Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 21:52   #1411
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
nie, nie. Chodzi mi o działanie zaskórnikotwórcze. Ropnych krostek po nim nie mam.
A po jakim czasie zauważyłaś to działanie? Z czym używasz HA?

Cytat:
Napisane przez marchewka z groszkiem Pokaż wiadomość
Stąd mniemam, że to właśnie gliceryna zapycha mi pory, bo rozmnożoną ilość zaskórników zaobserwowałam po używaniu kremów w składzie mających glicerynę, nawet tych ekologicznych np Ava.
Kremy zawierają rozmaite składniki. A stężenie gliceryny w składzie może być bardzo niskie. Dla mnie takie podejrzenia są nieracjonalne. Po prostu nie ma podstaw, żeby coś takiego stwierdzić.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 14:40   #1412
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A po jakim czasie zauważyłaś to działanie? Z czym używasz HA?
używam mieszanki kremu, żelu hialuronowego i oleju słonecznikowego.
Zauważyłam po ok. 2 tygodniach stosowania.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 11:29   #1413
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

mialam tak samo HA z olejem arganowym, po 3 tygodniach wysyp, popsulam sobie cere i dlugo mi to schodzilo, okolo miesiaca tak ccos mi wywalalo, tez ciezko mi bylo pogodzic sie z faktem ze naturalne pogarsza, na dzien dzisiejszy dodaje troche konopnego do kremu, uzywam raz na tydzien serum lemon, i zakupilam krem z enaturalnie do cery tradzikowej na co, w dzien uzywam tylko kremu bez dodtakow olejowych sylveco lub fitomedu.
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 17:34   #1414
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Re: skladniki zatykajace pory

Chciałabym Was prosić o pomoc. Znalazłam w internecie informacje, że te składniki mogą być komodogenne. Czy faktycznie tak jest? Czy jeśli są na podanym miejscu w składzie to mogą mi szkodzić? Proszę o pomoc
-Sodium Chloride 10/30
-bees wax 11/30
-Benzoic Acid 18/30
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 17:41   #1415
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Re: skladniki zatykajace pory

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Chciałabym Was prosić o pomoc. Znalazłam w internecie informacje, że te składniki mogą być komodogenne. Czy faktycznie tak jest? Czy jeśli są na podanym miejscu w składzie to mogą mi szkodzić? Proszę o pomoc
-Sodium Chloride 10/30
-bees wax 11/30
-Benzoic Acid 18/30
...
wosk pszczeli może zapychać..mnie dodatkowo uczula
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:12   #1416
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kremy zawierają rozmaite składniki. A stężenie gliceryny w składzie może być bardzo niskie. Dla mnie takie podejrzenia są nieracjonalne. Po prostu nie ma podstaw, żeby coś takiego stwierdzić.
Mnie gliceryna zapycha. Jak nie używam nic co ją posiada w składzie jest duża redukcja zaskórników.Testowałam to już kilka razy, a wg badan gliceryna jest niekomedogenna.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
bardzo mało jest teraz kremów bez gliceryny w składzie
nie wiem czy wam to coś daje, ale dla cer które zapycha totalnie wszystko ja polecam do nawilżania tonik z glukonolaktonem. nie musimy wtedy męczyć skóry kremami (a taki bez parafiny ,silikonów, czy innych zapychaczy (np maslo shea czy oleje z oliwek)) ciężko znaleźć.odkad przestawilam sie na taka pielegnacje mam mniej zaskornikow.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 07:11   #1417
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Mnie gliceryna zapycha. Jak nie używam nic co ją posiada w składzie jest duża redukcja zaskórników.
Żeby się nie powtarzać, zacytuję co napisałam w innym wątku:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Gliceryna jest tanim, skutecznym humektantem, dlatego pojawia się w wielu kosmetykach. Jej stężenie nie musi być wcale wysokie, nawet jeśli znajduje się wysoko w składzie. Nawet największe "zapychacze" stają się mniej szkodliwe w niskich stężeniach lub w zależności od podłoża. Analizowanie składów nigdy nie zastąpi testów na własnej skórze.

To, co uznajemy za trądzik kosmetyczny, ma często więcej wspólnego z naszą psychiką niż konkretnym kosmetykiem. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post30002846. Glicerynofobia jest wg mnie irracjonalna, ale każdy robi, co uważa za słuszne. Dobre placebo nie jest złe . Jak ktoś wierzy, że winna jest gliceryna, to wybierając kosmetyki bez niej, może lepiej oceniać stan swojej cery.

Robiłam na sobie testy rozmaitych formulacji, substancji, czystych olejów. Doszłam do wniosku, że najbardziej odpowiadają mi lekkie emulsje z minimalnym stężeniem emulgatorów. Po odstawieniu kwasów stwierdziłam jednak, że tylko substancje eksfoliacyjne robią różnicę in plus, gdy ich nie stosuję, cera zanieczyszcza się niezależnie od tego, czym się smaruję. Efekt był taki sam, nawet gdy całkowicie zrezygnowałam z nawilżaczy (poza hydrolatem).
Samo obserwowanie działania komedogennego jest wielce wątpliwą sprawą. W przypadku działania aknegennego (zmiany zapalne) dużo łatwiej stwierdzić, że dany kosmetyk nam rzeczywiście szkodzi.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-16, 12:07   #1418
mymumisadentist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

dziewczyny bardzo prosiłabym o pomoc,
używałam podkładu bourjois healthy mix i mnie strasznie zapchało? na co musze uwazać? a teraz myślę o kremie bb skin79?
mymumisadentist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:42   #1419
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Co mogło mnie zapchać?
W sumię źle zrobiłam bo od razu kupiłąm 3 nowe kosmetyki. I wysyp mam straszny.

1. Tonik
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...koniczyny.html

skład:
Aqua, Chondrus Crispus, Panthenol, Trifolium Pratense Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sphingolipids/Phospholipids, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Betaine, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, 2-Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene

2. serum z Alterry
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-orchidee.html
Skład: Aqua, Alcohol, Glycerin, Sorbitol, Parfum**, Xantan Gum, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Ginko Biloba Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinesis Leaf Extract*, Sodium Hydroxide, Argania Spinosa Kernel Oil*, Ubiquinone, Vanilla Planifolia Fruit Extract.
* Ingredients from certified organic agriculture.
** From natural essential oils.

3. Kosmetyki mineralne Meow ( zamiast LL)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:37   #1420
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Co mogło mnie zapchać?
W sumię źle zrobiłam bo od razu kupiłąm 3 nowe kosmetyki. I wysyp mam straszny.

1. Tonik
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...koniczyny.html

skład:
Aqua, Chondrus Crispus, Panthenol, Trifolium Pratense Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sphingolipids/Phospholipids, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Betaine, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, 2-Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene

2. serum z Alterry
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-orchidee.html
Skład: Aqua, Alcohol, Glycerin, Sorbitol, Parfum**, Xantan Gum, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Ginko Biloba Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinesis Leaf Extract*, Sodium Hydroxide, Argania Spinosa Kernel Oil*, Ubiquinone, Vanilla Planifolia Fruit Extract.
* Ingredients from certified organic agriculture.
** From natural essential oils.

3. Kosmetyki mineralne Meow ( zamiast LL)
Stawiam na glicerynę w serum, albo sfingolipidy.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:58   #1421
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Gliceryna mnie nie zapycha jestem szczęśliwcem.

Zapchało chyba jednak serum, bo odstawiłam tylko je i mimo ozywania filtra cera jest ok. Teraz się zastanawiam co w serum mogło spowodować wysyp.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 10:02   #1422
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Uważałabym na karagenian (Chondrus Crispus). Ale czy to rzeczywiście ten jeden składnik powoduje problemy (w toniku zapewne jest go niewiele), tego nikt nie stwierdzi.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 11:58   #1423
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Uważałabym na karagenian (Chondrus Crispus). Ale czy to rzeczywiście ten jeden składnik powoduje problemy (w toniku zapewne jest go niewiele), tego nikt nie stwierdzi.
Dziekuje.
Odstawie na wszelki wypadek i serum i tonik.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:51   #1424
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Bardzo proszę o zbadanie składu pod kątem zatykania porów. Szukałam w wątku z listą zanalizowanych składników i w forum, ale niestety nie znalazłam.

Under Twenty Effect Perfect Cover, Fluid matujący kryjący niedoskonałości
INCI: aqua, cyclopentasiloxane, polymethyl methacrylate, cyclohexasiloxane, glycerin, cetyl PEG/PPG 10 1/, dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, nylon-12, dosium chloride, cera alba (beeswax), magnesium sulfate, tocopheryl acetate, isopropyl titanum triisostearate, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, methylparaben, benzoic acid, dehydroacetic acid, polyaminopropyl bugianide, pafrum, limonene,buthylphenyl methylpropional, linalool, CI 77891,CI 77492, CI 77491, CI77499, I77489
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 09:04   #1425
Galaxies
Przyczajenie
 
Avatar Galaxies
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Substancje powodujące powstawanie zaskórników:
Butyl stearate, cetyl alkohol, heksylene glycol, isocetyl sterete, isopropyl myristate, isopropyl isostearate, kalium chloride, lanolin, sodium lauryl sulfate, octyl stearate, polyetylene glycol (PEG 300), paraffinium, sesame oil, stearic oil, colloidal sulfur, titicium oil. Podobno wszelkie woski mogą zapychać, bo w większości są ropopochodne a nie naturalne, utrudniają odparowywanie wody i oddychanie skóry, osadzają się w porach, trudne je zmyć, bo nie rozpuszczają się w wodzie. Podobnie jest z silikonami. Z czego niemal w każdym podkładzie jest któryś z zapychających składników, dlatego po raz kolejny co szkodzi a co pomaga to sprawa indywidualna ;-)

przesyłam link do kolejnego artykułu, nie mogłam otworzyć tych o których mowa w tym poście. http://hellolexi.blogspot.com/2012/0...medogenne.html
__________________
"I wanted to make something built to last,
A bottled ship with a golden mast
And through the squall, the course stays true,
Make something good."
Galaxies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:12   #1426
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez Galaxies Pokaż wiadomość
sodium lauryl sulfate[/url]
w jaki sposób substancja powierzchniowo czynna może być komedogenna?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:00   #1427
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
w jaki sposób substancja powierzchniowo czynna może być komedogenna?
Nie wiem jakim cudem ale jak używam czegoś z slsem to wysypuje mnie w potwornym stopniu, więc jestem żywym dowodem na to że to prawda
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 13:32   #1428
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Nie wiem jakim cudem ale jak używam czegoś z slsem to wysypuje mnie w potwornym stopniu, więc jestem żywym dowodem na to że to prawda
Zmiany zapalne ("wysyp") występujące krótko po rozpoczęciu stosowania kosmetyku nie są przejawem komedogenności, tylko drażniącego działania substancji na mieszki włosowo-łojowe (aknegenność w znaczeniu wąskim). Pisałam wielokrotnie na ten temat (tutaj linki do obszerniejszych postów). SLS nie działa komedogennie, może natomiast działać aknegennie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 00:47   #1429
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Witam,
wszędzie szukam odpowiedzi na swoje pytanie, skaczę po wątkach, zatem wybaczcie... Strasznie mnie to nurtuje: mam bardzo skłonną do zapychania skórę; po stosowaniu Differinu dr przepisał mi Locacid, który w składzie zawiera parafinę... Mam wiele wątpliwości, boję się, że zacznie mnie zapychać i będę mieć problemy, żeby odróżnić wysyp retinoidowy od zapychania parafiną... Trafiłam na jakieś informacje o potencjalnym zapychaniu Retinem A, podobno Locacid i Retin są zbliżone do siebie. Nie wiem co robić, może nie ryzykować i zacząć kolejną tubkę Differinu?
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 18:48   #1430
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Witam,
wszędzie szukam odpowiedzi na swoje pytanie, skaczę po wątkach, zatem wybaczcie... Strasznie mnie to nurtuje: mam bardzo skłonną do zapychania skórę; po stosowaniu Differinu dr przepisał mi Locacid, który w składzie zawiera parafinę... Mam wiele wątpliwości, boję się, że zacznie mnie zapychać i będę mieć problemy, żeby odróżnić wysyp retinoidowy od zapychania parafiną... Trafiłam na jakieś informacje o potencjalnym zapychaniu Retinem A, podobno Locacid i Retin są zbliżone do siebie. Nie wiem co robić, może nie ryzykować i zacząć kolejną tubkę Differinu?
Parafina w badaniach nie wykazała działania komedogennego.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Stawiam na glicerynę w serum, albo sfingolipidy.
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Gliceryna mnie nie zapycha jestem szczęśliwcem.

Zapchało chyba jednak serum, bo odstawiłam tylko je i mimo ozywania filtra cera jest ok. Teraz się zastanawiam co w serum mogło spowodować wysyp.

Lorri pare postów powyżej cytowała, ze gliceryna nie zapycha
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:20   #1431
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Parafina w badaniach nie wykazała działania komedogennego.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------






Lorri pare postów powyżej cytowała, ze gliceryna nie zapycha
....
ojejeku..teoria teorią a praktyka osobnicza to co innego,mnie zapycha bardzo i inne znajome też,na parafine nawet nie patrze i na 3glicerydy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:28   #1432
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zmiany zapalne ("wysyp") występujące krótko po rozpoczęciu stosowania kosmetyku nie są przejawem komedogenności, tylko drażniącego działania substancji na mieszki włosowo-łojowe (aknegenność w znaczeniu wąskim). Pisałam wielokrotnie na ten temat (tutaj linki do obszerniejszych postów). SLS nie działa komedogennie, może natomiast działać aknegennie.
Lorri, mam pytanie:prosi:
Piszesz, że sls może działać aknegennie (że może spowodowane być to draznieniem mieszków włosowo-łojowych)... tylko, jak do tego ma się fakt, że sls działają powierzchownie i nie wnikają w pory skóry? (Bo rozumiem, że pory to własnie te mieszki...?)
Podobną nieścisłość widzę, w olejach myjących. Czytam opinie, że substancje z których zbudowany jest olej mają szansę wniknąć w naskórek... widziałam, ze opisywałaś też oleje myjace jako substancje powierzchowne... Czy dlatego, że maja one dodatkowe składniki które uniemozliwiają wnikanie...?
......................... ......................... .........................
I dodatkowo proszę o rozwikłanie tych zagadek które mnie nurtuja
Czy krem który jest na bazie parafiny (niewnikającej) z dodatkiem jakiejs substancji aktywnej np. wit C zostaje tylko na powierzchni? Czy może zostaje na powierzchni skóry parafina, a wit C może wniknać?

Czy duże stężenie parafiny w kremie do twarzy (zakładając, że 100% substancja hamuje dopływ tlenu) może rzeczywiście dawać świetne podłoże do rozwoju bakterii beztlenowych P. acnes ? Czy w kosmetyku, jako że nie ma tam 100% parafiny tylko (a sa też np. naturalne oleje, które swoją droga czytałam, że zmniejszają okluzję) jakiś %, można wogóle przypuszczać, że parafina może wywoływać rozwój bakterii powodujących tradzik?
......................... ......................... ......................... ............
Przepraszam za głupie pytania, ale nie mogę tego sama rozwikłać Jeśli możesz mi pomóc, byłabym wdzieczna Przepraszam za 2 off top, ale nie wiem gdzie mogę zadawać takie pytania, w których chyba tylko ty mozesz pomóc...

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ojejeku..teoria teorią a praktyka osobnicza to co innego,mnie zapycha bardzo i inne znajome też,na parafine nawet nie patrze i na 3glicerydy.
W jakichś konkretnych kosmetykach Cię zapycha?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-09-13 o 20:24
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:32   #1433
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Lorri, mam pytanie
Piszesz, że sls może działać aknegennie (że może spowodowane być to draznieniem mieszków włosowo-łojowych)... tylko, jak do tego ma się fakt, że sls działają powierzchownie i nie wnikają w pory skóry? (Bo rozumiem, że pory to własnie te mieszki...?)
Podobną nieścisłość widzę, w olejach myjących. Czytam opinie, że substancje z których zbudowany jest olej mają szansę wniknąć w naskórek... widziałam, ze opisywałaś też oleje myjace jako substancje powierzchowne... Czy dlatego, że maja one dodatkowe składniki które uniemozliwiają wnikanie...?

I dodatkowo proszę o rozwikłanie tej zagadki która mnie nurtuje
Czy krem który jest na bazie parafiny (niewnikającej) z dodatkiem jakiejs substancji aktywnej np. wit C zostaje tylko na powierzchni? Czy może zostaje na powierzchni skóry parafina, a wit C może wniknać?


Przepraszam za głupie pytania, ale nie mogę tego sama rozwikłać Jeśli możesz mi pomóc, byłabym wdzieczna

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------



W jakichś konkretnych kosmetykach Cię zapycha?
...
gliceyna nawet roślinna w wielu...nawet w tonikach proekologicznych niby
np w serum flavo c z biochemiiurody itd itd,paafina nawet na plecach i dekolcie..po jednorazowej aplikacji na twarz,bolące podskórne gule.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-09-13 o 19:41
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:42   #1434
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
w wielu...nawet w tonikach proekologicznych niby
np w serum flavo c z biochemiiurody itd itd
W tonikach proekologicznych jest parafina? Na temat glicerydów powinna wypowiedzieć się ekspertka- Lorri Odkąd zaczełam czytać biochemię i inne naukowo udowodnione źródła i słuchać się Lorri przestałam wierzyć i siać famę, co do nie udowodnionych składników, które niby negatywnie działają na skórę (np. wspomniane zapychanie). Zgadzam się z opinią, żeby nie oceniać 1 składnika i wierzyć, ze to on jest "winny" np. zapchania (którego swoją droga nie mam jak sprawdzić na własnej skórze w czystej postaci) tylko całościowo skład. Pojedynczych składników unikam tylko w wypadku udowodnienia ich np. komedogennego działania

Edit: już widzę edycję, że chodilo Ci o glicerynę, a nie parafinę. Gliceryna też jest naukowo udowodniona jako składnik nie komedogenny. Poczytaj posty Lorri

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-09-13 o 19:44
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:47   #1435
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
W tonikach proekologicznych jest parafina? Na temat glicerydów powinna wypowiedzieć się ekspertka- Lorri Odkąd zaczełam czytać biochemię i inne naukowo udowodnione źródła i słuchać się Lorri przestałam wierzyć i siać famę, co do nie udowodnionych składników, które niby negatywnie działają na skórę (np. wspomniane zapychanie). Zgadzam się z opinią, żeby nie oceniać 1 składnika i wierzyć, ze to on jest "winny" np. zapchania (którego swoją droga nie mam jak sprawdzić na własnej skórze w czystej postaci) tylko całościowo skład. Pojedynczych składników unikam tylko w wypadku udowodnienia ich np. komedogennego działania

Edit: już widzę edycję, że chodilo Ci o glicerynę, a nie parafinę. Gliceryna też jest naukowo udowodniona jako składnik nie komedogenny. Poczytaj posty Lorri
.........
co mi Kochana po nauce..jak wiem jak reaguje moja skóra ,tone kosmetyków wypróbowałam żeby zdobyć takie które mi nie szkodzą i bez omawianych substancji...no i teraz jest git.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:57   #1436
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.........
co mi Kochana po nauce..jak wiem jak reaguje moja skóra ,tone kosmetyków wypróbowałam żeby zdobyć takie które mi nie szkodzą i bez omawianych substancji...no i teraz jest git.
Może akurat te formulacje Ci nie szkodzą które teraz stosujesz? No ok. ja powiedziałam swoje, czy się z tym zgadzasz czy nie i co z tym zrobisz Twoja sprawa, tylko myslałam, że w niektórych profesjach szczegolnie ważne jest by podawać informacje ze sprawdzonego źródła naukowego... Respect
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 20:07   #1437
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Re: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Może akurat te formulacje Ci nie szkodzą które teraz stosujesz? No ok. ja powiedziałam swoje, czy się z tym zgadzasz czy nie i co z tym zrobisz Twoja sprawa, tylko myslałam, że w niektórych profesjach szczegolnie ważne jest by podawać informacje ze sprawdzonego źródła naukowego... Respect
....
no spoko,szanuje Twoje podejście ale moja praktyka zawodowa,poniekąd związana ze skórą i pielęgnacją tez mówi co innego niz słowo pisane w wielu przypadkach pozdrawiam
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 07:10   #1438
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

To jeszcze raz zapytam: czy smarowałyście się czystą gliceryną/parafiną itd., czy kosmetykami z ich dodatkiem? Jak można twierdzić, że winowajcą jest jeden wybrany składnik kosmetyku, nie biorąc pod uwagę jego stężenia i towarzystwa innych składników?

Obserwacje wielu użytkowniczek kosmetyków, że preparaty z gliceryną w składzie powodują "zapychanie" traktowałabym nie jako powód do ogólnej glicerynofobii, tylko co najwyżej jako sugestię, że gliceryna może powodować problemy w połączeniu z niektórymi składnikami.

Wzmianki na temat potencjalnych interakcji gliceryny można znaleźć w opracowaniach z lat 80, niestety żaden z autorów nie rozwijał specjalnie tych kwestii. Według M. Lanzeta czysta gliceryna nie jest komedogenna (ocena 0/3). Co więcej, w testach formulacji zawierających komedogenny kwas oleinowy stwierdzono pozytywny wpływ dodatku glicerolu - zmniejszał potencjał zaskórnikotwórczy [Comedogenic effects of cosmetic raw materials, Cosmet. Toilet. 1986, 101(2); opieram się na opracowaniu]. Również J. E. Fulton uznaje glicerynę za niekomedogenną (0/5), podobnie jak inne cukry w czystej postaci. Zauważa jednak, że w połączeniu z kwasami tłuszczowymi mającymi dobrą zdolność penetrowania naskórka (czyli np. z oleinowym) mogą działać drażniąco na mieszki włosowo-łojowe [Comedogenicity and irritancy of commonly used ingredients in skin care products, J. Soc. Cosmet. Chem. 1989, 40(6)].

Być może użytkowniczki kosmetyków z gliceryną obserwują u siebie efekty aknegennego działania niekorzystnych połączeń tego składnika z innymi składnikami. Być może do powstawania wyprysków/ zaskórników przyczyniają się zupełnie inne składniki/połączenia składników. A może zmiany nie mają nic wspólnego ze stosowanymi kosmetykami... Tak czy siak, nie ma wg mnie racjonalnych powodów, aby skreślać kosmetyk tylko ze względu na glicerynę w składzie.

O produktach ropopochodnych już pisałam (klik). Wazelinę stosuje się nawet w testach komedogenności jako próbę negatywną. Z badań wynika, że wiele składników komedogennych zmniejsza swój potencjał po rozcieńczeniu olejem mineralnym.

Trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego mogą działać komedogennie w wysokim stężeniu (ocena 2/4 wg Lanzeta). Sama ich obecność na liście składników jeszcze o niczym nie świadczy.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Piszesz, że sls może działać aknegennie (że może spowodowane być to draznieniem mieszków włosowo-łojowych)... tylko, jak do tego ma się fakt, że sls działają powierzchownie i nie wnikają w pory skóry? (Bo rozumiem, że pory to własnie te mieszki...?)
Masz pewnie na myśli produkty myjące z tym składnikiem, które spłukujemy i niewiele po nich zostaje. Nie spodziewałabym się "wysypu" po krótkim kontakcie skóry nieuszkodzonej z detergentem. SLS występuje jednak także w kosmetykach niespłukiwanych.

Testy na uszach króliczych przeprowadzone przez A. M. Kligmana i O. H. Millsa wykazały brak właściwości komedogennych SLS (ocena 0/3) ["Acne cosmetica", Arch. Dermatol. 1972, 106(6)]. Nie stwierdzili ich również W. E. Morris i S. C. Kwan w testach roztworów wodnych SLS 5% i 10% (ocena 0/5 w obu przypadkach) [Use of the rabbit ear model in evaluating the comedogenic potential of cosmetic ingredients, J. Soc. Cosmet. Chem. 1983, 34]. Autorzy zwracają uwagę, że inne wyniki uzyskał Fulton, który przyznał SLS wysoką ocenę w skali komedogenności (J. E. Fulton, S. Bradley, A. Aquendex, T. Black, Noncomedogenic cosmetics, Cutis 1976, 17; nie mam dostępu do tej publikacji). Pisząc o potencjale aknegennym SLS, odnosiłam się do właściwości opisanych przez Lanzeta. Wyniki testów z udziałem SLS były niejednoznaczne. Roztwór wodny 1% otrzymał ocenę 2/3, 5% - 3/4, jednak obserwowane zmiany uznano za efekt działania drażniącego, nie właściwości komedogennych.

J. E. Wahlberg i H. I. Maibach stwierdzili właściwości pustulogenne SLS (od pustule - krosta) w testach z użyciem niewielkich jego stężeń w wodzie lub petrolatum (aplikacja pod okluzją). Powiązali je z działaniem pierwotnie drażniącym substancji. Tendencja do powstawania takich wyprysków może być większa w przypadku skóry uszkodzonej, nawet z mikrouszkodzeniami [Sterile cutaneous pustules: a manifestation of primary irritancy? Identification of contact pustulogens, J Invest Dermatol. 1981, 76(5)].

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Podobną nieścisłość widzę, w olejach myjących. Czytam opinie, że substancje z których zbudowany jest olej mają szansę wniknąć w naskórek... widziałam, ze opisywałaś też oleje myjace jako substancje powierzchowne... Czy dlatego, że maja one dodatkowe składniki które uniemozliwiają wnikanie...?
Jak wyżej - nie porównywałabym krótkiego kontaktu oleju wymieszanego z surfaktantem i wodą, spłukiwanego niemal całkowicie, do penetracji olejów wklepywanych/wmasowywanych w skórę i pozostawionych na długi czas. "Zapchanie" w wyniku stosowania olejków myjących wydaje się mało prawdopodobne.

Na pozostałe pytania odpowiem później gdzie indziej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prosiłabym, żeby nie nazywać mnie ekspertką, ponieważ nią nie jestem. Powołuję się na opinie ekspertów, a to nie to samo.

Nie każde dane to informacja, nie każda informacja to wiedza, wiedzieć nie znaczy zrozumieć, a zrozumienie to jeszcze nie mądrość.
Clifford Stoll
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-15 o 15:03
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 10:26   #1439
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Lorri ok dziekuje bardzo
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 17:27   #1440
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

http://rozanski.li/?p=190
A co sądzicie o tym artykule?
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.