Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 13:30   #1
Beti loop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 28

Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?


Cześć wizażanki
Jestem tegoroczną maturzystką i chciałabym rozpocząć studia w Warszawie. Najbardziej interesuje mnie kierunek finanse i rachunkowość, ale robi się to coraz bardziej popularny kierunek i obawiam się że w tym roku progi będą kosmiczne :/ ewentualnie mogłoby być jeszcze zarządzanie, lub coś innego z kierunków scisłych.

Chciałabym prosić Was o radę na jakie uczelnie mam szansę się dostać. Oto mniej więcej moje wyniki z matury: matma podstawa 98%, matma rozszerzenie ok 70%, polski podstawa ok 60-70%, angielski podstawa 80% i geografia podstawa ok 65%.

Może doradzicie mi jakies uczelnie? Marze o UW, ale raczej nie mam szansę na FiR..
__________________
Chwilo trwaj
Beti loop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 14:19   #2
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

A może FiR na SGGW? Tam progi są chyba niższe
Sama marzę o finansach na UW. Podstawy napisałam dosyć dobrze: pol ok 90%, mat 90%, ang 98%, ale rozszerzenia skopałam :/
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:21   #3
Beti loop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 28
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

Zastanawiam się właśnie nad SGGW.. chociaż nie przekonuje mnie ona tak, jak UW.

a jeśli chodzi o UW to chciałaś składać na wydzial zarzadzania czy nauk ekonomicznych? bo ja w razie czego chciałabym złozyć na UW tylko nie wiem na który z tych wydziałów. To porównując przeliczniki to na WNE rozszerzenie z matmy jest brane o wiele bardziej pod uwagę, więc chyba pkt bym miała więcej. Ale z drugiej strony, na WNE zazwyczaj jest wiecej chętnych. I już nie wiem gdzie złożyć.. bo szkoda mi kasy na oba wydziały, tym bardziej że muszę złożyć też dokumenty na inne uczelnie.
__________________
Chwilo trwaj
Beti loop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:51   #4
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

Cytat:
Napisane przez Beti loop Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie nad SGGW.. chociaż nie przekonuje mnie ona tak, jak UW.

a jeśli chodzi o UW to chciałaś składać na wydzial zarzadzania czy nauk ekonomicznych? bo ja w razie czego chciałabym złozyć na UW tylko nie wiem na który z tych wydziałów. To porównując przeliczniki to na WNE rozszerzenie z matmy jest brane o wiele bardziej pod uwagę, więc chyba pkt bym miała więcej. Ale z drugiej strony, na WNE zazwyczaj jest wiecej chętnych. I już nie wiem gdzie złożyć.. bo szkoda mi kasy na oba wydziały, tym bardziej że muszę złożyć też dokumenty na inne uczelnie.
Chętnych w przeliczeniu na jedno miejsce (na WNE i WZ) jest porównywalnie tyle samo. Ja myślałam o WZ, bo matma rozszerzona poszła mi na jakieś 50-60%, więc kiepsko... Na wydział zarządzania dostanę się tylko wtedy, kiedy dobrze ocenią mi wypracowanie. Na początku marzyłam o WNE, ale matma mnie pogrzebała. Jednak na wszelki wypadek złożę na WNE i WZ.

Ale na UW możesz wpisać 2 kierunki niezależnie od wydziałów a płacisz tylko raz. Tak mi się wydaje
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...

Edytowane przez Olean
Czas edycji: 2011-05-16 o 16:10
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 16:09   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 16:22   #6
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
oO. Dobrze, że mnie oświeciłaś
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:09   #7
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

Cytat:
Napisane przez Beti loop Pokaż wiadomość
Cześć wizażanki
Jestem tegoroczną maturzystką i chciałabym rozpocząć studia w Warszawie. Najbardziej interesuje mnie kierunek finanse i rachunkowość, ale robi się to coraz bardziej popularny kierunek i obawiam się że w tym roku progi będą kosmiczne :/ ewentualnie mogłoby być jeszcze zarządzanie, lub coś innego z kierunków scisłych.

Chciałabym prosić Was o radę na jakie uczelnie mam szansę się dostać. Oto mniej więcej moje wyniki z matury: matma podstawa 98%, matma rozszerzenie ok 70%, polski podstawa ok 60-70%, angielski podstawa 80% i geografia podstawa ok 65%.

Może doradzicie mi jakies uczelnie? Marze o UW, ale raczej nie mam szansę na FiR..
przecież parę dni temu założyłaś podobny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=529455

progi kosmiczne nie będą, bo zewsząd słyszę, że matematyka wg tegorocznych maturzystów była znacznie trudniejsza niż rok temu, więc progi mogą spaść. natomiast wątpię, żeby mimo wszystko udało Ci się dostać na WNE (nie wiem jak z WZ).

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

zapomniałam dodać, że na pewno dostaniesz się na WNE na dzienne płatne, ale niestety nie każdego stać na wydatek prawie 7 tys. zł za rok akademicki.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 09:03   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Warszawskie uczelnie, gdzie iść po maturze?

radze nie zakladac wynikow matur, bo jeszcze mozesz sie rozczarowac
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.