Język niemowląt T.Hogg, M.Blau - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 20:18   #1
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Exclamation

Język niemowląt T.Hogg, M.Blau


*************
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!

Edytowane przez one_shot
Czas edycji: 2008-08-07 o 21:58
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 20:32   #2
jolanta.g.
Raczkowanie
 
Avatar jolanta.g.
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 363
GG do jolanta.g.
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Witaj,baardzo chetnie Ester21@tlen.pl dziekuje
jolanta.g. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 20:47   #3
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Poszło!!!! Miłej lektury
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 20:55   #4
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Ja jeszcze nie mamusia, ale też poproszę m_szymonek@wp.pl i z góry dziękuję
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 23:01   #5
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

ja też mam tę książkę w pdf-ie i też ją trochę rozpowszechniłam:rolleyes :. ale dziewczyny, proszę miejcie do niej dystans (dobra rada matki 3 ), tak zresztą jak do wszystkich książek i dobrych rad też. moim zdaniem ta cała Tracy w ogóle nie zna się na karmieniu piersią (to akurat potwierdzi każda konsultantka laktacyjna), a poza tym jest zbyt wielką fanką rutyny, jak na mój gust. natomiast b fajnie rozszyfrowała tytułowy język niemowląt. no i zabawa z wyszukiwaniem "modelu" dziecka też jest niezła
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 09:21   #6
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Ajanna ma racje zdrowy rozsądek to podstawa ja tak chciałam sie tą książką sugerować iw prowadzać jej zasady ale w przepadku mojej córki się nie dało ... nawet pod rzaden typ sie nie łapała
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 09:34   #7
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

a ja nawet jej nie przeczytałam
moje dziecko ma swój plan
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 09:50   #8
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
dziewczyny, proszę miejcie do niej dystans (dobra rada matki 3 ), tak zresztą jak do wszystkich książek i dobrych rad też. moim zdaniem ta cała Tracy w ogóle nie zna się na karmieniu piersią (to akurat potwierdzi każda konsultantka laktacyjna), a poza tym jest zbyt wielką fanką rutyny, jak na mój gust. natomiast b fajnie rozszyfrowała tytułowy język niemowląt. no i zabawa z wyszukiwaniem "modelu" dziecka też jest niezła

Duuuży dystans - w moim przypadku książka nie pomogła, za to trochę namieszała i wpędziła w poczucie winy (nie jest to opinia odosobniona-parę moich koleżek również)
Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
moje dziecko ma swój plan
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 12:03   #9
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
ja też mam tę książkę w pdf-ie i też ją trochę rozpowszechniłam:rolleyes :. ale dziewczyny, proszę miejcie do niej dystans (dobra rada matki 3 ), tak zresztą jak do wszystkich książek i dobrych rad też. moim zdaniem ta cała Tracy w ogóle nie zna się na karmieniu piersią (to akurat potwierdzi każda konsultantka laktacyjna), a poza tym jest zbyt wielką fanką rutyny, jak na mój gust. natomiast b fajnie rozszyfrowała tytułowy język niemowląt. no i zabawa z wyszukiwaniem "modelu" dziecka też jest niezła

I to jest bardzo dobra rada!! Nie twierdze że ta książeczka jest jak biblia - zresztą żadna nie jest bi mamy dzieci a nie roboty, ale jak sie coś przeczyta, usłyszy to każdą radę można zmodyfikować na swoje warunki i potrzeby

------

Ups i tym że chciałam się podzielić książeczką dostałam ostrzeżenie!! Naruszam prawa autorskie - w ogóle o tym nie pomyślałam....
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 19:31   #10
bercikk84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

bardzo chetnie bym przeczytala ta ksiazke bercikk84@o2.pl
bercikk84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 19:48   #11
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

z chęcia bym przeczytała tą ksiazkę mmara@o2.pl
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 20:10   #12
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

można ją sciągnąć ze strony http://www.pokluda.net/manuals/jnth.pdf, niepotrzebny wtedy namiar mailowy

znam jeszcze takie publikacje:
ksiązka "do startu, gotowi, dziecko!" http://www.nhsgrampian.org/nhsgrampi...rch%202006.pdf
poradnik opieki i pielęgnacji noworodka Paweł Zawitkowski oraz IMiD http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 21:57   #13
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

dzięki wielkie 83monia!! za adres oczywiście
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 13:16   #14
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Duuuży dystans - w moim przypadku książka nie pomogła, za to trochę namieszała i wpędziła w poczucie winy (nie jest to opinia odosobniona-parę moich koleżek również)
Musze się pod tym podpisać, ostrzegając młode mamy przed pochopnym korzystaniem z podobnych poradników. W moim przypadku książka pani Hogg spowodowała problemy z rozwojem córki. W szpitalu poinstruowano mnie, że dziecku wystarczy jeść 15 min z jednej i 15 z drugiej piersi. Gdy na to nałożyła się duma z faktu, że Emilka "podręcznikowo" jadła co 3 h, plus przesypianie już po 2 - 3 tygodniach całych nocy, kłopoty nie kazały na siebie długo czekać. Bardzo szybko okazało się, ze córcia nie przybiera odpowiednio na wadze, spadła zupełnie z siatki centylowej, ma poważną anemię... I problemy te ciągnęły się prawie do teraz (córcia ma pół roku). Na szczęście nie spowodowało to poważniejszych powikłań zdrowotnych.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 13:34   #15
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Lightbulb Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Mam tą książkę i muszę przyznać że wogóle mi się w niczym nie przydała - tak jak piszą dziwczyny insktynkt macierzyński i zdrowy rozsądek a dziecko (tak jak moje)bedzie się zdrowo i normalnie rozwijało.
Dodam tylko,że książkę przeczytałam w 7m-ącu ciąży,moja córka dziś kończy 10 miesięcy i ani razu do niej od tam,tej pory nie zajrzałam
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 19:32   #16
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

poradniki poradnikami - a życie i tak wszystko zweryfikuje. Ja jezeyk niemowlat tez przeczytałam , ale więcej namieszał mi w głowie niz pomógł
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 18:09   #17
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Ja tez naleze do grona tych dziewczyn, ktore pisaly aby podchodzic z dystansem do tej ksiazki. Mam ja w pdf-ie i nie przeczytalam do konca, jakos mnie nie interesuja teorie takich ludzi. Wystarczy ze poczatek przeczytalam i mi sie odechcialo. Moja corka ma prawie 7 miesiecy i byl czas gdy czytalam mnostwo poradnikow, artulukow w internecie i gazet, ale w koncu doszlam do wniosku ze to JA mam wychowac dziecko a nie ktos inny moimi rekami....Moja corka jedyne co ma "rutynowo" to wieczorny rytual: zabawa->kapiel->mleczko na kolacje->sen i gdy pije mleczko ma zgaszone swiatlo (zapalona niebieska lampka nocna) - lezy na lozku pod koldra ze mna i gdy skonczy jesc - przewraca sie na boczek, przytula do mnie i zasypia. Tak jest nauczona ale zadne inne metody jak te z ksiazki typu: rytm 3-godzinny, czyli sen, jedzenie, aktywnosc itd. nie wchodza w rachube. Milenka spi kiedy chce i je kiedy jest gloda. Zazwyczaj jakies 20 minut po drzemce bo nie chce jej sie odrazu jesc po "wstaniu". Ale dobra rozpisalam sie , zmierzam do tego ze kazda matka ma instynkt maciezynski i sama wie co jest dobre dla jej dziecka. Podam wam przyklad. Milenka od paru dni miala katar (prawie 2 miesiace temu) i kaszel. Poszlam z nia do lekarza bo czulam ze cos nie tak a lekarz powiedzial ze jest zdrowa poniewaz "sie do niego usmiecha". Na drugi dzien dostala wysypki byla bardzo slaba wiec pojechalam do szpitala i okazalo sie ze ma ODRE. Takze nie warto surowo sie trzymac zasad, sluchac lekarzy jak wyroczni itp. nie mozna slepo wierzyc ksiazkom tak jak to moja "byla" kolezanka robi. Moim zdaniem wychowuje dziecko na"komputer". Wszystko ma zaplanowane co do godziny, a gdy dziecko placze to ona siedzi obok i czeka "az sie wyplacze.....
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-28, 13:54   #18
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Zaczęłam w wolnych chwilach czytać te książkę. Nie przeczytałam jej dużo, bo kończę zaledwie pierwszy rozdział ale spodobało mi się do tej pory to ze autorka nakłania do rozmów z dzieckiem, aby mówić dziecku o wszystkim co robimy, opisywać przedmioty, opowiadać i by traktować dziecko z szacunkiem czyli m.in uprzedzać przed rożnymi czynnościami jakie przy nim wykonujemy - przekładamy, podnosimy, przewracamy. Zwracać się do niego po imieniu i zawsze starać się je zrozumieć czyli nie denerwować się kiedy marudzi czy płacze a próbować odczytać co dziecko próbuje nam zakomunikować.

Wspominacie o rutynie o której autorka w książce pisze. Uważam ze rutyna jest dobra ale nie do przesady, a właściwie nie rutyna a porządek. Bo jestem przeciwniczka sztywno wyznaczonych por zajęć z kolei bardzo lubię porządek.

Nie wyobrażam sobie traktowania dziecka jak robota którego można zaprogramować. Jeżeli dziecko ma ochotę na zabawę to się bawi, jeżeli widzę ze jest zmęczone przeciera oczka i zaczyna marudzić kładę go, jeżeli chce jeść karmie. Ivo juz sam zaczyna zasypiać o mniej więcej stałych porach dnia, i o stałych porach mniej więcej je ''słoiczki'' (je wtedy kiedy my jemy - śniadanie obiad kolacja) bo cycuś zawsze na życzenie.

Jeżeli chodzi o pozwolenie wypłakać się małemu dziecku do woli... no cóż dla mnie jest to nie do pomyślenia. Mogłabym coś jeszcze napisać ale wole ugryźć się w język (a raczej w palce) bo pewnie są tutaj mamy które stosują tego typu metody.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 16:10   #19
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Kochane bardzo Was proszę o przesłanie książki, nie wiedziałam, że jest dostępna w wersji elektronicznej i już nie mogłam się doczekac aż będę w Polsce i ją kupię Jeśli któraś z Was może - mmadziaa@gmail.com Z góry bardzo bardzo bardzo dziękuję
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 17:04   #20
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
można ją sciągnąć ze strony http://www.pokluda.net/manuals/jnth.pdf, niepotrzebny wtedy namiar mailowy

znam jeszcze takie publikacje:
ksiązka "do startu, gotowi, dziecko!" http://www.nhsgrampian.org/nhsgrampi...rch%202006.pdf
poradnik opieki i pielęgnacji noworodka Paweł Zawitkowski oraz IMiD http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf
8mmadziaa8 tutaj są adresy
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 19:57   #21
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Dzięki wielkie, już zabieram się za czytanie
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 06:59   #22
azina
Przyczajenie
 
Avatar azina
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

witam czy moglabym prosic o przeslanie mi na maila ksiazki "jezyk niemowlat"? mail: asia.siergiej@wp.pl. mam ksiazke "usnij wreszcie" w wersji elektronicznej i moge przeslac chernym dzieki:P
azina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 16:21   #23
basik25
Raczkowanie
 
Avatar basik25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kieleckie
Wiadomości: 119
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

też mogłabym prosić?
basik25@gazeta.pl
dziękuję z góry.
__________________
Waga
Start: 17.11. 2011
Jest: 62,5
59,5
Będzie: 52
Rower to jest to!!!!
basik25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 22:10   #24
atenk1
Wtajemniczenie
 
Avatar atenk1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domku na drzewie
Wiadomości: 2 482
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

jeśli można to poproszę obie
aneta323@onet.eu
dziękuję
atenk1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 23:07   #25
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Język niemowląt T.Hogg, M.Blau

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Zaczęłam w wolnych chwilach czytać te książkę. Nie przeczytałam jej dużo, bo kończę zaledwie pierwszy rozdział ale spodobało mi się do tej pory to ze autorka nakłania do rozmów z dzieckiem, aby mówić dziecku o wszystkim co robimy, opisywać przedmioty, opowiadać i by traktować dziecko z szacunkiem czyli m.in uprzedzać przed rożnymi czynnościami jakie przy nim wykonujemy - przekładamy, podnosimy, przewracamy. Zwracać się do niego po imieniu i zawsze starać się je zrozumieć czyli nie denerwować się kiedy marudzi czy płacze a próbować odczytać co dziecko próbuje nam zakomunikować.
Mnie równiez to sie spodobało.


Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o pozwolenie wypłakać się małemu dziecku do woli... no cóż dla mnie jest to nie do pomyślenia. Mogłabym coś jeszcze napisać ale wole ugryźć się w język (a raczej w palce) bo pewnie są tutaj mamy które stosują tego typu metody.
Nie przypominam sobie,żeby autorka radziła tak postępować. Pisała o rodzicach, którzy tak działają,ale potepiła takie zachowanie.Natomiast ona tylko pisała,żeby nie lecieć do łóżeczka za pierwszym stęknięciem,żeby dać dziecku szansę na naukę samodzielnego uspokajania się/zasypiania.Ja się zastosowałam i szczerze mówiąc to ma sens. Oczywiście jak dziecko zaczyna płakać,to trzeba je utulić,ale jak tylko sobie kwęka,to lepiej poczekać.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 11:51   #26
malutka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
" Język niemowląt" T.Hogg

Witam mamusie. Czy któraś z Was posiada książkę T.Hogg " Język niemowląt" lub "Język dwulatka" w wersji elektronicznej i mogłaby mi przesłać ją na maila. Szukałam w internecie, ale podany link jest już nieaktywny. Będę bardzo wdzięczna
malutka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 15:57   #27
kmk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: " Język niemowląt" T.Hogg

mam "język niemowląt", podaj tylko maila
kmk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 01:00   #28
hipcioo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: " Język niemowląt" T.Hogg

witam tez baaardzo prosze o ta ksiazke - wlasnie "uzeram sie " z moja 3miesieczna dzidzia... serdecznie pozdrawiam

---------- Dopisano o 02:00 ---------- Poprzedni post napisano o 01:59 ----------

zapomnialam joolwer@yahoo.com
hipcioo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 10:47   #29
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: " Język niemowląt" T.Hogg

Przeczytałam tą książkę jak byłam w ciąży jak dla mnie dośc kontrowersyjne podejscie do dziecka w niektórych sytuacjach, nie stosuję żadnych wskazówek z niej, wychowuję córkę (18 miesięcy) po swojemu, przede wszystkim duzo milości, ciepła, mojej i męża obecności i jest wspaniałą dziewczynką, uśmiechniętą, mądrą otwartą na świat. Ale też nie odradzam czytania.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 13:01   #30
malutka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: " Język niemowląt" T.Hogg

mój adres: monica1807@hotmail.com Dziękuję
malutka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.