Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-11, 10:10   #3211
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
moglabys podac link w KWC do tego kremu babydream? Bo zakładam, że chodzi tutaj o jakis krem z filtrem, prawda? Bo ja nie moge znalesc tam nic odpowiedniego, tzn. nie wiem o jaki to konkretnie krem chodzi, a juz czytalam o nim sporo razy
Jeśli to o krem z filtrem to chodzi o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:11   #3212
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Postaram się rozwiać choć część twoich wątpliwości.
Po pierwsze jeśli ci Clindacne służy, to używaj śmiało.
Co co olejków na trądzik.. nie stosowałam, ale szałwia działa antyseptycznie, więc szkoda nie spróbować. Filtr ci się tak czy owak przyda... tu będzie droższa inwestycja, ale w niego warto zainwestować, ja ze swojej strony polecam Bioderma AKN mat 40, lub polecany też jest LRP 30 do trądzikowej. Tonik aspirynowy jak najbardziej warty swego. Przy nim filtry się przydadzą (moim zdaniem trzeba je mieć tak czy siak). A odnośnie maseczki z glinki to polecam zieloną - wybrałaś bardzo dobrą. Inna dobra to Dermaglin. Na resztę pytań pozostawiam dziewczynom, bo się nie znam.
Dziękuję za odpowiedź
Nie mogę sobie niestety pozwolić na te drogie filtry, więc zastanawiam się nad tymi dwoma:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rzy-SPF-30.htm
Nie wiem tylko, czy są dobre i czy nie będą mnie zapychać. Na dworze przebywam tyle co nic, ale przy kwasach jednak wartałoby się zabezpieczyć.

A co sądzicie o smarowaniu niespodzianek Tormentiolem? Ktoś tutaj pisał, że nie powinno się go używać na pryszcze.
i
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:13   #3213
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Nie mogę sobie niestety pozwolić na te drogie filtry, więc zastanawiam się nad tymi dwoma:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rzy-SPF-30.htm
Nie wiem tylko, czy są dobre i czy nie będą mnie zapychać. Na dworze przebywam tyle co nic, ale przy kwasach jednak wartałoby się zabezpieczyć.

A co sądzicie o smarowaniu niespodzianek Tormentiolem? Ktoś tutaj pisał, że nie powinno się go używać na pryszcze.
i
Z zapychaniem to niestety jest metoda prób i błędów się tylko nadaje. Oba są fotostabilne, ale byś musiała je wypróbować, bo z zapychaniem to sprawa bardzo osobista.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:48   #3214
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Nie mogę sobie niestety pozwolić na te drogie filtry, więc zastanawiam się nad tymi dwoma:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rzy-SPF-30.htm
Nie wiem tylko, czy są dobre i czy nie będą mnie zapychać. Na dworze przebywam tyle co nic, ale przy kwasach jednak wartałoby się zabezpieczyć.
Z Sorayi lepiej ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ka-ochrona.htm ma bardzo dobre recenzje (mnie zapchała trzydziestka dla dzieci, więc boję się wypróbować tej), jest bez Parsolu (możesz matowić ją czym chcesz) i ma super filtr Univul A plus B.
A Babydream z kolei ma teraz jakąś atrakcyjną promocję.
Zapychanie to niestety indywidualna sprawa, trzeba spróbować na własnej skórze.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:54   #3215
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Z Sorayi lepiej ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ka-ochrona.htm ma bardzo dobre recenzje (mnie zapchała trzydziestka dla dzieci, więc boję się wypróbować tej), jest bez Parsolu (możesz matowić ją czym chcesz) i ma super filtr Univul A plus B.
A Babydream z kolei ma teraz jakąś atrakcyjną promocję.
Zapychanie to niestety indywidualna sprawa, trzeba spróbować na własnej skórze.
Dziękuję za pomoc . Niestety teraz trudno w ogóle znaleźć jakieś kremy z filtrem w sklepach, pozostaje chyba tylko DOZ.

A jak sądzicie, co działa lepiej - maseczka aspirynowa czy tonik aspirynowy?
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 09:26   #3216
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, zwracam się do Was jako do fachowców fachowczyń nawet więc tak, posiadaczka cery mieszanej, przesuszone policzki i problematyczna strefa T. Od czasu do czasu wyskoczy mi coś czerwonego z białym czubkiem, na co dzień męczą mnie głęboko osadzone wągry na strefie T i małe białe kropeczki p;od samymi oczami. i kurcze, jak tak myślę, to zanim zaczęłam dbac o cerę, to chyba była w lepszej kondycji o_O teraz do mycia strefy T używam żelu nuno, do policzków ró,zowego zel-kremu Garniera. przez kilka dni byłam bardzo głupia i używala nuno na całą twarz, okrutnie sie podrazniłam. potem na strefe T mam tonik nuno, na reszte łagoidzący z opuncją. no i krem na T to taki mały z avonu cleanskin z pompką, dośc mocno wyszusza, a na resztę teraz używałam babydreama od mrozu, ale powoduje mi zaczerwienienie policzków. przez kklka dni dawalam tez na calą buzię antybakteryjny tonujący nuno, ale tez podrażniał mi policzki. ostanio kupiłam nawet osławiony babbydream do mycia calego ciała i twarzy, no i niestety tez podrażnił mi policzki. POMOŻECIE?
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 09:46   #3217
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
A co sądzicie o smarowaniu niespodzianek Tormentiolem? Ktoś tutaj pisał, że nie powinno się go używać na pryszcze.
czemu?

ja go używam głównie na strupki ale na pryszcze też mi się zdarza. Tyle, że on ma w składzie ichitiol, więc niektóe pryszcze, które dopiero się robią potrafi "wyciągnąć na wierzch" ale to akurat dobrze bo oprócz tego podsusza i w miarę szybko znikają

Ale jeśli chodzi stricte o samo podsuszenie pojedynczych niespodzianek to chyba jednak lepiej sie sprawda pasta (nie masc) cynkowa

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Co do kremów LRP ja mam z nimi pewien problem, tzn świetnie nawilżają i nie zapychają, nawet cięższe formuły typu Riche, a mam cerę skłonną do zapychania, ale wszystkie bez wyjątku się rolują i nie nadają się u mnie pod makijaż. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje bo to naprawdę fajne kremy.
Nie wiem na czym to polega ale mam to samo z La Roche i wiekszoscia Vichy. Wszystkie sie "roluja" u mnie m.in. effeclar K i effaclar Duo

Wiec na dzien jednak zostaje wierna humektanowi
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 20:29   #3218
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Nie wiem na czym to polega ale mam to samo z La Roche i wiekszoscia Vichy. Wszystkie sie "roluja" u mnie m.in. effeclar K i effaclar Duo

Wiec na dzien jednak zostaje wierna humektanowi
w takim razie juz dwie osoby narzekaja na rolowanie kremow LRP
mi sie jeszcze zaden nie rolowal, effaclar k wchlania sie u mnie bez reszty, wiec nie ma szans na rolowanie, ale nic na niego nie nakladam (bo stosuje go tylko na noc), wiec tez nie probuje go "rolowac" czasami jak sobie za duzo czasu daje na rozsmarowanie emulsji avene, to zaczyna sie rolowac - wiadomo, duzo kremu, szybko wysychajacy (bo "matujacy"), wiec trzeba dzialac szybko to moja jedyna rada przeciwko rolowaniu - blyskawiczne rozsmarowanie i zostawienie do wchloniecia nie dotykajac twarzy (co w przypadku kosmetykow kolorowych bedzie na pewno trudne do wykonania... ale od czego sa dobrze kryjace pudry!)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 20:34   #3219
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
moja jedyna rada przeciwko rolowaniu - blyskawiczne rozsmarowanie i zostawienie do wchloniecia nie dotykajac twarzy
u mnie to nie dziala one u mnie zostawiaja taka matowa warstwke minimalnie

nawet 15 minut pozniej jak przejade reka po boku twarzy to sie roluje

podkladu na takie kremy nawet nie probuje nakladac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:46   #3220
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magolina Pokaż wiadomość
Kobietki mam pytanko. Jak długo moja cera może sie oczyszczać??stosuje effaclar juz prawie 2 tyg, ciągle jednak wyskakują mi drobne, ropne syfki i ,,wychodzą'' wągry, a pod nosem wyskoczyła mi jakaś podskórna gula zastanawiam sie czy to jest normalne czy coś sie niedobrego dzieje z moją skórą. Wy jesteście kobity doświadczone więc może mi doradzicie. Dodam jeszcze że bardzo długo goją mi się wszelkie krostki, mimo stosowania żelu i kremu effaclar duo.
magnolio naturalnie tak nie musi byc w twoim przypadku, niemniej mnie np. effaclar stanowczo nie sluzy. a stanowie tu naprawde sporadyczny wyjatek. wszyscy spiewaja piesni pochwalne dla tego preparatu, a mnie osobiscie on nie posluzyl. i nie posluzyl jest dosc delikatnym sformulowaniem, zwazywszy, jak bardzo umial siac spustoszenie na mojej twarzy- patrz bolesne podskorne wulkany, i ropne zmiany. poczatkowo przypisywalam to oczyszczaniu. jednak po jakims czasie, nie krotkim, zdecydowalam sie , ze eff. pojdzie w odstawke. w zamian pojawil sie hol avene i problemy ze skora zaczely powoli znikac. obecnie od jakiegos czasu stosuje go zamiennie z cleanance K, po ktorym jednak, mimo ze to jest rowniez srodek z kwasami, nie dostaje takich makabrycznych zmian skornych. tak tez effaclarowi mowie- nie! mimo iz zdaje sie pomagac tylu klientkom
tak tez poobserwuj co sie dzieje z twoja cera. jak przez dluzszy czas bedzie szalala- odstaw
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 07:27   #3221
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Eh,pochrzniłam watku ;/


Ja uzywalam Effeclaru kremu i toniku. Super mi sie cera poprawila, bylam bardzo zadowolona. Po paru miesiacach chcialam powtorzyc kuracje i kompletnie nic nie zadziałał. Pewnie sie skora przyzwyczaila .
__________________
Instagram

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2009-10-22 o 07:32
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 21:26   #3222
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam. Jestem tu nowy. Mam cere tlusta z zaskornikami i w niektorych miejscach zaczerwieniona.
Co polecacie z produktów biochemicznych(mazidla, biochemiaurody, zzsk) do mojej cery ? Z gory dzieki za odpowiedzi
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 20:36   #3223
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pisałam już tutaj... ostatnio testowałam zestaw 3 kroków Clinque - zestaw nr. 3 i powiem, że dobry (choć tonik lepszy by był z 2). Mimo, że 2 krok zawiera alkohol nie uczulił mnie. Dodatkowo nie podrażnił mnie kwas salicylowy który on zawiera. A więc ze spokojem będę mogła go kupić w wersji większej.
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 09:08   #3224
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez milosz1984 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem tu nowy. Mam cere tlusta z zaskornikami i w niektorych miejscach zaczerwieniona.
Co polecacie z produktów biochemicznych(mazidla, biochemiaurody, zzsk) do mojej cery ? Z gory dzieki za odpowiedzi
musialbys poczekac na odpowiedz dziewczyn, ktore faktycznie te kosmetyki testowaly na swojej skorze, ale z BU wiem, ze na zaskorniki i do cery tlustej dobre jest serum lemon, do mycia jakies olejki, do tonizowania/odswiezenia niektore hydrolaty (trzeba by poczytac w opisach ktory na co), albo tonik z BHA 2%, PHA iles tam procent (delikatniejszy)... jaka kombinacja najlepsza to nie wiem, cos dziewczyny jeszcze napisza aha, na dzien cos lekkiego nawilzajacego z filtrem, ale to juz raczej w aptece.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 11:31   #3225
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche Z opisów wiem niej wiecej jako co ma dzialanie . Problemem jest odpowiednie dobranie skladników i ich stosowanie. Niedawno zamowilem. 11 olejków (tak na zapas) - z czego bardzo polecane do cery tlustej to olejeje: krokosz barwarski, lniany, konopy, macerat z arniki górskiej, slonecznikowy. Oleje do kazdego rodzaju cer o dzialaniu lagodzacym podraznienia, regulujacyh prace gruczołów łojowych to oleje: pachotka, czarnuszka siewna , szałwia hiszpańska, olej z wiesiołka, macerat z zielonej herbaty i wyciag z aloesu 10krotnie zatezony.
I tutaj chcialebym robic sobie w buteleczkach 10-15 ml rozne serum odpowiednie cdo cery tlustej i podraznionej. Zastanawiam sie jak laczyc? Czy np polaczenie 4ml lnianego, 4 ml , konopy i 4 ml krokosza barawskiego i 3 ml tamnu , ktory juz posiadam lub pachotki czy czarnuszki w kazdym razie od dzialaniu lagodzacym byloby dobre na dznoc ? A na dzien cos bardziej lagodzacego : 4 ml pachotki, 4 ml , 4 ml czarnuszki siewnej , 4 ml oelju z wiesiolka lub szalwi i 3 ml konopy? I czy do tworzenia takich 15 ml serum zaleca sie jakis konserwant czy jakis jeszcze dodatek?
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 18:06   #3226
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

oj, tu to ci nie pomoge... moze na watku typowo zwiazanym z biochemia i kreceniem wlasnych kosmetykow znajdziesz gotowe przepisy czy propozycje...
ale tak ogolnie to nie mieszalabym niczego bez przetestowania osobno - pomieszasz sobie, okaze sie, ze ci nie sluzy, i nawet nie bedziesz wiedzial, ktory skladnik tak dziala. oczywiscie czasem osobno wszystko moze byc ok, a w mieszance sie nie spisac, ale co jak z czym i dlaczego to ja juz nie wiem. z olejkow kupuje raczej gotowe mieszanki (sprawdzajac uprzednio sklad, zeby mi tam jakich swinstw nie pakowali)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 21:37   #3227
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
soraya Dermo Therapy, Maxima, Skóra Tłusta Łojotokowa

Krem redukujący niedoskonałości i blizny potrądzikowe. Mam pytanie właśnie dotyczące tego kremu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...tradzikowe.htm

czy może ktoś go już stosował? warto go kupić? szkoda, że nie ma jeszcze jego recenzji albo chociaż składu chemicznego

Edytowane przez olivvka
Czas edycji: 2009-10-25 o 21:41
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 23:20   #3228
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej a sądzicie o kremach firmy EUBOS do tego typu cery??
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-26, 20:47   #3229
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a eubos ma kremy do takiej cery? jesli tak, to pewnie wyprobuje - wlasnie od tygodnia uzywam ich serii urea do ciala (lotion do mycia 5% i balsam 10%) i jestem zachwycona! smierdzi troche, ale poki chlop nie narzeka, to jest ok skora na nogach juz po pierwszym uzyciu przestala swedzic i sie "kruszyc" - efekt mrozow na mojej skorze byl tragiczny ale eubos daje rade!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-26, 21:52   #3230
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

no ale drogie te kremiki troszkę )
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-27, 12:58   #3231
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zwracam się do Was jako do fachowców fachowczyń nawet więc tak, posiadaczka cery mieszanej, przesuszone policzki i problematyczna strefa T. Od czasu do czasu wyskoczy mi coś czerwonego z białym czubkiem, na co dzień męczą mnie głęboko osadzone wągry na strefie T i małe białe kropeczki p;od samymi oczami. i kurcze, jak tak myślę, to zanim zaczęłam dbac o cerę, to chyba była w lepszej kondycji o_O teraz do mycia strefy T używam żelu nuno, do policzków ró,zowego zel-kremu Garniera. przez kilka dni byłam bardzo głupia i używala nuno na całą twarz, okrutnie sie podrazniłam. potem na strefe T mam tonik nuno, na reszte łagoidzący z opuncją. no i krem na T to taki mały z avonu cleanskin z pompką, dośc mocno wyszusza, a na resztę teraz używałam babydreama od mrozu, ale powoduje mi zaczerwienienie policzków. przez kklka dni dawalam tez na calą buzię antybakteryjny tonujący nuno, ale tez podrażniał mi policzki. ostanio kupiłam nawet osławiony babbydream do mycia calego ciała i twarzy, no i niestety tez podrażnił mi policzki. POMOŻECIE?

Ja też mam sklonne do podrażnień policzki, ale absolutnie nie robi im krzywdy pianka do mycia skóry suchej i wrażliwej Rival de Loop z wyciągiem z ogórka (z Rossmanna). No i ponoć też lepiej myć twarz wodą i żelem tylko raz dziennie - wieczorem, a rano przetrzeć tylko jakimś tonikiem/hydrolatem.
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 16:03   #3232
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny polecicie mi jakiś krem do twarzy który nie zapcha mnie, zmatowi cere i pomorze w usuwaniu zaskórników i krost a także będzie im zapobiegał i żeby nie był zbyt drogi
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 16:17   #3233
nadia24l
Raczkowanie
 
Avatar nadia24l
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 212
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny polecicie mi jakiś krem do twarzy który nie zapcha mnie, zmatowi cere i pomorze w usuwaniu zaskórników i krost a także będzie im zapobiegał i żeby nie był zbyt drogi
Nie ma takiego
na krosty i zaskórniki tylko kwasy

nie zapcha Humektan, ew. oleje a nawilżą (więc troszkę zmniejszy się wydzielanie łoju)

na błyszczenie może trochę pomogą zioła np. wierzbownica, ale żeby je wyeliminować w 100% to wątpię czy coś pomoże jak się ma tłustą skórę
nadia24l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 16:27   #3234
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
Nie ma takiego
wlasnie gdyby byl to kazda z nas by go stosowala
Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
na krosty i zaskórniki tylko kwasy
albo retinoidy albo mieszanka obu jak w diacnealu
Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
nie zapcha Humektan, ew. oleje a nawilżą (więc troszkę zmniejszy się wydzielanie łoju)
ja bym tylko dodala, ze jest duza szansa, ze nie zapycha...ale tez nie 100% bo z tego co przejrzalam opinie to na 70kilka 2-3 osoby narzekaly na zapychanie

no ale fakt, jest wart sprobowania ja jestem jego fanka
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 16:32   #3235
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a jakie kwasy polecasz ? czy musiałabym je stosować na całą twarz czy mogłabym tylko tam gdzie mam zaskórniki ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 18:03   #3236
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny polecicie mi jakiś krem do twarzy który nie zapcha mnie, zmatowi cere i pomorze w usuwaniu zaskórników i krost a także będzie im zapobiegał i żeby nie był zbyt drogi
Tak cudowny i wszechstronny kosmetyk nie istnieje, inaczej zapewne nie powstałby ten watek i wiele podobnych, bo każdy problem można by kremem-cud zlikwidować
Jesli chodzi o nawilżanie bez zapychania- oczywiście Humektan. Niestety jak wiadomo trudno dostepny, ja mam ostatnio problem z jego dostaniem...

Dlatego polecam też mój "zamiennik" Humektanu - Rival de Loop, Beauty Energy Seidenschimmer Creme, dobrze nawilzajacy i rozwietlajacy cerę, bez zapychaczy. Poza tym uzyskał ocene "sehr gut" w tescie Oko Test, można powiedzieć Nobla w swiecie kosmetyków . Cena ok. 9 zł, warto sobie wypróbować.

Kremów ze składnikami matujacymi nie polecam, bo przyczyniają sie do zwiększenia wydzielania łoju.

Z kwasów proponowałabym BHA lub PHA. Jesli jednak chciałabyś stosować tylko na wybrane partie twarzy i jesteś nieprzyzwyczjaona do rygorystycznego uzywania wysokich filtrów (koniecznych przy fotouczulajacym BHA), delikatne kwasy PHA beda najlepsze np. w formie toniku z Biochemii Urody
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 18:14   #3237
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o nawilżanie bez zapychania- oczywiście Humektan. Niestety jak wiadomo trudno dostepny, ja mam ostatnio problem z jego dostaniem...
A probowalas poprosic w aptece by zamowili? U mnie nigdy nie ma, a jak zamowia to jest do odbioru nastepnego dnia

Czesto tez po prostu zamawiam tutaj http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p3084-Humektan_krem100_g bo jest taniej niz w aptece kolo mojego domu i odbieram w najblizszej aptece tej sieci, najczesciej w ciagu 24h

No ale oczywiscie trzeba miec choc jedna apteke DOZu gdzies w miare niedaleko by tak sie dalo
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 18:21   #3238
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A probowalas poprosic w aptece by zamowili? U mnie nigdy nie ma, a jak zamowia to jest do odbioru nastepnego dnia

Czesto tez po prostu zamawiam tutaj http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p3084-Humektan_krem100_g bo jest taniej niz w aptece kolo mojego domu i odbieram w najblizszej aptece tej sieci, najczesciej w ciagu 24h

No ale oczywiscie trzeba miec choc jedna apteke DOZu gdzies w miare niedaleko by tak sie dalo
Zawsze u mnie choc kilka tubek było w aptece Superpharm, a teraz pustki . Chyba przez wizaż Mam konto na DOZ-ie ale jeszcze nic stamtad nie brałam , musze sie zorientować jak to wygląda w mojej okolicy z ich aptekami, Naprawdę można odebrać wtedy Humektan po cenie jaka tam widnieje? Czy się coś jeszcze dopłaca?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 18:31   #3239
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a propos PHA - jako ze nie mam dostepu do biochemii urody i roznych tych tego typu sklepow w polsce, to moze znacie jakies kosmetyki z tymi kwasami w gotowcach? jestem poki co fanka BHA (w formie kremu z tym kwasem, oczywiscie ) ale tyle sie nasluchalam o dzialaniu PHA, ze kusi no...

Shee'naz, powiadasz, ze dobry ten rival de loop? moze sobie kiedys wyprobuje, jak pokoncze moje zapasy. cos tez kojarze, ze mial dobre oceny w öko test...
teraz wlasnie tak przejrzalam, co rival de loop w ogole ma, i skladowo wygladaja calkiem spoko, mozna niektore rzeczy wyprobowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 18:38   #3240
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Tak cudowny i wszechstronny kosmetyk nie istnieje, inaczej zapewne nie powstałby ten watek i wiele podobnych, bo każdy problem można by kremem-cud zlikwidować
Jesli chodzi o nawilżanie bez zapychania- oczywiście Humektan. Niestety jak wiadomo trudno dostepny, ja mam ostatnio problem z jego dostaniem...

Dlatego polecam też mój "zamiennik" Humektanu - Rival de Loop, Beauty Energy Seidenschimmer Creme, dobrze nawilzajacy i rozwietlajacy cerę, bez zapychaczy. Poza tym uzyskał ocene "sehr gut" w tescie Oko Test, można powiedzieć Nobla w swiecie kosmetyków . Cena ok. 9 zł, warto sobie wypróbować.

Kremów ze składnikami matujacymi nie polecam, bo przyczyniają sie do zwiększenia wydzielania łoju.

Z kwasów proponowałabym BHA lub PHA. Jesli jednak chciałabyś stosować tylko na wybrane partie twarzy i jesteś nieprzyzwyczjaona do rygorystycznego uzywania wysokich filtrów (koniecznych przy fotouczulajacym BHA), delikatne kwasy PHA beda najlepsze np. w formie toniku z Biochemii Urody
nie ma on żadnych składników zapychających?
mówisz o tym toniku ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.