Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 14:24   #1
jaaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82
Lightbulb

Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!


Witam drogie wizazanki (i wizazankowie:P). Obecnie jestem na kursie masazu, ale jest jedna rzecz ktora na kursie nie zostala dokladnie wytlumaczona, dlatego prosze was o pomoc.
Chcialabym sie dowiedziec, jakie rodzaje masazu i ruchy powinny byc wykonywane przy wadach postawy, takich jak skolioza np.
Ktore z miesni powinny byc rozluznione, a ktore wzmocnione? Jakie rodzaje ruchow zaaplikowac po ktorej stronie?
Bardzo proze o pomoc, bo mam wielu chetnych przyjaciol na masaze, ale chce byc pewna co robic w razie...
Z gory dziekuje za odpowiedz
jaaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:29   #2
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

W skoliozie należy wykonać masaż pobudzający po stronie łuku czyli uwypuklenia, a natomiast masaż rozluźniający po stronie cieńciwy czyli wklęsłości.
Czyli np jak masz skoliozę jednołukową w kształcie litery ,,C'' to powiedzmy że łukiem jest skierowana wlewą stronę to tę stronę pobudzasz, bo tam są rozciągnięte mięśnie, a prawą stronę rozluźniasz.
Czyli po stronie łuku wykonujesz ruchy szybkie,energiczne, naprzemienne i dość mocne aby pobudzić rozciągnięte mięśnie czyli np.( szybkie głaskania, rozcierania, ugniatania poprzeczne, oklepywania, wibracja podłużna i roztrząsania) a po stronie cieńciwy wykonujesz ruchy wolniejsze, jednoczesne,spokojne czyli np.(głaskania jednoczesne, rozcierania, ugniatania podłużne, delikatne oklepywania np. pianinowe, wymiatające, wibracja poprzeczna i delikatne roztrząsanie.
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 11:05   #3
jaaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, bardzo przydatna!
jaaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:27   #4
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Nie ma za co, w razie czego to pisz
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:37   #5
Mararena
Raczkowanie
 
Avatar Mararena
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 203
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

pytanie od masowanego. Mam skoliozę w S i trochę się boję masażu, żeby mi ktoś po prostu krzywdy nie zrobił. Skąd mam wiedzieć ,że masażysta wie co robi? Są jakieś certyfikaty, uprawnienia?
Mararena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:04   #6
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Mararena - jeśli wybierzesz się do masażysty po technikum, z dyplomem technika to raczej nie masz się czym martwić. Masażyści po takiej szkole z papierkiem nic Ci złego nie zrobią, bo wiedzą jak się m.in w skoliozach masuje.
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 09:58   #7
Mararena
Raczkowanie
 
Avatar Mararena
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 203
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
Mararena - jeśli wybierzesz się do masażysty po technikum, z dyplomem technika to raczej nie masz się czym martwić. Masażyści po takiej szkole z papierkiem nic Ci złego nie zrobią, bo wiedzą jak się m.in w skoliozach masuje.
Dzięki! To jeszcze jedno, pewnie głupie pytanie. Czy można gdzieś znaleźć jakiś spis takich masażystów po technikach?
Mararena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 10:12   #8
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Hmm wiesz chyba niebardzo, no chyba, że tacy którzy się sami gdzieś ogłaszają, iż np mają gabinet masażu w domu czy coś takiego.
A powiem Ci też tak, że ludzie co mają gabinet masażu w domu(oczywiście prawny, nie na czarno) albo pracuje w jakimś ośrodku rehabilitacyjnym to są masażyści, bo z tego co mi wiadomo zwykli kursanci nie mogą pracować w ośrodku albo mieć własny gabinet. Na kursie to raczej jest wszystko po łebkach, bo gdyby po kursach można by było pracować gdzie się chce(szpital, przychodnia, swój gabinet) to wtedy każdy by sobie poszedł na kurs a nie do jakiejś 2 -letniej szkoły gdzie trzeba zdac dyplom technika.
A może znasz w swoim mieście kogoś,albo Twoi znajomi kto jest wykwalifikowanym masażystą? Może nie koniecznie pracuje, bo np jest w trakcie poszukiwania pracy i by Cie w domu masował?
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 10:49   #9
Mararena
Raczkowanie
 
Avatar Mararena
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 203
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
A może znasz w swoim mieście kogoś,albo Twoi znajomi kto jest wykwalifikowanym masażystą? Może nie koniecznie pracuje, bo np jest w trakcie poszukiwania pracy i by Cie w domu masował?
No właśnie nie za bardzo, ale zaczęłam się teraz zastanawiać, czy masażyści, którzy pracują np. na siłowniach albo w SPA muszą być po technikach? Jeżeli tak to na pewno będzie łatwiej znaleźć
Mararena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 10:38   #10
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Cytat:
Napisane przez Mararena Pokaż wiadomość
No właśnie nie za bardzo, ale zaczęłam się teraz zastanawiać, czy masażyści, którzy pracują np. na siłowniach albo w SPA muszą być po technikach? Jeżeli tak to na pewno będzie łatwiej znaleźć
Wiesz, to zależy jaki masaż tam wykonuje.W spa to chyba przeważnie jest kosmetyczny albo relaksacyjny - to wtedy ktoś po kursie może zostać zatrudniony bo takiki masażami krzywdy człowiekowi raczej się nie zrobi. Nie wiem jak jest na siłowni, ale tam chyba potrzebny by był już technik, bo jakby kogoś skurcz chwycił, albo jakieś skręcenie, tam już chyba się trzeba znać.A zresztą zawsze możesz zapytać tam w siłowni czy zrobli by Ci masaż klasyczny pleców w skoliozie 2- łukowej.A najlepiej to wg mnie szukać kogoś prywatnie, albo iść poprostu do lekarza może by przepisał z kasy zabiegi na masaż w przychodni albo w ośrodku.
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:07   #11
Mararena
Raczkowanie
 
Avatar Mararena
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 203
Dot.: Wady postawy a rodzaj masazu... PROSZE O POMOC!

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
A najlepiej to wg mnie szukać kogoś prywatnie, albo iść poprostu do lekarza może by przepisał z kasy zabiegi na masaż w przychodni albo w ośrodku.
świetny pomysł! Dzięki!
Mararena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.