NADŻERKA - wątek zbiorczy! - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 16:40   #1831
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Hej,

chciałabym Was ostrzec przed nieopatrznym usuwaniem nadżerki. Ja to zrobiłam w listopadzie, wściekła jestem na siebie, bo nie zapytałam nikogo o zdanie, tylko posłuchałam mojej (obecnie już ex) ginekolog. Cały czas mnie coś boli, piecze itp. Mój lekarz rodzinny dziś na mnie nakrzyczał, że nie zapytałam go o zdanie, bo by mi to skutecznie wybił z głowy. Za chwilę idę do innego gina.. trochę boję się, co mi powie, bo obecnie mam tam chyba niezły stan zapalny.. cholera.. wystraszył mnie ten rodzinny, że mogła mi zrobić większą krzywdę niż to wszystko było warte. Niech to, na własne życzenie!!
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 17:00   #1832
bety88
Raczkowanie
 
Avatar bety88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

witajcie
byłam przedwczoraj u gina (tylko po pigułki) i "zerknąwszy" mi do środka, stwierdził że mam nadżerkę 1cm. Wydaje mi się że 1 cm to sporo. A lekarz nie dał mi na to absolutnie nic- zapytałam czego, a on powiedział, żebym za 3 miesiące przyszła, i jeśli się powiększy to wtedy będziemy leczyć, ale czy jest sens czekać? co o tym myślicie?
Bo ja myślę że trafiłam na kretyna
__________________
"... i keidy przyjdą dni deszczowe naucz sie przechodzić między kroplami"

http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?new=4895d82f0617a
bety88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 20:42   #1833
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bety88 Pokaż wiadomość
witajcie
byłam przedwczoraj u gina (tylko po pigułki) i "zerknąwszy" mi do środka, stwierdził że mam nadżerkę 1cm. Wydaje mi się że 1 cm to sporo. A lekarz nie dał mi na to absolutnie nic- zapytałam czego, a on powiedział, żebym za 3 miesiące przyszła, i jeśli się powiększy to wtedy będziemy leczyć, ale czy jest sens czekać? co o tym myślicie?
Bo ja myślę że trafiłam na kretyna
Ja po tym, co tutaj przeczytałam i po tym, co powiedziało mi kilka osób z kręgu medycznego ( że się tak wyrażę ) nie zdecyduję się na usuwanie nadżerki przed pierwszym porodem. A na Twoim miejscu poszukałabym innego lekarza.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 08:49   #1834
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Hej dziołchy

po obecnej miesiączce mam iść na wypalankę ale mam pytanko - zaczęłam ponownie brać tabletki anty (1. opakowanie) i z tego co pamiętam gdy brałam je 3 lata temu po raz 1. to samo krwawienie przy 1. opakowaniu trwało ok. 6 dni ale przez kilkanaście dni plamiłam na brązowo, tak jak to bywa przy końcu okresu, teraz właśnie mam takie plamienie i ciężko mi powiedzieć kiedy się skończy. może jutro a może za tydzień a dziś muszę się rejestrować do gina...czy zabieg można przeprowadzić przy takim końcowym plamieniu, czy trzeba poczekać na całkowitą "posuchę"?
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 15:54   #1835
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bety88 Pokaż wiadomość
witajcie
byłam przedwczoraj u gina (tylko po pigułki) i "zerknąwszy" mi do środka, stwierdził że mam nadżerkę 1cm. Wydaje mi się że 1 cm to sporo. A lekarz nie dał mi na to absolutnie nic- zapytałam czego, a on powiedział, żebym za 3 miesiące przyszła, i jeśli się powiększy to wtedy będziemy leczyć, ale czy jest sens czekać? co o tym myślicie?
Bo ja myślę że trafiłam na kretyna
Trafiłaś na rozsądnego gina.
Dopóki nie masz uciążliwych objawów to leczenie nawet dużej nadżerki jest niepotrzebne.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 20:56   #1836
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Byłam kilka dni temu u ginekologa,innego niż zawsze i stwierdził,że chyba widzi u mnie mała nadżerke.Wystraszyłam się,bo jedynie obiło mi się o uszy to pojęcie.SPytałam czy powazne,powiedział,że to choroba i się leczy.I teraz mam się zapisać na jakies badanie(nie pamietam nazwy) jakas sonda czy czyms takim co dokladniej oceni czy ja mam czy nie.I tu moje pytanie.Czy nie leczona nadżerka w wieku 19lat,moze prowadzić do jakiś poważniejszych skutków?W sumie nie wiem co on zaleci jeszcze,bo badania nie miałam,ale chce mieć juz jakas wiedze zanim tam pójde..
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 08:36   #1837
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez madelaine_16 Pokaż wiadomość
Byłam kilka dni temu u ginekologa,innego niż zawsze i stwierdził,że chyba widzi u mnie mała nadżerke.Wystraszyłam się,bo jedynie obiło mi się o uszy to pojęcie.SPytałam czy powazne,powiedział,że to choroba i się leczy.I teraz mam się zapisać na jakies badanie(nie pamietam nazwy) jakas sonda czy czyms takim co dokladniej oceni czy ja mam czy nie.I tu moje pytanie.Czy nie leczona nadżerka w wieku 19lat,moze prowadzić do jakiś poważniejszych skutków?W sumie nie wiem co on zaleci jeszcze,bo badania nie miałam,ale chce mieć juz jakas wiedze zanim tam pójde..
Prawdopodobnie zlecił Ci kolposkopię. I bardzo dobrze. W Twoim wieku prawdziwa nadżerka jest ekstremalnie rzadka, ale często zdarza się, że ginekolodzy leczą zupełnie fizjologiczną ektopię gruczołową jako nadżerkę. A kolposkopia pomoże rozstrzygnąć jednoznacznie co to jest, być może w ogóle nie trzeba będzie tego leczyć.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 13:22   #1838
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie zlecił Ci kolposkopię. I bardzo dobrze. W Twoim wieku prawdziwa nadżerka jest ekstremalnie rzadka, ale często zdarza się, że ginekolodzy leczą zupełnie fizjologiczną ektopię gruczołową jako nadżerkę. A kolposkopia pomoże rozstrzygnąć jednoznacznie co to jest, być może w ogóle nie trzeba będzie tego leczyć.
wyjęłaś mi to z ust
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:20   #1839
Novika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Moja P. ginekolog leczyla mnie gynalginem iczyms tam jeszcze plus antybiotyk doustnie. Jakies pół roku temu przy cytologi II z stanem zapalnym. Po globulkach wszystko sieladnie zagoilo moze raczej wyleczylo a teraz znowu mialam robiona cytologie bo ponoć znowu to dobrze nie wygląda I powiedziala że być może jest to nadżerka. Czy orientujecie się czy po pół roku ta grupa mogłaby się jakoś podwyższyć znacznie nie wiem do III czy IV? ja wiem może to co pisze jest głupie ale normalnie cała chodzę i nie wiem jak do jutrzjszej wizyty wytrzymam, na ktorej mam mieć wybraną metoe leczenia ehm
Novika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 22:39   #1840
leila777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

a ja uważam ze nie ma po co trzymać nadżerki,jestem za usuwaniem!!!!usunęłam ją w maju zeszłego roku i mam spokój z nawracającymi się stanami zapalnymi,jak ręką odjął..poza tym czekanie z nadżerką to jak czekanie jak się z tego rak rozwinie..teraz nawet śladu po tym nie mam bo się super wygoiło.jeśli ktoś chce i jest z krakowa to mogę podać namiary na faceta który ją zamraża, i połowa moich koleżanek u niego z tym była.dlatego nie bójcie się dziewczyny,to nic nie boli..pozdrawiam
leila777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 22:47   #1841
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leila777 Pokaż wiadomość
a ja uważam ze nie ma po co trzymać nadżerki,jestem za usuwaniem!!!!usunęłam ją w maju zeszłego roku i mam spokój z nawracającymi się stanami zapalnymi,jak ręką odjął..poza tym czekanie z nadżerką to jak czekanie jak się z tego rak rozwinie..teraz nawet śladu po tym nie mam bo się super wygoiło.jeśli ktoś chce i jest z krakowa to mogę podać namiary na faceta który ją zamraża, i połowa moich koleżanek u niego z tym była.dlatego nie bójcie się dziewczyny,to nic nie boli..pozdrawiam
jeżeli to rzeczywiscie nadzerka to oczywiscie usuwac
ale jezeli to ektopia to nie ma sensu
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 06:17   #1842
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

w piątek miałam wypalankę - nic nie czułam, zabieg trwał chwilkę, dobrze się czuję. Muszę brać co drugi dzień Vagifem a za 2 tyg na kontrolę, mam nadzieję że wszystko szybko się wyleczy
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 09:03   #1843
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leila777 Pokaż wiadomość
a ja uważam ze nie ma po co trzymać nadżerki,jestem za usuwaniem!!!!usunęłam ją w maju zeszłego roku i mam spokój z nawracającymi się stanami zapalnymi,jak ręką odjął..poza tym czekanie z nadżerką to jak czekanie jak się z tego rak rozwinie..teraz nawet śladu po tym nie mam bo się super wygoiło. jeśli ktoś chce i jest z krakowa to mogę podać namiary na faceta który ją zamraża, i połowa moich koleżanek u niego z tym była.dlatego nie bójcie się dziewczyny,to nic nie boli..pozdrawiam
Tu nie chodzi o obawy związane z bólem, ale o blizny, które powstają i które potem mogą nieźle narozrabiać.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 09:35   #1844
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o obawy związane z bólem, ale o blizny, które powstają i które potem mogą nieźle narozrabiać.

właśnie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 10:35   #1845
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

kobity mam pytanie, właśnie zauważyłam na bieliźnie taką wodnistą substancję, która jak zasycha robi się biało-żółta - czy to normalne po zabiegu? Od piątku, czyli od dnia zabiegu, miałam suche majtki...2 dni temu brałam 1 tabletkę Vagifem, dziś wieczorem ponownie
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 12:23   #1846
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

witam

no i ja sie dolaczam

w tym miesiacu chcialam zalozyc spirale ale przy badaniu ginekologicznym okazalo sie ze mam nadzerke... i przed zlozeniem spirali MUSZE ja wyleczyc...
poniewaz zalezy mi na czasie (bo tabletek juz dluzej nie zniose) moj gin zalecil wypalanke zamiast jakis lekow...
no ale teraz czytajac o tych wypalanka, ze to przestarzala metoda troche sie boje...
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 14:23   #1847
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
witam

no i ja sie dolaczam

w tym miesiacu chcialam zalozyc spirale ale przy badaniu ginekologicznym okazalo sie ze mam nadzerke... i przed zlozeniem spirali MUSZE ja wyleczyc...
poniewaz zalezy mi na czasie (bo tabletek juz dluzej nie zniose) moj gin zalecil wypalanke zamiast jakis lekow...
no ale teraz czytajac o tych wypalanka, ze to przestarzala metoda troche sie boje...
najpierw to sprawdz czy to rzeczywiscie nadzerka i zrob kolposkopie.
a jaka masz cytologie?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 14:25   #1848
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

2...
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 16:21   #1849
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

mi nadżerka zniknęła sama po 2 latach od stwierdzenia ze jest - teraz mam 24 lata
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 19:55   #1850
Kinga_p
Raczkowanie
 
Avatar Kinga_p
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: PszCzyynaaa
Wiadomości: 78
GG do Kinga_p
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

hej. wypalaną nadżerke miałam w zeszly poń. leje sie ze mnie juz na szczescie jakas gęstsza wydzielina, przed zabiegiem duzo czytalam teraz też. moje pyt brzmi; 1.czy wasz gin po wypalaniu kazal wam przyjsc po 4 tyg na zalożenie jakiegoś opartunku? 2 czy bolały was jajniki jakis tydzien po usuwaniu?? czy mozliwe jest zeby dostala jakiegos zakazenia czy czegos teraz po tym usuwaniu?
nie wiem czy on mi kazal przyjsc za te 4 tyg po zabiegu na opatrunek zeby kase zedrzec czy co ?
dodam ze mam 22lata i nie rodzilam .a o nadzerce dowiedzialam sie w zeszlym roku w czerwcu .
__________________
Love is in the(H)air....
Kinga_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:44   #1851
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kinga_p Pokaż wiadomość
hej. wypalaną nadżerke miałam w zeszly poń. leje sie ze mnie juz na szczescie jakas gęstsza wydzielina, przed zabiegiem duzo czytalam teraz też. moje pyt brzmi; 1.czy wasz gin po wypalaniu kazal wam przyjsc po 4 tyg na zalożenie jakiegoś opartunku? 2 czy bolały was jajniki jakis tydzien po usuwaniu?? czy mozliwe jest zeby dostala jakiegos zakazenia czy czegos teraz po tym usuwaniu?
nie wiem czy on mi kazal przyjsc za te 4 tyg po zabiegu na opatrunek zeby kase zedrzec czy co ?
dodam ze mam 22lata i nie rodzilam .a o nadzerce dowiedzialam sie w zeszlym roku w czerwcu .
mi moj mowil ze po 4 tyg od zabiegu mam przyjsc na kontrol... o opatrunku nic nie mowil
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 13:51   #1852
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

dziewczyny czy po zabiegu wypalania mozna chodzic na aerobik czy nie? na pewno mi powie lekarz ale tak chcialam sie dowiedziec...

no i pytalam sie lekarza o ta moja wypalanke, tzn czy nie moze byc wymrazanie...
no i powiedzial mi ze wymrazanie to sie robi u nierodek zazwyczaj lub gdy nadzerka jest mala i nie trzeba tego badac, a ze ja mam 4 ciaze za soba, 2 porody wiec wypalanka jest najlepsza bo tkanke wysle na badanie histopatologiczne...
no i w ogole powiedzial ze to jakies bzdury ze sie juz wypalanek nie robi...
a w sumie to mlody lekarz i ufam mu...
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 20:47   #1853
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

A powiedzcie mi, czy orientujecie się czy cytologię robi się w określonych dniach cyklu? Mam końcówkę okresu,zastanawiam się czy mogę iść do ginekologa na cytologię pod koniec tygodnia?

Jestem troszkę spanikowana, byłam we Wrocławiu u ginekologa po tabletki anty. Przepisał mi bez zająknięcia yasminelle, a podczas badania powiedział, że mam "przeogromną" nadżerkę. (powiedział-a raczej wykrzyczał, to tak,jakbym miała powód do conajmniej wstydu) Badanie było strasznie bolesne,a on sam opryskliwy i bezczelny. Nie chcę już wspominać ze szczegółami,ale tyle strachu/wstydu/obrzydzenia się w życiu nie najadłam i więcej do niego nie pójdę. Dostałam Gynalgin na stan zapalny i kazał mi przyjść na cytologię między 10 a 20 dniem cyklu, ale jak już wspomniałam nie wrócę już do tego człowieka. Chcę iść prywatnie w swoim mieście rodzinnym,ale chciałabym odrazu załatwić cytologię i się zastanawiam właśnie czy jest jakaś zależność pomiędzy dniem cyklu a cytologią?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 07:22   #1854
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mag_rat Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, czy orientujecie się czy cytologię robi się w określonych dniach cyklu? Mam końcówkę okresu,zastanawiam się czy mogę iść do ginekologa na cytologię pod koniec tygodnia?

Jestem troszkę spanikowana, byłam we Wrocławiu u ginekologa po tabletki anty. Przepisał mi bez zająknięcia yasminelle, a podczas badania powiedział, że mam "przeogromną" nadżerkę. (powiedział-a raczej wykrzyczał, to tak,jakbym miała powód do conajmniej wstydu) Badanie było strasznie bolesne,a on sam opryskliwy i bezczelny. Nie chcę już wspominać ze szczegółami,ale tyle strachu/wstydu/obrzydzenia się w życiu nie najadłam i więcej do niego nie pójdę. Dostałam Gynalgin na stan zapalny i kazał mi przyjść na cytologię między 10 a 20 dniem cyklu, ale jak już wspomniałam nie wrócę już do tego człowieka. Chcę iść prywatnie w swoim mieście rodzinnym,ale chciałabym odrazu załatwić cytologię i się zastanawiam właśnie czy jest jakaś zależność pomiędzy dniem cyklu a cytologią?
Tak jak Ci lekarz powiedział, cytologię robi się między 10 a 20 dniem cyklu.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:46   #1855
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Tak jak Ci lekarz powiedział, cytologię robi się między 10 a 20 dniem cyklu.
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:54   #1856
Kinga_p
Raczkowanie
 
Avatar Kinga_p
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: PszCzyynaaa
Wiadomości: 78
GG do Kinga_p
Unhappy Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Nie wytrzymam juz z ta nadrżerką,
tydzien temu miałam ją wypalaną.... upławy po .. bardziej wodniste juz za mną... a dzis pojawiła sie krew-BOzE czy to normalne?
Jakis strupek sie odkleił czy co?mój gin na urlopie i nie wiem co co tym sadzic .( HELP!!

[.
__________________
Love is in the(H)air....
Kinga_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 19:31   #1857
dorotka324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Witam, mam pytanie doradźcie mi cos dziewczyny ... mam nadżerkę pewnie gdzies od roku miałam ją zamrażaną okolo 8 miesięcy temu we wrześniu bylam na badaniach nadal się pojawiła, ale nie zdecydowałam sie w tym momencie na zabieg, doradźcie mi czy powinnam juz isc na badania kontrolne czy poczekac moze jeszzce ...
dorotka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 20:52   #1858
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kinga_p Pokaż wiadomość
Nie wytrzymam juz z ta nadrżerką,
tydzien temu miałam ją wypalaną.... upławy po .. bardziej wodniste juz za mną... a dzis pojawiła sie krew-BOzE czy to normalne?
Jakis strupek sie odkleił czy co?mój gin na urlopie i nie wiem co co tym sadzic .( HELP!!

[.
Spokojnie jeśli tej krwi nie jest dużo to nic się nie dzieje. Ja miałam podobnie po zamrażaniu - wydzielina z domieszką krwi - niewiele tego było i przeszło samo.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 21:14   #1859
przytupierniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
GG do przytupierniczek
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

witam.

przy ostatniej wizycie kontrolnej dowiedzialam sie ze mam mala nadzerke. lekarz stwierdzil, że powinnam ją leczyć ale to zależy ode mnie czy chce czy nie. podal mi 2 nazwy jakis plynow, ale niestety ich nie pamietam-mowil o jakis kroplach i ze musze do niego przychodzic srednio co 4-5 dni. czy ktos wie na czym dokladniej polega takie leczenie? to aplikacja kropli bezposrednio na nadzerke czy jak? wspomnial tez ze mozna je usunac zabiegiem np kriokoagulacja-czytalam troche na ten temat tylko nie doczytalam nigdzie od jakiej wielkosci mozna zrobic itd.

i mam jeszcze jedno pytanie: w mojej pierwszej cytologii ktos zaznaczyl ze jestem w gr II (wiec dobrze) i ze mam komorki endocerwikalne (zle). bylo podejrzenie zlosliwych komorek. moja gin osobiscie wykonala ponownie cytologi i kolposkopie i wyszly dobrze. czy jest mozliwe ze ta moja nadzerka ma co z tym wspolnego? w koncu to tez jest wystepowanie niewlaciwych komorek w niewlasciwym miejscu i mogacych byc "nie mile".
przytupierniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:14   #1860
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

witajcie

jastem juz po zabiegu
nawet nie wiem kiedy to bylo bo bylam usypiana, odlot na maksa hahahaha

mi lekarz powiedzial ze przez tydzien do 10 dni moge plamic a pozniej moge krwawic jak przy okresie i beda mi strupki odpadywac
takze wszystko tak jak powinno byc co?
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 12:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.