Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 10:11   #61
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ja mięso jem, ryby też, czasem nawet boczek (nie uważam, że jest niezdrowy, lepiej zjeść 100 g boczku niż 100 g cukru)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 11:52   #62
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja mięso jem, ryby też, czasem nawet boczek (nie uważam, że jest niezdrowy, lepiej zjeść 100 g boczku niż 100 g cukru)
Ja niestety muszę uważać na cholesterol, więc boczek raczej odpada
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 12:58   #63
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Boczek ma dużo tłuszczu, ale właśnie dlatego wrzuca się go na suchą patelnię Wszystko się wytopi, a pozostałości na mięsku można się pozbyć za pomocą papierowego ręcznika
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:22   #64
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;46824352]Boczek ma dużo tłuszczu, ale właśnie dlatego wrzuca się go na suchą patelnię Wszystko się wytopi, a pozostałości na mięsku można się pozbyć za pomocą papierowego ręcznika [/QUOTE]
Nie ciągnę tematu, bo aż mi wszystko do gardła podeszła cała botwinka, którą jadłam.... Nie, jednak takie mięso to nie dla mnie, jeszcze jak wyobraziłam sobie ten cieknący tłuszcz to aż mnie w żołądku skręciło
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 16:17   #65
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Nie ciągnę tematu, bo aż mi wszystko do gardła podeszła cała botwinka, którą jadłam.... Nie, jednak takie mięso to nie dla mnie, jeszcze jak wyobraziłam sobie ten cieknący tłuszcz to aż mnie w żołądku skręciło
Bo padnę i nie wstanę. Nie widziałaś nigdy jak wygląda smażenie plasterków boczku? Nie ma w tym niczego obrzydliwego.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 20:56   #66
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;46826948]Bo padnę i nie wstanę. Nie widziałaś nigdy jak wygląda smażenie plasterków boczku? Nie ma w tym niczego obrzydliwego.[/QUOTE]
Widzieć widziałam, dlatego moja wyobraźnia od razu tak zareagowała. Wybacz, ale bleeeeeee Dobra, koniec tematu boczku, nie chcę nikogo urazić, takie jest po prostu moje zdanie na temat tłustego jedzenia, szczególnie mięsa.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 20:59   #67
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Nie przepadam za boczkiem uwazam ze jest obrzydliwy, ale tak jak mowila Taco mozna go ekstremalnie odtluscic.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 22:34   #68
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Suchy boczek jest wyśmienity Sama nie jestem fanką chrząstek i tłuszczyku - co mogę to odkrawam z mięsa Dlatego wolę sama je przyrządzać, wiem wtedy że nie znajdzie się w nim żadna gumowata część :P
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:28   #69
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja niestety muszę uważać na cholesterol, więc boczek raczej odpada
No ale wiesz, podobno ani jajka, ani tłuste mięso nie zapcha ci żył, jeśli masz odpowiednie proporcje tłuszczów nienasyconych i nasyconych więc tego... przesadzone to jest
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:41   #70
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ale się w pasowałam w wątek

Od pewnego - dłuższego czasu staram się zmienić nawyki - nie tylko żywieniowe, ale i ogólnie - na te zdrowsze.

Nie jestem żadnym radykałem, bo wszystko jest dla ludzi, a mądre ograniczanie, jest 100 razy bardziej efektywne niż restrykcyjne.
Nie smażę na tłuszczu, ale nie pogardzę jakąś karkóweczką z grilla
Jednak jest grupa witamin rozpuszczalna tylko w tłuszczach.
Staram się zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej, ale jak mam ochotę na chipsy, zjem garść, nie całą paczkę, jak to dawniej bywało.
czytam składy, co doprowadza Lubego do szewskiej pasji. (ku mej radości pomału przechodzi na moją stronę mocy)
kocham kalarepę - mój ostatni szał na przekąskę.
nie pogardzę cukinią
uwielbiam brokuły
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:47   #71
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No ale wiesz, podobno ani jajka, ani tłuste mięso nie zapcha ci żył, jeśli masz odpowiednie proporcje tłuszczów nienasyconych i nasyconych więc tego... przesadzone to jest
Wiesz co już sama nie wiem, co jest z tym cholesterolem, bo u mnie to rodzinne. Mam wrażenie, że to jakaś "wada" wątroby. Bo ja naprawdę tłusto nie jem, a mam 300.... Mam i dużo dobrego i dużo złego. A potrawy warzywne po prostu wolę od mięsnych, chociaż czasami- tak jak wspomniałam jem białe mięso.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 07:52   #72
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Wiesz co już sama nie wiem, co jest z tym cholesterolem, bo u mnie to rodzinne. Mam wrażenie, że to jakaś "wada" wątroby. Bo ja naprawdę tłusto nie jem, a mam 300.... Mam i dużo dobrego i dużo złego. A potrawy warzywne po prostu wolę od mięsnych, chociaż czasami- tak jak wspomniałam jem białe mięso.
Oj, kochanie, nie zastępuj mięsa warzywami, jeśli nie jesteś wege tak nie można. przecież możesz jeść mięso gotowane/pieczone/duszone itp

co do cholesterolu, to mój tato tez ma wysoki, ale w jego rodzinie wszyscy tak mają. Za to matka je tłusto i słodko i ma w normie. Ja czasami mam podwyższony (po tacie; tak samo żylaki).

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2014-06-11 o 07:54
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:56   #73
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oj, kochanie, nie zastępuj mięsa warzywami, jeśli nie jesteś wege tak nie można. przecież możesz jeść mięso gotowane/pieczone/duszone itp

co do cholesterolu, to mój tato tez ma wysoki, ale w jego rodzinie wszyscy tak mają. Za to matka je tłusto i słodko i ma w normie. Ja czasami mam podwyższony (po tacie; tak samo żylaki).
Jem czasami, jem Tylko mi po mięsie tak ciężko jest, a jak zjem np. zupę na warzywach to lepiej się czuję. A mówią, że grupa krwi "O", którą mam to typowo mięsożerna

P.S. Właśnie- stosował ktoś z Was dietę zgodną z grupą krwi?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:00   #74
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Mozna dolaczyc?

Staram sie przestawic na zdrowe zarcie bez napadow jedzeniowych.

Od 5 lat nie jem miesa, ryby jem.

Dzis na sniadanie owsianka sernikowa z truskawkami

Zaczelam sama piec chleb na zakwasie, probuje chodowac kielki i ziola, mam nadzieje, ze jestem na dobrej drodze
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:14   #75
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jem czasami, jem Tylko mi po mięsie tak ciężko jest, a jak zjem np. zupę na warzywach to lepiej się czuję. A mówią, że grupa krwi "O", którą mam to typowo mięsożerna

P.S. Właśnie- stosował ktoś z Was dietę zgodną z grupą krwi?
Bujda, obalona naukowo jedz to, co ci smakuje, co lubisz (oczywiście, mam na myśli zdrowe jedzenie), ja też mam być mięsożerna, ale wolę owoce i słodycze jak będę robić ładowanie węglami, to pewnie zjem 200 g ryżu z miodem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:25   #76
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Mozna dolaczyc?

Staram sie przestawic na zdrowe zarcie bez napadow jedzeniowych.

Od 5 lat nie jem miesa, ryby jem.

Dzis na sniadanie owsianka sernikowa z truskawkami
High five!
Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Zaczelam sama piec chleb na zakwasie, probuje chodowac kielki i ziola, mam nadzieje, ze jestem na dobrej drodze
podwójne high five.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Wiesz co już sama nie wiem, co jest z tym cholesterolem, bo u mnie to rodzinne. Mam wrażenie, że to jakaś "wada" wątroby. Bo ja naprawdę tłusto nie jem, a mam 300.... Mam i dużo dobrego i dużo złego. A potrawy warzywne po prostu wolę od mięsnych, chociaż czasami- tak jak wspomniałam jem białe mięso.
A jak z regularnością jedzenia? U mnie w rodzinie pomogła zmiana pór spożywania, stałe pory, nie za duże porcje, lekka kolacja około 3h przed pójściem spać, nie za późno i nie zbyt wcześnie, bo człowiek wstaje głodny.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jem czasami, jem Tylko mi po mięsie tak ciężko jest, a jak zjem np. zupę na warzywach to lepiej się czuję. A mówią, że grupa krwi "O", którą mam to typowo mięsożerna

P.S. Właśnie- stosował ktoś z Was dietę zgodną z grupą krwi?
Jak wyżej - bujda na resorach, też czytałam. Na to co jest potrzebne organizmowi wpływa o wiele więcej czynników, niż grupa krwi. Jakimś nieporozumieniem jest zakwalifikowanie wszystkich z grupą krwi XYZ na mięsożerców, i nagle wszyscy na hurra rzucają się na kotlety
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:30   #77
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
P.S. Właśnie- stosował ktoś z Was dietę zgodną z grupą krwi?
Dla mnie dziwnym pomysłem jest dostosowywanie własnego żywienia do tego, jaką ma się grupę krwi. Nie za bardzo widzę po prostu związek między grupą krwi, a tym, co organizmowi szkodzi bądź służy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:19   #78
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
High five!

podwójne high five.

A pieczesz chleb z jakiegos konkretnego przepisu? Mozesz. Podrzucic? Bo moj, mimo, ze dobry strasznie sie kruszy, choc podobno nie powinien. Dopiero sie ucze, to moj 3 bochenek, pierwszy byl niejadalny, drugi dal sie zjesc, ale predzej dalo sie go przekroic na pol nic na kromki, bo byl mega niski. Tej jest dobry, tylko to kruszenie...

Co do diety z grupa krwi to tez uwazam, ze to nie zadziala. Ale wedlug mnie zadna dieta klasyfikujaca ludzi wedlug jednego kryterium i mowiaca "Ci maja jesc to, a Ci to" jest bez sensu, bo kazdy jest genetycznie inny i kazy prowadzi inny tryb zycia
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:40   #79
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ja robiłam kiedyś domowy chlebek żytnio-pszenny, z dodatkiem otrębów, ziaren, siemienia lnianego itp., ale na drożdżach (lubię drożdżowe). Nie pamiętam przepisu, abo zawsze robię na oko, ale wyszedł pyszny, miękki, puszysty i smaczny
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 09:53   #80
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jem czasami, jem Tylko mi po mięsie tak ciężko jest, a jak zjem np. zupę na warzywach to lepiej się czuję. A mówią, że grupa krwi "O", którą mam to typowo mięsożerna
Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Co do diety z grupa krwi to tez uwazam, ze to nie zadziala. Ale wedlug mnie zadna dieta klasyfikujaca ludzi wedlug jednego kryterium i mowiaca "Ci maja jesc to, a Ci to" jest bez sensu, bo kazdy jest genetycznie inny i kazy prowadzi inny tryb zycia
Ja mam O Rh- i jestem wybitnie mięsożerna. Moje najulubieńsze dania to żeberka, boczek, golonka, tłuste ryby Za to mogę nie jeść słodyczy. Batonika jeszcze zjem raz na tydzień, ale żadne drożdżówki, słodkie bułki, wafelki, ciastka z kremami.... nie przełknę

Ja na diecie typowo białkowej super chudnę (co by się zgadzało z dietą grupy krwi), ale niestety ze względu na wątrobę (mam wadę stwierdzoną) staram się jednak jeść zdrowiej i nie samo białko z tłuszczem. Na śniadanie od kilku lat jem musli, owsiankę, żytniankę albo ostatnio kaszę mannę z dodatkami. Codziennie piję siemię lniane. Staram się jeść jako dodatek gotowane warzywa, chociaż czasem się zmuszam. Na kolację często twaróg z olejem lnianym. I w miarę możliwości pieczywo żytnie.

Najgorsze jak człowiek tak ładnie je, a potem na wieczór popije piwem
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:58   #81
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

O nagonce na tłuszcze http://potreningu.pl/artykuly/2994/c...wszyscy-wierza
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 14:01   #82
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
A pieczesz chleb z jakiegos konkretnego przepisu? Mozesz. Podrzucic? Bo moj, mimo, ze dobry strasznie sie kruszy, choc podobno nie powinien. Dopiero sie ucze, to moj 3 bochenek, pierwszy byl niejadalny, drugi dal sie zjesc, ale predzej dalo sie go przekroic na pol nic na kromki, bo byl mega niski. Tej jest dobry, tylko to kruszenie...
Zrobię sobie autoreklamę, ale tak jest mi najłatwiej przekazać chleb na zakwasie

Zakwas też stosunkowo łatwo jest zrobić (teraz już wiem ) wystarczy do mąki żytniej razowej dodawać wodę
U mnie problemem jest to, że często zapominam go posolić, ale nawet najgorszy domowy jest lepszy od sklepowego.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 17:18   #83
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

A co z piwem? Czy piwo jest samo w sobie dobre dla nas? Czy jedno piwo dziennie zaszkodzi czy jest neutralne. Nie mowie w duzysz ilosciach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 07:32   #84
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Z tego co ja się orientuję, to piwo ma od około 230 do prawie 300 kcal (w zależności od rodzaju, słodu, czy jest to piwo smakowe itd.)
Gdzieś czytałam, że większym "złem" są przekąski do piwa - paluszki, zagryzki, chipsy, bo w sumie rzadko kiedy wypija się samo piwo.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 07:49   #85
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Z tego co ja się orientuję, to piwo ma od około 230 do prawie 300 kcal (w zależności od rodzaju, słodu, czy jest to piwo smakowe itd.)
Gdzieś czytałam, że większym "złem" są przekąski do piwa - paluszki, zagryzki, chipsy, bo w sumie rzadko kiedy wypija się samo piwo.
No właśnie, ja też czytałam, że samo piwo aż tak nie tuczy, ale bardzo zaostrza apetyt i do piwa dużo się je. A potem "oponka"
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 16:40   #86
zielonaherbata1983
Raczkowanie
 
Avatar zielonaherbata1983
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: miejsce piękne i pachnące
Wiadomości: 193
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Bujda, obalona naukowo jedz to, co ci smakuje, co lubisz (oczywiście, mam na myśli zdrowe jedzenie), ja też mam być mięsożerna, ale wolę owoce i słodycze jak będę robić ładowanie węglami, to pewnie zjem 200 g ryżu z miodem
a ja mam grupę krwi A czyli nie powinnam jeść mięsa, choć uwielbiam. Przestawiłam się z ciekawości, spadek wagi miał być natychmiastowy a tu dupa! nic nie schudłam, a przytyłam nawet pół kg(ważę się zawsze rano, po toalecie, nago)i czuję się źle. Nikt mi nie wmówi, że powinnam nie jeść mięsa bo czuję się źle i słabo, a miało być całkowicie inaczej.Do jedzenia owoców muszę się wręcz zmuszać. lubię raz w tygodniu zjeść jakiegoś arbuza czy gruszkę czy truskawki ale codziennie się męczę.
zielonaherbata1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 17:17   #87
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez zielonaherbata1983 Pokaż wiadomość
a ja mam grupę krwi A czyli nie powinnam jeść mięsa, choć uwielbiam. Przestawiłam się z ciekawości, spadek wagi miał być natychmiastowy a tu dupa! nic nie schudłam, a przytyłam nawet pół kg(ważę się zawsze rano, po toalecie, nago)i czuję się źle. Nikt mi nie wmówi, że powinnam nie jeść mięsa bo czuję się źle i słabo, a miało być całkowicie inaczej.Do jedzenia owoców muszę się wręcz zmuszać. lubię raz w tygodniu zjeść jakiegoś arbuza czy gruszkę czy truskawki ale codziennie się męczę.
Otóż to
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 08:07   #88
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Jest taka żywność, która nie żywi, nie odżywia. To dania gotowe, przemysłowo przetworzone. A więc nie jedz „gotowców” – fast-food (hot-dog, hamburger, kebab itp.), zup z proszku, gotowych sosów, konserw czy tanich wędlin – zawierają dużo konserwantów, barwników, cukru, soli, szkodliwego tłuszczu
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:16   #89
heliks
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz.
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez haneczka28 Pokaż wiadomość
Jest taka żywność, która nie żywi, nie odżywia. To dania gotowe, przemysłowo przetworzone. A więc nie jedz „gotowców” – fast-food (hot-dog, hamburger, kebab itp.), zup z proszku, gotowych sosów, konserw czy tanich wędlin – zawierają dużo konserwantów, barwników, cukru, soli, szkodliwego tłuszczu
co do hot dogow,hamburgerow czy kebaba to bym tak nie demonizowala pracuje w kebabie i wiem,ze mam bardzo dobrej jakosci mieso( 95% mieska z kurczaka), sosy robimy sami na bazie jogurtu naturalnego wiec uwazam,ze nie jest znowu tak zle
co do hot dogow czy hamburgerow to zawsze mozna kupic dobre paroweczki, buleczka pelnoziarnista i warzywka a kotleta do hama zamiastu kupowac zmielic wolowinke i juz
__________________
nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
heliks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 18:07   #90
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez heliks Pokaż wiadomość
co do hot dogow,hamburgerow czy kebaba to bym tak nie demonizowala pracuje w kebabie i wiem,ze mam bardzo dobrej jakosci mieso( 95% mieska z kurczaka), sosy robimy sami na bazie jogurtu naturalnego wiec uwazam,ze nie jest znowu tak zle
co do hot dogow czy hamburgerow to zawsze mozna kupic dobre paroweczki, buleczka pelnoziarnista i warzywka a kotleta do hama zamiastu kupowac zmielic wolowinke i juz
No wlasnie czy te hamburgery, kebaby z budki sa na prawde takie zle?
Wszelakie sieciowki typu mcDonald to wiadomo, ale w takiej budce to ludzie chyba sami wszystko robia?
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 12:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.