plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 10:00   #1801
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

A to moze byc cos takiego,ze jestes uczulona na jakies substancje,ktore wystepuja a srodkach antykoncepcyjnych, moja znajoma i mama miały takie coś. (w przypadku tego drugiego jestem ja i mój brat ) I reagowaly tak na wszystkie tabletki z tym,ze teraz tabsy sie juz zmienily, a jesli chodzi o koleżankę to miala podobnie i praktycznie co 2-3 miesiace zmieniala środki, plastry tez jej nie odpowiadaly bo do tego doszla alergia skórna,ale w koncu jakies tabletki jej podpasowaly z najmniejszym skutkiem ubocznym.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 11:09   #1802
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

UU. To jak mam przejść przez tyle pigułek... to masakra:[
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 18:01   #1803
happily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Witam,
ja dopiero od wczoraj rozpoczęłam stosowanie plasterków. No i już mam pierwsze pytanie. Nie chcący dotknęłam tej klejącej warstwy (dość mocno). Czy przez to stracił on na swojej skuteczności?
happily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 18:03   #1804
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

???
Nie. Po prostu chodzi o to, że może się potem mniej kleić.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 18:11   #1805
happily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziękuję.
Jakoś nie mam zaufania do tych plasterków. 4 lata tabletki łykałam, jakoś się przyzwyczaiłam. A te plasterki to chyba nie dla mnie. Za bardzo mnie stresują. Że się odklei całkiem, że się odklei kawałeczek. Lekarz mi przepisał, bo przez miesiąc jestem na antybiotyku i może to lepiej dla mojej wątroby jak hormony będą się wchłaniały. Może dla wątroby tak, ale dla psychiki nie.
happily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 19:03   #1806
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez happily Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Jakoś nie mam zaufania do tych plasterków. 4 lata tabletki łykałam, jakoś się przyzwyczaiłam. A te plasterki to chyba nie dla mnie. Za bardzo mnie stresują. Że się odklei całkiem, że się odklei kawałeczek. Lekarz mi przepisał, bo przez miesiąc jestem na antybiotyku i może to lepiej dla mojej wątroby jak hormony będą się wchłaniały. Może dla wątroby tak, ale dla psychiki nie.
Spokojnie, nie ma powodow do obaw mysle,ze to kwestia czasu tez na poczatku sie balam,ale przez ponad poltora roku nie zdarzylo mi sie zeby plaster w wodzie/na basenie/morzu sie odkleil chocby kawaleczkiem! A nawet jesli zrobi sie na nim zagiatka to nie obniza skutecznosci antykoncepcyjnej
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 09:24   #1807
eska1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 69
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

dziewczyny jest jakas roznica jesli przykleje plaster rano a drugi raz dopiero o 23?
eska1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 10:00   #1808
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez eska1 Pokaż wiadomość
dziewczyny jest jakas roznica jesli przykleje plaster rano a drugi raz dopiero o 23?
Jeżeli jest to plaster drugi lub trzeci to raczej nic się nie dzieje, jeśli spóźnisz się nawet do 48h. Z pierwszym jest większy problem, bo te "widełki" nie są określone, więc staram się przyklejać go punktualnie.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 10:10   #1809
eska1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 69
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

wlasnie chodzi o to ze jest to pierwszy plaster po przerwie. nigdy nie przyklejalam i odklejalam plastra punktualnie. ale teraz troche mnie to zmartwilo nie wiem czy nie zrobilam tego zbyt pozno. jak myslicie?
eska1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 10:12   #1810
eska1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 69
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

w koncu nie zmienilam dnia wszystko toczylo sie w jednej dobie
eska1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:02   #1811
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Słońce niestety z problemem Ci nie pomogę, ale nie piszemy na wizażu post pod postem, edytujemy postyi wpisujemy to co chcemy
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 11:21   #1812
maoam88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziewczyny mam taki dylemat. Jakiś czas brałam tabletki antykoncepcyjne, postanowiłam zmienić na plastry. Ginekolog powiedział mi żebym przykleiła w 1 dniu okresu, który zawsze dostaję w sobote. A dzisiaj raniutko patrzę a tu czerwono
Tylko jak narazie to nie jest taki okres jak zawsze mam, rano coś się pokazało i do tej pory nic. Czy mogę to traktować jako pierwszy dzień naklejenia plastra?
maoam88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 22:32   #1813
maoam88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
plastry Evra-problem

Dziewczyny z góry przepraszam,ze zaczynam nowy wątek na temat plastrów, ale rano pisałam w tym co powinnam a niestety nikt się nie odezwał. Może tutaj więcej dziewczyn zerknie i mi doradzi bo to dla mnie ważne. Mam taki dylemat. Jakiś czas brałam tabletki antykoncepcyjne, postanowiłam zmienić na plastry. Ginekolog powiedział mi żebym przykleiła w 1 dniu okresu, który zawsze dostaję w sobote. A dzisiaj raniutko patrzę a tu czerwono
Tylko jak narazie to nie jest taki okres jak zawsze mam, rano coś się pokazało i do tej pory nic. Czy mogę to traktować jako pierwszy dzień naklejenia plastra?
maoam88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 00:59   #1814
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: plastry Evra-problem

żadna z nas ci nie powie, czy wydzielina, którą obserwujesz, to okres czy plamienie
ty znasz swoje ciało, ty je obserwujesz.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 14:50   #1815
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Normalna. Ja najmniej płacę 48zł najwięcej 60zł.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 18:18   #1816
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Stosowałam plasterki przez 2 cykle, potem zrezygnowałam bo źle się po nich czułam. Najgorsze jest to, że w miejscu gdzie przyklejałam plasterki zostały mi małe białe obwódki najbardziej widoczne są na ramieniu i zastanawiam się od czego, dlaczego się zrobiły i czy znikną?
dianad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:46   #1817
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Może to jakiejś uczulenie?
Chciałam zapytać, czy mogę tak jak tabletki przykleić dwa opakowania pod rząd, bez przerwy.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 20:44   #1818
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Tak możesz spokojnie. Z tym,ze jak ja zrobilam to w poczatkowych miesiacach to u mnie pod koniec wystapilo plamienie,ale nie ma zadnych przeciwskazan
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 22:46   #1819
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Question Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Mam pytanko i dość szybko potrzebuje rady. Otoż dzień zmiany plastra mam w czwartki, do tej pory wszystko było ok. Dziś (wtorek) plaster mi się odkleil. Po prostu przywarł do majtek i razem z nimi go zerwałam w toalecie. Próbowałam go przykleić, ale po godzinie itak się odklejał. Zgodnie z ulotką przykleiłam nowy. Ale teraz nie wiem, czy dobrze rozumiem. W ulotce napisane jest, że dzień zmiany pozostaje taki sam i że jestem normalnie zabezpieczona ( do 24 od odklejenia jeśli się zorientuję), ale to znaczy, że w czwartek zmieniam plaster i ten dziś przykleiłam na niecałe dwa dni??
Chcę się upewnić, czy dobrze rozumuję??
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 22:48   #1820
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Do maoam88

Hejka, ja tak zrobilam. Też przechodziłam z tabletek na plastry i też nie mialam pewności czy to już czas na przyklejenie, ale potraktowałam to jako pierwszy dzień okresu, więc przykleiłam plaster. Używam już z 6 miesięcy i jest narazie ok.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 22:50   #1821
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Do maoam88

Hejka, ja tak zrobilam. Też przechodziłam z tabletek na plastry i też nie mialam pewności czy to już czas na przyklejenie, ale potraktowałam to jako pierwszy dzień okresu, więc przykleiłam plaster. Używam już z 6 miesięcy i jest narazie ok
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 09:42   #1822
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dianad Pokaż wiadomość
Stosowałam plasterki przez 2 cykle, potem zrezygnowałam bo źle się po nich czułam. Najgorsze jest to, że w miejscu gdzie przyklejałam plasterki zostały mi małe białe obwódki najbardziej widoczne są na ramieniu i zastanawiam się od czego, dlaczego się zrobiły i czy znikną?
Tez mialam taka obwodke na ramieniu, tylko ze moja byla jakby pod plastrem, wygladala jak plytka blizna jasna, a byla po prostu odparzeniem od plastra i kleju (czesto mam tak tez ze zwyklymi plastrami). Rob peeling i kremuj a zejdzie po kilku miesiacach.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 17:02   #1823
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rudii84 Pokaż wiadomość
Mam pytanko i dość szybko potrzebuje rady. Otoż dzień zmiany plastra mam w czwartki, do tej pory wszystko było ok. Dziś (wtorek) plaster mi się odkleil. Po prostu przywarł do majtek i razem z nimi go zerwałam w toalecie. Próbowałam go przykleić, ale po godzinie itak się odklejał. Zgodnie z ulotką przykleiłam nowy. Ale teraz nie wiem, czy dobrze rozumiem. W ulotce napisane jest, że dzień zmiany pozostaje taki sam i że jestem normalnie zabezpieczona ( do 24 od odklejenia jeśli się zorientuję), ale to znaczy, że w czwartek zmieniam plaster i ten dziś przykleiłam na niecałe dwa dni??
Chcę się upewnić, czy dobrze rozumuję??
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Tak, niestety przykleiłaś plaster na 2 dni, w czwartek musisz zmienić.
Czasem jak się stanie, że z jakiś powodów zerwiemy plaster, warto poleżeć z godzinę z raczka przyciskając plaser, na spokojnie bez nerwów. Myślę, że w większości przypadków powinien na nowo przylgnąć, ale konieczna jest cierpliwość
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 21:06   #1824
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Tak, niestety przykleiłaś plaster na 2 dni, w czwartek musisz zmienić.
Czasem jak się stanie, że z jakiś powodów zerwiemy plaster, warto poleżeć z godzinę z raczka przyciskając plaser, na spokojnie bez nerwów. Myślę, że w większości przypadków powinien na nowo przylgnąć, ale konieczna jest cierpliwość
A jaka jest wtedy skuteczność plastra??
Ja ostatnio miałam tak samo jak Rudii84 ,że plaster przykleił się do bielizny i oderwał razem z nią. Jednak udało mi się go przykleić. Nie powiem jak kucałam czy coś było widać,że nie cały plaster jest przyklejony,bo przez środek kawałek odlegał
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 22:11   #1825
dorciaczek
Raczkowanie
 
Avatar dorciaczek
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 384
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

hey dziewczyny.
moze powiecie mi cos dokladnie o tych plastrach co najwazniejsze i powinnam wiedziec? i jak wyglada to cenowo?
__________________


Edytowane przez dorciaczek
Czas edycji: 2009-03-23 o 13:05
dorciaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 23:10   #1826
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziewczyna z ambicjami Pokaż wiadomość
A jaka jest wtedy skuteczność plastra??
Ja ostatnio miałam tak samo jak Rudii84 ,że plaster przykleił się do bielizny i oderwał razem z nią. Jednak udało mi się go przykleić. Nie powiem jak kucałam czy coś było widać,że nie cały plaster jest przyklejony,bo przez środek kawałek odlegał

Mi się zazwyczaj udaje, w końcu przykleić tak, ze praktycznie cały przylega, ale nawet jak jest tak jak Ty mówisz, to się tym bardzo nie martwię, bo gdzieś czytałam, że wystarczy by naprawdę niewielka powierzchnia dobrze przylegała i mimo wszystko było 100% działanie. Nie chce tu przytaczać liczb bo nie pamiętam dokładnie, ale chyba było ok 1/4. Jednak nie bierzcie sobie jakoś tego do serca, bo naprawdę nie pamiętam.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 16:54   #1827
Kajaql
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Mam pytanie...jak skuteczne sa te plastry?Używacie jeszcze jakichs innych srodkow antykoncepcyjnych? Strasznie nie chce zajsc w ciaze i zastanawiam sie czy plastry sa oplacalne i czy np polaczenie z prezerwatywa podniesie skutecznosc...no coz nie mam doswiadczenia w tych sprawach:-P i jeszcze mam pytanie jaki czas musi uplynac od pierwszego zalozenia plastra do stosunku zeby byl skuteczny??
Kajaql jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 17:12   #1828
khakii6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Ja używam plastrów od ok roku. Przez pierwsze dwa miesiące był drobne krwawienia. Teraz wszystko jest ok jestem bardzo zadowolona . Plastry ostatnio nawet staniały do 43 zł ale ich cena niestety znowu rośnie ... jak u mnie..brak skutków ubocznych.
khakii6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 19:47   #1829
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kajaql Pokaż wiadomość
Mam pytanie...jak skuteczne sa te plastry?Używacie jeszcze jakichs innych srodkow antykoncepcyjnych? Strasznie nie chce zajsc w ciaze i zastanawiam sie czy plastry sa oplacalne i czy np polaczenie z prezerwatywa podniesie skutecznosc...no coz nie mam doswiadczenia w tych sprawach:-P i jeszcze mam pytanie jaki czas musi uplynac od pierwszego zalozenia plastra do stosunku zeby byl skuteczny??

Plastry sa tak samo skuteczne jak inne środki hormonale, jak tabletki,ale 100% pewności nic nam nie da,ale dają bardzo dużą i ogromny komfort. Ja używam ich on ponad półtora roku i jestem zadowolona.
Połączenie z prezerwatywą nie jest koniecznie, najlepiej stosowac jedną metodą jeśli prezerwatywa to nie ma potrzeby ingerowania w gospodarkę hormonalną , a jeśli hormony to nie ma potrzeby już gumek.
Plaster jest skuteczny od razu po jego naklejenie, z tym,że nakleja sie go w pierwszy dzień okresu i tak naprawde zaczyna sie jego stosowac dopiero później,rzadko ktora z nas ma ochote na seks podczas okresu.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 20:58   #1830
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Hejka, dziękuję za odpowiedź. Mój plaster niestety się nie przykleił mimo, że próbowałam usilnie. No niestety założyłam go na dwa dni. Najważniejsze, że zrobiłam to w pore i zgodnie z ulotką.
Mam pytanko. Jak często robicie kontrole u ginekologa?? Mnie się wydaje, że raz na rok cytologia i badania wystarczą, ale mój lekarz najlepiej to by chciał co pól roku.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.