plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 13:09   #1981
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Na pośladku i się marszczy?? Aż dziwne, na brzuchu to prędzej. Marszy się łącznie ze skórą, czyli wciągnął skórę, czy wyraźnie od niej odstaje?? Mi się marszczył na brzuchu, ale to razem ze skórą, nie odstawał od niej, aż dziwne, żeby odstawał - one mają taki silny klej, że ja płakałam z bólu jak je odklejałam.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 15:11   #1982
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zanetkaaa Pokaż wiadomość
i znów mam problem:/ przykleiłam plaster na pośladek, i marszczy mi sie na ulotce jest napisane ze mozna odkleic i przykleic drugi raz ten sam plaster jesli klej jest jeszcze dobry, kurde niechce zmarnowac plastra, wiec niewiem czy go odkleic czy tak zostawic jak jest?? przez to ze sie marszczy to tak leciutko odstaje wiec nie przylega całkowicie do skóryco mam zrobic??
Nie odklejaj, szkoda plastra. Nawet jesli delikatnie sie zmarszczyl czy w ktoryms miejscu odkleil to nie oslabia ona swojego dzialania antykoncepcyjnego. Gdzies czytalam,ze aby plaster spelnial swoja powinnosc powinien w 80% swojej powierzchni przylegac do skory, czyli nie ma powodu do obaw
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 20:20   #1983
zanetkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

niestety odstaje od skóry:/ może przykleiłam w jakims złym miejscu?? teraz sie zastanawiam czy nie lepiej by było przykleic bardziej na górze... hmm. tak strasznie to on nie odstaje, ale jednak:/ no nic następny przykleję troszkę wyżej i bardziej starannie.
zanetkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 21:01   #1984
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Bez przesady wystarczy ustawić sobie alarm w komórce, poza tym nie musisz łykać ich co do minuty.
To mnie nie przekonuje .
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 21:53   #1985
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
To mnie nie przekonuje .
Biorę tabletki od 7 lat z 2-letnią przerwą i nigdy nie przyjmuję ich "regularnie" to jest mam porę o 21 ale nie mam alarmu w komórce, więc jak mi się przypomni to biorę tabletkę. Bywa to od 20 do 24 włącznie. Kilka razy przez te 5 lat zapomniałam tabletki, w tym raz w pierwszym tygodniu a dzień wcześniej miałam stosunek i co? i nie mam dzieci do tej pory. Wychodzimy z mężem z założenia, że nie będę się stresować tym czy zajdę w ciążę czy nie - jak zajdę to się będę cieszyć, dlatego nie przedkładam do tego tak dużej wagi, ale wcale nie jest tak łatwo zajść w ciąże spóźniając się 5 minut z wzięciem tabletki (masz 12 godzin na to). W tej chwili przy tak dużej ilości problemów jakie mają małżeństwa z zajściem w ciążę wręcz obawiam się, że niedługo większym problemem będzie brak ciąży niż jej posiadanie, ale w końcu to nie jest temat o tabletkach tylko o Evrze... Zaczęłam brać Evrę, gdyż mam biegunki, a Evra omija system trawienny, ale nawet mimo biegunek biorąc tabletki nie zaszłam w ciąże - tylko trzeba umiejętnie je brać - biegunkę mam zazwyczaj rano, a tabletkę biorę o 21 i 6 godzin i jest wchłonięta.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 10:23   #1986
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Dzięki za długiego posta , ale ja nie będę brać tabletek bo mi taka forma anty nie odpowiada. Wiem, że tablet nie bierze się co do minuty (nie musisz tego mi tak dokładnie objaśniać). Słusznie zauważyłaś, że wątek jest o evrze i tego się trzymajmy. Mam nadzieję, że po przerwie będę mogła do niej wrócić.

Abstrahując od tematu : Wesołych Świąt .
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 19:56   #1987
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Biorę tabletki od roku prawie ale nigdy nie zmieniałam dokładnych dat. Powinnam jutro odkleić a w przyszlym miesiącu w tym tygodniu w ktorym ebde miala przerwę przykleic jeden więcej. Nie wiem czy lepiej może teraz przykleić nowy a potem brac terminowo i wyjdzie ok a w tym miesiącu sbie przedłużyć?
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 21:46   #1988
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

A tak a propo tematu, mi ginekolog powiedział, że tak naprawdę można go przyklejać w każdym dowolnym miejscu oprócz piersi i okolic. Skąd macie informacje, że np na udach niewolno? Swoją drogą ja przyklejam na podbrzuszu i trzyma mi się świetnie tylko trzeba wybrać takie miejsce gdzie przy pochylaniu siadaniu czy podnoszeniu nogi nie zagina się skóra
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 22:09   #1989
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenkaR18 Pokaż wiadomość
to czemu je tak długo stosowałas??
Bo leczyłam się 3 lata u takiej jednej lekarki, która, gdy jej mówiłam, że coś jest nie tak, mówiła "przyzwyczajaj się, tak musi być"
Choruję na torbiele jajników i czy chcę czy nie chcę hormony muszę brać.
Po tabsach wymiotowałam, więc dostałam plastry.
Na szczęście we wrześniu skończyłam 18 lat, wyniosłam się z dziecięcego szpitala i już.
Długo też trwało zanim znalazłam nowego lekarza, bo w sumie szukałam te 3 lata, no ale każdy był taki, że po badaniach rozkładał ręce i mówił, że nie wie, co mi jest...
Na szczęście znalazłam w lutym super lekarza, mam teraz tabletki i czuję się na nich rewelaja.
Ale to tylko chwilowe, bo zaraz po maturce odstawiam hormony i na miesiąc na oddział, żeby pilnować torbielek
wistra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 13:16   #1990
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
A tak a propo tematu, mi ginekolog powiedział, że tak naprawdę można go przyklejać w każdym dowolnym miejscu oprócz piersi i okolic. Skąd macie informacje, że np na udach niewolno? Swoją drogą ja przyklejam na podbrzuszu i trzyma mi się świetnie tylko trzeba wybrać takie miejsce gdzie przy pochylaniu siadaniu czy podnoszeniu nogi nie zagina się skóra
Wszelkie informacje czerpiemy z ulotki. W niej wyraźnie zaznaczone są miejsca, gdzie można plaster przyklejać. Ud nie ma zaznaczonych.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 14:44   #1991
zanetkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Zastanawia mnie jedna rzecz. Przykleiłam pierwszy plaster drugiego dnia cyklu(ale nie mineły 24 godziny od początku krwawienia). Okres zazwyczaj trwał u mnie ok 6 dni. nie mniej. teraz trwał tylko niecałe 4. Pewnie to przez hormony, ale zastanawia mnie to ze podczas pierwszego plastra miałam w sumie tylko niecałe trzy dni okresu..wiec czy podczas przerwy po trzecim plastrze wypadnie mi dobrze okres?? Czy jest mozliwość ze sie jakos przesunie??
zanetkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 16:47   #1992
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Jak to wypadnie Ci "dobrze"?
Jest to twoje pierwsze opakowanie plastrów, więc skąd możesz wiedzieć w który dzień przerwy będziesz dostawać krwawienie?
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 18:27   #1993
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zanetkaaa Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedna rzecz. Przykleiłam pierwszy plaster drugiego dnia cyklu(ale nie mineły 24 godziny od początku krwawienia). Okres zazwyczaj trwał u mnie ok 6 dni. nie mniej. teraz trwał tylko niecałe 4. Pewnie to przez hormony, ale zastanawia mnie to ze podczas pierwszego plastra miałam w sumie tylko niecałe trzy dni okresu..wiec czy podczas przerwy po trzecim plastrze wypadnie mi dobrze okres?? Czy jest mozliwość ze sie jakos przesunie??
Wypadnie ci normalnie, wszystko będzie w porządku.
Ja okres przy pierwszym plastrze miałam 2,5 dnia, teraz zostały mi lekkie plamienia, ale jak brałam tabletki to zawsze tak było
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 00:21   #1994
carrollines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Tak sobie czytam dziewczynki co piszecie i postanowilam rowniez cos dolaczyc Swoja przygode z plastrami zaczelam niedawno niecale dwa tygodnie temu(aktualnie nosze 2 plaster).Jesli chodzi o estetyke to polecam przyklejenie plasterka na plecach, tzn w okolicach lopatki,nie brudzi sie tak bardzo jak na ramieniu.Zamierzam wyprobowac ten wacik ze spirytusem zeby oczyscic ewentualne zabrudzenia.Brzegi plasterka troszke sie odklejaja,ale to mnie specjalnie nie martwi gdyz moj ginekolog zapenil mnie,ze to nie ma znaczenia.Nie martwie sie rowniez ze odpadnie bo dosc ciezko szlo odklejenie tego pierwszegoJedyne co mi na razie przeszkadza to to,ze bola mnie persi no i juz 9 dzien mam plamienie, w postaci brazowej wydzieliny czasem jeszcze troszke krwi.Mam nadzieje,ze to minie.Ale tak mialam zawsze kiedy zaczynalam brac tabletki,wiec widac tak moj organizm reaguje.Po odklejeniu pierwszego plasterka to miejsce a skorze jest zaczerwienione, zobaczymy po jakim czasie zniknie...Na razie jestem pelna optymizmu jesli chodzi o ta metode antykoncepcji.Ale dopiero obserwuje...
Co do reakcji ludzi na widok plasterka,a byly dosc nieprzyjemne kiedy poszlam na basen,nie slucham takich bzdur,to moja sprawa co sobie naklejam i gdzie i nic nikomu do tego (przeciez nie mam tego na czole,a nawet gdyby co z tego).A to ze widac kiedy nosze koszulke na ramiaczkach albo kostium nie oznacza ze sie afiszuje i oznajmiam calemu swiatu,ze sie zabezpieczam przed niechciana ciaza.Zreszta to nie powod do wstydu.
Acha cena,ja kupilam je za 44 zlote wiec dziewczynki nie przeplacajcie tylko popytajcie w innych aptekach.
carrollines jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 08:31   #1995
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

dzis przykleilam 3 palster i od 2 dni zaczelam odczuwac negatywne skutki Evry...Ciagle chodze zla, placzliwa, albo super szczesliwa na zmiane, strasznie bola mnie piersi i ten stres ze sie odklei...NIGDY WIECEJ EVRY!!!
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 22:17   #1996
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

mavika, daj spokój, czytałaś ulotkę? Skutki uboczne mogą być przez pierwsze kilka cykli, poza tym te 'skutki uboczne' masz od dwóch dni i nie są one takie straszne, więc nie przesadzaj..
Ja miałam zawroty głowy, mdłości, ogólną niechęć do wszystkiego przez jakieś 3 dni, ale mi przeszło.
Natomiast później wystąpiło silne swędzenie całego ciała, ale przeszło po tygodniu. Teraz znowu troszkę wraca, ale może to przez leki, które biorę, a nie przez evrę.


Kobitki, a ja mam pytanie, bo muszę się upewnić, czy dobrze myślę

Pierwszy plaster przykleiłam 24.03 (wtorek) wieczorem, potem 31.03 (wtorek) odkleiłam stary plaster i przykleiłam drugi, potem 7.04 (wtorek) odkleiłam drugi plaster i przykleiłam trzeci. Dzisiaj 14.04 (wtorek) odkleiłam trzeci plaster i nie przyklejałam kolejnego (przerwa, wiadomo).
I moje pytanie jest takie: czy dobrze, że ten plaster odkleiłam dziś (wtorek), czy powinnam go była odkleić wczoraj (poniedzialek)?
Bo wydaje mi się, że dzisiaj powinnam odkleić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły :P
I później normalnie 21.04 (wtorek) przyklejam pierwszy plaster drugiego opakowania, tak?

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2009-04-14 o 22:19
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 08:33   #1997
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

mdlosci tez mam. mam zapisane 2 opakowania tylko by odciazyc watrobe. nie zamierzam dluzej sie z nimi meczyc... a co do twojego pytania to w tej samej ulotce jest napisane ze nowy plaster przyklejasz zawsze tego samego dnia i ze 3 plaster zdejmujesz 22 dnia cyklu
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 09:22   #1998
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

mavika, ja bym poczekała, aż przejdą skutki uboczne, no ale cóż
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 10:24   #1999
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
Na plecach i ramieniu trzymaja sie super,ale za zywa reklame Evry nie mam zamiaru robic
Myszkaaa to ze na plecach i ramieniu trzymaja sie niezle to akurat nie jest reklama Mi sie i tak wydawalo ze na tym podbrzuszu czy tam posladku wszyscy widza. A juz za duza jestem zeby publicznie prezentowac swoj srodek antykoncepcyjny. A oprocz tych plecow i ramienia to chyba nigdzie indziej sie nie trzyma Ale to subietkywny wniosek.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 11:10   #2000
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

naily, koleżanka nie chce nosić na plecach albo ramieniu, bo wszyscy widzą, więc nie chce być reklamą evry, chyba nie zrozumiałaś.

A jakim cudem niby wszyscy mieliby widzieć plaster na pośladku albo na podbrzuszu? Co Ty, goła po ulicy chodzisz...?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 11:39   #2001
napajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Witam. Przeczytałam większość postów w tym temacie, ale nie do końca znalazłam odpowiedź. Dopiero rozpoczęłam moją przygodę z plastrami, kilka lat temu brałam Hormonet i Diane, ale od 2 lat byłam wolna od hormonów (z różnego powodu). 2 dni temu przykleiłam drugi plaster (z pierwszej serii). W sumie oprócz lekkich bólów głowy i zmęczenia nie mam złych objawów. Zmartwiło mnie tylko jedno. Myślałam, że skończył mi się okres po 7 dniach, ale po przyklejeniu 2 plastra, w 8 dniu, po kochaniu się z moim partnerem wróciło mi krwawienie i to dosyć obfite... Nawet zastanawiałam się czy to jakieś uszkodzenie mechaniczne, ale nie... Miałyście coś podobnego, czy to może być tylko mocniejsze plamienie, przedłużający się okres czy jakiś inny czynnik??

Druga sprawa jest taka - biorę Apptrim i zastanawiam się czy on ma jakiś wpływ na obniżenie skuteczności Evry. W sumie po przeanalizowaniu składu nie ma on w sobie ani dziurawca, ani substancji przeciwpadaczkowych, ale nie wiem czy: mieszanina aminokwasów (L-Tyrozyna, Kwas glutaminowy, Histydyna, L-Seryna), składniki roślinne - nasiona Griffonii simpliafolii (20% 5-HTP) mogą mieć jakiś wpływ. Wiecie może coś na ten temat??
__________________
www.pomorska.pl
napajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 13:16   #2002
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Kobitki, a ja mam pytanie, bo muszę się upewnić, czy dobrze myślę

Pierwszy plaster przykleiłam 24.03 (wtorek) wieczorem, potem 31.03 (wtorek) odkleiłam stary plaster i przykleiłam drugi, potem 7.04 (wtorek) odkleiłam drugi plaster i przykleiłam trzeci. Dzisiaj 14.04 (wtorek) odkleiłam trzeci plaster i nie przyklejałam kolejnego (przerwa, wiadomo).
I moje pytanie jest takie: czy dobrze, że ten plaster odkleiłam dziś (wtorek), czy powinnam go była odkleić wczoraj (poniedzialek)?
Bo wydaje mi się, że dzisiaj powinnam odkleić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły :P
I później normalnie 21.04 (wtorek) przyklejam pierwszy plaster drugiego opakowania, tak?

wszytsko jak w najlepszym porządku odklejasz i przyklejasz zawsze we wtorki
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 13:19   #2003
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Kobitki, a ja mam pytanie, bo muszę się upewnić, czy dobrze myślę

Pierwszy plaster przykleiłam 24.03 (wtorek) wieczorem, potem 31.03 (wtorek) odkleiłam stary plaster i przykleiłam drugi, potem 7.04 (wtorek) odkleiłam drugi plaster i przykleiłam trzeci. Dzisiaj 14.04 (wtorek) odkleiłam trzeci plaster i nie przyklejałam kolejnego (przerwa, wiadomo).
I moje pytanie jest takie: czy dobrze, że ten plaster odkleiłam dziś (wtorek), czy powinnam go była odkleić wczoraj (poniedzialek)?
Bo wydaje mi się, że dzisiaj powinnam odkleić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły :P
I później normalnie 21.04 (wtorek) przyklejam pierwszy plaster drugiego opakowania, tak?
Tak jest, wszystko jest w porządku Twoim Dniem Zmiany Plastra jest wtorek, a to znaczy, że wtedy odklejasz i przyklejasz I jak najbardziej 21.04 (wtorek) przykleisz nowy plaster z nowego opakowania.

mavika - ja cierpiałam dwa miesiące, byłam bardzo obolała i płaczliwa, ale teraz wszystko jest już w porządku. Hormony jak to hormony - każde powodują na początku skutki uboczne. To jest bardzo indywidualna sprawa. Też sądzę, że powinnaś poczekać, ale zrobisz, jak zechcesz.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 14:07   #2004
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

a dodatkowo dzis dstalam okres (wczoraj przykleilam 3 plaster) i zwijam sie z bolu...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 14:28   #2005
zanetkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Mam pewne pytanko, czy z plastrami Evra mozna chodzic na solarium?? Czy to zmienia jego własciwosci?? Czytalam tez gdzies ze pojawiają się przez to jakies przebarwienia na skórze:/ Na ulotce nic nie ma na ten temat, a zalezy mi zeby raz w miesiącu opalac sie w solarium. Prosze o odpowiedzi
zanetkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 17:57   #2006
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zanetkaaa Pokaż wiadomość
Mam pewne pytanko, czy z plastrami Evra mozna chodzic na solarium?? Czy to zmienia jego własciwosci?? Czytalam tez gdzies ze pojawiają się przez to jakies przebarwienia na skórze:/ Na ulotce nic nie ma na ten temat, a zalezy mi zeby raz w miesiącu opalac sie w solarium. Prosze o odpowiedzi
Ogolnie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej odradzaja chodzenie na solarium. A co do plastrow to nalezy je przykrywac na solarium, ja naklejalam na podbrzusze i opalalam sie w stringach bo to bylo jedyne miejsce w ktorym bym zakryla plaster
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 18:55   #2007
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczynki
A u Was za pierwszym opakowaniem po jakim czasie dostałyście krwawienie z odstawienia po odklejeniu plastra? Ja odkleiłam wczoraj, ale jakoś się nie zanosi na to, żeby wystąpiło szybko :P
Czy antybiotyk może mi opóźnić krwawienie? Wiem, że normalny okres tak, ale nie wiem, czy antybiotyk też ma wpływ na krwawienie z odstawienia?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 19:36   #2008
napajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Witam. Przeczytałam większość postów w tym temacie, ale nie do końca znalazłam odpowiedź. Dopiero rozpoczęłam moją przygodę z plastrami, kilka lat temu brałam Hormonet i Diane, ale od 2 lat byłam wolna od hormonów (z różnego powodu). 2 dni temu przykleiłam drugi plaster (z pierwszej serii). W sumie oprócz lekkich bólów głowy i zmęczenia nie mam złych objawów. Zmartwiło mnie tylko jedno. Myślałam, że skończył mi się okres po 7 dniach, ale po przyklejeniu 2 plastra, w 8 dniu, po kochaniu się z moim partnerem wróciło mi krwawienie i to dosyć obfite... Nawet zastanawiałam się czy to jakieś uszkodzenie mechaniczne, ale nie... Miałyście coś podobnego, czy to może być tylko mocniejsze plamienie, przedłużający się okres czy jakiś inny czynnik??

Druga sprawa jest taka - biorę Apptrim i zastanawiam się czy on ma jakiś wpływ na obniżenie skuteczności Evry. W sumie po przeanalizowaniu składu nie ma on w sobie ani dziurawca, ani substancji przeciwpadaczkowych, ale nie wiem czy: mieszanina aminokwasów (L-Tyrozyna, Kwas glutaminowy, Histydyna, L-Seryna), składniki roślinne - nasiona Griffonii simpliafolii (20% 5-HTP) mogą mieć jakiś wpływ. Wiecie może coś na ten temat??
__________________
www.pomorska.pl
napajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 20:33   #2009
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczynki
A u Was za pierwszym opakowaniem po jakim czasie dostałyście krwawienie z odstawienia po odklejeniu plastra? Ja odkleiłam wczoraj, ale jakoś się nie zanosi na to, żeby wystąpiło szybko :P
Czy antybiotyk może mi opóźnić krwawienie? Wiem, że normalny okres tak, ale nie wiem, czy antybiotyk też ma wpływ na krwawienie z odstawienia?
Ja odklejam plaster w sobotę, a krwawienie zaczyna się w środę. Antybiotyk chyba nie powinien mieć wpływu na to
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 11:55   #2010
trytytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Włochy (w-wa)
Wiadomości: 52
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

ja swoją przygodę z plastrami zaczęłam 1,5 tygodnia temu

jak dla mnie rewelacja - w sumie pierwszy stosowany środek hormonalny. Humor ok, nastroje też, libido niezmienne - czasem nawet większe, co akurat nie martwi)) Jedyne odczuwalne skutki uboczne - wypłukanie magnesu i opuchnięte piersi. Oby na tym się skończyło

Jak dla mnie dużym plusem jest to, że zmienia się go tylko raz w tygodniu Nie trzeba codziennie pamiętać o pigułce - to nie dla mnie...
Na początku obawy - przecież się odklei, przesunie, zawinie... pierwsza zmiana plastra rozwiała wszytskie obawy gorzej jak depilacja woskiem . Fakt, na podbrzuszu brudzi się trochę - ale jakoś bardzo mi to nei przeszkadza - z czasem wypróbuje inne miejsca - narazie wole go mieć na widoku z czasem trochę odchodzi na rogach - ale minimalnie (po 2mm) - przyklepać i jest ok

dla mnie bomba ) szkoda tylko, że nie są kolorowe

Napajka - co do Twojego "Miałyście coś podobnego, czy to może być tylko mocniejsze plamienie, przedłużający się okres czy jakiś inny czynnik?? " to u mnie teź wystąpiło małe krwawienie - wyglądało trochę jak reakcja na hormon - bardzo podobne wysąpiło po escapelle - szybko przyszło, szybko poszło
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post18367876

_<">/ prosze o odpowiedzi u mnie
trytytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.