A co z imieniem dla chłopczyka?? ;) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-16, 21:34   #151
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez sylwia622
Drogie "grubaski" jezeli ktoras z Was spodziewa sie synka (lub juz ma) niech podzieli sie z Nami jego pieknym imionkiem.
Jakie jest wasze zdanie na temat imion, wolicie standardowe i popularne imiona czy raczej wyjatkowe i niespotykane.
Ja mojego synka nazwe Cyprianek mam nadzieje ze jemu tez sie spodoba i jak dorosnie nie bedzie mial mi tego za zle To imie kojarzy mi sie z egzotyka ispokojem dlatego je wybralam, a pozatym jest zadko spotykane a przeciez nasz slynny poeta Norwid nosil to piekne imie
Czekam na Wasze opinie na ten temat
Pozdrawiam
Bardzo ładne imie wybrałas dla synka!
Jest takie...dzwięczne a zarazem poważne.
Jedni lubią egzotyczne, niespotykane, inni powiewające Ameryką, jeszcze inni
dają imiona po kimś z rodziny lub świadomie lub nie zgodnie z trendem lub imiona całkiem "z kosmosu" . Wciąż są obecne imiona określane jako polularne, mają jednak w sobie cos niewyjaśnionego, są silne same w sobie i popularność ich nie "zabija" i od wieków sa nadawane dzieciom.

Daleka była bym od oceniania i badania środowiska i swojego otoczenia (szkoła, koleżanki itp.) zanim dam imię swojemu dziecku, to nie jest dla mnie ważne....
dlatego najważniejsze, ze podoba się Wam.
Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego !!
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:17   #152
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Imie dla synka...

Taszkin, mi chodzi o to, że gdyby jakaś moja znajoma dała synowi na imię Amadeusz, to ja bym raczej już z tego imienia zrezygnowała, właśnie dlatego, że nie jest popularne i budzi pewne zdziwienie. Po prostu wśród znajomych wyglądałoby to że "zmałpowałam" i ściągnęłam takie niepopularne imię od koleżanki, Bo wg, mnie jak jakieś dwie znajome dadzą imiona powszechnie nadawane np. Piotr to nie zostałoby to postrzegane jako "małpowanie", A z takimi nietypowymi imionami to trochę inna sprawa. Czy np, nie zdziwiłoby cię gdybyś dała dziecku imię Tycjan a twoja koleżanka za rok też by dała swojemu synkowi Tycjan ? Bardziej by to zostało uznane w kręgu waszych znajomych za małpowanie, niż wtedy, gdyby chodziło np o imię Adam, które jest popularne. NIe wiem, czy rozumiesz o co mi chodzi? Pewnie masz na myśli to że jak mi się podobało imię Amadeusz to powinnam mieć w nosie np, gdyby 4 moje kumpele tak dały dzieciom na imię i pomimo tego też powinnam mieć Amadeusza. I tak by było, bo imię to mnie zafascynowało, ale już nie czułabym, że jest tak nietypowe i intrygujące, NIe wiem czy dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi, dlaczego nie zdradzałam znajomym mojego pomysłu na imię. A jakby teraz jakieś moje znajome tak dały dzieciom to wcale by mi to jakoś nie przeszkadzało, bo to nie ja bym małpowała tylko one po mnie.
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:23   #153
Agusz
Raczkowanie
 
Avatar Agusz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz
Dot.: Imie dla synka...

Roksano , imię twojego synka jest piękne ( mi się kojarzy z romantyzmem ,ciepłem a zarazem siłą ducha ).

Moje dziecko miało mieć imiona - Adrianna Sara , ale urodził się syn - Adrian Daniel , mi się podoba do dziś (Aduś ma już 8 lat ).
Agusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:29   #154
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Imie dla synka...

Taszkin, ja nie "badam" ile w najbliższej szkole podstawowej do której prawdopodobnie będzie uczęszczał mój Amadeusz jest lub będzie Amadeuszów. MAm po prostu taką jakąś malutką uciechę i prawie stoprocentową pewność, że mój kochany Amadeusz będzie jedynym Amadeuszem co najwyżej może jednym z dwóch czy trzech ! Chodzi o to, że ja zawsze wiedziałam, że dam dziecku nietypowe imię - i udało mi się ! To nie są jakieś "wyścigi czy zawody" w tym, kto da bardziej oryginalne imię, po prostu mam tak jak chciałam i baaaaardzo się cieszę. Niech inni dają dzieciom imię Amadeusz, zachęcam, bo jest wg, mnie piękne i tak jakoś elegancko i tajemniczo i zmysłowo brzmi. To tylko moje subiektywne odczucia. NIe zmartwię się, jeśli któraś z moich znajomych tak da dziecku na imię. A poza tym mojemu synkowi imię Amadeusz świetnie pasuje do nazwiska. Nazwisko też ma oryginalne i nie "polskie".
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:32   #155
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez Agusz
Roksano , imię twojego synka jest piękne ( mi się kojarzy z romantyzmem ,ciepłem a zarazem siłą ducha ).

Moje dziecko miało mieć imiona - Adrianna Sara , ale urodził się syn - Adrian Daniel , mi się podoba do dziś (Aduś ma już 8 lat ).
dzięki Agusz. Ty też ładnie wybrałaś. Serio !
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:41   #156
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: Imie dla synka...

ja nie mam swoich dzieci i jeszcze mi troszke brakuje do tego zeby byc mamusia, ale za to mam wspanalego chrzesniaka, nazywa sie Wiktorek. poczatkowo jakos dziewnie kojarzylo sie wszystkim to imie, ale teraz mi sie bardzo podoba.
moja kolezanka nazwala syneczka Natanian, inna z kolei Longin, jeszcze inna Julian...
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:42   #157
tusiiia
Przyczajenie
 
Avatar tusiiia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: Imie dla synka...

Ja jeszcze dzieciaczków nie posiadam...ale chcialabym w przyszłości mieć synka fajnie duma tatusia i oczko w głowie mamuśki.... a w ogóle fajnie patrzeć jak syn dorasta i robi się prawdziwy mężczyzna....Chcialabym syneczka nazwać albo Max (Maxymilian) albo ALex (nie aleksander tylko Alex przez X) też nietypowo, ale mi się podoba


Pozdrawiam mamy te które już mają pociechy i te które kiedyś będą je mieć
tusiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 22:44   #158
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez Roksana S.
Czy np, nie zdziwiłoby cię gdybyś dała dziecku imię Tycjan a twoja koleżanka za rok też by dała swojemu synkowi Tycjan ? Bardziej by to zostało uznane w kręgu waszych znajomych za małpowanie, niż wtedy, gdyby chodziło np o imię Adam, które jest popularne.
Moze jestem dziwna albo mamy inne podejscie do tych spraw, bo mnie by to w ogole nie przeszkadzało. Nawet bym się ucieszyła

Mnie ani jedno ( kto zmałpował od kogo, kto był pierwszy itp) ani drugie (ile juz tyakich imion jest) by nie obchodziło.
Pozdrawiam

aha, i w moim kręgu znajomych nikt by nie uznał czegos takiego za małpowanie. No ale moze to kwestia tego kto na co patrzy.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 07:34   #159
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Imie dla synka...

Pisałam już o tym wątku o imionach dla dziewczynek ale powtórzę to jeszcze raz. Z własnego doswiadczenia to wiem i chciałabym Was przyszłe mamusie uprzedzić: starajcie sie dawać dziecku imiona "miedzynarodowe". Nie wiadomo gdzie Wasze dzieciątko bedzie zyło jak dorośnie, ja np. mam problem, bo moje imie dla Niemców jest trudne do wymówienia i wcale mi sie nie podoba jak je przekręcają.
Mój syn ma na imię Michał ( a córcia Marta) i na razie nie mieli problemów ze swoimi imonami.
Pozdrawiam
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 11:05   #160
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez Luba
Pisałam już o tym wątku o imionach dla dziewczynek ale powtórzę to jeszcze raz. Z własnego doswiadczenia to wiem i chciałabym Was przyszłe mamusie uprzedzić: starajcie sie dawać dziecku imiona "miedzynarodowe". Nie wiadomo gdzie Wasze dzieciątko bedzie zyło jak dorośnie, ja np. mam problem, bo moje imie dla Niemców jest trudne do wymówienia i wcale mi sie nie podoba jak je przekręcają.
Mój syn ma na imię Michał ( a córcia Marta) i na razie nie mieli problemów ze swoimi imonami.
Pozdrawiam
Luba dlaczego uwazasz ze mamy patrzec na obcokrajowcow, uwazasz ze jakis tam niemiec czy rosjanin patrzy na to jak jego "sasiad" poradzi sobie z wymowa imienia jego dziecka ? Wg mnie to dosc smieszne Ja dam dziecku imie ktore podoba sie mi i mojemu męzowi i wcale nie bede patrzec na to czy jakis szwab bedzie umial je wymowic Takie jest moje zdanie Czy ktos ma podobne ?

Pozdrawiam
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 12:46   #161
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Imie dla synka...

[quote=sylwia622]Luba dlaczego uwazasz ze mamy patrzec na obcokrajowcow, uwazasz ze jakis tam niemiec czy rosjanin patrzy na to jak jego "sasiad" poradzi sobie z wymowa imienia jego dziecka ? Wg mnie to dosc smieszne Ja dam dziecku imie ktore podoba sie mi i mojemu męzowi i wcale nie bede patrzec na to czy jakis szwab bedzie umial je wymowic Takie jest moje zdanie Czy ktos ma podobne ?

Pozdrawiam

Niestety źle mnie zrozumiałaś, a myslałam, że jasno to napisałam. Nie chodzi mi o to że "jakiś tam" sąsiad nie bedzie mógl wymówić imienia, tylko, że MNIE przeszkadza to, że zniekształcają moje imię. Zyjąc za granica mam wiele przykładów (nie tylko polskich imion) które komplikują ludziom życie, bo czasami nie wiadomo o kim mowa tak ludzie potafią zniekształcic imię. I nie jest to śmieszne, przekonałam się na własnej skórze. Nikt nie musi patrzeć na to czy "jakiś szwab" będzie umiał wymówic imię naszej pociechy ale o tym czy naszemu dziecku będzie "wygodnie" z imieniem to już chyba trzeba pomysleć?
Wcale nie myślałam o tym, że mamy sie dostosować do "sąsiadów" wybierając imie dla dziecka a o to chyba mnie posądzasz, chciałam tylko zwrócic uwagę na to, żeby wybierając imię nie komplikować życia dziecku.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 13:08   #162
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Imie dla synka...

Do Roksana S.
Roksanko- nie obraź się. Ale moim zdaniem takie imiona jak Amadeusz okaleczają dziecko. Pomyśl sama. W tych czasach dzieci śmieją się w szkole z imienia Franciszek,czy Stanisław a co dopiero będzie z Amadeuszem? Gdy on podrośnie, sam pójdzie na podwórko to jak będziesz go wołać ? - Amadeuszu choć na obiad? Dzieciaki z podwórka będą miały z niego polewkę na maxa. Imię jest orginalne -owszem... Ja jestem Anna i mi wcale nie przeszkadza to że ktoś kto chodził ze mną do klasy , miał tak samo na imię. Nawet jeżeli byłoby na moim pdwórku 10286 Anusiek to mi byłoby mi to obojętne.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:09   #163
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Imie dla synka...

Wybacz Kaffulka ale ja popieram Roksane i nie wiem co zlego widzisz w imieniu Amadeusz. Jest to ładne i oryginalne imie i nie wiem dlaczego porównujesz je do Franciszka czy Stanislawa.
Ja uwazam ze kazdy chce sie wyrozniac i dziecko napewno nie jest szczesliwe kiedy ma 3 kolegow o tym samym imieniu. Ja nazywam swojego synka oryginalnie poniewaz chce zeby byl wyjatkowy a nie taki jak jego koledzy.
Takie jest moje skromne zdanie
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:30   #164
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez sylwia622
Ja uwazam ze kazdy chce sie wyrozniac i dziecko napewno nie jest szczesliwe kiedy ma 3 kolegow o tym samym imieniu. Ja nazywam swojego synka oryginalnie poniewaz chce zeby byl wyjatkowy a nie taki jak jego koledzy.
Takie jest moje skromne zdanie
1. nie zgadzam się z tym, ze kazdy chce się wyrożniać.
2. miarą "szczęścia' diecka wale nie jest to czy ma 3 kolegow o tym samym imieniu.
3. Dziecko wyjątkowe i " nie takie jak jego koledzy" bo ma oryginalne imię?

moze się czepiam...jesli tak to przepraszam.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:36   #165
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez taszkin
1. nie zgadzam się z tym, ze kazdy chce się wyrożniać.
2. miarą "szczęścia' diecka wale nie jest to czy ma 3 kolegow o tym samym imieniu.
3. Dziecko wyjątkowe i " nie takie jak jego koledzy" bo ma oryginalne imię?

moze się czepiam...jesli tak to przepraszam.
Mialam to na mysli ze nie chcialabym sie nazywac jak 5 moich kolezanek Jest tyle pieknych imion wiec po co nazywac co drugie dziecko Kasia, Asia czy Michaś ?
I nie mialam na mysli tego ze dziecko z bardziej orginalnym imieniem jest lepsze niz te z popularnym, ale niektore imiona moim zdaniem sa juz mocno "przereklamowane"i nudne
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:39   #166
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez taszkin
1. nie zgadzam się z tym, ze kazdy chce się wyrożniać.
2. miarą "szczęścia' diecka wale nie jest to czy ma 3 kolegow o tym samym imieniu.
3. Dziecko wyjątkowe i " nie takie jak jego koledzy" bo ma oryginalne imię?

moze się czepiam...jesli tak to przepraszam.
ja wlasnie tak to odebralam-sadze ze sie czepiasz.Zbyt doslownie wzioles/as sobie do serca slowa przedmowczyni.A tak poza ym to moj chlopczyk bedzie mial na imie Oliver
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:49   #167
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez malenkaa20
ja wlasnie tak to odebralam-sadze ze sie czepiasz.Zbyt doslownie wzioles/as sobie do serca slowa przedmowczyni.A tak poza ym to moj chlopczyk bedzie mial na imie Oliver
Dzięki za poparcie
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:41   #168
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Imie dla synka...

mnie bardzo podoba sie imie Wiktorek
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:52   #169
ajm_krejzi
Przyczajenie
 
Avatar ajm_krejzi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23
Dot.: Imie dla synka...

a mi się podoba imie Kubuś
__________________


! ! ! skate is great ! ! !
ajm_krejzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 17:41   #170
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez sylwia622
Dzięki za poparcie
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:09   #171
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Imie dla synka...

Każde dziecko jest wyjątkowe, to pewne. Rozumiem, że każda mama (i tata) chcą nazwać jakoś szczególnie swoje maleństwo, ale jednak zalecałabym pewną ostrożność. Nadmiernie wymyślne imiona, zwłaszcza te obcobrzmiące, albo pisane np. po angielsku, chociaz podobają się może rodzicom, najczęściej brzmią śmiesznie. Trzeba sie zastanowić, czy imię pasuje zarówno do 2-latka jak i do nastolatka i oczywiście (w miarę) do nazwiska. Zbadano, co sama moge potwierdzić obserwacjami we własnym środowisku, że im rodzice są mniej wykształceni itd (w badaniach socjologicznych mowa: niższe warstwy społeczne), tym dziwniejsze, bardziej wymyślne, "piękniejsze" imię. Imieniem nadrabia się inne sprawy. Przykład idzie oczywiście z głupiutkich seriali i kolorowych gazet.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:31   #172
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez Kaffulka
Do Roksana S.
Roksanko- nie obraź się. Ale moim zdaniem takie imiona jak Amadeusz okaleczają dziecko. Pomyśl sama. W tych czasach dzieci śmieją się w szkole z imienia Franciszek,czy Stanisław a co dopiero będzie z Amadeuszem? Gdy on podrośnie, sam pójdzie na podwórko to jak będziesz go wołać ? - Amadeuszu choć na obiad? Dzieciaki z podwórka będą miały z niego polewkę na maxa. Imię jest orginalne -owszem... Ja jestem Anna i mi wcale nie przeszkadza to że ktoś kto chodził ze mną do klasy , miał tak samo na imię. Nawet jeżeli byłoby na moim pdwórku 10286 Anusiek to mi byłoby mi to obojętne.
nikt sie nie bedzie smiał,bo takich imion jest teraz cala masa,moja córka ma w przedszkolu Stanisława,nikt sie nie smieje ,ot normlane imie.

twoja córka ma na imie Amelka a nie zdrobinae to jak jest?sama je wymyslilas czy wpływ tv?
dla niektorych takie imie moze byc smieszne ,dla mnie jest bo po serialu jest tysiace Amelek- zapewne wszytskie zostaly nadane po obejrzeniu serialu,5 lat temu nikt o takim imieniu nie slyszal.

Amadeusz ,ladnie ale nie w moim stylu,wolac mozna roznie:Amadi,madi,itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:42   #173
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Imie dla synka...

A ja mam Janka, jasia, jasieńka, jacha, jana i Zuzie, Zuzankę, Zoozkę, Susełka. Imiona nadawaliśmy z mężem jak juz maluchy były na Swiecie - Synek wyglądał statecznie niczym Jan, rok póżniej córeczka spała ja suseł i tak tez wyglądała więc zostało - Zuzik
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 07:51   #174
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Imie dla synka...

Sylwio622, nie chciałam się czepiać
może zbyt powaznie traktuje słowo 'szczęście dziecka", "wyjątkowosc dziecka" zeby uzalezniac je od imienia...wyszło na czepianie się, przepraszam.

Vincencik, ślicznie nazwaliscie dzieci! Uwielbiam tradycyjne imiona, te do tego są bardzo ładne!
Pozdrawiam!
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:25   #175
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez taszkin
Sylwio622, nie chciałam się czepiać
może zbyt powaznie traktuje słowo 'szczęście dziecka", "wyjątkowosc dziecka" zeby uzalezniac je od imienia...wyszło na czepianie się, przepraszam.

Vincencik, ślicznie nazwaliscie dzieci! Uwielbiam tradycyjne imiona, te do tego są bardzo ładne!
Pozdrawiam!
Nieprzejmuj sie nieobrazilam sie Kazdy tutaj wyraza swoje zdanie i ma do tego pelne prawo
Pozdrawiam
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:51   #176
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Imie dla synka...

W mój synek ma na imię Marcel - mówimy Marcel,Marcelek a czasami Marcelinek, Marcelino, Marcela a jedna babcia próbuje wprowadzić Marcyś Miał być Emilka (Emilia) ale cóż, pomyłki się zdarzają, również lekarzom A drugie imię synek dostał po tacie.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:59   #177
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Imie dla synka...

Gratuluje synka ja tez oczekuje chlopczyka i mam nadzieje ze lekarka sie nie pomylila bo zaczynam kompletowac wyprawke w "meskich kolorach" Ale cureczke oczywiscie tez chce miec zeby malemu nie bylo smutno ale to za pare lat

Pozdrawiam
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 19:32   #178
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez paula78
nikt sie nie bedzie smiał,bo takich imion jest teraz cala masa,moja córka ma w przedszkolu Stanisława,nikt sie nie smieje ,ot normlane imie.

twoja córka ma na imie Amelka a nie zdrobinae to jak jest?sama je wymyslilas czy wpływ tv?
dla niektorych takie imie moze byc smieszne ,dla mnie jest bo po serialu jest tysiace Amelek- zapewne wszytskie zostaly nadane po obejrzeniu serialu,5 lat temu nikt o takim imieniu nie slyszal.

Amadeusz ,ladnie ale nie w moim stylu,wolac mozna roznie:Amadi,madi,itp.
Dzięki za pomysły, jak mam mówić zdrobniale do mojego Amadeusza.
Dziękuję Ci również za wypowiedź bo ja też nie rozumiem, jak można porównywać imię Amadeusz do Stanisław ( niech się K. zastanowi najpierw ilu zna Stanisławów a ilu Amadeuszów ?! )
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 19:43   #179
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez Kaffulka
Do Roksana S.
Roksanko- nie obraź się. Ale moim zdaniem takie imiona jak Amadeusz okaleczają dziecko. Pomyśl sama. W tych czasach dzieci śmieją się w szkole z imienia Franciszek,czy Stanisław a co dopiero będzie z Amadeuszem? Gdy on podrośnie, sam pójdzie na podwórko to jak będziesz go wołać ? - Amadeuszu choć na obiad? Dzieciaki z podwórka będą miały z niego polewkę na maxa. Imię jest orginalne -owszem... Ja jestem Anna i mi wcale nie przeszkadza to że ktoś kto chodził ze mną do klasy , miał tak samo na imię. Nawet jeżeli byłoby na moim pdwórku 10286 Anusiek to mi byłoby mi to obojętne.
Ty jesteś bezczelna i nie masz taktu - więc ja też nie będę milutka. Dlaczego dałaś swojej córce na imię Amelia? Wiem dlaczego ! Bo ty sama masz oklepane imię i na tym tle miałaś jakiś kompleks. Dlatego nie chciałaś dać córce też oklepanego imienia. Współczuję ci z całego serca, że nosisz tak pospolite imię i że twoi rodzice nie mieli żadnej inwencji aby ich córka miała oryginalne imię !!!
Jesteś BEZCZELNA ! To właśnie ja miałam zawsze "polewkę " z " Ań" i wołałam "Ania, co ma łeb jak bania ! "
Mojego Amadeuszka będę wołać "na obiad" takim imieniem jakie ma ! Wątpię, czy inne dzieciaki będą miały wtedy "polewkę na maxa" !!! Bo niby kto miałby mieć? Jeden z 10-ciu Kubusiów czy Kacperków z podwórka ? A może jedna z 15-tu Ań ?
Amelia kojarzy mi się ze starą ciotką w okularach siedzącą w fotelu i szydełkującą serwetkę ! Oraz z głupiutką i naiwną bohaterką telenowel hihihi. Co to za imię ?! Dzieciaki będą na nią wołały "Melka" - zobaczysz ! Znam jedną Amelię i tak właśnie wszyscy na nią wołają - Melka - paskudnie ! Poza tym, zauważ pewne podobieństwo imion Amadeusz i Amelia !!!!!
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 19:57   #180
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Imie dla synka...

Cytat:
Napisane przez Roksana S.
Ty jesteś bezczelna i nie masz taktu - więc ja też nie będę milutka. Dlaczego dałaś swojej córce na imię Amelia? Wiem dlaczego ! Bo ty sama masz oklepane imię i na tym tle miałaś jakiś kompleks. Dlatego nie chciałaś dać córce też oklepanego imienia. Współczuję ci z całego serca, że nosisz tak pospolite imię i że twoi rodzice nie mieli żadnej inwencji aby ich córka miała oryginalne imię !!!
Jesteś BEZCZELNA ! To właśnie ja miałam zawsze "polewkę " z " Ań" i wołałam "Ania, co ma łeb jak bania ! "
Mojego Amadeuszka będę wołać "na obiad" takim imieniem jakie ma ! Wątpię, czy inne dzieciaki będą miały wtedy "polewkę na maxa" !!! Bo niby kto miałby mieć? Jeden z 10-ciu Kubusiów czy Kacperków z podwórka ? A może jedna z 15-tu Ań ?
Amelia kojarzy mi się ze starą ciotką w okularach siedzącą w fotelu i szydełkującą serwetkę ! Oraz z głupiutką i naiwną bohaterką telenowel hihihi. Co to za imię ?! Dzieciaki będą na nią wołały "Melka" - zobaczysz ! Znam jedną Amelię i tak właśnie wszyscy na nią wołają - Melka - paskudnie ! Poza tym, zauważ pewne podobieństwo imion Amadeusz i Amelia !!!!!
Kaffulka, jak chcesz to się gniewaj ! Sprowokowałaś mnie do takich słów.
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-03 20:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.