Lao Che... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-04, 07:44   #1
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete

Lao Che...


chodzi mi o ich drugą płyte "Powstanie Warszawskie" Miałyście/Mieliście możliwośc posłuchania jej?

Jak dla mnie jest to płyta roku 2005, wrażenia po przesłuchaniu: może jestem zbyt wrażliwa, może za mocno przejmuję się przeszłością, losem Powstańców, może jestem nie dzisiejsza, jednak to co 'zrobiła' ze mną ta płyta nie da się tego ot tak opisać.

Pierwszy raz zetknęłam się z nią u siostry, następnie sama ją dorwałam [ kosztuje 30zł] i nie żałuję. Warto było.

Dla zainteresowanych więcej informacji na stronie zespołu:

http://www.laoche.pl/index.php?opcja=powstanie
Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 17:13   #2
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Lao Che...

ja wlasnie sciagam sobie ta plyte bo mam zamiar skorzystac z niej na mojej prezentacji maturalnej mam nadzieje ze sie przyda
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 11:49   #3
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Lao Che...

'Powstanie Warszawskie' to coś zdecydowanie innego niż 'Gusła' (których jeszcze nigdy nie przesłuchałam w całości, za to Powstanie... znam na pamięć). Płyta ma niesamowity klimat, słuchając jej wydaje mi się, że jadę tramwajem przez Warszawę sprzed ponad 60ciu lat. Słysząc 'Elegię o chłopcu polskim' mam dreszcze na plecach. W nagraniu jej wykorzystano ponoć mikrofony (?) z lat 60tych, a nawet 30tych co również pomogło w osiągnięciu świetnego efektu. Nie mogę się doczekać koncertu w Białymstoku - szkoda że Lao Che tak rzadko wyjeżdża w trasy.

Próbka 'Powstania...':
Przed burzą
Stare miasto
Barykada
Godzina W
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 10:51   #4
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Lao Che...

W sieci pojawił się nowy utwór Lao Che zapowiadający płytę Gospel, która ukaże się już 22 lutego!

http://www.wrzuta.pl/audio/guambltUP..._-_drogi_panie
Tutaj można go posłuchać.

Przepraszam za post pod postem, ale za wszelką cenę próbuję wyciągnąć wątek na powierzchnię.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 11:14   #5
Flames
Zakorzenienie
 
Avatar Flames
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 804
Dot.: Lao Che...

Lao Che to świetny zespół. Ich utwory posiadają specyficzny klimat oddający ducha historii.
Lubię, oj lubię.
Flames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 15:26   #6
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Lao Che...

Cytat:
Napisane przez Anul3k Pokaż wiadomość

Przepraszam za post pod postem, ale za wszelką cenę próbuję wyciągnąć wątek na powierzchnię.
i dobrze robisz.

dzięki za cynk.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 20:03   #7
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Lao Che...

byłam kiedyś na ich koncercie, nieźle grają (chociaż ja się na tym nie znam ).
płyty nie słyszałam, mam 1 piosenkę "Przebicie do śródmieścia" i rzeczywiście jest mocna.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 16:06   #8
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lao Che...

WOW! Przegladam sobie kulturę i przypadkiem trafiam na taki wątek!
no więc musze powiedzieć,że Lao Che,pomimo iż wydali dopiero prawie 3 płyty(bo 3 wychodzi jutro), są jednym z moich ulubionych i najlepszych polskich zespołów, ubóstwiam ich
"Powstanie.." jest genialne,dopiero po zapoznaniu się z tą płytą tak naprawde się wczułam i zrozumiałam,co musieli czuć powstańcy, pomimo iż wcześniej interesowałam się historią,to ta płyta rzuciła na to wszystko jakieś takie "ludzkie" spojrzenie..
"Gusła" też są świetne,ale wymagają już trochę więcej uwagi i skupienia, może za wyjątkiem "Klucznika" (którego tak czy siak bardzo lubię)
a najlepsze jest to, że byłam na 6 (!) ich koncertach, kazdy był wspaniały i każdy inny niż poprzedni,dziewczyny mówię Wam,naprawdę warto
A jutro biegnę do Empiku po "Gospel", piosenka "Mój Panie" już dosyć dawno była dostępna na ich stronie,a nowe utwory które słyszałam na koncertach zapowiadają kolejną świetną płytę
uff..ale się rozpisałam
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:12   #9
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Lao Che...

http://pl.youtube.com/watch?v=8NdtOH...deos/506050/2/
Jest to Barykada, nagranie z koncertu. Wbiło mnie w krzesło, dosłownie. Takiej wersji jeszcze nie słyszałam, miałam dreszcze. Aż czuje się ten niepokój...

Dissolved__girl zazdroszczę koncertów!
Mi niestety nie udało się jeszcze załapać na żadnen, ostatnio omijają Białystok szerokim łukiem. Gdybym miała możliwości, jeździłabym za nimi po całej Polsce.
A jutro Gospel!
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:27   #10
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Lao Che...

He, he, Dissolved, właśnie sprawdzałam czy już tu jesteś
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 19:34   #11
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lao Che...

Lullu ale fajnie,że tu zajrzałaśco prawda Lao gra muzykę inną niż Cure,ale jeśli kiedyś będziesz miała czas i ochotę to posłuchaj sobie wspomnianego "Powstania Warszawskiego" (może na początek "Stare Miasto" lub "Barykada"), można się naprawdę przejąć i wzruszyć
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 20:19   #12
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Lao Che...

Od siebie dodam też Zrzuty i Przed Burzą.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 20:55   #13
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Lao Che...

Witam

Ja nie o Lao Che, ale chciałabym podrzucić Wam stronę z pieśniami legionowymi, żołnierskimi, patriotycznymi..można nawet usłyszeć nagranie Józefa Piłsudskiego oraz najprawdopodobniej najstarsze nagranie hymnu Polskiego z 1926 roku
Aż gęsiej skórki dostaję

http://monika.univ.gda.pl/~literat/media/index.htm

Przy "My pierwsza brygada" łzy same cisną się do oczu..
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:44   #14
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Lao Che...

Cytat:
Napisane przez Anul3k Pokaż wiadomość
W sieci pojawił się nowy utwór Lao Che zapowiadający płytę Gospel, która ukaże się już 22 lutego!

http://www.wrzuta.pl/audio/guambltUP..._-_drogi_panie
Tutaj można go posłuchać.

Przepraszam za post pod postem, ale za wszelką cenę próbuję wyciągnąć wątek na powierzchnię.
oj, to już dziś?? ciekawa jestem co nam zaserwują chłopaki tym razem. Przyznam, że 'powstanie warszawskie' mną wstrząsnęło. Jeden z niewielu (albo nawet jedyny), który zadziałał tak na moje emocje.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 08:47   #15
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lao Che...

ogłaszam wszem i wobec,że "Gospel" jest grzechu wart
nie spodziewałam się,że po tak genialnej płycie jak "Powstanie..", Lao nagra coś,co mi się od razu i tak bardzo spodoba odsłuchuję dopiero trzeci raz,ale już wiem, że przez kolejne dni nie będę się mogła od tego uwolnić
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 21:08   #16
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Lao Che...

Cytat:
Napisane przez dissolved__girl Pokaż wiadomość
ogłaszam wszem i wobec,że "Gospel" jest grzechu wart
nie spodziewałam się,że po tak genialnej płycie jak "Powstanie..", Lao nagra coś,co mi się od razu i tak bardzo spodoba odsłuchuję dopiero trzeci raz,ale już wiem, że przez kolejne dni nie będę się mogła od tego uwolnić
Potwierdzam- "Gospel" sie bardzo dobrze slucha - jestem po piatym odsluchaniu, wczoraj zafudnowalam go jako tlo do babskiego wieczoru dziewczynom, ktore Lao Che nie znaly wczesniej - chwalily bardzo . Roznolegle slucham "Gusla" - tez przyjemne.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 17:38   #17
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Lao Che...

Przyłączam się do grona fanów Lao Che


Gospel to genialna płyta, choć zupełnie inna od Guseł i Powstania. Myśle, ze jest szansa, że chłopaki zdobędą większe grono słuchaczy, no i fajnie.

Gusła to mocny kaliber, trzeba specjalnego klimatu, żeby jej słuchać (przynajmniej ja takowego potrzebuję). A Powstanie - to wiadomo - geniusz przedstawienia tematu. Gospel jest "bardziej przystępna" dla ucha statystycznego słuchacza


Właśnie doczytałam na stronie, że w kwietniu będzie koncert i to na mojej dzielnicy Byłam już na trzech i wrażenia są niezapomniane. Chłopaki robią kawał dobrej muzyki, są nie do zdarcia.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 19:09   #18
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lao Che...

u mnie graja w maju, nie moge sie doczekać ja byłam na 6 koncertach(wiem wiem,pisałam juz ale nie moge opanować emocji) i wszystkie były cudowne:p tez mi sie wdaje ze Gospel jest bardziej przystępny niz Powstanie,ale bardziej z racji tekstów niz muzyki.W kazdym razie Lao tą płytą udowodniło swoją klasę,bo Powstaniem naprawdę wysoko ustawili sobie poprzeczkę,a nie zeszli teraz poniżej niej
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 19:34   #19
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Lao Che...

To prawda, zrobić dobrą płytę po Powstaniu rzecz nie łatwa Chłopaki dali radę.

A koncerty wywołuja na prawdę dużo emocji. Aż chce sie ruszyć w tłum


Pamiętam pierwsze spotkanie z Powstaniem - wracałam z wakacji 7 godz. samochodem z pięcioletnim synem i puściłam płytę znalezioną w schowku. Młody był tak zasłuchany, że oka nie zmrużył przez całą drogę i kiedy dojeżdzaliśmy do Gdanska znał na pamięć Stare Miasto.
Zaraz pewnie posypią się na mnie gromy, że teksty nie dla pięciolatka ale to przykład jak wielkie emocje budzi płyta nawet w małym człowieku
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 09:57   #20
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lao Che...

Ja na pewno nie będę ciskać w Ciebie gromami hmm..ja wiem czy nie dla 5-latka?Ja myślę,że to zależy od dziecka.Mam siostrzenicę,co prawda ma 7 lat ale jest bardzo bystra i można z nią porozmawiać na poważne tamty; zresztą ja sama w wieku 5 lat byłam już dawno uświadomiona i takie tam, i nie było to dla mnie jakieś wielkie halo a Twój synek ma szczęście ze jego mama przy pomocy panów z Lao pomoże mu naprawdę zrozumieć powstanie zanim będzie musiał uczyć się na historii suchych faktów
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 12:24   #21
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Lao Che...

Cytat:
Napisane przez dissolved__girl Pokaż wiadomość
Ja na pewno nie będę ciskać w Ciebie gromami hmm..ja wiem czy nie dla 5-latka?Ja myślę,że to zależy od dziecka.Mam siostrzenicę,co prawda ma 7 lat ale jest bardzo bystra i można z nią porozmawiać na poważne tamty; zresztą ja sama w wieku 5 lat byłam już dawno uświadomiona i takie tam, i nie było to dla mnie jakieś wielkie halo a Twój synek ma szczęście ze jego mama przy pomocy panów z Lao pomoże mu naprawdę zrozumieć powstanie zanim będzie musiał uczyć się na historii suchych faktów


W sumie już teraz ma 7 lat i nic mu nie straszne Lao Che słucha namietnie na przemian z piosenkami Starszych Panów


Cieszę się ja gwizdek na ten koncert
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 10:27   #22
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Lao Che...

Cytat:
Napisane przez Nefretete Pokaż wiadomość
chodzi mi o ich drugą płyte "Powstanie, Warszawskie" Miałyście/Mieliście możliwośc posłuchania jej?

Jak dla mnie jest to płyta roku 2005, wrażenia po przesłuchaniu: może jestem zbyt wrażliwa, może za mocno przejmuję się przeszłością, losem Powstańców, może jestem nie dzisiejsza, jednak to co 'zrobiła' ze mną ta płyta nie da się tego ot tak opisać.

Pierwszy raz zetknęłam się z nią u siostry, następnie sama ją dorwałam [ kosztuje 30zł] i nie żałuję. Warto było.

Dla zainteresowanych więcej informacji na stronie zespołu:

http://www.laoche.pl/index.php?opcja=powstanie
Dzięki Anul3k trafilam na ten wątek i wzruszenie chwyciło mnie za gardło.Myślalam,że płyta "Powstanie Warszawskie" może zwalić z nóg tylko ludzi w moim wieku.Sama jako 3,5 letnie dziecko przeżyłam gehennę powstania od jego wybuchu aż po upadek,obóz przejściowy w Pruszkowie i wywózkę wagonami bydlęcymi.Cudem uniknęlam śmierci-mieszkalam z Dziadkami na Woli (Mama i Jej Brat poszli do powstania a Tata był w obozie koncentracyjnym) gdzie Ukraińcy mordowali rodzinę za rodziną, dom za domem,mieszkanie za mieszkaniem.Zdolaliśmy w ostatniej chwili uciec przez jakaś dziurę w murze i dalej piwnicami.1 listopada chodzę na Cmentarz Wolski zapalić światła na grobach, gdzie leżą pomordowane cale rodziny,od kilkutygodniowych niemowląt do sędziwych starców. I myślę wtedy,że i ja moglabym tu leżeć.
Ta płyta to moje katharsis.Po pierwszym jej przesluchaniu bylam zaskoczona,że młodzi ludzie podjęli ten temat i zrobili to w sposób moim zdaniem genialny. Wrażenie było piorunujące.A piosenek "tramwajem jadę na wojnę ","..Stare Miasto,Stare Miasto będziem ciebie wiernie strzec" nie można zapomnieć. A słowa początkowe?
"...ja wolnośc cenię i rozumiem.
ja wolności wyrzec się nie umiem..."
Dziękuję Wam ,że nie jestem odosobniona w mych odczuciach. Że spotkałam tu młode ,wesołe,nowoczesne ,a jednocześnie wrażliwe na to co bylo tragedią mego i moich Rodziców pokolenia Dziewczęta.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

Edytowane przez starsza pani
Czas edycji: 2008-03-20 o 17:51
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 13:06   #23
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Lao Che...

Starsza Pani

Strasznie miło robi mi się na serduchu, kiedy czytam takie posty To dowód na to, że Lao Che zrobiło kawał świetnej, wielopokoleniowej muzyki, która trafia prosto w serce bez względu na wiek
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 13:05   #24
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lao Che...

ja też pozdrawiam Starszą Panią
własnie takie wypowiedzi są ważne bo pokazują,że chłopaki z Lao rzeczywiście trafiają w sedno,skoro płyta podoba się ludziom,którzy naprawdę przezyli Powstanie.Oglądałam kiedyś w tv wypowiedzi kombatantów podczas otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego,oni się wzruszyli tą muzyką a ja razem z nimi
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.