Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 18:29   #31
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
Wchodzisz na główną , czyli Poczekalnia i szukasz naszego wątku i klikasz w cyfrę w rubryce odpowiedzi i już
o dziękuję
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:29   #32
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
Wchodzisz na główną , czyli Poczekalnia i szukasz naszego wątku i klikasz w cyfrę w rubryce odpowiedzi i już
Ale fajny trik

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
to co w końcu jecie na tą kolację?!
ja nie mam jakoś pomysłu...
Ja zrobię sobie tosty z szynką i świeżym ogórkiem i rzodkiewką. O
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:29   #33
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Widziałam,że poruszałyście temat porodów. Szczerze mówiąc ja do pierwszego byłam nastawiona na luzaku. Bardzo chciałam rodzić w wodzie. Jednak jak to powiedziała położną,że porodu planować za bardzo nie można . Tak też u mnie nic nie wyszło tj planowałam. Urodzilam poprzez CC i ani przez sekunde nie czułam się z tego powodu niespełniona,czy moja więz z dzieckiem nie była przez to słabsza. Zupełnie tak tego nie postrzegam. Do tego tempo mojego powrotu do pełnej sprawnosci był tak błyskawiczne i bezproblemowe,że wcale nie miałabym nic przeciwko,aby drugi poród też był CC. I szczerze mówiąc cały czas się waham, którą opcje "wybrać".
Tak jak już niejedna z Was pisała. Nie ma znaczenia w jaki sposób rodzi sie dziecko,ważne ,że wszystko kończy się dobrze. Ja uważam,że nie chodzi o to,że mamy coś robić za wszelką cenę, bo inni tego oczekują. Bo co powiedzą, bo jak to wygląda,bo to pójście na łatwiznę. Nikt za nikogo bólu nie będzie odczuwał i naprawde według mnie KAŻDA kobieta powinna mieć ten wybór i ten komfort w podejmowaniu decyzji.
Mnie osłabił tekst koleżanki która rodziła SN(notabene po samym porodzie powiedziała NIGDY więcej to rzeznia itp),a następnie mi rzuciła mimochem "nie chciałabyś rodzić SN,żeby naprawdę poczuć się kobietą?" . Szczerze mówiąc szczęka mi opadła na to stwierdzenie. Do czucia się kobietą nie potrzebuje porodu SN, ani innego udowadniania sobie,że jestem kobieta...bo nią jestem. Podobnie jak to czy kobieta karmi piersia,czy mm..Czy to znaczy ,że jest gorsza/lepszą matka? NIE . Niestety ludzie są często pierwsi w osądzaniu,a z tego co zauważyłam to najczęściej jedna kobieta drugiej potrafi niezła szpilę wbić,aby samemu się dowartościować (nie mam broń Boże na myśli żadnych naszych tutaj rozmów),a realnie mi znane osoby.
Dobra to tyle moich wypocin w temacie
Zgadzam się w 100% z Tobą To sprawa indywidualna każdej kobiety jaki sposób porodu wybierze i nie należy tego krytykować. Każda decyduje o siebie a innym nic do tego.
A tekst koleżanki poniżej krytyki.. Chyba od tamtej chwili nie byłaby już moją koleżanką..
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:31   #34
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
W cyfre w rubryce odp ? A gdzie to??? Przepraszam z gory za glupie pyt
masz rubrykę "odpowiedzi" i przy tym jakąś cyfrę (np 27 przed chwilą u nas było) i w to 27 klikasz i Ci wyskoczy tabelka

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Ja zrobię sobie tosty z szynką i świeżym ogórkiem i rzodkiewką. O
o widzisz
też myślałam o tostach lub jajecznicy no ale nie chce mi się robić
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:32   #35
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
a widzisz, ja trochę postów wstecz napisałam coś podobnego ale krócej. podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami i nogami

to co w końcu jecie na tą kolację?!
ja nie mam jakoś pomysłu...
ja już zjadłam sałatkę grecką z pieczywkiem czosnkowym a teraz wcinam orzeszki z posypką paprykową
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:33   #36
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
fajnie że będą teściowie i może mama Twoja u mnie to nawet nie wchodziło w rachubę, bo moja mama pracuje na etacie jeszcze i nie mogła wziąść tyle wolnego, a teściowie mają gospodarkę i stale jakieś zajęcie, a poza tym boją się takich długich podróży


teraz liczę, że jak będziemy przy granicy, to może ktoś przyjedzie choć na parę dni, zająć się Starszakiem ale pewnie będzie to albo moja siostra, albo siostra męża
Teście mają do nas 1,5 godz.drogi i jak ich znam to wiem, że przyjadą, z czego zresztą się cieszę
Fajnie, że i do Was przyjedzie siostra Twoja albo męża, będziesz miała przynajmniej opiekę dla Mikołajka

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
masz rubrykę "odpowiedzi" i przy tym jakąś cyfrę (np 27 przed chwilą u nas było) i w to 27 klikasz i Ci wyskoczy tabelka

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------



o widzisz
też myślałam o tostach lub jajecznicy no ale nie chce mi się robić
Dziekuje roxana za szczegolowe wytlumaczenie Mam chwilowe zaciemnienie

Tez musze sie podniesc z lozka i kolacje zrobic, a nie chce mi sie
Tylko, ze w brzuszku zaczyna burczec, wiec trzeba

Edytowane przez kasperka
Czas edycji: 2015-02-01 o 18:35 Powód: Blad
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:34   #37
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Widziałam,że poruszałyście temat porodów. Szczerze mówiąc ja do pierwszego byłam nastawiona na luzaku. Bardzo chciałam rodzić w wodzie. Jednak jak to powiedziała położną,że porodu planować za bardzo nie można . Tak też u mnie nic nie wyszło tj planowałam. Urodzilam poprzez CC i ani przez sekunde nie czułam się z tego powodu niespełniona,czy moja więz z dzieckiem nie była przez to słabsza. Zupełnie tak tego nie postrzegam. Do tego tempo mojego powrotu do pełnej sprawnosci był tak błyskawiczne i bezproblemowe,że wcale nie miałabym nic przeciwko,aby drugi poród też był CC. I szczerze mówiąc cały czas się waham, którą opcje "wybrać".
Tak jak już niejedna z Was pisała. Nie ma znaczenia w jaki sposób rodzi sie dziecko,ważne ,że wszystko kończy się dobrze. Ja uważam,że nie chodzi o to,że mamy coś robić za wszelką cenę, bo inni tego oczekują. Bo co powiedzą, bo jak to wygląda,bo to pójście na łatwiznę. Nikt za nikogo bólu nie będzie odczuwał i naprawde według mnie KAŻDA kobieta powinna mieć ten wybór i ten komfort w podejmowaniu decyzji.
Mnie osłabił tekst koleżanki która rodziła SN(notabene po samym porodzie powiedziała NIGDY więcej to rzeznia itp),a następnie mi rzuciła mimochem "nie chciałabyś rodzić SN,żeby naprawdę poczuć się kobietą?" . Szczerze mówiąc szczęka mi opadła na to stwierdzenie. Do czucia się kobietą nie potrzebuje porodu SN, ani innego udowadniania sobie,że jestem kobieta...bo nią jestem. Podobnie jak to czy kobieta karmi piersia,czy mm..Czy to znaczy ,że jest gorsza/lepszą matka? NIE . Niestety ludzie są często pierwsi w osądzaniu,a z tego co zauważyłam to najczęściej jedna kobieta drugiej potrafi niezła szpilę wbić,aby samemu się dowartościować (nie mam broń Boże na myśli żadnych naszych tutaj rozmów),a realnie mi znane osoby.
Dobra to tyle moich wypocin w temacie


a teksty typu "w pełni kobieta" czy "w pełni matka" bo CC czy MM to dla mnie szczerze mówiąc WIOCHA!!!!!!!!!!!!!

Boże! że tak Ci jeszcze "koleżanka" powiedziała??


a nikt się przecież nie boi "tylko" swojego bólu i dlatego CC! przecież to ise wybiera dla dobra DZIECKA! a ból po CC jest podobno często gorszy niż ten porodowy

i laski które upierają się do końca, że one tak chcą, mimo przeciwskazań - są NIEPOWAŻNE !

a na pytania " Karmisz?" (oczywiście domyślnie chodzi o KP) kwituję: "nie, głodzę!"
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 18:36   #38
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
a widzisz, ja trochę postów wstecz napisałam coś podobnego ale krócej. podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami i nogami

to co w końcu jecie na tą kolację?!
ja nie mam jakoś pomysłu...
bo Ty taki swojak jestes
na kolacje...no cóż mam ochotę na taki chleb zapiekany w rozbełtanym jajku(i odrobina mleka do tego). Jak juz się podsmaży z jednej strony obroce i na tej obsmażonej ułoze szyneczke i żołty ser. Przykryje na chwilę coby się ładnie roztopił. Po usmażeniu walne pomidora na góre. TADAM!
Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100% z Tobą To sprawa indywidualna każdej kobiety jaki sposób porodu wybierze i nie należy tego krytykować. Każda decyduje o siebie a innym nic do tego.
A tekst koleżanki poniżej krytyki.. Chyba od tamtej chwili nie byłaby już moją koleżanką..
Wiesz to przykre tam naprawdę,że kobieta jest często "piętnowana" na dzien dobry jak zostaje matką,bo wlasnie:nie tak urodziła,nie tak karmi, za dużo przytula/za mało. Naprawdę ja wierzę w kobiecą intuicje i wierzę w to,że najgorsze co można sobie zrobić to probówać wszystkich zadowolić. Co do koleżanki to nie przyznam,że nie wiem do końca jaki był cel tego pytania. Dla mnie właśnie jakaś próba dowartościowania sie moim kosztem. Szczerze mam to gdzieś .
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:37   #39
Papusia28
Raczkowanie
 
Avatar Papusia28
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 261
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

moja mama urodzila nas 5 i każdy poród miala super bez problemów moja siostra 2 i tez bez problemów drugie urodzila w 30 min ledwo do szpitala zdażyla licze na to ze też tak bedzie
__________________
28.11.2012 Zuzia
29.08.2015 Dzidziulek
Papusia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:37   #40
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
ja już zjadłam sałatkę grecką z pieczywkiem czosnkowym a teraz wcinam orzeszki z posypką paprykową
uuooo.. grecka
ja nie mogę orzeszków bo mnie po nich mdli (jedynie w ciąży)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość

Dziekuje roxana za szczegolowe wytlumaczenie Mam chwilowe zaciemnienie

Tez musze sie podniesc z lozka i kolacje zrobic, a nie chce mi sie
Tylko, ze w brzuszku zaczyna burczec, wiec trzeba
spokojnie, też mi chwilkę zajęło rozkminienie tego

no właśnie, trzeba byłoby coś zrobić... COŚ !
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:37   #41
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

aaaa... i dodam jeszcze że ani poród naturalny, ani karmienie Synka tylko piersią nie uważam za coś wyjątkowego, co sprawiło że poczułam się bardziej dowartościowana

haha jak dostałam Synka na ręce to owszem popłakałam się jak głupia ale ze szczęścia że już po wszystkim a nie że jakaś cudowna więź, czy coś...
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 18:43   #42
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość


a teksty typu "w pełni kobieta" czy "w pełni matka" bo CC czy MM to dla mnie szczerze mówiąc WIOCHA!!!!!!!!!!!!!

Boże! że tak Ci jeszcze "koleżanka" powiedziała??


a nikt się przecież nie boi "tylko" swojego bólu i dlatego CC! przecież to ise wybiera dla dobra DZIECKA! a ból po CC jest podobno często gorszy niż ten porodowy

i laski które upierają się do końca, że one tak chcą, mimo przeciwskazań - są NIEPOWAŻNE !

a na pytania " Karmisz?" (oczywiście domyślnie chodzi o KP) kwituję: "nie, głodzę!"

Popieram
A ostatnie zdanie - mistrzostwo

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
bo Ty taki swojak jestes
na kolacje...no cóż mam ochotę na taki chleb zapiekany w rozbełtanym jajku(i odrobina mleka do tego). Jak juz się podsmaży z jednej strony obroce i na tej obsmażonej ułoze szyneczke i żołty ser. Przykryje na chwilę coby się ładnie roztopił. Po usmażeniu walne pomidora na góre. TADAM!

Wiesz to przykre tam naprawdę,że kobieta jest często "piętnowana" na dzien dobry jak zostaje matką,bo wlasnie:nie tak urodziła,nie tak karmi, za dużo przytula/za mało. Naprawdę ja wierzę w kobiecą intuicje i wierzę w to,że najgorsze co można sobie zrobić to probówać wszystkich zadowolić. Co do koleżanki to nie przyznam,że nie wiem do końca jaki był cel tego pytania. Dla mnie właśnie jakaś próba dowartościowania sie moim kosztem. Szczerze mam to gdzieś .
Mmmmm pycha
Ide do kuchni !!!

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
ja już zjadłam sałatkę grecką z pieczywkiem czosnkowym a teraz wcinam orzeszki z posypką paprykową
Pyyyycha ale mi smaka na wszystko robicie
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:44   #43
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
aaaa... i dodam jeszcze że ani poród naturalny, ani karmienie Synka tylko piersią nie uważam za coś wyjątkowego, co sprawiło że poczułam się bardziej dowartościowana

haha jak dostałam Synka na ręce to owszem popłakałam się jak głupia ale ze szczęścia że już po wszystkim a nie że jakaś cudowna więź, czy coś...
mnie jak ktoś pytał czy karmię piersią to mnie szlag trafiał (a karmiłam piersią) może jestem dziwna ale uważam że to jest intymna sprawa i co komu do tego, a tym bardziej obcym. Niestety w naszych czasach jest straszna nagonka na kp, i ogólnie bardzo medialne to się zrobiło.
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:44   #44
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Ja tez śmigam jakas kanapeczkę sobie zrobic... Z domowym pieczywem ImageUploadedByWizaz Forum1422816211.080222.jpg
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:45   #45
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja tez śmigam jakas kanapeczkę sobie zrobic... Z domowym pieczywem Załącznik 5902940
o ja Cię , jest tak perfekcyjne jak ze sklepu szacun
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:46   #46
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
ja już zjadłam sałatkę grecką z pieczywkiem czosnkowym a teraz wcinam orzeszki z posypką paprykową
jeju narobiłaś mi smaka
Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość


a teksty typu "w pełni kobieta" czy "w pełni matka" bo CC czy MM to dla mnie szczerze mówiąc WIOCHA!!!!!!!!!!!!!

Boże! że tak Ci jeszcze "koleżanka" powiedziała??


a nikt się przecież nie boi "tylko" swojego bólu i dlatego CC! przecież to ise wybiera dla dobra DZIECKA! a ból po CC jest podobno często gorszy niż ten porodowy

i laski które upierają się do końca, że one tak chcą, mimo przeciwskazań - są NIEPOWAŻNE !

a na pytania " Karmisz?" (oczywiście domyślnie chodzi o KP) kwituję: "nie, głodzę!"
wiesz co, jestem w stanie uwierzyć w to,ze kogoś tak paraliżuje myśl o porodzie SN,że idzie i placi za CC. Naprawde nie oceniam, tej kobiety wola. Nie ja będę za Nią rodziła. Jeśli do końca życia ma mieć traume, a może sobie tego oszczędzić czemu nie. Kiedyś kobiety rodziły w polu,umierały masowo i czy to znaczy,że to było ok? Jasne,że zawsze możemy zacząć przeginać w jakaś strone. Jednak nie demonizowałabym tego w ten sposób Wszystko jest dla ludzi,wszystko zależne od osoby i sytuacji.
Co do karmienia. Karmiłam synka cycem do 21 mc i co słyszałam "jeszcze karmisz?" . Tak jakby conajmniej to była czyjakolwiek sprawa. Czy ktoś musiał cierpieć z tego powodu? to była tylko i wyłącznie moja decyzja ,która dotyczyła tylko mnie i mojego dziecka. Jednak jak się okazuje dużo osób sądziło inaczej
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski

Edytowane przez Mravka
Czas edycji: 2015-02-01 o 18:46 Powód: literówka
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:46   #47
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
mnie jak ktoś pytał czy karmię piersią to mnie szlag trafiał (a karmiłam piersią) może jestem dziwna ale uważam że to jest intymna sprawa i co komu do tego, a tym bardziej obcym. Niestety w naszych czasach jest straszna nagonka na kp, i ogólnie bardzo medialne to się zrobiło.
Wlasnie tak jest i zupelnie nie rozumiem tej calej nagonki...
Jak mnie ktos tak bedzie ironicznie podpytywal to chyba wybuchne
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:47   #48
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Witam sie I tu juhu dobra robota roxie.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:47   #49
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja tez śmigam jakas kanapeczkę sobie zrobic... Z domowym pieczywem Załącznik 5902940
Uduszeee , naprawde
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 18:52   #50
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
jeju narobiłaś mi smaka

wiesz co, jestem w stanie uwierzyć w to,ze kogoś tak paraliżuje myśl o porodzie SN,że idzie i placi za CC. Naprawde nie oceniam, tej kobiety wola. Nie ja będę za Nią rodziła. Jeśli do końca życia ma mieć traume, a może sobie tego oszczędzić czemu nie. Kiedyś kobiety rodziły w polu,umierały masowo i czy to znaczy,że to było ok? Jasne,że zawsze możemy zacząć przeginać w jakaś strone. Jednak nie demonizowałabym tego w ten sposób Wszystko jest dla ludzi,wszystko zależne od osoby i sytuacji.
Co do karmienia. Karmiłam synka cycem do 21 mc i co słyszałam "jeszcze karmisz?" . Tak jakby conajmniej to była czyjakolwiek sprawa. Czy ktoś musiał cierpieć z tego powodu? to była tylko i wyłącznie moja decyzja ,która dotyczyła tylko mnie i mojego dziecka. Jednak jak się okazuje dużo osób sądziło inaczej

Ja mam "znajoma" która sie przypadkowo dowiedziała, ze jestem w ciazy. Pisała później do mnie wiadomosci ciagle jak sie czuje, czy znam płeć itd to jej krótkim zdaniem odpowiedziałam, ze to zbyt intymne, zeby rozmawiać z przypadkowa osoba o tym i ma mi dać spokoj.
Nie znoszę odpytywania o ciąże, o karmienie, o przebieg porodu (??!!)... To moja prywatna sprawa, skoro sama nie mowie to znaczy, ze nie chce i juz.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Witam sie I tu juhu dobra robota roxie.

Danke
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:53   #51
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
apropo pytania z tamtego wątku my na pokój zdecydowliśmy sie podczas przyjęcia mnie do szpitala, ale można wcześniej to zaznaczyć. Za męża płaci sie coś koło 30-40e za dobę (ale my byliśmy prawie 3 doby a policzyli za2) i mąż ma też full wyżywienie(jak w hotelu)

aaa i jedzenie w niemieckim szpitalu to prawdziwy bufet możesz sobie wybrac z menu co chcesz i obiad 2 daniowy z deserem i mimo że karmiłam piersią to nie ma jakiś diet dla karmiących nawet kawe z mlekiem dostałam!
Właśnie jedzenie jest dobre można wybrać co chce się zjeść full wypas.





Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Widziałam,że poruszałyście temat porodów. Szczerze mówiąc ja do pierwszego byłam nastawiona na luzaku. Bardzo chciałam rodzić w wodzie. Jednak jak to powiedziała położną,że porodu planować za bardzo nie można . Tak też u mnie nic nie wyszło tj planowałam. Urodzilam poprzez CC i ani przez sekunde nie czułam się z tego powodu niespełniona,czy moja więz z dzieckiem nie była przez to słabsza. Zupełnie tak tego nie postrzegam. Do tego tempo mojego powrotu do pełnej sprawnosci był tak błyskawiczne i bezproblemowe,że wcale nie miałabym nic przeciwko,aby drugi poród też był CC. I szczerze mówiąc cały czas się waham, którą opcje "wybrać".
Tak jak już niejedna z Was pisała. Nie ma znaczenia w jaki sposób rodzi sie dziecko,ważne ,że wszystko kończy się dobrze. Ja uważam,że nie chodzi o to,że mamy coś robić za wszelką cenę, bo inni tego oczekują. Bo co powiedzą, bo jak to wygląda,bo to pójście na łatwiznę. Nikt za nikogo bólu nie będzie odczuwał i naprawde według mnie KAŻDA kobieta powinna mieć ten wybór i ten komfort w podejmowaniu decyzji.
Mnie osłabił tekst koleżanki która rodziła SN(notabene po samym porodzie powiedziała NIGDY więcej to rzeznia itp),a następnie mi rzuciła mimochem "nie chciałabyś rodzić SN,żeby naprawdę poczuć się kobietą?" . Szczerze mówiąc szczęka mi opadła na to stwierdzenie. Do czucia się kobietą nie potrzebuje porodu SN, ani innego udowadniania sobie,że jestem kobieta...bo nią jestem. Podobnie jak to czy kobieta karmi piersia,czy mm..Czy to znaczy ,że jest gorsza/lepszą matka? NIE . Niestety ludzie są często pierwsi w osądzaniu,a z tego co zauważyłam to najczęściej jedna kobieta drugiej potrafi niezła szpilę wbić,aby samemu się dowartościować (nie mam broń Boże na myśli żadnych naszych tutaj rozmów),a realnie mi znane osoby.
Dobra to tyle moich wypocin w temacie



Oj racja. W sumie każdy decyduje jak uważa za słuszne .


Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja tez śmigam jakas kanapeczkę sobie zrobic... Z domowym pieczywem Załącznik 5902940
Aa ty Smaka mi robisz. Ale wy szybko piszecie parę minut i 5 stron.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:53   #52
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Uduszeee , naprawde

Nie rób tego bo znów nie będziecie miały uzupełnionej pierwszej strony !!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:57   #53
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

No to i ja witam w nowym części. Nie było mnie tylko chwilę i już tyle nastukałyście.
Co do porodu , to ja miałam CC ze względu na nadciśnienie w ciąży. Szybko doszłam do siebie, ale następny poród chciałabym mieć naturalny, bo w planach jest jeszcze prawdopodobnie 3 dziecko, a nie chciałabym długo z nim czekać.
Ja też chwalę sobie pojedynczy pokój w szpitalu. Ja płaciłam ok. 150 zł za dobę, ale za to miałam spokój i mąż mógł siedzieć ile chciał.
Któraś z was w poprzednim wątku pytała czy się wyspałam - przepraszam, ale umknęło mi kto. No powiedzmy, że w miarę. Teraz muszę posiedzieć trochę nad angielskim, bo jutro wypełniam test kwalifikacyjny na kurs. Trzeba sobie co nieco przypomnieć.
Dziewczynki pozwolicie, że na listę dopiszę się po wizycie (10.02). Nie wiem, ale po ostatnich wydarzeniach z ciążą mam jakąś głupią blokadę. Wybaczcie.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:58   #54
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Nie rób tego bo znów nie będziecie miały uzupełnionej pierwszej strony !!
hahhaha

a Ty jak wstawiasz takie FOTKI to nas
hih
można dostać takie wyroby na wynos? hihi jak coś to podeślę adres
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:01   #55
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
hahhaha



a Ty jak wstawiasz takie FOTKI to nas

hih

można dostać takie wyroby na wynos? hihi jak coś to podeślę adres

Drugi raz w życiu piekłam pieczywo wiec jesli mi wyszło to chyba każdemu to moge podesłać przepisy

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
No to i ja witam w nowym części. Nie było mnie tylko chwilę i już tyle nastukałyście.
Co do porodu , to ja miałam CC ze względu na nadciśnienie w ciąży. Szybko doszłam do siebie, ale następny poród chciałabym mieć naturalny, bo w planach jest jeszcze prawdopodobnie 3 dziecko, a nie chciałabym długo z nim czekać.
Ja też chwalę sobie pojedynczy pokój w szpitalu. Ja płaciłam ok. 150 zł za dobę, ale za to miałam spokój i mąż mógł siedzieć ile chciał.
Któraś z was w poprzednim wątku pytała czy się wyspałam - przepraszam, ale umknęło mi kto. No powiedzmy, że w miarę. Teraz muszę posiedzieć trochę nad angielskim, bo jutro wypełniam test kwalifikacyjny na kurs. Trzeba sobie co nieco przypomnieć.
Dziewczynki pozwolicie, że na listę dopiszę się po wizycie (10.02). Nie wiem, ale po ostatnich wydarzeniach z ciążą mam jakąś głupią blokadę. Wybaczcie.

Jasne wszystko bedzie dobrze
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:01   #56
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja mam "znajoma" która sie przypadkowo dowiedziała, ze jestem w ciazy. Pisała później do mnie wiadomosci ciagle jak sie czuje, czy znam płeć itd to jej krótkim zdaniem odpowiedziałam, ze to zbyt intymne, zeby rozmawiać z przypadkowa osoba o tym i ma mi dać spokoj.
Nie znoszę odpytywania o ciąże, o karmienie, o przebieg porodu (??!!)... To moja prywatna sprawa, skoro sama nie mowie to znaczy, ze nie chce i juz.

Wiesz co mi się wydaje czasem,że niektórzy mają bardzo nudne swoje własne życie i dlatego tak dopytują. Nie wszyscy rzecz jasna,bo czasem to poprostu zwykła troska. Jednak jeśli nie jestem z kimś blisko to wywnętrznianie się w temacie porodu wydaje mi się głęboko przesadzone (na forum to inna kwestia,bo jesteśmy tu anonimowe).
Swoją droga już zauważyłam,że w ciąży mam tak zmienne podejście,że czasem pytanie które dziś jest ok, następnego dnia doprowadza mnie do szewskiej pasji. Ogólnie kwestia ,że ktoś nie trafi na odpowiedni moment i już może dostać po głowie. Wiesz coś w stylu,że jak pytają jak sie czuje:zle, nie zapytaja:zle,bo się nie interesują
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:01   #57
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Nie rób tego bo znów nie będziecie miały uzupełnionej pierwszej strony !!
Ok, jak oddasz bułeczke jedną
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:03   #58
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Witam się w nowym wątku
Piękna pierwsza strona

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
to w takim razie TusiaeM się udziela czy nie?



zdrówka!
Pewnie, że się udzielam! Jestem codziennie wieczorem na wątku Może nie pisze jakoś dużo, ale wszystko czytam
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:03   #59
Marlyn1990
Raczkowanie
 
Avatar Marlyn1990
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 122
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cześć Dziewczyny przeczytałam na poprzednim forum, że założyliście część drugą. Bardzo chętnie poczytam Wasze posty, można bardzo dużo rzeczy się dowiedzieć i będę się starać uczestniczyć w forum. Mam nadzieję, że za miesiąc mnie przyjmiecie do forum
Marlyn1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:03   #60
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Witam sie I tu juhu dobra robota roxie.
Witaj

Zostało dla mnie troszkę zupki i roladka z kluseczkami ???
Takiego mi smaka narobiłaś, że sobie Twoje zdj.zapisałam
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-21 18:59:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.