Usuwanie plam- wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 10:27   #301
Hannah_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 64
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Wyprałam bluzkę w Vanishu - proszek nasypywałam głównie na plamę (sok z nektarynki), ale i tak cała była zamoczona w wodzie z Vanishem, po wysuszeniu okazało się, że bluzka ma jakieś pomarańczowe plamy, których przed praniem nie było. Najlepsze jest to, że pojawiły się w zupełnie innym miejscu niż te których się pozbyłam...
Jak pozbyć się tego pomarańczowego dziadostwa?? Myślałam o pralni chemicznej, ale pewnie skończy się na zakupie nowej bluzki...
Hannah_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:46   #302
OlimpiaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 22
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hannah_89 Pokaż wiadomość
...
Jak pozbyć się tego pomarańczowego dziadostwa?? Myślałam o pralni chemicznej, ale pewnie skończy się na zakupie nowej bluzki...
Jeśli to są plamy bardziej rdzawe niż pomarańczowe to takie coś robi się na białych rzeczach od wody po wyschnięciu. Miałam tak na białych adidasach i torebce.
W pralni facet poradził mi bym dobrze wywirowała te rzeczy po praniu. Plamy zeszły.
Niestety torebka miała też elementy z jakiejś skai i po praniu razem z butami w pralce się zniszczyła, ale biel wróciła
OlimpiaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:55   #303
hata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Bardzo bym prosił o pomoc

Mam od roku białą bluzę (skład 85 proc bawelna , 15 proc poliester , który raczej widoczny jest w środku) i zauważyłem na rękawach i na dole bluzy (na tym ściągaczu) jakieś żółtawe plamy , które chyba bardziej widać przy świetle. Próbowałem je usunąć płynem do mycia naczyń i nic... Wczesniej wiadomo proszkiem i też nic , przegotowałem bluzę i nic , dalej to samo. Nie wiem od czego one powstały , albo od tego , że używam ją rok , albo potu w co raczej wątpię... Proszę o pomoc , będę wdzięczny za pomoc ;(

Edytowane przez hata
Czas edycji: 2010-09-13 o 15:58
hata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 08:09   #304
invisiblesoul
Raczkowanie
 
Avatar invisiblesoul
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: kraina bajek xD
Wiadomości: 56
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

jej!!
jestem zrozpaczona ;((
kupiłam tydzień temu biały top i tylko raz go miałam na sobie mianowicie na imprezie przychodzę do domu i...
bum!! małe plamki pomarańczowe ze 3 nie wiem czym się mogę ich pozbyć :|
błagam pomóżcie bluzeczka była prana ale nie dało rady gdyż plamy zostały i nie wiem co mam robić :[
czytałam różne fora i jedna pani kazała płynem do naczyń poszorować jak myślicie pomoże?

POMOCY!
liczę na szybką odpowiedź..
invisiblesoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 22:01   #305
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez invisiblesoul Pokaż wiadomość
jej!!
jestem zrozpaczona ;((
kupiłam tydzień temu biały top i tylko raz go miałam na sobie mianowicie na imprezie przychodzę do domu i...
bum!! małe plamki pomarańczowe ze 3 nie wiem czym się mogę ich pozbyć :|
błagam pomóżcie bluzeczka była prana ale nie dało rady gdyż plamy zostały i nie wiem co mam robić :[
czytałam różne fora i jedna pani kazała płynem do naczyń poszorować jak myślicie pomoże?

POMOCY!
liczę na szybką odpowiedź..
pomarańczowe plamki to może sok jakiś ? spróbuj kupić wanish różowy mi większość plam po nim właśnie schodzi tyle co mogę od siebie poradzić ..
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 17:25   #306
invisiblesoul
Raczkowanie
 
Avatar invisiblesoul
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: kraina bajek xD
Wiadomości: 56
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

tak już pamiętam!
piłam sok pomarańczowy z lodem
wanishem mama prała i nic klapa nie pomogło ehh.. chyba zaryzykuje i spróbuję ten płyn do mycia naczyń może podziała :P
invisiblesoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 07:48   #307
misiek321123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez plama11 Pokaż wiadomość
witam mam bardzo wielka prosbe i prosze o pomoc.Wczoraj przypadkowo wylalam kilka kropel kleju super glue na kuchenny blat i zaczelam to rozcierac szmatka w wyniku czego powstala wielka plama na pol blatu,blat jest pokryty bezbarwnym lakierem.Czy jest jakis sposob na pozbycie sie tego??? Pomocy

mam ten sam problem, bardzo prosiłabym o pomoc!!!
misiek321123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 13:16   #308
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

czy jest możliwość usunięcia kleju ze skórzanej walizki? ;(
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:13   #309
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

dziewczyny kupiłam sobie piekną bluzke bawełnianą w kolorze cappucino, delikatny brąz. Jest nowa, założyłam ją i delikatnie się spociłam. Nie mam ostrego potu, mogłabym w ogole nie używać antyperspirantu ale używam go profilaktycznie. I po chwili gdy bluzka pod pachami wyschła zrobiły się okropne plamy. Jakby antyperpirant pod wpływem potu mi je wyżarł. Plamy pod pachami są pomarańczowe. Czy da się coś z tym zrobić?
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 08:52   #310
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Wie ktoś może, czym to usunąć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020500.jpg (99,8 KB, 12 załadowań)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 15:58   #311
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: plamy

Dziewczyny pomocy..
Delikatnie ubrudziała mi sie ta biala marynarka, i co probowalam zrobic?
Zetrzeć tą"plame z kurzu" delikatnie wodą.
Patrze na metke a tam? PRANIE CHEMICZNE.
czy jesli oddam ja do pralni to mi sie odbarwi? Czy wszysko bedzie ok?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 09:48   #312
magge
Rozeznanie
 
Avatar magge
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Kobietki jak pozbyć się plamy na bluzce z żelu pod prysznic ? Tak tak żel do mycia,kurcze nawet vanish nie pomógł !
magge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 10:21   #313
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Magge, wszystko zależy od tego, co ten żel pod prysznic ma w skladzie. Może ma jakieś wyciągi owocowe i warzywne, może oleje? Ja osobiście bardzo polecam odplamiacze Dr. Beckmann, do kupienia w supermarkecie. Takie male buteleczki, różne rodzaje w zalezności od plam. Mam wersję na plamy z owoców, warzyw, soków i wina i wywabilam nim plamy z wina na jasnych jeansach bez żadnej szkody dla materialu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 10:26   #314
magge
Rozeznanie
 
Avatar magge
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Dzięki Ci bardzo,napewno poszukam go)
magge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:45   #315
funkystar87
Rozeznanie
 
Avatar funkystar87
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 857
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Pomóżcie mi proszęęęęę
pobrudziłam sukienkę różową z Zary chyba żywicą?
wiecie jak to zlikwidować?
funkystar87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:52   #316
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Plamy z żywicy można spróbować wyprasować, przylożyć na plamę papier śniadaniowy lub gazetę, ale taką, żeby druk nie plamil, na to polożyć bawelnianą szmatkę czy kawalek materialu i prasować na maksimum rozgrzanym żelazkiem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 20:12   #317
Mia694
Zadomowienie
 
Avatar Mia694
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 267
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Jak usunąć plamy od ciemnego jeansu z ekoskórki?
Po wizycie siostry, która widocznie za bardzo się wierciła mam jakieś dziwne wgłębienia i pomaziane granatowe plamy na kanapie...
Mia694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 03:44   #318
Wiiolettaa
Przyczajenie
 
Avatar Wiiolettaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

witam.Mam problem z plamami po praniu wyprałam spodnie pomarańczowe i w czasie prania zrobiły mi się ciemne plamy . Bardzo bym prosiła o porady jak mogę usunąć plamy
Wiiolettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 20:20   #319
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Dziewczyny kupiłam ostatnio marynarkę, której wierzchnia część pokryta jest materiałem o nazwie tencel / loycel. Niestety pojawiły się na niej dwie małe plamki prawdopodobnie z podkładu lub sypkiego pudru. Na metce znajduje się oznaczenie, iż dopuszcza się jedynie pranie na sucho. Oddałam marynarkę do pralni chemicznej, plamki są znacznie mniejsze.. jednak nadal są. Czy któraś z Was miała do czynienia z tym rodzajem materiału? W internecie wyczytałam, że można go normalnie prać - jednak boję się ryzykować.

Druga sprawa to kolor (chabrowo-granatowy) i materiał (dość cienki) marynarki. Czasami, bez ogródek napiszę, zdarza mi się spocić. Ze względu na właściwości marynarki podejrzewam, że z tego powodu mogą się zrobić ciemniejsze plamy pod pachami. Czy pralnia chemiczna i pranie na sucho powinno sobie z tym poradzić?
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 14:01   #320
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

a co ja mam zrobic, na bialych tenisowkach po praniu pojawily sie zolte zacieki, skad one sie wziely, pralam je recznie dobrze plukalam i o co kaman
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 11:28   #321
Kaska55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Natalio,na pociszenie napiszę,że białe buty tak mają,przerabiałam temat z trampkami syna,bez powodzenia.Zrezygnowalam z białego szmacianego obuwia i problem zniknął
Wtedy nie znałam jednak mydełka odplamiającego dr.Beckmann(ok.5zł w Carrefourze np.),które jest bezkonkrencyjne.Juz dawno odstawiłam Vanish,który zżerał skórę moich rąk i szczerze polecam w/w mydło.Mozesz nim myc ręce i odplamiać tkaniny,spróbuj.A może znasz i niepotrzebnie je reklamuję
A ja byłam wczoraj tak inteligentna,że zamoczyłam na noc skórzany pasek(beżowo-brązowo-bladoróżowy) z wrzosową bluzeczką,naiwnie sądząc,że bluzce to towarzystwo nie zaszkodzi.Dziś rano mocno się zdziwiłam - moja nowa/stara(z ulubionego "Pewexu") bluzka ma wszechobecne czerwone plamy i nawet dr.Beckmann nie pomógł.Może ktoś podpowie mi jak wywabić farbę z farby?
Kaska55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 14:06   #322
OlimpiaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 22
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nataliaaa88 Pokaż wiadomość
a co ja mam zrobic, na bialych tenisowkach po praniu pojawily sie zolte zacieki, skad one sie wziely, pralam je recznie dobrze plukalam i o co kaman
Też tak miałam poszłam nawet ze swoimi butami i biała sportową torebką do pralni chemicznej i mi facet powiedział, że trzeba dobrze odwirować po wypraniu to plam nie będzie. Wyprałam jeszcze raz buty i torebkę i wrzuciłam do pralki w celu odwirowania. Z butów pozbyłam się żółtych plam, torebka niestety nie wytrzymała (miała dodatki chyba ze skai), może i plam nie miała, ale już się nie nadaje na wyjście
OlimpiaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 15:03   #323
flo55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 17
plamy po dezodorancie

w przypadku bialych plam po antyperspirancie nic nie zadzialal vanish, natomiast wystarczyl kwasek cytrynowy (albo jak przypuszczam mozna tez dac ocet, bo to i to jest do odkamieniania czajnikow
flo55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:56   #324
malinowydzemx3
Wtajemniczenie
 
Avatar malinowydzemx3
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 088
Dot.: plamy po dezodorancie

Kupilam w SH piekna parke z h&ma, nie zauwazylam niestety kilku plam od dlugopisu. Jak sie tego pozbyc?
__________________
oh wow, lovely
malinowydzemx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:23   #325
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

moja karmelowa torebka z hm zafarbowała mi mój ulubiony sweter z river island na dole, kolo biodra jest takie źółte "obtarcie", wyglada jakbym usmarowała sie zółtą kredą no ale nie schodzi...
sweter składa sie z 80% akryl 20% wełna alpaca, czy macie jakis pomysł czym to sprac? póki co włozyłam do pralki z ogromną iloscią proszku ale cudów sie nie spodziewam bo kiedys ta sama torebka zafarbowała mi spódniczke i nie zeszło przy zwykłym praniu.
czym sprać taki barwnik ? pomocyyyyyyyy
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 14:03   #326
Tawisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Żółte zabarwienie bluzek pod pachami:-((((

Cytat:
Napisane przez zuzka1985 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich! to będzie mój debiut bo to moja pierwsza wypowiedz na www.wizaz.pl
Miałam taki sam problem i musze powiedzieć że na wszelkie plamy na białych rzeczach niezawodny jest Zielony Domestos-smierdzi strasznie ale wszystko idealnie schodzi! wystarczy dodac troche domestosa do cieplej wody i wymoczyc ubrudzony mialy ciuch-u mnie wszystkie plamy zeszly momentalnie!
Potem trzeba dokladnie wyprac ciuch-no bo zapach jest malo zachęcający!
Pozdrawiam
Zgadzam się domestos działa na wszystko. Mnie pomógł gdy buteleczka lakieru pękła mi w ręce i zalała całą pościel
Tawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:24   #327
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nataliaaa88 Pokaż wiadomość
a co ja mam zrobic, na bialych tenisowkach po praniu pojawily sie zolte zacieki, skad one sie wziely, pralam je recznie dobrze plukalam i o co kaman
Pewnie przez sposób suszenie. Też miałam ten sam problem co ty. Białych trampek mam 3 pary i dokładnie z każdą po jakimś czasie miałam ten sam problem. Jakiegoś dnia postanowiłam, że muszę przeszukać fora i coś z tym zrobić albo wywalić nutki... i jak się okazało mi pomogła woda utleniona. Najpierw zamaczam całego buta w zimnej wodzie, potem na szczoteczkę do paznokci nakładam trochę mydła i szoruje, wypłukuje zimną wodą i na koniec polewam dokładnie zimną wodą. Schodzą wszystkie żółte plamy
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 08:22   #328
sylwuska9933
Przyczajenie
 
Avatar sylwuska9933
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 25
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Witam! Mam wieelki problem, pare miesiecy temu kolezanka pozyczyla mi taki wiosenny plaszczyk. Nie mialam deski i prasowalam na czerwonym kocu. Wtedy stalo sie cos strasznego, zelazko zafarbowalo sie tym kocem pod moja nieuwage i wprasowalam to w kołnierzyk !!! ;((( jest on taki bialo czarny. najgorsze jest to ze kolezanka juz w niedziele go potrzebuje!! POMÓZCIE! jak to zmyc ?????
sylwuska9933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 14:47   #329
madzia2580
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

Też miałam kiedyś takie problemy, kiedyś podczas szukania rozwiązania usunięcia jakieś plamy natknełam się na http://www.plamy.net.pl I muszę powiedzieć Wam, że część z tych porad mi pomogła, byłam pod wielkim wrażeniem. Mam nadzieję, że wam również pomogą
madzia2580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 12:58   #330
kasiulaa159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Post Dot.: Usuwanie plam- wątek zbiorczy

POMÓŻCIE!Ubrudziłam sobie bluzkę w jednym miejcu i zaprałam ale nie całą tylko ten brudny odcinek.Po zapraniu okazało się, że na miejcu plamy bluzka jest jaśniejesza.Czy coś mogę na to poradzić?
kasiulaa159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 20:22:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.