Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-26, 09:48   #2341
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

dzięki- będę próbowała zostawiać na dłużej i zobaczę.
Właśnie głównym składnikiem jest olej kokosowy i sezamowy i to mnie trochę zaniepokoiło, ale tych ekstraktów ma rzeczywiście sporo.
Ale kokosowy właśnie okropnie ściąga i wysusza skórę, to tak naprawdę najgorszy olej, jaki istnieje, jeśli chodzi o czyste stężenie Ładny zapach to nie wszystko. Dopiero z innymi składnikami, które go ujarzmią, zaczyna przynosić korzyści, a tak to sam w sobie jest przereklamowany i nie nadaje się do niczego, ani do demakijażu, bo zapycha, ani do ciała i włosów, bo wysusza, tylko do "oil pulling" się nadaje. Taka jest rzeczywistość
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 09:48   #2342
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Glinki próbowałam i faktycznie stosuje od czasu do czasu, sprawdza się bardzo u mnie mycie glinka, tylko jest jeden problem - ciężko mi to wypłukać i czasem okazuje się że mi jeszcze gdzieś glinka została, dlatego raczej na szybko jak muszę umyć włosy nie stosuje tego

Co do mycia to właśnie przykładam się, nawet zostawiam sobie czasem jeszcze ta pianę na jakiś czas mycia się i dopiero potem splukuje.

Petal fresh na początku byłam zachwycona, ale właśnie przy używaniu jego najbardziej zauważyłam wzmożone przetluszczanie nie wiem właśnie czy to zbieg okoliczności, czy może on za bardzo oczyszcza przez co skóra się broni? tylko wtedy przy glinkach tym bardziej bym miała mechanizm obronny a tego problemu nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mogłabyś powiedzieć coś więcej o myciu Glinka? Dodajesz po prostu glinki do szamponu, czy jak?
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 09:53   #2343
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Glinki próbowałam i faktycznie stosuje od czasu do czasu, sprawdza się bardzo u mnie mycie glinka, tylko jest jeden problem - ciężko mi to wypłukać i czasem okazuje się że mi jeszcze gdzieś glinka została, dlatego raczej na szybko jak muszę umyć włosy nie stosuje tego

Co do mycia to właśnie przykładam się, nawet zostawiam sobie czasem jeszcze ta pianę na jakiś czas mycia się i dopiero potem splukuje.

Petal fresh na początku byłam zachwycona, ale właśnie przy używaniu jego najbardziej zauważyłam wzmożone przetluszczanie nie wiem właśnie czy to zbieg okoliczności, czy może on za bardzo oczyszcza przez co skóra się broni? tylko wtedy przy glinkach tym bardziej bym miała mechanizm obronny a tego problemu nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a Odżywek i maseczek używasz? Bo to ważne, one pomagają bardzo w wypłukaniu ewentualnych pozostałości glinki, to raz, a dwa, że nawilżają skórę głowy po umyciu, co też ma znaczenie dla wolniejszego przetłuszczania, a jeśli obawiasz się nakładania na skalp, to albo po cięższej odżywce porządnie wypłucz włosy, albo znajdź taką o lekkiej, ale dobrze nawilżającej konsystencji.

No i koniecznie spróbuj stosować 2 zupełnie różne szampony na zmianę, raz jeden, raz drugi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-26 o 09:55
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:14   #2344
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam używać naturalnych szamponów do włosów, mam okropny problem z przetluszczaniem /nie dokładnym umyciem. Dosłownie tego samego dnia mam już przetluszczone włosy.
Polecicie jakiś szampon naturalny ( lub po prostu bez SLS i tym podobnych), który dobrze oczyszcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powód może być banalny czyli właśnie unikanie "SLS i tym podobnych". Szampony JMO, Petal Fresh i Sylveco zawierają łagodne detergenty, które zwyczajnie mogą być dla Ciebie niewystarczające.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:20   #2345
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale kokosowy właśnie okropnie ściąga i wysusza skórę, to tak naprawdę najgorszy olej, jaki istnieje, jeśli chodzi o czyste stężenie Ładny zapach to nie wszystko. Dopiero z innymi składnikami, które go ujarzmią, zaczyna przynosić korzyści, a tak to sam w sobie jest przereklamowany i nie nadaje się do niczego, ani do demakijażu, bo zapycha, ani do ciała i włosów, bo wysusza, tylko do "oil pulling" się nadaje. Taka jest rzeczywistość


Że przereklamowany to się zgadzam 100%, ale nakładałam czysty na końcówki włosów czasami i ładny połysk nadawał. No to już nie będę


Mnie najbardziej denerwuje, że mega ekspertki żywieniowe olej kokosowy wszędzie wkładają i polecają, a przecież to olej który ma głównie kwasy tłuszczowe nasycone Więc do spożycia w bardzo niewielkiej ilości.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:42   #2346
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam używać naturalnych szamponów do włosów, mam okropny problem z przetluszczaniem /nie dokładnym umyciem. Dosłownie tego samego dnia mam już przetluszczone włosy.
Polecicie jakiś szampon naturalny ( lub po prostu bez SLS i tym podobnych), który dobrze oczyszcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja Ci podam takie szampony, które u mnie silnie oczyszczają, oceń czy pasują Ci składowo:
- cytrynowy z avalon organic
- mydło cedrowe babci agafii (w słoiku plastikowym)
- czarny szampon przeciwłupieżowy babci agafii
- szampony australian tea tree
Zawsze możesz też dodać glinkę (zieloną, białą, rhassoul) do obecnego szamponu - przed myciem włosów zmieszaj po prostu na dłoni szampon z glinką.
I polecam regularny peeling skóry głowy - do porcji szamponu albo odżywki dodaj cukier albo fusy z kawy (albo jedno i drugie). Ja wolę odzywkę, bo w odżywce cukier się wolniej rozpuszcza i nie ma piany, która mi utrudnia dotarcie do skóry głowy.
Pomóc może tez płukanka z octu jabłkowego (1,5 łyżki octu na litr wody), ocet super wypłukuje resztki kosmetyków.
I jeśli silnie oczyszczasz skórę głowy to nie zapominaj o jej regularnym nawilżaniu - wystarczy nawet prosta wcierka żel aloesowy + hydrolat + kapka oleju + jakieś nawilżacze jak masz (HA, panthenol). Ja taką wcierkę nakładam na noc zazwyczaj i rano zmywam podczas mycia włosów.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2017-05-26 o 10:51 Powód: dopisek
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:55   #2347
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Mogłabyś powiedzieć coś więcej o myciu Glinka? Dodajesz po prostu glinki do szamponu, czy jak?
różnie dodaje do szamponu, do odżywki, robię pastę z glinki i np hydrolatu lub soku z cytyryny (żeby obniżyć lekko ph glinki)

Lubię też glinkę w formie "suchego szamponu" ale wtedy trzeba sobie idealnie glinke do włosów dobrać kolorem

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
a Odżywek i maseczek używasz? Bo to ważne, one pomagają bardzo w wypłukaniu ewentualnych pozostałości glinki, to raz, a dwa, że nawilżają skórę głowy po umyciu, co też ma znaczenie dla wolniejszego przetłuszczania, a jeśli obawiasz się nakładania na skalp, to albo po cięższej odżywce porządnie wypłucz włosy, albo znajdź taką o lekkiej, ale dobrze nawilżającej konsystencji.

No i koniecznie spróbuj stosować 2 zupełnie różne szampony na zmianę, raz jeden, raz drugi.
ale ja po glince właśnie problemu z przetłuszczeniem nie mam odżywka niby ma sens , tylko że mi z glinką chodzi o czas, a raczej brak konieczności zastanawiania się czy dobrze wypłukam produkt, bo muszę zaraz wychodzić
za to często mieszam glinkę właśnie z odżywką .

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Powód może być banalny czyli właśnie unikanie "SLS i tym podobnych". Szampony JMO, Petal Fresh i Sylveco zawierają łagodne detergenty, które zwyczajnie mogą być dla Ciebie niewystarczające.
to wiem tylko, że mnie swędzi skóra po mocnych detergentach przy stałym używaniu

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja Ci podam takie szampony, które u mnie silnie oczyszczają, oceń czy pasują Ci składowo:
- cytrynowy z avalon organic
- mydło cedrowe babci agafii (w słoiku plastikowym)
- czarny szampon przeciwłupieżowy babci agafii
- szampony australian tea tree
Zawsze możesz też dodać glinkę (zieloną, białą, rhassoul) do obecnego szamponu - przed myciem włosów zmieszaj po prostu na dłoni szampon z glinką.
I polecam regularny peeling skóry głowy - do porcji szamponu albo odżywki dodaj cukier albo fusy z kawy (albo jedno i drugie). Ja wolę odzywkę, bo w odżywce cukier się wolniej rozpuszcza i nie ma piany, która mi utrudnia dotarcie do skóry głowy.
dziękuję sprawdzę te szampony
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 11:03   #2348
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
różnie dodaje do szamponu, do odżywki, robię pastę z glinki i np hydrolatu lub soku z cytyryny (żeby obniżyć lekko ph glinki)



Lubię też glinkę w formie "suchego szamponu" ale wtedy trzeba sobie idealnie glinke do włosów dobrać kolorem







ale ja po glince właśnie problemu z przetłuszczeniem nie mam odżywka niby ma sens , tylko że mi z glinką chodzi o czas, a raczej brak konieczności zastanawiania się czy dobrze wypłukam produkt, bo muszę zaraz wychodzić

za to często mieszam glinkę właśnie z odżywką .







to wiem tylko, że mnie swędzi skóra po mocnych detergentach przy stałym używaniu







dziękuję sprawdzę te szampony


Dziękuje za odpowiedz
W weekend spróbuje peelingu kawowego
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 11:04   #2349
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Będziesz zadowolona
Mam nadzieję, bo skóra głowy doprowadza mnie do szału

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 11:06   #2350
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Że przereklamowany to się zgadzam 100%, ale nakładałam czysty na końcówki włosów czasami i ładny połysk nadawał. No to już nie będę


Mnie najbardziej denerwuje, że mega ekspertki żywieniowe olej kokosowy wszędzie wkładają i polecają, a przecież to olej który ma głównie kwasy tłuszczowe nasycone Więc do spożycia w bardzo niewielkiej ilości.
Ale regularnie nakładałaś? Bo on nie wysusza nigdy od razu, tylko po kilku razach, fajnie użyć raz na jakiś czas, raz na miesiąc, nawet na włosy, wtedy skóra jest pięknie odżywiona, a włosy błyszczące i puszyste, ale jak się używa po każdym lub prawie każdym myciu, to robi z czasem masakrę, np. po kilku użyciach po prysznicu skóra przypomina wiór, jest tak sucha, że aż swędzi, a włosy przypominają drucianą szczotę.

A to jest prawda, poza tym coraz częściej się słyszy narzekania na olej kokosowy, coraz więcej osób ma problemy gastryczne, tutaj kiedyś chyba Losek pisała, że ma zgagę po smażeniu na kokosowym i okazało się, że m.in. moja mama też, okropnie pali ją żołądek.


Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
ale ja po glince właśnie problemu z przetłuszczeniem nie mam odżywka niby ma sens , tylko że mi z glinką chodzi o czas, a raczej brak konieczności zastanawiania się czy dobrze wypłukam produkt, bo muszę zaraz wychodzić
za to często mieszam glinkę właśnie z odżywką .
Tak, to zrozumiałam oczywiście, ale myślałam, że może nie używasz odżywki, bo ja osobiście nie miałam nigdy problemu z resztkami glinki we włosach, tylko w sumie raz w życiu jak postanowiłam umyć włosy samą pastą z glinki, bez wymieszania z szamponem, to wtedy był problem i z rozprowadzeniem jej i ze spłukaniem, dlatego wolę jakieś włosowe nośniki, bo zdecydowanie lepiej wtedy glinka współpracuje
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-26 o 11:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 11:17   #2351
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

To nie jest tak, że ja mam we włosach resztki, tylko zawsze omine jakieś miejsce i nie wymyje

Muszę dodać, że ja nie mogę sobie o tak o stanąć pod prysznicem i lać woda po głowie, musi być to proces bardzo kontrolowany ( względy zdrowotne) zawsze jedna ręką trzymam słuchawkę a druga masuje, bez masowania mi się nie wymyje ta glinka dokładnie i zawsze gdzieś na skraju okazuje się, że mi zostaje

Zastanawiałam się nad dodaniem olejku z drzewa herbacianego do szamponu, próbował ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 11:24   #2352
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że ja mam we włosach resztki, tylko zawsze omine jakieś miejsce i nie wymyje

Muszę dodać, że ja nie mogę sobie o tak o stanąć pod prysznicem i lać woda po głowie, musi być to proces bardzo kontrolowany ( względy zdrowotne) zawsze jedna ręką trzymam słuchawkę a druga masuje, bez masowania mi się nie wymyje ta glinka dokładnie i zawsze gdzieś na skraju okazuje się, że mi zostaje

Zastanawiałam się nad dodaniem olejku z drzewa herbacianego do szamponu, próbował ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodaję olejki eteryczne do każdego mycia. Z reguły 2-4 krople i trzymam taką porcję szamponu na skórze głowy przez czas umycia ciała czyli do 5 minut. Tylko akurat tea tree nie lubię.

Jak masz problem z wymywaniem glinek, to kup gotowy szampon z glinką np Urtekram albo Sante.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 12:19   #2353
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że ja mam we włosach resztki, tylko zawsze omine jakieś miejsce i nie wymyje

Muszę dodać, że ja nie mogę sobie o tak o stanąć pod prysznicem i lać woda po głowie, musi być to proces bardzo kontrolowany ( względy zdrowotne) zawsze jedna ręką trzymam słuchawkę a druga masuje, bez masowania mi się nie wymyje ta glinka dokładnie i zawsze gdzieś na skraju okazuje się, że mi zostaje

Zastanawiałam się nad dodaniem olejku z drzewa herbacianego do szamponu, próbował ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa, to ja tak miałam na początku przygody z kosmetykami naturalnymi, jak twarz myłam glinką lub nakładałam jakąś ajurwedyjską papkę na twarz, to zdarzało się, że potem mnie swędziały uszy i wygrzebywałam resztki zaschniętej brei w różnych kolorach tęczy i to pomimo, że uszy też zawsze myję pod prysznicem ale pomimo tego, takie rzeczy trzeba jednak bardzo dokładnie wypłukać, bo ustrojstwo jest widoczne i się potrafi "zagnieździć" i teraz już po nauczeniu na błędach mi się to nie zdarza.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak masz problem z wymywaniem glinek, to kup gotowy szampon z glinką np Urtekram albo Sante.
A to też jest dobry pomysł, przecież jest całkiem nie mało propozycji glinkowych gotowców na rynku, jeszcze Les Argiles du soleil, Catrice, Naturado, Luvos, to marki oferujące glinkowe szampony.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 12:38   #2354
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A to też jest dobry pomysł, przecież jest całkiem nie mało propozycji glinkowych gotowców na rynku, jeszcze Les Argiles du soleil, Catrice, Naturado, Luvos, to marki oferujące glinkowe szampony.
Dzięki za przypomnienie, bo ciągle zapominam, że chcę przetestować ten szampon z glinką Cattiera Obecnie mam z naturalnych szamponów Purifying Shampoo Sukin z
TkMaxxa, ale używam go głównie na same włosy, na skórę głowy muszę mieć coś z siarczanami. Zastanawiam się też, czy nie wrócić do Alterry, bo akurat ich szampony mi pasowały, a są tanie.
Dla mnie domowe peelingi z kawy czy cukru są za słabe, muszę mieć jakiś rozpuszczacz czyli najlepiej mocznik w formule aptecznej. Oliwka Salicylol niestety się u mnie niezbyt sprawdziła, ale to jest produkt warty polecenia, bo wielu osobom pomaga. Tylko ja mam akurat pecha, że u mnie kwasy nie działają tak jak powinny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 13:02   #2355
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam używać naturalnych szamponów do włosów, mam okropny problem z przetluszczaniem /nie dokładnym umyciem. Dosłownie tego samego dnia mam już przetluszczone włosy.
Polecicie jakiś szampon naturalny ( lub po prostu bez SLS i tym podobnych), który dobrze oczyszcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie najlepiej doczyszczał szampon JMO z lawendą i rozmarynem. Zdecydowaną różnicę czułam.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 15:21   #2356
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Powód może być banalny czyli właśnie unikanie "SLS i tym podobnych". Szampony JMO, Petal Fresh i Sylveco zawierają łagodne detergenty, które zwyczajnie mogą być dla Ciebie niewystarczające.
Niedokładnie umyte włosy to ja miałam właśnie po Petal Fresh, którego już nie zamierzam więcej używać.

Natomiast jego przeciwieństwiem są dla mnie szampony JMO. Mimo podobnie łagodnych środków myjących, uważam jest za dobrze oczyszczające i w ogóle jako jedne z lepszych na rynku jeśli chodzi o ekologiczne szampony.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
U mnie najlepiej doczyszczał szampon JMO z lawendą i rozmarynem. Zdecydowaną różnicę czułam.
Zgadzam się w 100%
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-27, 08:13   #2357
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
W Poznaniu jest Friska drogeria naturalna - kościelna 39a
Oraz
Mania mineral & organic cosmetics przy Poznańskiej 25.

Maja strony na fb, możesz zobaczyć asortyment, czy Cię zainteresuje
Dziękuję
Na pewno

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja Ci podam takie szampony, które u mnie silnie oczyszczają, oceń czy pasują Ci składowo:
- cytrynowy z avalon organic
- mydło cedrowe babci agafii (w słoiku plastikowym)
- czarny szampon przeciwłupieżowy babci agafii
- szampony australian tea tree
Zawsze możesz też dodać glinkę (zieloną, białą, rhassoul) do obecnego szamponu - przed myciem włosów zmieszaj po prostu na dłoni szampon z glinką.
I polecam regularny peeling skóry głowy - do porcji szamponu albo odżywki dodaj cukier albo fusy z kawy (albo jedno i drugie). Ja wolę odzywkę, bo w odżywce cukier się wolniej rozpuszcza i nie ma piany, która mi utrudnia dotarcie do skóry głowy.
Pomóc może tez płukanka z octu jabłkowego (1,5 łyżki octu na litr wody), ocet super wypłukuje resztki kosmetyków.
I jeśli silnie oczyszczasz skórę głowy to nie zapominaj o jej regularnym nawilżaniu - wystarczy nawet prosta wcierka żel aloesowy + hydrolat + kapka oleju + jakieś nawilżacze jak masz (HA, panthenol). Ja taką wcierkę nakładam na noc zazwyczaj i rano zmywam podczas mycia włosów.
Mam teraz przeciwłupieżowy australian tea tree - bardzo dobry.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-27, 19:19   #2358
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ja to jednak jestem jak macocha dla swoich włosów Owszem, stosuję łagodne szampony, odżywki, maski, nie suszę suszarką, nie maltretuję, ale glinek i peelingów moja głowa nie zna

Dzisiaj testowałam PH, zaczęłam od a perfect match(a). Mnie się ten zapach podoba , spociłam się trochę, ale nie było brzydkiego zapachu, dopiero teraz, ale wywąchałam pod samą pachą , z daleka nie czuć
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-27, 20:00   #2359
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki za przypomnienie, bo ciągle zapominam, że chcę przetestować ten szampon z glinką Cattiera Obecnie mam z naturalnych szamponów Purifying Shampoo Sukin z
TkMaxxa, ale używam go głównie na same włosy, na skórę głowy muszę mieć coś z siarczanami. Zastanawiam się też, czy nie wrócić do Alterry, bo akurat ich szampony mi pasowały, a są tanie.
Dla mnie domowe peelingi z kawy czy cukru są za słabe, muszę mieć jakiś rozpuszczacz czyli najlepiej mocznik w formule aptecznej. Oliwka Salicylol niestety się u mnie niezbyt sprawdziła, ale to jest produkt warty polecenia, bo wielu osobom pomaga. Tylko ja mam akurat pecha, że u mnie kwasy nie działają tak jak powinny.
Chodziło mi rzecz jasna o Cattier, ale się machnęłam, aż wstyd

Ja z kolei w ogóle nie uznaję mechanicznch peelingów do włosów, mam wrażenie, że mogą niszczyć włosy, ale nie wiem, może błędne. Miałam kiedys z Phenome taką maskę z drobinkami do włosów i byłaby naprawdę super, najlepsza, jakiej używałam, gdyby nie te drobinki.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja to jednak jestem jak macocha dla swoich włosów Owszem, stosuję łagodne szampony, odżywki, maski, nie suszę suszarką, nie maltretuję, ale glinek i peelingów moja głowa nie zna

Dzisiaj testowałam PH, zaczęłam od a perfect match(a). Mnie się ten zapach podoba , spociłam się trochę, ale nie było brzydkiego zapachu, dopiero teraz, ale wywąchałam pod samą pachą , z daleka nie czuć
Ja też, mam porządną szczotkę, grzebień, delikatnie się obchodzę z włosami, oprócz tego, że suszę i farbuję, to nie maltretuję ręcznikami i nie śpię na nich Coraz rzadziej na nie narzekam, wiec muszą być w coraz lepszej formie, a też tylko odżywki i maski, łagodne szampony, tyle, oleje bardzo rzadko, bo nie chce mi się, glinki jakieś tylko, jak mam bardzo brudne włosy, latem, albo po chorobie Nie każdy też potrzebuje glinek, ja mam raczej suchą/normalną skórę głowy, myję włosy co 2-3 dni, chociaż wcale nie są bardzo przetłuszczone.

Mogę tylko powiedzieć, że pierwsze wrażenie po PH miałam podobne, lecz z czasem stosowania efekty są coraz lepsze
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-27, 20:27   #2360
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chodziło mi rzecz jasna o Cattier, ale się machnęłam, aż wstyd

Ja z kolei w ogóle nie uznaję mechanicznch peelingów do włosów, mam wrażenie, że mogą niszczyć włosy, ale nie wiem, może błędne. Miałam kiedys z Phenome taką maskę z drobinkami do włosów i byłaby naprawdę super, najlepsza, jakiej używałam, gdyby nie te drobinki.
A wiesz, że nawet nie zauważyłam tego błędu, jakoś automatycznie odczytałam jako Cattier

Nie jestem pewna, czy peelingi skóry głowy to konieczność u każdego. Jeden trycholog, u którego robiłam badanie kamerką twierdził, że całkiem normalną skórę widział tylko raz i to u kilkuletniego dziecka. Ale z drugiej strony to do trychologa chodzą osoby z problemami, więc nie można wyrokować na ich podstawie, że każdy ma coś tam na głowie do usunięcia.
Mnie samej to badanie pokazało trochę tłuszczu i miejscami jakieś złogi sebum przy cebulkach, a było w okresie brania największej dawki leków, kiedy to mogłam nie myć włosów nawet do 5 dni. Nie wyglądały na tłuste, ale coś tam się jednak na skórze odkładało. Oczywiście przy głowie wymagającej mycia codziennego wygląda to o wiele wiele gorzej, bo szampony sobie z tym nie radzą. A połączenie tłustej twarzy i tłustej skóry głowy to już w ogóle paskudne combo. Można zapomnieć o jakichkolwiek fryzurach niezaczesanych do tyłu czy o grzywce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-27, 21:09   #2361
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A wiesz, że nawet nie zauważyłam tego błędu, jakoś automatycznie odczytałam jako Cattier

A połączenie tłustej twarzy i tłustej skóry głowy to już w ogóle paskudne combo. Można zapomnieć o jakichkolwiek fryzurach niezaczesanych do tyłu czy o grzywce.


Nie wiem, co jest paskudniejsze, dla mnie niesprawiedliwością jest mieć suchą skórę głowy i stóp, tłustą i trądzikową twarzy i normalną, lecz owłosioną ciała
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-27, 21:35   #2362
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A połączenie tłustej twarzy i tłustej skóry głowy to już w ogóle paskudne combo. Można zapomnieć o jakichkolwiek fryzurach niezaczesanych do tyłu czy o grzywce.
To ja wlosy myje codziennie inaczej mam smalec zamiast fryzury. Cera mimo stosowania 2 etapowego mycia wciaz zanoeczyszczona. W dodatku z przebarwieniami. A teraz doszly problemy z filtrem. Mam dola. Zastanawiam sie czy jest sens tyle sie napracować z tym wszystkim skoro efekt jest minimalny
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-27, 22:03   #2363
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Nie wiem, co jest paskudniejsze, dla mnie niesprawiedliwością jest mieć suchą skórę głowy i stóp, tłustą i trądzikową twarzy i normalną, lecz owłosioną ciała
Mnie się ta dysproporcja zdaje z wiekiem pogłębiać tzn dolne partie ciała robią się coraz bardziej suche, a skóra twarzy i głowy coraz bardziej tłusta.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
To ja wlosy myje codziennie inaczej mam smalec zamiast fryzury. Cera mimo stosowania 2 etapowego mycia wciaz zanoeczyszczona. W dodatku z przebarwieniami. A teraz doszly problemy z filtrem. Mam dola. Zastanawiam sie czy jest sens tyle sie napracować z tym wszystkim skoro efekt jest minimalny
Też się nad tym zastanawiam, zwłaszcza w kwestii skóry głowy, bo peelingi owszem usuwają nagromadzone złogi sebum, ale i tak jest ono na bieżąco produkowane i dla efektu estetycznego nie ma to większego znaczenia, bo włosy ciągle się szybko przetłuszczają i ciągle trzeba je myć codziennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 07:58   #2364
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Kupiłam sobie wczoraj miętowe mydło z Mydło Stacji. Jak ono mocno pachnie, aż w oczy szczypie
Porobię zdjęcia na blog i pójdzie w ruch.
Szkoda, że nie mają w ofercie bardziej "oryginalnych" mydeł, jak Pszczela Dolinka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png mydłostacja.png (654,5 KB, 34 załadowań)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 09:30   #2365
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też, mam porządną szczotkę, grzebień, delikatnie się obchodzę z włosami, oprócz tego, że suszę i farbuję, to nie maltretuję ręcznikami i nie śpię na nich Coraz rzadziej na nie narzekam, wiec muszą być w coraz lepszej formie, a też tylko odżywki i maski, łagodne szampony, tyle, oleje bardzo rzadko, bo nie chce mi się, glinki jakieś tylko, jak mam bardzo brudne włosy, latem, albo po chorobie Nie każdy też potrzebuje glinek, ja mam raczej suchą/normalną skórę głowy, myję włosy co 2-3 dni, chociaż wcale nie są bardzo przetłuszczone.

Mogę tylko powiedzieć, że pierwsze wrażenie po PH miałam podobne, lecz z czasem stosowania efekty są coraz lepsze
Ja nawet grzebienia porządnego nie mam, a szczotki w ogóle, ale ja czeszę włosy tylko podczas mycia, z odżywką/maską. Zamiast ręcznika używam bawełnianej koszulki. A nie śpisz na włosach, czyli związujesz?

Kupiłam sobie ten szampon YR Ecolabel i zamówiłam Equilibry restrukturyzujący No i kupiłam ostatnio maskę Anwen.

Wczoraj miałam shibuyę, ten zapach też mi się podoba , ale muszę się przestawić na te dezodoranty, bo nie do końca świeżo się czuję (ale w sumie przy antyperspirancie Vichy też tak miewam).
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 11:08   #2366
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam używać naturalnych szamponów do włosów, mam okropny problem z przetluszczaniem /nie dokładnym umyciem. Dosłownie tego samego dnia mam już przetluszczone włosy.
Polecicie jakiś szampon naturalny ( lub po prostu bez SLS i tym podobnych), który dobrze oczyszcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobnie i te dwa szampony najlepiej sie u mnie sprawdziły:

https://pl.iherb.com/pr/desert-essen...z-237-ml/10910

https://pl.iherb.com/pr/Giovanni-Gol...oz-250-ml/6421

Ważne jest też co nakładasz później. U mnie 90% produktów do stylizacji powoduje przetłuszczanie i swędzenie po kilku godzinach.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chodziło mi rzecz jasna o Cattier, ale się machnęłam, aż wstyd

Ja z kolei w ogóle nie uznaję mechanicznch peelingów do włosów, mam wrażenie, że mogą niszczyć włosy, ale nie wiem, może błędne. Miałam kiedys z Phenome taką maskę z drobinkami do włosów i byłaby naprawdę super, najlepsza, jakiej używałam, gdyby nie te drobinki.



Ja też, mam porządną szczotkę, grzebień, delikatnie się obchodzę z włosami, oprócz tego, że suszę i farbuję, to nie maltretuję ręcznikami i nie śpię na nich Coraz rzadziej na nie narzekam, wiec muszą być w coraz lepszej formie, a też tylko odżywki i maski, łagodne szampony, tyle, oleje bardzo rzadko, bo nie chce mi się, glinki jakieś tylko, jak mam bardzo brudne włosy, latem, albo po chorobie Nie każdy też potrzebuje glinek, ja mam raczej suchą/normalną skórę głowy, myję włosy co 2-3 dni, chociaż wcale nie są bardzo przetłuszczone.

Mogę tylko powiedzieć, że pierwsze wrażenie po PH miałam podobne, lecz z czasem stosowania efekty są coraz lepsze
Też kiedyś miałam ten peeling z Phenome. Fajny produkt
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 11:26   #2367
ewka_marchewka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Niestety kolejny sklep się zamyka. Będzie działać jeszcze max 2 tyg. Zatem jeśli chcecie zrobić tam zakupy, to się śpieszcie.
http://www.aromatytoskanii.pl/#

Aromaty się zamykają ?
skąd ta informacja ?
sklep nadal działa
ewka_marchewka_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 11:51   #2368
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Jestem po tygodniu używania kremu pod oczy Ekokrem i niestety mnie rozczarował. Na noc zdecydowanie za słaby, nawet grubą warstwą. Na dzień też za słaby, pod makijaż tym bardziej, a jak nałożę go trochę więcej, żeby było czuć nawilżenie, to korektor nie chce się na nim rozprowadzić. Moja skóra pod oczami, choć młoda, to jednak zbyt wymygająca i takie lekkie kremy nie dla niej
Pomadkę też testuję, ale odkąd jej używam, to usta mi się przesuszyły i nie chcą wrócić do stanu początkowego.
Jedyne, co mnie zachwyciło, to krem do rąk(dostałam próbkę), na pewno zamówię całe opakowanie
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 12:19   #2369
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie wczoraj miętowe mydło z Mydło Stacji. Jak ono mocno pachnie, aż w oczy szczypie
Porobię zdjęcia na blog i pójdzie w ruch.
Szkoda, że nie mają w ofercie bardziej "oryginalnych" mydeł, jak Pszczela Dolinka.


Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja nawet grzebienia porządnego nie mam, a szczotki w ogóle, ale ja czeszę włosy tylko podczas mycia, z odżywką/maską. Zamiast ręcznika używam bawełnianej koszulki. A nie śpisz na włosach, czyli związujesz?

Kupiłam sobie ten szampon YR Ecolabel i zamówiłam Equilibry restrukturyzujący No i kupiłam ostatnio maskę Anwen.

Wczoraj miałam shibuyę, ten zapach też mi się podoba , ale muszę się przestawić na te dezodoranty, bo nie do końca świeżo się czuję (ale w sumie przy antyperspirancie Vichy też tak miewam).
Nie związuję, bo mi się włosy odgniatają od gumek i frotek, tracą fason następnego dnia, wyrobiłam sobie jednak dość szybko nawyk zarzucania włosów "do tyłu" przy każdej zmianie położenia głowy

Ciekawa jestem Twojej opinii o tych szamponach A maskę którą wybrałaś? Zdania o tych maskach Anwen są mocno podzielone.

Będzie dobrze, z czasem powinno być coraz lepiej

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Jestem po tygodniu używania kremu pod oczy Ekokrem i niestety mnie rozczarował. Na noc zdecydowanie za słaby, nawet grubą warstwą. Na dzień też za słaby, pod makijaż tym bardziej, a jak nałożę go trochę więcej, żeby było czuć nawilżenie, to korektor nie chce się na nim rozprowadzić. Moja skóra pod oczami, choć młoda, to jednak zbyt wymygająca i takie lekkie kremy nie dla niej
Pomadkę też testuję, ale odkąd jej używam, to usta mi się przesuszyły i nie chcą wrócić do stanu początkowego.
Jedyne, co mnie zachwyciło, to krem do rąk(dostałam próbkę), na pewno zamówię całe opakowanie
Ty serio piszesz W życiu bym nie pomyślała, że ten tłuścioch może być dla kogoś za lekki Dla mnie to istny smalec, teraz w upały w ogóle musiałam go odstawić, bo aż miałam obrzęki z rana przez niego, a jestem 30 z hakiem.

Krem do rąk po próbce też zrobił na mnie dobre wrażenie.


A ja przetestowałam scrub mango Organic Shop, spodobał mi się, bo ma dobrą konsystencję, gęstą, ale nie zbitą, dobrze peelinguje, ładnie pachnie, na skórze mi zemulgował do takiego białego musu/pasty i spłukał się nie zostawiając zbyt tłustej skóry, tylko taką w sam raz, bo ja nie lubię tłustych peelingów, bo przed nimi muszę się umyć, bo jeśli się nie umyję, to mam wrażenie, że one nie myją, a ten po nałożeniu jest bardzo tłusty, ale spłukuje się idealnie i jest uczucie czystości.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-29 o 12:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 12:24   #2370
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




Nie związuję, bo mi się włosy odgniatają od gumek i frotek, tracą fason następnego dnia, wyrobiłam sobie jednak dość szybko nawyk zarzucania włosów "do tyłu" przy każdej zmianie położenia głowy

Ciekawa jestem Twojej opinii o tych szamponach A maskę którą wybrałaś? Zdania o tych maskach Anwen są mocno podzielone.

Będzie dobrze, z czasem powinno być coraz lepiej



Ty serio piszesz W życiu bym nie pomyślała, że ten tłuścioch może być dla kogoś za lekki Dla mnie to istny smalec, teraz w upały w ogóle musiałam go odstawić, bo aż miałam obrzęki z rana przez niego, a jestem 30 z hakiem.


A ja przetestowałam scrub mango Organic Shop, spodobał mi się, bo ma dobrą konsystencję, gęstą, ale nie zbitą, dobrze peelinguje, ładnie pachnie, na skórze mi zemulgował do takiego białego musu/pasty i spłukał się nie zostawiając zbyt tłustej skóry, tylko taką w sam raz, bo ja nie lubię tłustych peelingów, bo przed nimi muszę się umyć, bo jeśli się nie umyję, to mam wrażenie, że one nie myją, a ten po nałożeniu jest bardzo tłusty, ale spłukuje się idealnie.
Kurcze, to mi się może trafił jakiś z większą zawartością wody? U mnie się wchłania i skóra jest ściągnięta. Zużyję nakładając na niego inny, bardziej odżywczy krem. Tłustą warstwę zostawiał u mnie krem Martiny Gebhardt, ale i jego zdarzało mi się używać na dzień
Aż niemożliwe, żeby 22-letnia skóra miała takie problemy

A dodam, że poza totalnie suchą okolicą pod oczami, moja twarz jest skrajnie tłusta. Mniej więcej po 30 minutach od pomalowania się mam na twarzy smalec. W lato jeszcze szybciej...
__________________
co jem
czym się smaruję

Edytowane przez moooniek
Czas edycji: 2017-05-29 o 12:25
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.