Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-15, 19:31   #4441
rainbow31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

gacusia-no bez porównania!Wyglądasz cudnieMam nadzieję,że i ja będę podobnie wyglądaćW czwartek kończę pierwszy miesiąc kuracji,a jak na razie skutki uboczne są bardziej zauważalne od jakiejś poprawy.Tylko skóra bardziej sucha-nie muszę się wycierać chusteczką co chwilę.No ,ale walczę dalej i zobaczymy
rainbow31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 13:22   #4442
lola92
Raczkowanie
 
Avatar lola92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 62
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[B]gacusia/B] ogromna poprawa, buźka czyściutka!
__________________
"Z pewnością każda miłość jest ważna
A kiedy trwa jest najważniejsza
Lecz ta do Ciebie bez wątpliwości
Od tych poprzednich jest piękniejsza"
lola92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 09:54   #4443
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie noo niee, ja się nie zgadzam U mnie znowu gorzej Fakt, że zbliża się okres, ale mam już tego dosyć.. Jeden krok w przód, dwa kroki w tył:/

Fajnie, że wstawiłyście zdjęcia, to trochę podbudowuje człowieka. Piękne efekty. Pozazdrościć. Mam nadzieję, że My, walczące z tym przekleństwem, również za jakiś czas będziemy mogły poszczycić się czystą cerą.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 13:06   #4444
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam Was wazystkie.
Za chwileczkę do was dołącze, już lecą do mnie moje tableteczki. W związku z tym że w koszalinie nikt nie chciał mnie leczyc roa musiałam sie udać troszkę dalej ;] . Na początek mam brać 20mg rano przez 2 tygodnie, nastepnie rano 20 i wieczorem 20, po paru tygodniach zapewno bedzie tego 60 dziennie. Lecze się za granicą i będzie to moja druga kuracja. 5 lat było czyściutko ale przestałam też brać ostatnio tabletki anty i ponoć od tego się zmieniło nawilżanie twarzy i pryszcze.
Mam nadz że nie będzie żadnych problemów, przy poprzedniej kuracji tylko usta mi się wysuszały... waże 58 kg ( jak by się ktoś czuł zainteresowany ;];] ) Mam absolutny zakaz alkoholu i suplementów zawierających wit. A oraz tłustych potraw ;].
co mięsiąc będe też musiała robić badanka z krwi .
aaa i lekarz mi jeszcze powiedzial że w żadnych wypadku nie brać z roa antybiotyku tetracyklina, w razie jak bym na coś zachorowała w między czasie ;]

juz się nie mogę doczekać kiedy do mnie dotrą tabsiki ;]
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 09:12   #4445
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam wszystkich!!
mam 20 lat. po latach bezskutecznego leczenia maściami, antybiotykami, tabletkami hormonalnymi stwierdzono ze jedynym ratunkiem jest dla mnie tretinex. Bede zaczynala kuracje prawdopodobnei w lutym. Tymczasem ide po tabsy anty do gine.
Będe zaraz wertowala watek wiec tylko takie pytanie bo mnie bardzo ciekawi, musze robic jakies testy ciążowe, czy chodzi o takie zwykłe z drogerii/apteki ktore mam sama sobie kupować?? i jak to jest z tymi testami pod nadzorem lekarza, jak to jest u was, robicie same czy pod okiem lekarza? bo tego tak do konca nie rozumiem... i jeszcze lekarka mi powiedziala ze to koszt rzedu 150zl miesiecznie, ile u was dokladnie wychodzi? bo nie wiem czy bedzie mnie na to stac...
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 23:43   #4446
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

burak znikl
ale naczynka ktore popekaly w czasie kuracji zostaly
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 15:25   #4447
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Tak sie zastanawiam, wiec pomyslalam,ze moze Wy sie orientujecie
stosuje Aknenormin [20mg] juz 10 dzien, wlasciwie oprocz suchosci skory i ust nie obesrwuje wiekszych skutkow ubocznych chcialabym sobie wybielic zabki poprzez paski wybielajace whitestrips, jak myslicie moge? czy jest to niewskazane podczas kuracji izotretinoina?
hm..
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 10:44   #4448
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!!
mam 20 lat. po latach bezskutecznego leczenia maściami, antybiotykami, tabletkami hormonalnymi stwierdzono ze jedynym ratunkiem jest dla mnie tretinex. Bede zaczynala kuracje prawdopodobnei w lutym. Tymczasem ide po tabsy anty do gine.
Będe zaraz wertowala watek wiec tylko takie pytanie bo mnie bardzo ciekawi, musze robic jakies testy ciążowe, czy chodzi o takie zwykłe z drogerii/apteki ktore mam sama sobie kupować?? i jak to jest z tymi testami pod nadzorem lekarza, jak to jest u was, robicie same czy pod okiem lekarza? bo tego tak do konca nie rozumiem... i jeszcze lekarka mi powiedziala ze to koszt rzedu 150zl miesiecznie, ile u was dokladnie wychodzi? bo nie wiem czy bedzie mnie na to stac...
nikt nie wie??
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 14:53   #4449
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
nikt nie wie??
Dokładnie o takie testy chodzi. Nie robisz ich pod okiem lekarza a w domowym zaciszu, no chyba że ktoś się spotkał z bardzo przezornym lekarzem, który zastrzegł inaczej. Jest to bardziej informacja dla Ciebie, czy aby na pewno nie zaszłaś w ciążę. Te 150zł to miesięczny koszt kuracji danym lekiem plus badanie krwi i/lub test ciążowy.
Mnie to niestety wychodzi drożej, 200zł miesięcznie za same 2 opakowania Akne. Do tego badanie krwi, ewentualny test ciążowy, jakieś kosmetyki apteczne jeśli skóra tego wymaga.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 15:47   #4450
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez littlelady18 Pokaż wiadomość

Czy któś może mi polecić jakiegoś DOBREGO dermatologa w Łodzi??
Ja mogę Ci polecić profesora Andrzeja Kaszube , lecze się u niego już długi czas, z tego co mowi ma już długie doświadczenie w leczeniu izotekiem bo sam juz jest starszym Panem

Podczytuje was trochę , mimo iż moja przygoda zaczeła się już bardzo dawno bo zaczełam izo brać w listopadzie '07 to biore je nadal . No cóż jestem szczęśliwą od nawrotu
Limonatka super wyglądasz ! Mam nadzieje, że większość dziewczyn, z którymi to razem na wizażu przeżywałam teraz wyglądają tak jak Ty, a nie trują się dalej jak ja...Pozdrawiam Cie
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."


Edytowane przez Kamma1507
Czas edycji: 2009-12-21 o 15:50
Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 17:12   #4451
Wallender
Raczkowanie
 
Avatar Wallender
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 106
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Ciesze sie ze kuracja dobrze idzie zaintrygowalo mnie tylko podkreslone zdanie.
Jesli wierzysz dermatologowi na 100% w to ze mial/a tylko jeden nawrot to jestes naiwna. I nie chce Cie obrazic, ale czasem warto kwestionowac pewne rzeczy.
Pomysl czy poszlabys do tego samego dermatologa drugi raz gdyby tradzik Ci wrocil? Po tych wszystkich zapewnieniach ze Cie wyleczy i ze po retinoidach tradzik praktycznie nie wraca. Jestem pewna ze wiekszosc osob ktore maja nawrot zmienia dermatologa wiec takie chwalenie sie tylko jednym przypadkiem jest z pewnoscia na wyrost.
Ja jesli mi tradzik powroci na pewno nie pokaze sie u tej samej dermatolog.
Edyt, wyzej napisałam, ze najważniejsze jest zdrowe podejście do kuracji i robię wszystko, by takie mieć.
A to znaczy, że zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne jest leczenie trądziku i jak bardzo indywidualna jest to kwestia.
Zdaję sobie też sprawę z możliwości nawrotu i z powrotu niechcianych zachowań skóry.
Kwestionować można i należy, jeśli jest co. Nie będę na siłę wyszukiwała u mojej lekarki zachowań, które są złe, jeśli ich nie ma lub nie widzę. Decydując się na kurację u tej właśnie lekarki, zdecydowałam się także na jej sposób leczenia. I ok, na razie nie proponuje niczego kontrowersyjnego.
A że powiedziała o jednym nawrocie... Może było ich więcej, może tylko ten jeden, przecież nie przejrzę jej kart. I gdybym miała nawrót, ale kuracja byłaby sumiennie przeprowadzona, to tak, wróciłabym do tego samego lekarza. Przecież to nie on jest odpowiedzialny za reakcję mojej skóry na lek.

No, a tak na marginesie, mam zwiększoną dawkę do 40 mg. Dopiero kilka dni, więc jeszcze duzej różnicy nie czuję, może trochę bardziej się łuszczę i mam zmęczone oczy.

I wciąż czekam na moment, kiedy nic mi nie będzie wyskakiwało i będę sobie mogła pożyczyć podpis Edyt, żeby go zawiesić w łazience.

Aha! Ostatnio zauważyłam czerwone kropki na dłoni - zniknęły po posmarowaniu Alantanem w maści.

Wallender jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 18:45   #4452
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wallender Pokaż wiadomość
Aha! Ostatnio zauważyłam czerwone kropki na dłoni - zniknęły po posmarowaniu Alantanem w maści.
ja też mam takie kropki, chopowate i po posmarowaniu schodzą, ale to chyba reakcja na tabletki w końcu wysuszają :p oby pryszcze zesżły bo ja walcze 3 miesiąc i średnio to widze...
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 21:12   #4453
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziś odebrałam wyniki i są w porządku. Biorę 3tydzień, ale małą dawkę (10mg/60kg)
Włosy są świetne! Suche jak pieprz;P Twarz nadal wstrętna, ale to za krótko na efekty i za mała dawka. Pryszcze nawet mi nie przeszkadzają, bo wiem, że znikną. Gule na czole bolą, poliki z bialymi czubkami, aj tam! Będzie dobrze!
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 21:48   #4454
rainbow31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam z wieczorkaJa właśnie skończyłam pierwszy miesiąc kuracji.Jak na razie ze skutkami ubocznymi nie jest najgorzej,bo tylko usta i oczy.A jeśli chodzi o jakieś efekty,to włosy są suchsze i skóra już mi się tak nie świeci,nie muszę co chwilę chusteczki przykładaćWalczę dalej i zobaczymyPozdrawiam
rainbow31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 11:32   #4455
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam, wiec pomyslalam,ze moze Wy sie orientujecie
stosuje Aknenormin [20mg] juz 10 dzien, wlasciwie oprocz suchosci skory i ust nie obesrwuje wiekszych skutkow ubocznych chcialabym sobie wybielic zabki poprzez paski wybielajace whitestrips, jak myslicie moge? czy jest to niewskazane podczas kuracji izotretinoina?
hm..
zależy. moje zęby i bez kuracji były wrażliwe, w trakcie kuracji nie zauważyłam, żeby wrażliwość się nasiliła. jeśli naprawdę chcesz, to wybiel sobie, ale na króciutko

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
Limonatka super wyglądasz ! Mam nadzieje, że większość dziewczyn, z którymi to razem na wizażu przeżywałam teraz wyglądają tak jak Ty, a nie trują się dalej jak ja...Pozdrawiam Cie
Kamma, a ty przechodzisz drugą czy trzecią kurację już?
Teraz u mnie jest dobrze, ale mam duuuże obawy, bo kończę ostatni listek Cilest, i odstawiam antykoncepcję co zdaniem pani dermatolog MOŻE (ale nie musi) być szokiem dla skóry Moja skóra musi być dzielna
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 13:36   #4456
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez gacusia Pokaż wiadomość
Witam
2 miesiące temu skończyłam kuracje.
miałam okropny trądzik a teraz skóra czyściutka! zostały liczne przebarwienia ale nie przejmuje sie nimi
Sliczna buzka

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek jest aktywny bardzo Ja już się nie udzielam, bo jestem po kuracji. Ale postanowiłam, że podzielę się z Wami moimi wynikami po kuracji Może komuś dodadzą otuchy na początku kuracji

Niewiele zmieniłam pielęgnację skóry teraz w porównaniu do tego, jak dbałam o nią w trakcjie kuracji: twarz myję Ziają Calma, potem hydrolat z BU, i na dzień krem z filtrem SPF50, a na noc albo jakieś smarowidło, mające na celu "danie kopa" skórze jak to określiła moja dermatolog czyli Differin (niedługo zacznę Skinoren) albo mój ulubiony nawilżacz czyli Nanobase, który o dziwo po kuracji też mnie nie zapycha
Nie umiem chodzić bez makijażu bo mam bzika na punkcie przebarwień. Ale stosuję tylko koretor + puder i jakoś to jest
U ciebie to samo, buzka super
Z tymi przebarwieniami pozostalymi po kuracji to mam wrazenie ze juz zostana, a przynajmniej moje. Skoro 8 mikrodermabrazji nie pomoglo i kilka miesiecy bez nowych wypryskow, to w kilku mijscach czerwonych plamek sie nie pozbede.

A co do pielegnacji to stosuje podobna tzn delikaty zel, tonik/micel i kerm spf 50, a wieczorkiem nawilzacz, a co 3 dzien diacneal.

Cytat:
Napisane przez Wallender Pokaż wiadomość
Edyt, wyzej napisałam, ze najważniejsze jest zdrowe podejście do kuracji i robię wszystko, by takie mieć.
A to znaczy, że zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne jest leczenie trądziku i jak bardzo indywidualna jest to kwestia.
Zdaję sobie też sprawę z możliwości nawrotu i z powrotu niechcianych zachowań skóry.
Kwestionować można i należy, jeśli jest co. Nie będę na siłę wyszukiwała u mojej lekarki zachowań, które są złe, jeśli ich nie ma lub nie widzę. Decydując się na kurację u tej właśnie lekarki, zdecydowałam się także na jej sposób leczenia. I ok, na razie nie proponuje niczego kontrowersyjnego.
A że powiedziała o jednym nawrocie... Może było ich więcej, może tylko ten jeden, przecież nie przejrzę jej kart. I gdybym miała nawrót, ale kuracja byłaby sumiennie przeprowadzona, to tak, wróciłabym do tego samego lekarza. Przecież to nie on jest odpowiedzialny za reakcję mojej skóry na lek.

I wciąż czekam na moment, kiedy nic mi nie będzie wyskakiwało i będę sobie mogła pożyczyć podpis Edyt, żeby go zawiesić w łazience.
Juz niedlugo bedziesz mogla spokojnie pozyczyc
Napisalam to bardziej dlatego zeby uswiadomic ze sami lekarze moga nie zdawac sobie sprawy z prawdziwych rezultatow, a poza tym mam awersje do dermatologow ktorzy tak sie chwala wynikami. Mozna sie niezle przejechac.
Nie ma to jak zdrowe podejscie do sprwy i przez lekarza i pacjeta.

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Teraz u mnie jest dobrze, ale mam duuuże obawy, bo kończę ostatni listek Cilest, i odstawiam antykoncepcję co zdaniem pani dermatolog MOŻE (ale nie musi) być szokiem dla skóry Moja skóra musi być dzielna
Ja jeszcze nie odstawiam, planuje jeszcze 3-4 miesiace stosowac antykoncepcje, ale bylabym optymistycznie nastawiona. Jesli mialabys miec problemy z hormonami to bylyby juz jakies sygnaly np. w 7 dniowej przerwie mialabys niespodzianki. A tak to nie ma sie co stresowac na zapas, bo od stresu Cie wysypie a nie od braku hormonow
A wiem to bo tez zaczely mi czerwone plamki wyskakiwac kiedy bylam zestresowana i chora, ale jest juz ok.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 14:38   #4457
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

edyt, ale to w ile po zakończeniu kuracji planujesz odstawić hormony? ja swoją zakończyłam w kwietniu, więc już 8 miesięcy będzie teraz więc mam nadzieję, że to dobry czas na odstawienie mam zabezpieczenie w postaci Differinu i Skinorenu więc liczę, że będzie ok
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 15:23   #4458
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Gacusia i Limonatka- ślicznie )
u mnie też z buzią jest ok, pojawiły sie problemy jelitowe (skutek najpeniej ton antybiotyków i retinoidów na koniec)..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 15:53   #4459
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
edyt, ale to w ile po zakończeniu kuracji planujesz odstawić hormony? ja swoją zakończyłam w kwietniu, więc już 8 miesięcy będzie teraz więc mam nadzieję, że to dobry czas na odstawienie mam zabezpieczenie w postaci Differinu i Skinorenu więc liczę, że będzie ok
Skonczylam 18 pazdziernika i zamierzalam czekac jakies pol roku. Moze pozniej zdecyduje ze troche dluzej pobiore tabletki ale plany sa ze okolo kwietnia odstawiam.
Wiekszosc osob mowi ze pol roku wystarczy, a ja bralam na koniec juz bardzo mala dawke wiec licze ze bedzie ok. Dla pewnosci jeszcze ginekologa zapytam przy nastepnej wizycie.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 15:26   #4460
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
Dokładnie o takie testy chodzi. Nie robisz ich pod okiem lekarza a w domowym zaciszu, no chyba że ktoś się spotkał z bardzo przezornym lekarzem, który zastrzegł inaczej. Jest to bardziej informacja dla Ciebie, czy aby na pewno nie zaszłaś w ciążę. Te 150zł to miesięczny koszt kuracji danym lekiem plus badanie krwi i/lub test ciążowy.
Mnie to niestety wychodzi drożej, 200zł miesięcznie za same 2 opakowania Akne. Do tego badanie krwi, ewentualny test ciążowy, jakieś kosmetyki apteczne jeśli skóra tego wymaga.
ok, dziekuje bardzo;* i przypomnialo mi sie jeszcze ze juz na nastepna wizyte mam przyniesc dermatolożce wynik testu ciazowego, tzn przynieść jakiś kod z tego testu, czyli na każdym teście jest jakiś kod tak??.. bo jeszcze nie mialam tego nigdy w rekach
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 15:56   #4461
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam wszystkich u mnie mija dziś 120 dzień kuracji, początkowa dawka 30mg, po dwóch miesiącach 40. Na początki miałam słabe wyniki badań wątroby, teraz cały czas Sylimarol. Jak to się uspokoiło to nagle mam ogromnie wysokie trójglicerycy..paranoja jakaś, ale to najprawdopodobniej wina czekolady więc słodycze chwilowo poszły w odstawke. Przeniosłam się na miód
Jak z twarzą?Ogólnie dobrze. Co ja pisze. Zupełnie bez porównania do tego co było. Ale jak już ktoś napisał apetyt rośnie w miare jedzenia. Zero wstrętnych pryszczy, skóta wysyszona na wiór, ale nie tam gdzie trzeba...czyli wszędzie oprócz policzków. Z natury nie mam tłustej cery więc wysuszenie tymbardziej mi doskwiera. Pojawiająsie takie jakby niedobitki z wągrów, raz mniej raz więcej, wydaje mi sie, że to ma związek z moimi wynikami badań. Do tego burak<mam skłonności>i przebarwienia jak dalmatyńczyk łaty...
Skutki uboczne raczej są, ale do opanowania Na ustach cały czas pomadka więc wysuszenia nawet nie czuje, od jakiegos czasu mam miejscami wysypke na ciele, nie bardzo wiem co z nią zrobić oprócz nawilżania. Bywa, że mnie okropnie łupie kręgosłup, ale wszystko da się przeżyć
Antykoncepcja siódmy miesiąc Syndi35 i to jest jedyna rzecz w którą 'nie wierze' w całej tej kuracji...
Jeśli chodzi o test ciążowy to ja robiłam go raz, przed wypisaniem pierwszej recepty w ubikacji u dermatologa.
Będzie dobrze
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi


Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2009-12-23 o 15:58
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 20:55   #4462
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Kamma, a ty przechodzisz drugą czy trzecią kurację już?
Teraz u mnie jest dobrze, ale mam duuuże obawy, bo kończę ostatni listek Cilest, i odstawiam antykoncepcję co zdaniem pani dermatolog MOŻE (ale nie musi) być szokiem dla skóry Moja skóra musi być dzielna
drugą, ale już rok prawie ona trwa, a mówił derm na początku, że druga to jest krótsza... Cały czas przedłuża, bo ciągle coś tam się jeszcze pojawia, a jak biore to powinno byc idealnie na takim etapie, na razie jest miesiąc spokoju, jak będzie tak przez kolejny , bede konczyc drugą kuracje, ale juz ciągle bede sie bała nawrotu : (
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 23:16   #4463
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

najpewniej dermie chodzi o pasek z testu bo on zawiera odczynnik pokazuje wynik reszta to pudelko
Ale wez najlepiej caly test ( jesli to drogeryjny czy apteczny)

ja polecam zakupienie testow na allegro
kupilam takie jak sie stosuje np w klinikach dla chcacych zajsc w ciaze
sa to same paski bez zadnego pudeleczka i opakowania z insrukcja
kazdy pasek jest zapieczetowany w nieprzejrzystej torebce na ktorej sa trzy rysunki jak umiescic test, jak wyglada wynik pozytywny i negatywny
bardzo proste w obsludze i bardzo czule testy
za test placilam zl1,20
wzielam 6 bo nie uzywalam tabl anty i robilam go sobie co miesiac dla wlasnego spokoju zaplacilam razem z przesylka cos kolo 10 zl
derma sie tylko raz zapytala czy robie, ja ze oczywiscie ale nie mam ich ze soba na nastepna wizyte przynioslam trzy zuzyte od poczatku kuracji i to byl koniec tematu
Pozdr

jej dopiero teraz zrozumialam post
wez caly test
zaden kod tylko kreski (wlasnie kreski sa wynikiem)
jak sie pojawi jedna wynik negatywny jesli dwie pozytywny ale to tez jeszcze zalezy od testu

Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2009-12-23 o 23:20
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 23:30   #4464
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

pomóżcie dziewczyny!
stoję przed ważnym wyborem: zdecydować się na Tretinex czy też nie..
moja sprawa wygląda tak, że mam lekki (moim zdaniem^) trądzik, fotki mogę ew. zamieścić jutro, żebyście też mogły ocenić- jeden syfek na policzku, jedna gulka, którą kiedyś niepotrzebnie cisnęłam, coś wyczuwalnego pod palcami, ale chyba niedługo nie będzie po tym śladu + kilkanaście przebarwień.
dzisiaj, po miesiącu kuracji Tetralysalem 300mg, miałam wizytę u dermy i zaproponowała mi właśnie Tretinex. zdziwiłam się, bo jak już wspomniałam- nie mam mocnego trądziku (a wydawało mi się, że retinoidów używa się przy mocnych stanach zapalnych), a na dodatek ten Tetralysal bardzo mi pomógł!
kazała brać przez miesiąc jeszcze dawkę mniejszą 150mg i zgłosić się z wynikami krwi oraz z podjętą decyzją..

gdyby nie to, że stosowanie tego leku niesie za sobą przykre konsekwencje i gdyby nie przykra perspektywa kolejnego wysypu, którego już chyba nie zniosę, to bym się zdecydowała.. a na dodatek ta cena ;/!
co wy o tym sądzicie? pokazać zdjęcia?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-24, 02:35   #4465
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pokaż
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-24, 11:42   #4466
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
drugą, ale już rok prawie ona trwa, a mówił derm na początku, że druga to jest krótsza... Cały czas przedłuża, bo ciągle coś tam się jeszcze pojawia, a jak biore to powinno byc idealnie na takim etapie, na razie jest miesiąc spokoju, jak będzie tak przez kolejny , bede konczyc drugą kuracje, ale juz ciągle bede sie bała nawrotu : (
Ojej, biedna A wiesz jaką dawkę już przyjęłaś teraz w tej 2giej kuracji?

Dziewczyny, wszystkiego dobrego na Święta życzę wam, żeby kuracje zakończyły się sukcesem i żeby nigdy nie było nawrotu
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-24, 11:46   #4467
Wallender
Raczkowanie
 
Avatar Wallender
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 106
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
pomóżcie dziewczyny!
stoję przed ważnym wyborem: zdecydować się na Tretinex czy też nie..
moja sprawa wygląda tak, że mam lekki (moim zdaniem^) trądzik, fotki mogę ew. zamieścić jutro, żebyście też mogły ocenić- jeden syfek na policzku, jedna gulka, którą kiedyś niepotrzebnie cisnęłam, coś wyczuwalnego pod palcami, ale chyba niedługo nie będzie po tym śladu + kilkanaście przebarwień.
dzisiaj, po miesiącu kuracji Tetralysalem 300mg, miałam wizytę u dermy i zaproponowała mi właśnie Tretinex. zdziwiłam się, bo jak już wspomniałam- nie mam mocnego trądziku (a wydawało mi się, że retinoidów używa się przy mocnych stanach zapalnych), a na dodatek ten Tetralysal bardzo mi pomógł!
kazała brać przez miesiąc jeszcze dawkę mniejszą 150mg i zgłosić się z wynikami krwi oraz z podjętą decyzją..

gdyby nie to, że stosowanie tego leku niesie za sobą przykre konsekwencje i gdyby nie przykra perspektywa kolejnego wysypu, którego już chyba nie zniosę, to bym się zdecydowała.. a na dodatek ta cena ;/!
co wy o tym sądzicie? pokazać zdjęcia?
Jeśli nie jesteś przekonana, skonsultuj się z innym lekarzem. Dla świętego spokoju.
Wallender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-24, 12:06   #4468
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

no więc wklejam. zdjęcia z rana, tuż po przebudzeniu i umyciu twarzy + flesz -> nie za fajnie to jednak wygląda..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę

Edytowane przez dontknow
Czas edycji: 2009-12-25 o 20:04
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-24, 14:44   #4469
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
najpewniej dermie chodzi o pasek z testu bo on zawiera odczynnik pokazuje wynik reszta to pudelko
Ale wez najlepiej caly test ( jesli to drogeryjny czy apteczny)

ja polecam zakupienie testow na allegro
kupilam takie jak sie stosuje np w klinikach dla chcacych zajsc w ciaze
sa to same paski bez zadnego pudeleczka i opakowania z insrukcja
kazdy pasek jest zapieczetowany w nieprzejrzystej torebce na ktorej sa trzy rysunki jak umiescic test, jak wyglada wynik pozytywny i negatywny
bardzo proste w obsludze i bardzo czule testy
za test placilam zl1,20
wzielam 6 bo nie uzywalam tabl anty i robilam go sobie co miesiac dla wlasnego spokoju zaplacilam razem z przesylka cos kolo 10 zl
derma sie tylko raz zapytala czy robie, ja ze oczywiscie ale nie mam ich ze soba na nastepna wizyte przynioslam trzy zuzyte od poczatku kuracji i to byl koniec tematu
Pozdr

jej dopiero teraz zrozumialam post
wez caly test
zaden kod tylko kreski (wlasnie kreski sa wynikiem)
jak sie pojawi jedna wynik negatywny jesli dwie pozytywny ale to tez jeszcze zalezy od testu
no chyba tak zrobie, wezme caly test jej przyniose, mam nadzieje ze o to jej chodzilo.. moglam zapytac, ale mowila mi tyle waznych rzeczy ze nie chcialam przerywac a potem zapomnialam..
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 10:37   #4470
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dontknow miałam podobny trądzik do Ciebie, znośnie, a później coraz więcej i więcej. Może jednak warto zacząć leczyć to wcześniej niż później mieć zmasakrowaną cere nawet po jakotakim wyleczeniu...?
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.