Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-12, 16:57   #1
alicja26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 24

Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie


Cześć dziewczyny! chciałabym się was zapytać, czy któraś z was została w jakiś sposób oszukana wynajmując mieszkanie od osób prywatnych w Anglii. Ja zamieściłam ogłoszeniem, że szukamy mieszkania z chłopakiem, no i otrzymałam maila, cena mieszkania przystępna, fotki malutkie ale za to jakby wycięte z katalogu. Wszystko zaczęło mi się nie podobać dzisiaj, bo najpierw zażądała depozytu za zobaczenie mieszkania, kiedy odmówiłam , twierdząc, iż nie zapłacę nikomu kogo na oczy nie widziałam, spytała, czy chcę rozmawiać z jej prawnikiem i dała mi do telefonu jakiegoś faceta (na pewno nie Anglik, raczej Pakistańczyk), facet podał się za prawnika, był niemiły i nie profesjonalny. Skończyłam rozmowę i napisałam do niej maila z wyjaśnieniem, że jej zachowanie nie wskazuje na zamiary osoby uczciwej. Odpisała niemal, że od razu podając swoje imię i nr, telefonu, mówiąc, że ona tym depozytem się zabezpiecza, i żebyśmy przelali między sobą (mój chłopak i ja) pieniądze przez Western Union i przynieśli jej kopię paragonu przelania kasy (potwierdzenie, że mamy uczciwe zamiary i mamy pieniądze). co jej da przelew, nie wystarczy wyciąg z banku?
Dla mnie to wygląda na jeden wielki przekręt i chciałabym zapytać o wasze doświadczenia, na co należy zwracać uwagę wynajmując chatę od prywatnych osób.
Dzięki
alicja26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 20:03   #2
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

Alicjo, osobiscie nigdy bym od osoby prywatnej mieszkania nie wynajela, wole zaplacic agencji i spac spokojnie Nie musze sie martwic, ze jutro dostane telefon, ze w ciagu 24 godzin mam sie wyprowadzic, ani ze nie dostane mojego depozytu jak bede chciala zmienic mieszkanie.

Co to za pomysl - depozyt przed ogladnieciem mieszkania, depozyt wplaca sie w chwili zawierania umowy... Szkoda czasu i nerwow...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 10:25   #3
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

Zalezy na jaka agencje sie trafi, ja czekalam na zwrot depozytu ponad 3 miesiace, ktory w dodatku byl uciety o 300 fuli. Nigdy wiecej ciapatych agencji nie odwiedze.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 23:37   #4
asSsiek
Raczkowanie
 
Avatar asSsiek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 465
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

A ja moglam sobie w spokoju odmieszkac depozyt... mialam z murzynskiej agencji ale wlascicile domu byl ok... spoko gosciu
asSsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 11:12   #5
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

Cytat:
Napisane przez styska Pokaż wiadomość
Zalezy na jaka agencje sie trafi, ja czekalam na zwrot depozytu ponad 3 miesiace, ktory w dodatku byl uciety o 300 fuli. Nigdy wiecej ciapatych agencji nie odwiedze.
Cytat:
Napisane przez asSsiek Pokaż wiadomość
A ja moglam sobie w spokoju odmieszkac depozyt... mialam z murzynskiej agencji ale wlascicile domu byl ok... spoko gosciu
Mialam na mysli renomowane agencje, nalezace do ARLA.

Reszte pozostawie bez komentarza
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 17:02   #6
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

aliah mozesz napisac cos wiecej o tych agencjach nalezacych do ARLA?

pierwszy raz slysze o takim czyms, czy jest jakas strona internetowa gdzie mozna znalezc informacje czy dana agencja nalezy do tego systemu?
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 23:02   #7
ptiszonek
Raczkowanie
 
Avatar ptiszonek
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 128
GG do ptiszonek
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

Wygląda to podejrzanie, nie płać, nie idź, poszukaj czgoś innego. Żaden szanujący się, tj. uczciwy landlord czy agencja nie bierze pieniędzy za pokazanie mieszkania - to jakiś absurd! Poszukaj ogłoszeń w gazetach codziennych, w agencjach (tu jest drożej, ale pewniej, jeśli się obawiasz prywatnych). My wynajmujemy już od drugiego prywanego właściciela i wszystko jest ok. Dodam, że pierwszym był Pakistańczyk, teraz rodowity Anglik; obaj prowadzą interes od lat, podpisali umowę, wszystko było ok.
Możliwości i mieszkań jest na tyle, że jeśli tylko coś Ci się nie podoba, to nie pchaj sprawy na siłę, nie ma sensu potem pakować się w jakieś nieprzyjemne sytuacje czy męczyć sie pół roku z nieuczciwym człowiekiem.
Powodzenia
__________________
kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262535
ptiszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-16, 22:14   #8
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Przekręty mieszkaniowe w Anglii-pytanie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
aliah mozesz napisac cos wiecej o tych agencjach nalezacych do ARLA?

pierwszy raz slysze o takim czyms, czy jest jakas strona internetowa gdzie mozna znalezc informacje czy dana agencja nalezy do tego systemu?
Burzo, tutaj mozesz poczytac na temat tej organizacji: http://www.arla.co.uk/info/index.htm

I dlaczego warto korzystac z uslug agencji nalezacych do ARLA: http://www.arla.co.uk/info/tenants.htm

Mozesz tu sprwdzic, ktore agencje naleza do ARLA w Twojej okolicy: http://www.arla.co.uk/search/search.asp
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.