

Detoks - czy można przesadzić?


Od jakiegoś czasu zauważyłam, że pojawił się trend związany z detoksem. Już nie trzeba szukać w aptece preparatów tego typu, ale można znaleźć je łatwo z zwykłym sklepie, tzn. herbatki, tabletki musujące, napoje. Jakiś czas temu zafundowałam sobie preparat do picia detoksykujący, później chciałam kupić sobie zieloną herbatę, no i znowu patrze, wersja także z detoksem, tak samo preparat na pracę jelit - plus detoks.
Chciałam dowiedzieć się waszej opinii, czy może ktoś coś wie na ten temat, czy to jest dobre taki ciągły detoks. Czy nie jest tak, że razem z toksynami wypłukuje się minerały i witaminy z organizmu? Bo kiedyś widziałam reklamę jakiegoś super drogiego środku na detoks, który zawierał także zestaw witamin bo to jest niezbędne przy takiej kuracji.
Wiecie coś na ten temat?
__________________
"People are just as happy as they make up their minds to be."
- Abraham Lincoln
fridayevening jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 19:10   #2
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Detoks - czy można przesadzić?

Wydaje mi się, że najlepiej stosować jedną kurację oczyszczającą naturalną (czyli spożywać posiłki skomponowane w ramach konkretnej diety detoksykującej lub pić soki oczyszczające oraz regularnie zieloną czy czerwoną herbatę) lub też w postaci suplementów (łykając tabletki na przykład z jęczmieniem, chlorellą, spiruliną). Jednak z niczym nie należy przesadzać, bo wtedy efekt może być odmienny od zamierzonego. Należy pamiętać, że duża ilość produktów spożywanych przez nas na co dzień w ramach zdrowej i zróżnicowanej diety również wykazuje działanie oczyszczające organizm, np. czysta woda źródlana, soki owocowe (jabłkowy, grejfrutowy), błonnik w produktach wieloziarnistych, itp. Niektóre z nich faktycznie mogą wypłukiwać cenne minerały (np. duża ilość niskozmineralizowanej wody źródlanej), ale inne z kolei dostarczają ich naszemu organizmowi (np. owoce), dlatego jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli faktycznie pragniesz oczyścić organizm, to musisz sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie jak chcesz to zrobić (jednak w żadnym razie nie łykać bezsensownie tony różnych tabletek w stylu Detox), a potem dostosować do tego odpowiednią dietę lub wykorzystać dostępną na rynku suplementację.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-02 20:10:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.