plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-20, 19:32   #1771
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

palenie wplywa na zdrowie(antykoncepcja hormonalna =nikotyna to kiepskie polaczenie) ale nie na skutecznosc.
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 12:37   #1772
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Poczytaj ulotki, zapytaj lekarza.
oj-ulotke znam na pamiec-lekarza tez pytalam, ale coz, tzw. paranoja sie czepia glowy-wiec milo by bylo przeczytac cos od Was na ten temat
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 13:00   #1773
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Hejo!

dołączam do grona zadowolonych "użytkowniczek" plasterków, choć dwa pierwsze cykle wkurzały mnie strasznie. Odklejały się, marszczyły, brudziły i cały czas je "czułam". Odkąd przyklejam je na ramię nie ma żadnych problemów, no i mam pewność, że "robią swoje". Problem wróci gdy pojawią się krótkie rękawki , bo nie mam ochoty paradować z plasterkiem jak chodząca reklama EVRY.
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 13:11   #1774
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Mi sie wydaje,ze to równiez kwestia wprawy, ja juz jakis czas uzywam i nawet na pośladek umiem sobie ladnie nakleic bez zmarszczek, a na lato (zresztą ja caly czas tam noszę, w koncu na imprezach chodzi sie zazwyczaj w krotkich rekawkach) polecam podbrzusze
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 13:13   #1775
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
oj-ulotke znam na pamiec-lekarza tez pytalam, ale coz, tzw. paranoja sie czepia glowy-wiec milo by bylo przeczytac cos od Was na ten temat
No tak, ja sama nawet jak spytam lekarza o jakies interakcje z lekami to i tak wole sie zabezpieczac dodatkowo

Na skutecznosc plastrów, papierosy nie mają wpływu
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 13:30   #1776
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

nie poleca się antykoncepcji hormonalnej palącym kobietom zwłaszcza po 35 roku życia - zwiększa ryzyko zakrzepów
ale wiadomo - ogólnie nie jest dobrze palić, czy się stosuje antykoncepcję hormonalną, czy nie, czy się ma więcej niż 35 lat czy mniej...
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 13:44   #1777
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
nie poleca się antykoncepcji hormonalnej palącym kobietom zwłaszcza po 35 roku życia - zwiększa ryzyko zakrzepów
ale wiadomo - ogólnie nie jest dobrze palić, czy się stosuje antykoncepcję hormonalną, czy nie, czy się ma więcej niż 35 lat czy mniej...
Ja mam 20 lat Wstyd się przyznać, ale palę od 4,5 roku. Mój chłopak bardzo z tym walczy, niedługo zamierzamy razem zamieszkać, więc będę musiała rzucić
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 14:29   #1778
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Czytam i czytam wcześniejsze posty i doczytałam się, że dziewczyny piszą, że ukrywają plastry pod bikini, na pośladkach itp. Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie nie oburzajcie się tylko.

Moim skromnym zdaniem w dzisiejszych czasach antykoncepcja nie jest niczym złym, a już na pewno nie powodem do wstydu. Po co ukrywać plastry? Plastry są modne! Tak wiele jest teraz rodzajów plasterków (antynikotynowe, na odchudzanie itp) , że nikt nie domyśli się, że ten jest akurat antykoncepcyjnym. Ja założę swój na ramię i z dumą będę go eksponowała Seks nie jest niczym złym. Mam 20 lat i seks jest dla mnie normalną sprawą i chyba dobrze, że dbam o antykoncepcje Sławne aktorki i piosenkarki pokazują się z plasterkami w telewizji (np. Anna Mucha) co jest godne podziwu. W naszej zacofanej, komunistycznej jeszcze Polsce seks i antykoncepcja to temat tabu.

No dobrze. Ktoś mi może powiedzieć, że ukrywa je ze względu na rodziców, żeby nie zauważyli, żeby nie dowiedzieli się, że współżyje z chłopakiem. Ok. Jednak należy zastanowić się dlaczego boimy się reakcji rodziców. Może mam 16 lat i jestem troszeczkę za młoda na seks? W tym wypadku nie dziwię się reakcji rodziców i córeczkom, które ukrywają plasterki.

Ja nie zamierzam ukrywać plasterków przed rodzicami, nie powiedziałam nic mamie, że mam zamiar stosować plastry, ale gdy zapyta co to, nie skłamię i odpowiem. Jestem ze swoim partnerem bardzo długo, a seks jest rzeczą normalną, oczywiście w odpowiednim przedziale wiekowym Jeżeli decydujesz się na seks, powinnaś być świadoma konsekwencji w postaci ciąży. Ja zdecydowałam się na seks, ponieważ wiem, że mój mężczyzna jest tym mężczyzną, dobrze zarabia, ja także mam stałe dochody i wiem, że byłabym w stanie ponieść konsekwencje współżycia ze swoim partnerem. Absolutnie jestem przeciw seksu małolat. Dzieci nie powinny rodzić dzieci!

Pozdrawiam
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 15:04   #1779
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

jasne ze nie jest niczym zlym ale eksponowanie tego na sile i chwalenie sie jest troche glupie moim zdaniem. no bo po co?? jak jeszcze mialam plastry to nosilam na ramieniu bo bylo to najwygodniejsze miejsce. a nie bo jest to modne
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 15:08   #1780
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
jasne ze nie jest niczym zlym ale eksponowanie tego na sile i chwalenie sie jest troche glupie moim zdaniem. no bo po co?? jak jeszcze mialam plastry to nosilam na ramieniu bo bylo to najwygodniejsze miejsce. a nie bo jest to modne
Nie mówię o chwaleniu się. Pisałam o braku wstydu i przesadnej panice przed pokazaniem plastra
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 16:09   #1781
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Owszem antykoncepcja nie jest niczym złym,ale rowniez nie widze powodow aby calemu swiatu o tym mowic, jak bys uzywala tabletek to nosilabys je przy pasku? Albo prezerwatywy niby przypadkiem wypadlby Ci z torebki? Jasne,że nie,bo one maja inne zastosowanie. Dla mnie tak samo jest z plastrami,wystarczy mi,ze sa i ze działają i nie stosuje ich dlatego,ze są modne (arugement,ze sa modne mnie zabił niemalże) a tylko i wylacznie dlatego,ze sa wygodnie. Nie chce byc kolejna dziewczyną w klubie,która wygląda jak chodzaca reklama Evry i na siłe pokazuje wszystkim,ze uprawia seks. I nie ma tu absolutnie żadnej paniki, po prostu niektóre z nas nie uwazaja aby musialy sie z tym afiszowac, skoro Ty odczuwasz taką potrzebę to jest Twoja sprawa.
Dla mnie najzabawniejsze jest to,ze wszystkie dziewczyny eksponuja zwlaszcza latem swoje plastry a z tego co mi mowil lekarz nie nalezy ich absolutnie opalać.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."




Edytowane przez myszkaaa88
Czas edycji: 2009-01-21 o 16:10
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 17:37   #1782
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
Owszem antykoncepcja nie jest niczym złym,ale rowniez nie widze powodow aby calemu swiatu o tym mowic, jak bys uzywala tabletek to nosilabys je przy pasku? Albo prezerwatywy niby przypadkiem wypadlby Ci z torebki? Jasne,że nie,bo one maja inne zastosowanie. Dla mnie tak samo jest z plastrami,wystarczy mi,ze sa i ze działają i nie stosuje ich dlatego,ze są modne (arugement,ze sa modne mnie zabił niemalże) a tylko i wylacznie dlatego,ze sa wygodnie. Nie chce byc kolejna dziewczyną w klubie,która wygląda jak chodzaca reklama Evry i na siłe pokazuje wszystkim,ze uprawia seks. I nie ma tu absolutnie żadnej paniki, po prostu niektóre z nas nie uwazaja aby musialy sie z tym afiszowac, skoro Ty odczuwasz taką potrzebę to jest Twoja sprawa.
Dla mnie najzabawniejsze jest to,ze wszystkie dziewczyny eksponuja zwlaszcza latem swoje plastry a z tego co mi mowil lekarz nie nalezy ich absolutnie opalać.
Przeczytaj ulotkę, albo obejrzyj prezentacje, którą dostaje się od ginekologa dotyczącą plastrów Evry
W której nadmienione jest, że z plastrami Evra mozna robić absolutnie wszystko opalanie też było wymienione słońce, temperatura, wilgotność nie mają wpływu na skuteczność plastrów

Pozdrawiam PRLowskie poglądy Tabletek nikomu bym nie pokazała, ale plastra nie mam zamiaru panicznie ukrywać Jest to niestety widoczna antykoncepcja i trzeba się z tym liczyć, a nie panikować, bo róg plastra wystaje mi spod majtek... A jeśli ktoś by pytał to plastrów jest wiele, mogę odpowiedzieć, że to odchudzający Proszę was, nie mylcie pojęć i czytajcie ze zrozumieniem Antykoncepcja nie jest czymś, czego powinno się wstydzić Przecież każdy z nas współżyje. Czy to nienormalne, że panicznie trzeba to ukrywać? Nooo przepraszam...
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 17:49   #1783
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martyncia1204 Pokaż wiadomość
Przeczytaj ulotkę, albo obejrzyj prezentacje, którą dostaje się od ginekologa dotyczącą plastrów Evry
W której nadmienione jest, że z plastrami Evra mozna robić absolutnie wszystko opalanie też było wymienione słońce, temperatura, wilgotność nie mają wpływu na skuteczność plastrów

Pozdrawiam PRLowskie poglądy Tabletek nikomu bym nie pokazała, ale plastra nie mam zamiaru panicznie ukrywać Jest to niestety widoczna antykoncepcja i trzeba się z tym liczyć, a nie panikować, bo róg plastra wystaje mi spod majtek... A jeśli ktoś by pytał to plastrów jest wiele, mogę odpowiedzieć, że to odchudzający Proszę was, nie mylcie pojęć i czytajcie ze zrozumieniem Antykoncepcja nie jest czymś, czego powinno się wstydzić Przecież każdy z nas współżyje. Czy to nienormalne, że panicznie trzeba to ukrywać? Nooo przepraszam...
No wiesz jednak zdanie mojego lekarza liczy sie dla mnie bardziej niz ulotka i lekarz nie zalecił mi ich opalac a ulotke znam dobrze bo stosuje plastry od dluzszego czasu,takze spokojnie
Ja nie pisze,ze antykoncepcjy nalezy sie wstydzic,ale nie nalezy sie tez zbytnio specjalnie z nią afiszowac- i ja nie mam zamiaru, jezeli Ty czujesz taką potrzebe to jest Twoja sprawa I ja nie panikuje nie uwazam zeby sprawa zabezpieczenia sie musiala byc az tak wazna,ze kazda napotkana osoba zobaczylaby,ze ja uprawiam seks. Skoro tabletek bys nie pokazywala tak samo jest z plastrem,ale jesli lubisz to proszę bardzo
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 18:20   #1784
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Opalanie się nie jest wskazane przy żadnej formie antykoncepcji hormonalnej, czy to plastrach czy pigułkach - wzrasta wtedy ryzyko przebarwień
Abstrahując od tego, opalanie się w ogóle nie jest najzdrowsze (chyba się powtarzam, mniej więcej to samo pisałam o paleniu )

Co do noszenia ich w widocznych miejscach - noszę je na brzuchu, pod majtkami, tak, że nawet w kostiumie kąpielowym ich nie widać. Dlaczego? Nie wstydzę się tej formy antykoncepcji (czy wręcz leczenia w moim wypadku) ale uważam je za wątpliwą ozdobę... wolę zawiesić sobie wisiorek na szyi czy założyć kolczyki niż "ozdabiać" się plastrem. Dla mnie po prostu te plastry noszone ostentacyjnie jak u aktorek są nieestetyczne. Do tego dochodzi też kwestia wygody i bezpieczeństwa, im bardziej jest on schowany tym mniej obawiam się że zaczepię czymś o niego i go odkleję.

Widzę, że ten temat powraca - i trochę irytuje mnie, że chowanie plastra niezmiennie jest interpretowane jak "wstyd cnotki przed przyznaniem się światu, że uprawia seks". Ale nawet jeśli w jakiejś części przypadków tak jest, to co? Nie każdy ma ochotę czy odwagę walczyć ze stereotypami i użerać się z wrednymi komentarzami. Każdy ma prawo wyboru. A może w drugą stronę - każdy plaster przyklejony w widocznym miejscu interpretujmy jako zachętę "chcesz iść ze mną do łóżka? jestem gotowa". Interpretacja tak samo niesprawiedliwa - a nawet jeśli prawdziwa, czy mam prawo taką postawę to potępiać, w ogóle oceniać?
__________________



Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2009-01-21 o 18:21
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 18:40   #1785
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Zgadzam się w całej rozciąglosci z Rudą Po prostu nie każdy może miec ochotę pokazywac swój plaster i dlaczego od razu takie dziewczyny są oceniane jako wstydliwe, przecież z tabletkami tez nikt sie nie afiszuje a plaster to jest metoda antykoncepcji a nie ozdoba.
Ja również noszę na podbrzuszu ze względu na wygodę i komfort nie chciałabym robić za reklamę,no i przy okazji wolę sluchac sie lekarza i na solarium mieć zakryty plasterek. (z tego co wiem to w ulotce nie ma nic o solarium,wiec wolę zasiegnąc opini lekarza) A jesli ktos czuje taką potrzebe noszenia plastra-proszę bardzo,ale nie ma takiej potrzeby aby na te drugie osoby naskakiwac Bo to tak jakbysmy my powiedzialy o dziewczynach,ktore pokazują plaster,że są rozwiązłe. Ocena sprawiedliwa? Nie sądzę,więc oceniac nie należy
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."




Edytowane przez myszkaaa88
Czas edycji: 2009-01-21 o 20:57
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 07:04   #1786
afrodyta001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
plastry Evra

Witam.
Byłam u ginekologa i jako środek antykoncepcyjny przepisano mi plastry Evra. Mam je zacząć używać jak tylko pojawi sie okres(w pierwszym dniu nakleić pierwszy plaster).Moje pytanie brzmi od kiedy mogę się kochać z moim chłopakiem będąc pewna że plasterek już działa???
dziękuję za odp.
afrodyta001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 07:52   #1787
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: plastry Evra

kupisz plastry bedzie duzaaa ulotka tam wszystko bedzie napisane.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 08:43   #1788
insanity1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: plastry Evra

Używała któraś z was te plastry?
Czy jest duże prawdopodobieństwo że się odklei?
Jaka jest ich cena?
insanity1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 09:05   #1789
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: plastry Evra

Cytat:
Napisane przez insanity1990 Pokaż wiadomość
Używała któraś z was te plastry?
Czy jest duże prawdopodobieństwo że się odklei?
Jaka jest ich cena?
zapraszam do wyszukiwarki.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 09:13   #1790
afrodyta001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: plastry Evra

Odpowie ktos na moje pytanie???
afrodyta001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 09:17   #1791
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: plastry Evra

Cytat:
Napisane przez afrodyta001 Pokaż wiadomość
Odpowie ktos na moje pytanie???
Użyj wyszukiwarki. Jest wątek zbiorczy. Poza tym na ulotce bedzie wszystko napisane.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 10:06   #1792
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: plastry Evra

wyszukiwarka odpowiada na wiekszosc pytan
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 10:25   #1793
happily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: plastry Evra

Dziś nakeliłam pierwszy plasterek, no i nie byłam jakoś mocno rozgarnięta i dotknęłam (dość mocno) palcami tej części klejącej się plasterka. Czy pomimo to będzie on działał prawidłowo?
happily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 10:50   #1794
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: plastry Evra

Cytat:
Napisane przez happily Pokaż wiadomość
Dziś nakeliłam pierwszy plasterek, no i nie byłam jakoś mocno rozgarnięta i dotknęłam (dość mocno) palcami tej części klejącej się plasterka. Czy pomimo to będzie on działał prawidłowo?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...a#post10591743 Następne pytania zadwaj tutaj. Jak widac można to znaleźc w wyszukiwarce
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:18   #1795
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Otóż sytuacja powtórzyła się już drugi raz (ost. 21 grudnia).
W ost.niedzielę przykleiłam 1 plaster z 3 opakowania. Po 16 h wystąpiły (od 5 rano do 10) wymioty, do 12 biegunka. Na twarzy pojawiły się plamki (popękane naczynka), szczególnie w okolicy oczu i ust
Nie wiem, co się dzieje Co robić?
Chyba zrezygnuję z plastrów
Chciałam dodać, że w ciągu reszty dni stosowania plastrów nie mam żadnych dolegliwości.

Proszę o odpowiedź. Czy to oznacza, że mój organizm nie toleruje Evry i powinnam zmienić metodę antykoncepcji?? (pigułek nie mogę bo mam zespół jelita drażliwego).
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wiem, wiem. Muszę iść do ginekologa. Ale jestem ciekawa, czy któraś z Was też miała podobny problem i co doradzono.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:47   #1796
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Otóż sytuacja powtórzyła się już drugi raz (ost. 21 grudnia).
W ost.niedzielę przykleiłam 1 plaster z 3 opakowania. Po 16 h wystąpiły (od 5 rano do 10) wymioty, do 12 biegunka. Na twarzy pojawiły się plamki (popękane naczynka), szczególnie w okolicy oczu i ust
Nie wiem, co się dzieje Co robić?
Chyba zrezygnuję z plastrów
Chciałam dodać, że w ciągu reszty dni stosowania plastrów nie mam żadnych dolegliwości.

Proszę o odpowiedź. Czy to oznacza, że mój organizm nie toleruje Evry i powinnam zmienić metodę antykoncepcji?? (pigułek nie mogę bo mam zespół jelita drażliwego).
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wiem, wiem. Muszę iść do ginekologa. Ale jestem ciekawa, czy któraś z Was też miała podobny problem i co doradzono.
Hej, moja koleżanka miała coś podobnego. Reagowała tak na wszystkie tabletki, na plastry również. Jej ginekolog mówiła, że z tym się nic nie poradzi, musi przetestować, po których tabletkach (lub innych hormonalnych metodach) będzie się czuła dobrze - jej organizm po prostu tak reaguje. Ostatnio przerzuciła się na krążki i mówi, że są fantastyczne - kosztują tyle samo, co Evra, a nie widać plastra i nie odczuwa żadnych dolegliwości.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:58   #1797
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziękuję za odpowiedź
Też zastanawiam się nad Nuva Ringiem. I chyba się zdecyduję. Bo jednak to jest męczące.

Pozdrawiam,


P.S. A długo Twoja koleżanka szukała odpowiedniej metody??
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:45   #1798
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Też zastanawiam się nad Nuva Ringiem. I chyba się zdecyduję. Bo jednak to jest męczące.

Pozdrawiam,


P.S. A długo Twoja koleżanka szukała odpowiedniej metody??
Muszę przyznać, że bardzo długo. Wypróbowała naprawdę dużo tabletek, później jakiś czas stosowała plastry, bo wywoływały najmniejsze skutki uboczne, aż w końcu zdecydowała się na krążek. Z drugiej strony, zastanawiam się, czy takich skutków ubocznych u niej nie powodowały też zmiany tabletek średnio co 2 miesiące.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:56   #1799
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Hm, faktycznie często. Jednak już wiem, że u mnie tabletki odpadają.

Plastry stosuję 3 miesiąc. Niby tyle trzeba aby się unormowały hormony w organizmie. Tylko wątpię, czy jak znowu przykleję plaster przy kolejnym opakowaniu, to... nie obędzie się bez wymiotów.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:16   #1800
patrycja_krk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: plastry Evra

Ja używam od kilku miesięcy. Ogólnie się nie odklejają, ale radzę naklejać na ramieniu, bo np. z pośladka odkleił mi się do połowy. A poza tym to same plusy, wygoda bo raz w tygodniu a nie codziennie. A cena w zależności od apteki. Ja kupuję za 43zł, ale wiem że cena waha się od 40zł do prawie 60zł. Warto więc przed zakupem popytać w kilku aptekach. Powodzenia
patrycja_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.