krem dla mojej mamy i kuferek ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-04, 17:46   #1
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Talking

krem dla mojej mamy i kuferek ;-)


Witam serdecznie,

Pisze, proszac o rade - poszukuje kremu dla mojej mamci, lat 58. Problem z nia taki, ze mimo wieku ma mocno przetluszczajaca sie cere, do tego naczynkowa i sklonna do podraznien. Nie ma zbyt wielu zmarszczek (zeby te geny prawda sie okazaly ;-), nie ma tez pryszczykow, po prostu sie swieci. Wszystkie kremy dla pan w jej wieku maja zwykle ciezka konsystencje, ktorej moja mama nie cierpi, jednoczesnie w koncu ma juz swoje lata i wypadaloby jej cere mocno odzywic. Nie pali, przebywa duzo na powietrzu, jezdzi na rowerze, a ostatnio nawet rzucila slodycze (rany, ale jej zazdroszcze ;-) Nie napisze, ze cena nie gra roli, bo kremik za 900 pln... to troszki dla mnie za duzo, jednak choc jedze mam mame to kremik chce jej kupic dobry, o! ;-)

Z gory dziekuje za pomoc.

Aha i mam jeszcze pytanie techniczne - jak panujecie nad swoimi kosmetykami? Chodzi mi o kolorowke. Gdzie lub w czym je trzymacie? Dzisiaj rano ogarnela mnie czarna rozpacz, kiedy otworzylam swoje cos co dumnie nazywam kuferkiem - nie ma miejsca, a kolejne ukladanie to syzyfowa praca. Jak rozwiazujecie ten problem?

I ostatnia rzecz - moje doswiadczenia z probkami fluidow wzietymi z sephory. One sa rozcienczane! Kiedy dostalam probke guerlaine'a fleur byl skrajnie wodnisty i jakiez bylo moje zaskoczenie kiedy otworzylam opakowanie po zakupie! Jak widac wskazana bywa w takich razach ostroznosc.

Na tym skoncze gadanie, dziekuje za cieprliwosc Tobie, ktora dotarlas do konca

Pozdrawiam cieplutko

ada
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 17:55   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: krem dla mojej mamy i kuferek ;-)

Pytanie o krem zadaj na forum 'Pytania do kosmetyczki'. Na forum stricte makijażowe, nie wszystkie pielęgnacyjne specjalistki zaglądają

Kosmetyki trzymam w kuferku. Na razie składanym plastikowym, a na dniach stanę się posiadaczką aluminiowego, tzw. profesjonalnego. To wydatek rzędu 150-200 zł., ale jeśli to ma być cena za porządek, niepokruszone cienie i niepołamane kredki, to gotowa jestem tyle dać Ma on mnóstwo przegródek dostosowanych do różnych typów kosmetyków, a co za tym idzie opakowań. Zdjęcie przykładowego kufra załączam poniżej.

Co do próbek to przyznam, że mnie zaskoczyłaś. Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, aby zrobiona próbka różniła się od pełnowymiarowego produktu. Może tester, z którego robiła ją pani był przeterminowany (chociaż w przypadku nowości jaką jest Fleur to nie bardzo możliwe ? Albo zwyczajnie ktoś przy nim manipulował

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 18:27   #3
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: krem dla mojej mamy i kuferek ;-)

Cytat:
Napisane przez adria21
Aha i mam jeszcze pytanie techniczne - jak panujecie nad swoimi kosmetykami? Chodzi mi o kolorowke. Gdzie lub w czym je trzymacie? Dzisiaj rano ogarnela mnie czarna rozpacz, kiedy otworzylam swoje cos co dumnie nazywam kuferkiem - nie ma miejsca, a kolejne ukladanie to syzyfowa praca. Jak rozwiazujecie ten problem?
Jeśli o to chodzi, to kiedyś już się dziewczyny spowiadały...ciekawe, co się zmieniło?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...73857#poststop
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...87416#poststop
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 18:55   #4
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: krem dla mojej mamy i kuferek ;-)

Witam,

Dziekuje za rade, wlasciwa czesc tego listu powedrowala juz na rzeczone forum

Co do kuferka, ten, ktorego zdejcie dolaczylas do listu wyglada na tyle 'zakamarkowo', ze daje istotnie mnostwo mozliwosci posegregowania kolorowki. Mam tylko pytanie czy wiesz jakie ma wymiary no i gdzie mozna takowy nabyc?

Przegladnelam tylko to co jest na allegro i nie ma nic interesujacego. Kuferki wydaja mi sie za male (do 180 mm dlugosci), czy moze ja przesadzam;-) I jakies takie ogolnie nieciekawe.

No i narodzil mi sie przy okazji kolejny dylemat - gdzie zaopatrzyc sie w pedzle (puder, roz, cienie) i po czym poznac, ktore sa dobre? Z jakiego wlasia pedzle sa najlepszego, a ktrego unikac?

pozdrawiam cieplutko

ada
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 19:27   #5
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: krem dla mojej mamy i kuferek ;-)

Kuferki różnych wielkości ma w swojej ofercie i Sephora, i Douglas. O ich wymiarach nic nie wiem, prócz tego, że istnieje segregacja na małe, średnie i duże. Wszystko zapewne pooglądam sobie dopiero na dzień, ewentualnie w dniu zakupu Ten z załączonego zdjęcia jest właśnie z Sephory. Przy zakupie zwróć uwagę na to czy jest z aluminium, metalowe są automatycznie cięższe, a doładowane kosmetykami już w ogóle nie do podniesienia. A także zwróć uwagę na to czym jest wyścielony, czy przegródki są plastikowe, czy wyłożone materiałem (czy będzie się go dobrze czyścić w środku

Jeśli chodzi o pędzle to polecam jedne, bardzo popularne na wizażu, We-Ma. Co prawda dostępne są wyłącznie w Warszawie, ale właściciel sklepiku wysyła je również w inne miasta Polski. Miękkie, fantastyczne włosie, tak samo świeże po każdym czyszczeniu jak na początku, a na dodatek śmiesznie tanie. Robione ręcznie, więc solidna robota Więcej na ich temat w KWC, a także w archiwum. Tam też znajdziesz nr tel. i inne namiary na tzw. 'Pana Pędzelka'

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 20:00   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: krem dla mojej mamy i kuferek ;-)

Ja też mogę polecić pędzle Wema, tylko ja bym poprosiła, żeby trochę (tak z 0.5 - 1 cm) skrócić pędzel do pudru. Pan robi to od ręki
Do cieni są fantastyczne! Do różu też jest bardzo dobry
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.