Druga ciaza i figura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-11, 11:16   #1
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Question

Druga ciaza i figura


Halo !

Mam 23 lata i 3-miesieczna dzidzie. Chcialabym miec jeszcze jedno bobo, ale zastanawiam sie jak to jest z cialem i figura. Czy lepiej jest miec drugie dziecko pokim b. mloda, czy moze lepiej odczekac 5-6 lat az cialo wroci do normy ?

Po pierwszej ciazy mam brzuszek, i cwicze by znikna. No ale biust tez nie jest juz taki jak kiedys.
Prosze Was napiszcie jak to bylo z Wasza droga ciaza !



Boz, czytalam w jakims starym watku ze przed druga ciaza przygotowywalas brzuszek cwiczeniami. I jakie wyniki ? Prosze, napisz !
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 10:37   #2
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Druga ciaza i figura

Pewnie u każdej kobiety będzie to wygladać inaczej.Jedne mają duże problemy z odzyskaniem figury po ciąży-inne nie.Ja zaliczam się do tych drugich.W drugiej dobie po porodzie ważyłam tylko 4 kilogramy więcej niż przed ciążą.W obu ciążach przyrost wagi to 10 kg.Między dziećmi jest trzy lata różnicy.Po porodzie mięśnie brzucha i miednicy są wiotkie i rozciągnięte u każdej kobiety.Dlatego wskazane jest jak najszybsze rozpoczęcie wykonywania lekkich ćwiczeń. Stopniowo należy je zwiększać. Dobra kondycja fizyczna sprzed ciąży napewno przyśpieszy odzyskanie figury oraz sprawności fizycznej. Jeżeli więc dopiero planujesz ciążę-zacznij ćwiczyć.Możesz zacząć chodzić na basen, jeździć na rowerze, ćwiczyć jogę, aerobik.Ćwiczenia przed ciążą na pewno są dobrym pomysłem. Ja ćwiczyłam regularnie kilkanaście lat, i dzięki temu - m.in. dzięki mocnym mięśniom brzucha - bardzo dobrze zniosłam ciążę i poród (na ile poród można dobrze znieść ).
A jak u Ciebie z figurą po pierwszej ciąży?Miałaś problemy?
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 10:51   #3
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Druga ciaza i figura

Oooo..,ten temat mnie również interesuje,bo właśnie spodziewam sie drugiego bobasa. Mój synek skończył 15 miesiecy. W pierwszej ciąży przytyłam 16kg. Wychodząc ze szpitala miałam o 10 mniej. Dłuższy czas nic z tym nie robiłam. W ostatnich miesiącach wzięłam się za siebie,ale zamin zaszłam w ciążę nie wszystko udało mi sie zgubić. Została jeszcze 2. Narazie nic nie przytyłam,ale wiadomo,że jest to nieuniknione. Jednak co bedzie po porodzie...:coo l: Dodam,że ja włąśnie nie należę do tych które szybko gubią zbędne kilogramy po ciązy
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 00:02   #4
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Druga ciaza i figura

Po pierwszym porodzie nie jest mi tak latwo wrocic do poprzedniej wagi, dlatego tak sie boje. Przytylam 20 kg, a teraz 3 miesiace po zostalo mi jeszcze 4 kg do zrzucenia. Tzn nie jest najgorzej, ale zeby tracic kg musze baaardzo sie starac. Ale nie chodzi mi tyle o wage (zawsze mozna stracic), co o inne zmiany, np. rozciagniete miesni brzucha, no i biust.
Dalej mam duzy brzuszek, a biust troche wisi.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:46   #5
ivi77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 383
Dot.: Druga ciaza i figura

Witaj. Ja przy pierwszej ciąży przytyłam około 20 kg i 5 mi zostało. Po sześciu latach zaszłam drugi raz w ciążę. Ważyłam wtedy 55 kg i teraz po ponad roku od porodu mam o 3 kg więcej. Raczej nie zanosi się na schudnięcie. Jeśli chodzi o brzuch i biust to aby wróciło wszystko do normy musiałam poczekać jakieś 3 lata (oczywiście ćwicząc i używając kremów ujędrniajacych). Dzisiaj jestem 14 miesięcy po drugim porodzie i wyglądam okropnie. Biust wisi prawie do pasa, a skóra na brzuchu jest rozciągnięta i wiotka. Pracuję nad tym na ile mi czas i siły pozwalają, ale raczej to czarno widzę. Do tego dochodzi jeszcze kwestia współżycia, nie wiem dlaczego ale po drugim porodzie po prostu mam o wiele słabsze odczucia. Może to jeszcze minie.
ivi77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 14:05   #6
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Druga ciaza i figura

nikt jeszcze nie odpowie ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 09:54   #7
Zadymka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 92
GG do Zadymka
Dot.: Druga ciaza i figura

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Halo !

Mam 23 lata i 3-miesieczna dzidzie. Chcialabym miec jeszcze jedno bobo, ale zastanawiam sie jak to jest z cialem i figura. Czy lepiej jest miec drugie dziecko pokim b. mloda, czy moze lepiej odczekac 5-6 lat az cialo wroci do normy ?

Po pierwszej ciazy mam brzuszek, i cwicze by znikna. No ale biust tez nie jest juz taki jak kiedys.
Prosze Was napiszcie jak to bylo z Wasza droga ciaza !



Boz, czytalam w jakims starym watku ze przed druga ciaza przygotowywalas brzuszek cwiczeniami. I jakie wyniki ? Prosze, napisz !
Hej mamusiu.
3 miesiące to naprawdę niewiele czasu żeby ciało wróciło do formy po ciąży. Ja miałam brzuszek taki w miarę jak mój pierwszy synek miał pół roku. Ale tak naprawdę byłam z siebie zadowolona jak minął rok od porodu, ale wtedy bach! zaszłam w drugą ciążę.

Nie martw się piersi też długo wracają do formy, zależy od tego też czy dalej karmisz, ja moim piersiom fundowałam nawet w czasie karmienia naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą no i kremiki nawilżające, to pomaga rozciągniętej skórze się zregenerować.

Też miałam 23 lata jak pierwszy raz rodziłam, teraz będę miała prawie 25 lat jak moje drugie przyjdzie na świat i dla mnie i dla moich dzieci to idealna różnica.

Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry!
__________________

Matka Polka Superstar



Zadymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-03, 12:55   #8
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Druga ciaza i figura

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Halo !


Boz, czytalam w jakims starym watku ze przed druga ciaza przygotowywalas brzuszek cwiczeniami. I jakie wyniki ? Prosze, napisz !
Hej hej Tzn ja ćwicze całe życie bo lubię
Przed druga ciąża przerobiłam 6W po porodzie nie moglam cwiczyc mialam CC. Pomimo tego 3 miesiące po porodzie miałam około 62-3 cm w pasie i choc brzuch nie był idealny wyglądał dobrz.Obecnie, minał rok od porodu mam 58 cm w pasie brzuch jędrny z lekko zaznaczonym mięśniem bez grama tłuszczu i rostepów szczerze nie widze różnicy między tym przed ciążą .
Nie co gorzej wyglądaja uda ale to raczej wina fizjologi niz ciazy, ja uważam że warto .
Życzę powodzenia

Acha i jestem sporo starsza od Ciebie )
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 09:19   #9
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Druga ciaza i figura

Hej w pierwszej ciaży 20 kg - po 2 latach zostało mi 10 kg druga ciąza po 3 latach bach znów 20 kg i obecnie po roku 20 kg nadwagi ( w czasie karmienia przybrałam 6 kg).... ech chyba juz w ciuchy sprzed ciaż nie wejde. Biust z 75b na 85 c , rozmiar z 38 na 46 .... mam zmartwienie jak cała garderoba do wymiany i kręgosłup obciążony .... ale to raczej genetycznie, moja mama tak samo przybrała po ciążach i tak juz jej zostało ja jeszcze walcze i nie poddaję sie , ale czasami cieżko z genami walczyć no i 30tka skończona ...
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 10:26   #10
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Druga ciaza i figura

Ja ze szpitala wychodziłam w ubraniach sprzed ciąży.Rodziłam w środę(pamiętam jeszcze!) do domu zostałam wypisana w sobotę rano i założyłam spódnicę którą nosiłam przed ciążą.Skóra na brzuchu,owszem,nie wyglądała idealnie.Była nieco "pomarszczona",rozciągnię ta.Szybko jednak wróciła do stanu sprzed ciąży.Coś tam w nią wklepywałam,nawet nie pamiętam co to był za krem,ale muszę przyznać że ja nie należę do osób skrupulatnych w tym względzie.A jednak udało mi się zachować figurę.
90% jak będziemy wyglądać po ciąży to genetyka dziewczyny.Moja mama choć już sędziwą kobietą jest, całe życie ważyła 55 kg,ma śliczne nogi do dziś i nie jedna nastolatka mogłaby jej pozazdrościć.Trochę a może i dużo tej genetyki przeszło na mnie.Nie mam tendencji do tycia,skórę mam widocznie na tyle elestyczną że ciąże nie były w stanie mi jej "zniszczyć".
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 14:32   #11
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Druga ciaza i figura

Hej Dziewczyny!
To ja mam takie pytanie odnosnie tej naszej genetyki...
Mowicie ze to jak bedziemy wygladac po ciazy to w duzej mierze zasluga genow kobiecych w naszej rodzinie... Jesli to prawda to nic tylko sie cieszyc bo moja mama w wieku 47 lat z dwojka dzieci na karku ma figure jak nie jedna laska Ale jedno mnie martwi... Moja mama nie ma tendencji do tycia... a ja mam czasem mam wrazenie ze mam figure po tacie! (figura 'jablko')
Ja jestem bardzo zaparta co do swojej figury - zdrowo sie odzywiam staram sie cwiczyc... ale zastanawiam sie w takim razie co wygra? geny po mamie czy figura po tacie ??
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 22:35   #12
asiairl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Post Dot.: Druga ciaza i figura

witam!! ja jeysem po drudiej ciazy moj synek 29 skonczy 3 miesiace i co do mojej figury to jestem zalamana .Poprostu nie mogie na siebie patrzec moj brzuch to wiszacy worek,po pierwszej ciazy tez nie wygladalam dobrze bylam grubsza niz jestem teraz ale nie mialam takiego brzucha stosuje sobie diete ale czasami mam dosc i zjadla byc tone slodyczy i przy tym jeszce palkala .No niestety trzeba przyznac ze ciaza zmienia wyglad ja przed urodzeniem pierwszego dziecka wazylam 49kg teraz waze 68.przez te 3 mies po porodzie schodlam jak narazie 10kg nie wiem czy duzo czy to malo dla mnie za malo do wagi przed druga ciaza mam do schudniecia jeszce 8kg .Dziewczyny pocieszcie mnie!!pozdrawiam
asiairl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 22:57   #13
asiairl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: Druga ciaza i figura

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Ja ze szpitala wychodziłam w ubraniach sprzed ciąży.Rodziłam w środę(pamiętam jeszcze!) do domu zostałam wypisana w sobotę rano i założyłam spódnicę którą nosiłam przed ciążą.Skóra na brzuchu,owszem,nie wyglądała idealnie.Była nieco "pomarszczona",rozciągnię ta.Szybko jednak wróciła do stanu sprzed ciąży.Coś tam w nią wklepywałam,nawet nie pamiętam co to był za krem,ale muszę przyznać że ja nie należę do osób skrupulatnych w tym względzie.A jednak udało mi się zachować figurę.
90% jak będziemy wyglądać po ciąży to genetyka dziewczyny.Moja mama choć już sędziwą kobietą jest, całe życie ważyła 55 kg,ma śliczne nogi do dziś i nie jedna nastolatka mogłaby jej pozazdrościć.Trochę a może i dużo tej genetyki przeszło na mnie.Nie mam tendencji do tycia,skórę mam widocznie na tyle elestyczną że ciąże nie były w stanie mi jej "zniszczyć".
to kobietko masz szczescie ja przed urodzeniem dzieci wygladlam se super ale widocznie moje geny sa silne ale ja wieze ze schudne wieze w siebie bo musze i robie wszystko wy schudnac!!!!!
asiairl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 17:33   #14
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Druga ciaza i figura

Jestem prawie 4 miesiące po porodzie. W drugiej ciąży, tak samo jak i w pierwszej, przytyłam 16 kg. Obecnie ważę 55kg, a więc jeszcze 5 muszę zrzucić Jestem zawzięta i wierzę, że po mału wrócę do panienskiej wagi choc ta moja waga mimo dietki i ćwiczeń na razie stoi w miejscu
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 19:37   #15
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Druga ciaza i figura

ja w pierwszej ciąży przytyłam 19kg ,najgorsze to brzuch po porodzie straszny ,obwisły fuuu,a piersi takie placki zwisajace,dojscie do stanu dobrego czyli waga ,piersi i brzuch zajeło rok czasu!oczywiscie przed ciąża piersi i brzuch były ładniejsze ale co zrobic?
teraz jestem w 7 tygodniu druga ciąża i po przeczytaniu waszych relacji z drugiej ciazy odechciało mi sie wszystkiego!mam totalna załamke co to bedzie?
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 21:45   #16
asiairl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Druga ciaza i figura

witam!!!ja po pierwszej ciazy nie doszlam do swojej wagi mialam do schudniecia 8g jeszce i zaszlam w ciaze ,przy pierwszej ciazy przytylam 22kg przy drugiej 20kg teraz minie trzy mies jak urodzilam i myslalam ze bede wygladala sobie nawet a tu moj brzuch i duzy biust placz w oczach nie moge dojsc do soebie jestem zalamana ,po porodzie kobiety powinny miec wizyty zpsychologem moze wedy byscmy nie byly take zamlamane !!ale nie kazdy tak ma moze ty akurat bedziesz se dobrze wygladala !!
asiairl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 21:28   #17
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Druga ciaza i figura

Witam, podobnie ja też zastanawiam się nad drugą ciążą, moja córeczka ma 3 latka. Co do figury to przed ciąża ważyłam 55 teraz 59, Po porodzie miałam brzuch bardziej plaski niż teraz. Wiem że musiałabym zrzucić parę kilo przed ciążą, wydaje mi się ze lepiej urodzić młodo póki kolagenu w skórze nie ubywa...Ale ja jeszcze będę musiała poczekać aż dostanę umowę o pracę na dłuższy okres. Pierwsze dziecko urodziłam w trakcie studiów i wspominam jako straszną nerwówkę... Teraz chciałabym mieć wychowawczy i skoncentrować sie tylko na mamowaniu
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.