Kawiarka - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-24, 12:45   #91
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kawiarka

Ja uzywam na 1 osobe Bialetti Dama Nuova 3 cups. Kawa jest super smaczna i robi sie w pare minut. Najlepsza jest swiezo zmielona. Urzadzenie niezawodne
(te 15 minut to chyba z pojsciem do sklepu po kawe)
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:35   #92
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Kawiarka

15 minut może było przesadą, ale trochę to trwa, zazwyczaj jeszcze płuczę wszystkie części, wycieram je papierowym ręcznikiem... coś jest ze mną nie tak . Ale kawę robię na bardzo małym ogniu, dlatego trwa to około 10 minut
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 11:01   #93
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Testujemy Pokaż wiadomość
To jest główny minus kawiarki. Całość przygotowania kawy trwa dobre 15 minut zazwyczaj. Dla mnie to taki mały poranny rytuał, ale jak mi się spieszy to już nie tak dobrze. Choć zawsze można wrzucić kawiarkę na gaz i w tym czasie myć zęby etc. Właściwie zawsze tak robię .
15 minut to przesada. Zbyt długo "gotowana" kawa nie jest nawet dobra. Nie czujesz spalenizny ?
Cytat:
Napisane przez Testujemy Pokaż wiadomość
15 minut może było przesadą, ale trochę to trwa, zazwyczaj jeszcze płuczę wszystkie części, wycieram je papierowym ręcznikiem... coś jest ze mną nie tak . Ale kawę robię na bardzo małym ogniu, dlatego trwa to około 10 minut
Kawiarkę stawia się wyłącznie na małym ogniu,inaczej rączka może się stopić i okopci się sama kawiarka.
Też miałam taką najtańszą kawiarkę,ale nigdy 15 minut proces parzenia mi nie zajmował. Zaraz po parzeniu i tak kawiarka jest gorąca i nie da się jej od razu umyć.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 18:21   #94
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kawiarka

Na gazówce kawa u mnie parzy sie szybko, pare minut, na najmniejszym palniku. Jak zacznie już pyrkać to chwila moment i cała zlatuje. Jak zrobi sie cały dzbanuszek sciagam. Chwila moment.
Mialam plyte elektryczna to kawa parzyla sie dobre 15 minut, bo plyta strasznie długo sie nagrzewała. Generalnie nie nadawała się, nie ma to jak na gazówce.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 21:22   #95
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

Generalnie to polecam wlewać ciepłą/gorącą wodę, ja dzisiaj wlałam mooocno ciepłą i kawa zrobiła się chyba w 30 sekund
No i znaczenie ma wielkość kawiarki, 200ml robi się błyskawicznie, 300ml już schodzi dłużej.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 19:43   #96
ZuZa_25
Raczkowanie
 
Avatar ZuZa_25
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 42
Dot.: Kawiarka

uważajcie na kawiarki aluminiowe, można się nieźle naciąć a są strasznie niezdrowe, najlepiej wybierać stalowe!
ZuZa_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 19:17   #97
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Generalnie to polecam wlewać ciepłą/gorącą wodę, ja dzisiaj wlałam mooocno ciepłą i kawa zrobiła się chyba w 30 sekund
No i znaczenie ma wielkość kawiarki, 200ml robi się błyskawicznie, 300ml już schodzi dłużej.
Podobno ze względów smakowych, kawę w kawiarce powinno się robić z zimnej wody. Tak przynajmniej twierdzą bariści .
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 01:56   #98
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Zuza możesz rozwinąć myśl?..

Z aluminium trzeba umieć się obchodzić, żywność niep powinna w nim za długo leżeć, ale smak jest ponoć lepszy
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:46   #99
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
jeszcze nie kupiłam kawiarki Bialleti, narazie używam takiej najzwyklejszej.
Mam zamiar sypać do pojemnika mniej kawy. Po prostu chce wypić "polską" filiżankę kawy. Kawiarka której teraz używam to 3 espresso co daje poł normalnej filżanki.
Ale mam wrazenie że kawa z kawiarki jest jakby bardziej kwaśna?
Kwaśny smak kawy zależy od tego, czy kawiarka jest myta dokładnie czy tylko płukana (tak samo zresztą ekspress), od gatunku kawy i długości parzenia - chociaż to ostatnie raczej sprawia, że kawa jest gorzka, bo w kawiarce raczej będzie się parzyła za długo - czyli spalała, niż za krótko, co już może się zdarzyć w ekspresie ciśnieniowym (takie zazwyczaj używane w kawiarniach), kiedy kawa jest źle zmielona.
Jeśli zależy ci na tym, żeby smak był delikatniejszy, wybieraj mieszanki, w którym masz 90 i więcej % arabiki. Delikatną kawą, składającą się w 100% z arabiki, jest Mundo Novo, jest zresztą bardzo dobra i z czystym sercem ją polecam Nie wiem tylko, jak z jej dostępnością☠w sklepach, ponieważ pracuję jako baristka i mam ją bezpośrednio od dostawcy.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Generalnie to polecam wlewać ciepłą/gorącą wodę, ja dzisiaj wlałam mooocno ciepłą i kawa zrobiła się chyba w 30 sekund
No i znaczenie ma wielkość kawiarki, 200ml robi się błyskawicznie, 300ml już schodzi dłużej.
Woda, juz☠w trakcie podgrzewania, wydobywa z kawy smak i aromat. Dlatego do ekspresu przelewowego czy właśnie kawiarki wlewa się☠zimną wodę.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 22:38   #100
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

No ile ludzi, tyle opinii
Ja się spotkałam z radą wlewania ciepłej wody. Wlewam raz cieplą, raz zimną, zależy jaką mam (mam w kuchni termę, więc zalezy, czy jest nagrzana, czy nie) i nie ma różnicy w smaku kawy.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:05   #101
karo0l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Kawiarka

Hej. Przyszło mi zamienić rozpuszczalkę na kawę mieloną. Smakowo daje radę, ale strasznie mi przeszkadza picie kawy z fusami, bo nie wszystkie opadają na dno ;/ Poradzono mi na to kupić kawiarkę oraz, że dla moich problemów z żołądkiem będzie delikatniejsza. No, ale mniejsza.

Ogólnie zawsze robiłam kawę tak, że zalewałam gorąco wodą troszkę tylko, byle się miała w czym zaparzyć, a resztę wody dolewałam zimnej, no takiej z temp. pokojowej i zimnego mleka. Po prostu lubię kawę mrożoną , więc gdy nie ma lata to piję po prostu letnią/ zimną, a latem dorzucam kostki lodu. Opisałam jak przygotowuje kawę, żeby pokazać, że nie potrzebuję dużej ilości samej gorącej kawy, bo takiej nie piję. Mam dylemat na ile cups kupić kawiarkę. Służyć ona będzie raczej tylko mi, ewentualnie może mama czasem będzie chciała. W dodatku ja takiej gorącej kawy dla siebie myśle, że potrzebuję max 50 ml. W związku z tym na ile cups kupić kawiarkę, waham się między 2 a 3. Na stronie Bialetti (bo tej firmy chcę kawiarkę) jest napisane, że 6 cups to 120-180 ml. No to z obliczeń wychodzi, że 2 cups to ok. 40-60 ml a 3 cups to 60-90 ml. No to niby wystarczyłoby mi 2 cups, myślicie, że starczy dla jednej osoby czy lepiej 3 cups ? A mogę lać po prostu mniej wody i sypać mniej kawy ? (Póki co i tak nie mam pojęcia ile czego się daje). Będę wdzięczna za rady. Sory, że się rozpisałam
karo0l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 22:01   #102
zjemto
Przyczajenie
 
Avatar zjemto
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 20
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez karo0l Pokaż wiadomość
Hej. Przyszło mi zamienić rozpuszczalkę na kawę mieloną. Smakowo daje radę, ale strasznie mi przeszkadza picie kawy z fusami, bo nie wszystkie opadają na dno ;/ Poradzono mi na to kupić kawiarkę oraz, że dla moich problemów z żołądkiem będzie delikatniejsza. No, ale mniejsza.

Ogólnie zawsze robiłam kawę tak, że zalewałam gorąco wodą troszkę tylko, byle się miała w czym zaparzyć, a resztę wody dolewałam zimnej, no takiej z temp. pokojowej i zimnego mleka. Po prostu lubię kawę mrożoną , więc gdy nie ma lata to piję po prostu letnią/ zimną, a latem dorzucam kostki lodu. Opisałam jak przygotowuje kawę, żeby pokazać, że nie potrzebuję dużej ilości samej gorącej kawy, bo takiej nie piję. Mam dylemat na ile cups kupić kawiarkę. Służyć ona będzie raczej tylko mi, ewentualnie może mama czasem będzie chciała. W dodatku ja takiej gorącej kawy dla siebie myśle, że potrzebuję max 50 ml. W związku z tym na ile cups kupić kawiarkę, waham się między 2 a 3. Na stronie Bialetti (bo tej firmy chcę kawiarkę) jest napisane, że 6 cups to 120-180 ml. No to z obliczeń wychodzi, że 2 cups to ok. 40-60 ml a 3 cups to 60-90 ml. No to niby wystarczyłoby mi 2 cups, myślicie, że starczy dla jednej osoby czy lepiej 3 cups ? A mogę lać po prostu mniej wody i sypać mniej kawy ? (Póki co i tak nie mam pojęcia ile czego się daje). Będę wdzięczna za rady. Sory, że się rozpisałam
Osobiście mam kawiarke na 6 fil i jestem zadowolony, ale jest sporo za duża jednak do codziennego użytkowania i chodzę z zamiarem kupienie mniejszej.

Jesli chodzi o zasady co do kawiarki to czym mniejsza tym lepiej bo kawa w kawiarce powinna zaparzyć się jak najszybciej. Czyli 2 fil powinna być lepsza. Zbiorniczek na kawę powinien zawsze w kawiarce zapełniany do pełna (bez ubijania), wody nalewamy nie co poniżej zaworka.

Osobiście chce dla siebie zakupić Bialetti Brikka 2fil. Która posiada dodatkowo zaworek ciśnieniowy który ma ponoć pomagać w osiągnięciu idealnej cremy na kawie. Ktoś może ma jakieś opinie o tym modelu?
zjemto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 20:26   #103
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja też, u mnie zrobienie kawy na pewno nie trwa 15 minut
Może max 5, od nasypania kawy, do otrzymania gotowej kawy.
Nawet jakbym mieliła na bieżąco każdą porcję, to nierealne jest dla mnie 15 minut.
Dla mnie to też może z 5 minut i to od wzięcia do ręki kawiarki, nalania wody i nasypania kawy po wlewanie gotowej kawy do kubka. Nastawiam kawiarkę na małym ogniu i idę nakładać krem z filtrem. Zwykle zanim zdążę go porządnie wklepać kawa już "pyrka", co oznacza, że muszę ją wyłączyć, żeby się przypadkiem nie zagotowała. Potem podgrzewam mleko, dolewam do kawy, słodzę i idę się malować.
Kawiarkę myję wieczorem, żeby do rana wyschła.
W zasadzie nie trwa to dużo dłużej, niż gdybym musiała zagotować wodę na herbatę, nasypać listków do siteczka i zaparzyć.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 22:08   #104
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
idę nakładać krem z filtrem.
podejrzewam ze jako facet, cos nie zrozumialem.... jaki krem z filtrem? do kawy?
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 23:38   #105
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

W miedzyczasie jak sie kawa robi, Elfia nakłada sobie na twarz krem z filtrem
Takie tam babskie poranne rytualy
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:19   #106
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
W miedzyczasie jak sie kawa robi, Elfia nakłada sobie na twarz krem z filtrem
Takie tam babskie poranne rytualy
Aaaaaaaaaaaaaaaa teraz rozumie dzieki,
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 00:05   #107
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez karo0l Pokaż wiadomość
Na stronie Bialetti (bo tej firmy chcę kawiarkę) jest napisane, że 6 cups to 120-180 ml. No to z obliczeń wychodzi, że 2 cups to ok. 40-60 ml a 3 cups to 60-90 ml. No to niby wystarczyłoby mi 2 cups, myślicie, że starczy dla jednej osoby czy lepiej 3 cups ?
O to widzę że coś pozmieniali, bo jak kupowałam 4cups to było równe 200 ml. I faktycznie idzie tyle wyciągnąć.
Najważniejsze to wsypac odpowiednią ilość kawy by wytworzyć odpowiednie ciśnienie i mały płomień, wody mozesz nalać mniej ale po co, kawa będzie wtedy silniejsza i na to samo wyjdzie. Jeśli kupisz 2 cups, otrzymasz około 100 ml kawy
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 19:40   #108
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
podejrzewam ze jako facet, cos nie zrozumialem.... jaki krem z filtrem? do kawy?
Do twarzy, co już dziewczyny wyjaśniły

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
O to widzę że coś pozmieniali, bo jak kupowałam 4cups to było równe 200 ml. I faktycznie idzie tyle wyciągnąć.
Najważniejsze to wsypac odpowiednią ilość kawy by wytworzyć odpowiednie ciśnienie i mały płomień, wody mozesz nalać mniej ale po co, kawa będzie wtedy silniejsza i na to samo wyjdzie. Jeśli kupisz 2 cups, otrzymasz około 100 ml kawy
Moja kawiarka na 4 cups daje pół kubka kawy. Czyli jest właściwa ilość, bo 1 espresso to od 25 do 35/40 ml kawy, niekiedy do 50 ml. U mnie połowa kubka to byłoby jakieś 150-170 ml kawy, czyli 1 cups wg bialetti miałby około 40 ml. Wszystko zależy od tego ile wody lejemy do zbiorniczka, ale zakładam, że woda sięga do zaworu, nieco go przykrywając.
Sprawdziłam na stronie sklepu i okazje się, że samo bialetti nie jest konsekwentne w kwestii pojemności 1 filiżanki. Model kitty 6 ma pojemność 220 ml, ale już venus 6 to 300 ml. Różnica jest spora, czyli każdorazowo należałoby sprawdzać pojemność i kierować się raczej tym parametrem, niż ilością filiżanek określoną przez producenta:
http://www.coffeedesk.pl/akcesoria/kawiarki-bialetti/

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-09-05 o 19:49
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 22:33   #109
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kawiarka

Tez sobie kupie krem z filtrem do kawy hihihihihihi
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 08:37   #110
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kawiarka

Zeby wyszedł jeden normalny kubek kawy z mlekiem 4cups wystarczy?
Mam teraz kawiarkę ale za mało wychodzi mi tej kawy Nie pamietam na ile cups jest, kartonika już nie mam. Dziwna moja kawiarka bo leje wody na maksa, po zrobieniu kawy jest duzo prawie sie wylewa, jak otworzę klapkę kawiarki cieknie ta kawa z kazdej strony, poparzyć sie można a kawy wychodzi pół kubka

Szukam drugiej większej. Powiedzcie mi czy można dostac w sklepie taką nakladkę na kuchenkę gazową na która mozna polozyc kawiarkę? Bo u mnie nie ma na czym stać i kładę kawiarkę tam skad wychodzi ogie, temeratura wtedy ejst za wysoka i kawa robi się za szybko. Często jeszcze kawiarka mmi się kiwa i boję się, że spadnie.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 12:24   #111
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Zeby wyszedł jeden normalny kubek kawy z mlekiem 4cups wystarczy?
Mam teraz kawiarkę ale za mało wychodzi mi tej kawy Nie pamietam na ile cups jest, kartonika już nie mam. Dziwna moja kawiarka bo leje wody na maksa, po zrobieniu kawy jest duzo prawie sie wylewa, jak otworzę klapkę kawiarki cieknie ta kawa z kazdej strony, poparzyć sie można a kawy wychodzi pół kubka

Szukam drugiej większej. Powiedzcie mi czy można dostac w sklepie taką nakladkę na kuchenkę gazową na która mozna polozyc kawiarkę? Bo u mnie nie ma na czym stać i kładę kawiarkę tam skad wychodzi ogie, temeratura wtedy ejst za wysoka i kawa robi się za szybko. Często jeszcze kawiarka mmi się kiwa i boję się, że spadnie.
Tak, ja miałam taką nakładkę w kształcie krzyżaka, bo mi z kuchenki Amica spadała.
http://allegro.pl/nakladka-podstawka...559503441.html
Kupisz podobne w Społem czy innych sklepach z AGD, na ryneczkach czasem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 15:44   #112
Artm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 517
Dot.: Kawiarka

Mi taka porcja (4 cups) wystarcza akurat na kubek kawy z dolewką mleka. I także polecam krzyżak na palnik. Ewentualnie taką metalową płytkę. Można je kupić w każdym sklepie z artykułami wyposażenia kuchni.

Wysłane z mojego QUANTUM_400 przy użyciu Tapatalka
Artm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 22:53   #113
Lady_Bee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kawiarka

A gdzie Wy macie napisane na kawiarkach Bialetti, że wyprodukowane są w Chinach? Ja na swojej model Moka Express, której używam już☠od kilku lat mam napisane "Made in Italy". Podobno Mukka produkowana jest w Rumunii,Venus w Chinach lub Indiach. Bialetti przeniosło tylko część produkcji do tych krajów, więc prawdopodobnie reszta produkowana jest we Włoszech

Edytowane przez Lady_Bee
Czas edycji: 2014-11-14 o 23:01
Lady_Bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 03:40   #114
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Lady_Bee Pokaż wiadomość
A gdzie Wy macie napisane na kawiarkach Bialetti, że wyprodukowane są w Chinach? Ja na swojej model Moka Express, której używam już☠od kilku lat mam napisane "Made in Italy". Podobno Mukka produkowana jest w Rumunii,Venus w Chinach lub Indiach. Bialetti przeniosło tylko część produkcji do tych krajów, więc prawdopodobnie reszta produkowana jest we Włoszech
a co to ma za znaczenie w jakim kraju jest kawiarka wyprodukowana?? Bialetti nadzoruje produkcje, ma na to certyfikaty i nie wypuszcza rakotwórczych bubli.
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 09:54   #115
Lady_Bee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
a co to ma za znaczenie w jakim kraju jest kawiarka wyprodukowana?? Bialetti nadzoruje produkcje, ma na to certyfikaty i nie wypuszcza rakotwórczych bubli.
Znaczenia nie ma zadnego, ja się tylko zastanawiałam gdzie na kawiarce jest napisane, że została wyprodukowana w Chinach, bo na swojej oprócz czarnego napisu z boku naczynia nie znalazłam nic innego.
Jednak nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że produkt aluminiowy Bialetti czy jakiejkolwiek innej firmy na 100% nie jest rakotwórczy , bo ma certyfikaty. Obecnie aluminium zakwalifikowano do grupy podejrzanych o działanie rakotwórcze produktów, niezależnie czy pochodzi z fabryki Bialetti, Tefala, czy innej wiodącej marki i generalnie należałoby powyrzucać z domu wszystko co aluminiowe, a już na pewno garnki i patelnie . Sama mam kawiarkę aluminiową, jednak głęboko wierzę, że przy tak krótkim kontakcie kawiarki z kawą nic złego się nie dzieje, co z drugiej strony nie zmieniło faktu, że znając opinie o aluminium, noszę się z zamiarem zmiany na stalową (nota bene Venus produkowaną prawdopodobnie w Chinach
Lady_Bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 12:09   #116
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kawiarka

To fakt, aluminium jest szkodliwym metalem ciężkim, który przenika wraz z pożywieniem do organizmu, jednak lepiej jest używać certyfikowaną kawiarkę, znanego producenta niż taką z supermarketu za kilka zł.
Kawiarki aluminiowe Bialetti są pokryte powłoką, która chroni przed przenikaniem aluminium, dlatego trzeba na takie kawiarki szczególnie uważać by ich nie porysować, nie czyścić szorstkimi gąbkami i nie używać detergentów.
I co najważniejsze myć kawiarkę, gdy tylko ostygnie, nie doprowadzać do tego by przez kilka godzin brudna kawiarka sobie stała, ponieważ glin zaczyna się utleniać gdy połączy się z kwasem a jak wiadomo kawa naturalnie jest kwaskowata.

Sama mam aluminiową Mukke i stalową Venus i muszę przyznać, że dużo lepiej kawa smakuje mi z tej aluminiowej, nie wiem czym to jest spowodowane, może tym, że na aluminium z czasem osiada warstewka naturalnego osadu z kawy i to on daje taki głęboki i pełny smak kawie a na stalowej taki osad nie powstaje, po półtora roku używania wygląda tak jak w dniu zakupu.

Na samej kawiarce nie znajdziesz informacji gdzie została wyprodukowana, natomiast na kartonie już tak. Mam jeszcze karton z Mukki i jest made in Romania a Venus made in China.
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 16:09   #117
mayalopez
Przyczajenie
 
Avatar mayalopez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: Kawiarka

Hej dziewczyny w sumie nie za bardzo wiedziałam w jakim temacie zadać pytanie. Ale skoro o kawie to mam pytanko. Czy któraś z was próbowała kawy FM aurile focus lub energy? Jak efekty? Nie chodzi mi o smak, tylko o działanie. Ja słyszalam opinie że jest skuteczna , ale od osoby która tam pracuje więc....
Czekam na odpowiedź
mayalopez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 18:54   #118
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez mayalopez Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny w sumie nie za bardzo wiedziałam w jakim temacie zadać pytanie. Ale skoro o kawie to mam pytanko. Czy któraś z was próbowała kawy FM aurile focus lub energy? Jak efekty? Nie chodzi mi o smak, tylko o działanie. Ja słyszalam opinie że jest skuteczna , ale od osoby która tam pracuje więc....
Czekam na odpowiedź
a jak ma ona działać???
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 13:35   #119
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kawiarka

Mam pytanie do użytkowniczek kawiarek aluminiowych, otóż na górnej części mukki powstał mi dziwny osad, taki biały , chropowaty, nie mogę go domyć a nie chcę szorować tego na siłę gąbką. Nie rozpuszcza sie on w wodzie. Martwie mnie to troche, bo nie wiem czy to jakaś normalna reakcja aluminium na kontakt z kawą/wodą? czy nie jest to szkodliwe i jak się tego pozbyć?
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 10:21   #120
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Kawiarka

U mnie też tak było, miałam mieszane uczucia co do tego osadu. Nie dało się go usunąć. Wymieniłam na inną kawiarkę - z innej stali i po kłopocie.
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-10 12:28:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.