plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-07, 08:29   #2161
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

ja uzywam plastrow od około 1.5 roku. Jestem niesamowicie zadowolona i nigdy bym nie wrocila do tabletek. Zawsze na ramieniu zebym miala jednak kontrole co sie z nim dzieje. Tylko raz sie odkleil po turnieju w siatkówke poszlam odrazu do zimnego basenu ( no fakt, moj blad). Tylko w pierwszy dzien jest brzydki jak klej wychodzi potem jest przeciez juz OK
Aler pierwsze kilka miesiecy mialam non stop pytania: ,, rzucasz palenie?" hihihi

A co do przerw to moja pani G powiedziala mi ze Evra nie ma duzej dawki hormonow i niepotrzebne sa przerwy pozdro plasterowiczki!
ps. szkoda ze one nie sa kolorowe albo .. bezbarwne prawda?
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:13   #2162
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

[QUOTE=Dotka90;13078851]Ja ważę 10 kg więcej niż Ty, a wszystko mam idealnie regularnie i plastry są skuteczne, więc to na pewno nie jest powód.
Ja bym radziła wizytę u ginekologa po prostu

dzieki dzieki-upokoilas mnie troche ta waga-naprawde popadalm jzu w paranoje-coz, wczesniej wszystko gralo-a do gina naprawde nie chce mi sie z byle bzdetem biegac-bo nie mam czasu i ochoty zostawiac za kazdym razem u niego 60 zł,pozdrawiam
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 16:38   #2163
Martoolka87
Zakorzenienie
 
Avatar Martoolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4 616
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziewczyny mam takie pytanko (może już wcześniej było takie samo, jeśli tak to przepraszam, ale nie mam czasu na przeczytanie wszystkich stron): czy plasterki trzeba zmieniać zawsze o tej samej godzinie? Bo ja zazwyczaj zmieniałam w soboty około południa, a jutro w tym czasie będę na stażu no i się zastanawiam, czy mogę zmienić go około 18 (mogę też wcześniej o 7 rano, ale jak to by miało oznaczać wstawanie w każdą sobotę tak wcześnie to byłoby niezbyt fajnie ).
Martoolka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 16:56   #2164
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

hej! mam pytanie wyjeżdżam teraz autokarem do Chorwacji i własnie tam dostane okres i pierwszy plaster powinnam nakelic. Ale mam tyle obaw ze juz nie wiem po pierwsze czy tam na plazy bede się mogła opalać nie dostane zadnego udaru, bo podobno plastry temu sprzyjają ( że tak się wyraże), i na dodatek ta podróż autokarem mam pare popekanych zyłek na nogach a czytałam , ze mogą byc przyczyną zakrzpów, wiec jesli ja jadę te 18 godzin ( w drodze powrotnej) too już sama nie wiem , bo w zeszlym roku nogi mialam troche spuchniete a jechalam tez dlugo , pozdrawiam
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 07:52   #2165
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

nie chodzi o udar - podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, nie wazne czy w postaci tabletek, plastrów, należy chronic skórę przed słońcem, bo mogą pojawić się bardzo trudne do usunięcia przebarwienia. co do popękanych żyłek - wszelkie choroby żył są przeciwwskazaniem do stosowania evry i innych hormonów, jednakże ja muszę przyznać, że też mam na nogach popękane naczynka, ale niestety nie mogę zrerygnować z evry i ją stosuję. w moim przypadku jest to wybór 'mniejszego zła'.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 00:23   #2166
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dzięki za odp. , - a więc nie wydawało mi się, że dziwne jest robienie tej przerwy; w czwartek mam wizytę, więc pogadam z ginką a jeśli ona nadal będzie się upierać to poszukam innego lekarza.
Jak to jakos racjonalnie wytulaczy, to sluchaj sie jej. To w koncu ona jest lekarka, nie my. Ale juz wyzej pisalam co o tym mysle, a to na podstawie info od mojego doktora. Pozdrawiam
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 17:23   #2167
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Hej. Zaczęłam stosować plastry evra. Znalazłam w opakowaniu naklejki, które można wkleić do kalendarza. Chetnie bym wkleiła, ale nie rozumiem tych naklejek. Jest ich 5 z napisami:
- Pierwszy plaster
- Drugi plaster
- Trzeci plaster
- Należy zdjąć plaster. Należy nakleić następny plaster.
- Pierwszy plaster.
Wiem, jak stosować plastry, ale co do tych naklejek to zgłupiałam. Rozumiem tylko trzy pierwsze. I ewentualnie ostatnią.

Edytowane przez Tuppence_
Czas edycji: 2009-07-13 o 17:39
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 17:37   #2168
InViolet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 24
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

a jak jest z zabezpieczeniem podczas przesuwania okresu? tzn chce przesunac okres wiec teraz nie zrobie przerwy tylko zastosuje kolejne opakowanie, tzn bedzie 6 plastrow pod rzad. potem powinien, ale nie musi byc okres. pytalam lekarza. ale zapomnialam zapytac o zabezpieczenie. czy po tych 6 plastrach i 7 dniowej przerwie naklejam normalnie pierwszy plaster z nowego opakowania? i czy ni emuszę się dodatkowo zapezpieczac?
InViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 17:42   #2169
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Pytanie odnośnie długości cyklu

Drogie Panie. Mam 19 lat i 21 czerwca przykleiłam swój pierwszy plaster Evry. Każdy następny przyklejałam regularnie w niedziele o tej samej porze (ok. 23) czyli drugi 28czerwca trzeci 5 lipca. 12 lipca odkleiłam bo wypada tydzień bez plastra. koleżanka powiedziała mi że okres powinnam dostać od razu po odklejeniu plastra. dziś jest wtorek a okresu nie ma. Podczas stosowania plastrów zawsze kochałam się z chłopakiem z prazerwatywa ponieważ on nie ufa takim wynalazka jak plastry jednak jakieś pół godz przed zdjęciem plastra kochaliśmy się bez prezerwatywy. czy to może spowodować opóźnienie miesiączki?? bo skoro mineło ponad 21 dni od wcześniejszej to powinnam mieć dni nie płodne i do zapłodnienia nie powinno dojść. wprawdzie do wytrysku nie doszło ale obawiam się tych płynów przed wytryskiem ponieważ są w nich najsilniejsze plemniki. Czy stosując Evre są dni 100% pewnę że nie może dojść w nich do zapłodnienia?? Proszę o szybką wiadomość gdyż jestem trochę przerażona
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 18:35   #2170
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Pytanie odnośnie długości cyklu

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
Drogie Panie. Mam 19 lat i 21 czerwca przykleiłam swój pierwszy plaster Evry. Każdy następny przyklejałam regularnie w niedziele o tej samej porze (ok. 23) czyli drugi 28czerwca trzeci 5 lipca. 12 lipca odkleiłam bo wypada tydzień bez plastra. koleżanka powiedziała mi że okres powinnam dostać od razu po odklejeniu plastra. dziś jest wtorek a okresu nie ma. Podczas stosowania plastrów zawsze kochałam się z chłopakiem z prazerwatywa ponieważ on nie ufa takim wynalazka jak plastry jednak jakieś pół godz przed zdjęciem plastra kochaliśmy się bez prezerwatywy. czy to może spowodować opóźnienie miesiączki?? bo skoro mineło ponad 21 dni od wcześniejszej to powinnam mieć dni nie płodne i do zapłodnienia nie powinno dojść. wprawdzie do wytrysku nie doszło ale obawiam się tych płynów przed wytryskiem ponieważ są w nich najsilniejsze plemniki. Czy stosując Evre są dni 100% pewnę że nie może dojść w nich do zapłodnienia?? Proszę o szybką wiadomość gdyż jestem trochę przerażona
Hej, koleżanka nie ma racji. Okres może wystąpić w dowolnym dniu po odklejeniu plastra. Ja np. odklejam plaster w sobotę, a okres dostaję w środę. W trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej, prawidłowo stosowanej, nie ma czegoś takiego, jak dni płodne. Nie ma czegoś takiego jak cykl miesięczny. Zabezpieczona jesteś przez cały czas, w tygodniu, kiedy nie masz plastra, pod warunkiem, że na czas przykleisz pierwszy plaster z nowego opakowania.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 18:53   #2171
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

No niby tak. czyli co zaklejając regularnie plaster w moim przypadku ok godz.23 mam 100% pewność że nie zajdę w ciążę bez względu na to w jaki dzień i kiedy bede się kochać?? a jakieś środki ostrożności?? no nie wiem typu np. żeby wytrysk był poza organizmem kobiety czy coś takiego. Przecież zdażają się przypadki gdzie kobiety pilnowały plastra a jednak zachodziły jest jakaś regóła na to czy coś??
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 19:19   #2172
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
No niby tak. czyli co zaklejając regularnie plaster w moim przypadku ok godz.23 mam 100% pewność że nie zajdę w ciążę bez względu na to w jaki dzień i kiedy bede się kochać?? a jakieś środki ostrożności?? no nie wiem typu np. żeby wytrysk był poza organizmem kobiety czy coś takiego. Przecież zdażają się przypadki gdzie kobiety pilnowały plastra a jednak zachodziły jest jakaś regóła na to czy coś??
żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności, pewna jest tylko "szklanka wody zamiast" ale jeżeli naklejasz w terminie, to na 99% w ciąży nie będziesz
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:24   #2173
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

i to wszystko?? to dlaczego sa przypadki zajścia??

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Może inaczej kiedy może sprawdzić się ten 1% w stosunku do prezerwatyw jest to pęknięcie. a w stosunku do plastrów??
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:27   #2174
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
i to wszystko?? to dlaczego sa przypadki zajścia??
dlatego, że ktoś używa ich nie tak jak zaleca producent.. przypadki zajścia w Evrze zdarzają się tak samo rzadko jak w przypadku stosowania tabsów

http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/a...lna_36134.html
__________________
nadzieja umiera ostatnia....

Edytowane przez strawberka
Czas edycji: 2009-07-14 o 19:31
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:33   #2175
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

czyli naklejając regularnie plaster moge kochać się z moim chłopakiem kiedy mi się podoba bez innego zabezpieczenie nawet w tydzien bez plastra i spać spokojnie??

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Można zrobić coś nie tak prócz naklejenia plastra na czas na oczyszczoną skórę?
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:33   #2176
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

tak to tak samo jak z tabletkami, tyle że to plastry
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:37   #2177
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

no tak ale to jest mój pierwszy środek antykoncepcji i nie wiem na ile mogę mu ufać. na tabletki nie mogłam się zdecydować przez problemy z żołądkiem i nie wiem jak to wszystko skleić żebym potem nie miała kłopotu
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:39   #2178
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość

Można zrobić coś nie tak prócz naklejenia plastra na czas na oczyszczoną skórę?
w ulotce masz napisane, jakich leków unikać, żeby nie osłabił działania hormonów... i to chyba tyle.. czytaj ulotkę i stosuj się do tego co tam jest napisane a powinno być ok
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:42   #2179
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Ja osobiście staram się nie brać leków żadnych ze względu na mój żołądek, dziś wziełam tylko polopiryne bo przeczytałam że dzieki niej można przyśpieszyć okres. a alkohol ma wpływ na zabezpieczenie przy plastrach??
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 19:43   #2180
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
Ja osobiście staram się nie brać leków żadnych ze względu na mój żołądek, dziś wziełam tylko polopiryne bo przeczytałam że dzieki niej można przyśpieszyć okres. a alkohol ma wpływ na zabezpieczenie przy plastrach??
nie.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:45   #2181
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

czyli jak pije sie alkohol to zastosowanie plastrów jest takie same?? nie przestają działać w "tym" danym czasie??
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:46   #2182
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
czyli jak pije sie alkohol to zastosowanie plastrów jest takie same?? nie przestają działać w "tym" danym czasie??
przecież napisałam, że nie wpływa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:50   #2183
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

aha.
Podsumowując:
- alkohol nie zagłusza działania plastrów
- przy regularnym naklejaniu plastrów i zapobieganiu spożywania nie zalecanych tabletek można mieć pewność że nie zajdzie się w ciążę nawet w tygodniu 4 czyli bez plastra tak??
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:55   #2184
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
aha.
Podsumowując:
- alkohol nie zagłusza działania plastrów
- przy regularnym naklejaniu plastrów i zapobieganiu spożywania nie zalecanych tabletek można mieć pewność że nie zajdzie się w ciążę nawet w tygodniu 4 czyli bez plastra tak??
pewności to nie masz nigdy, bo pewność to daje tylko abstynencja.
Przeczytaj dokładnie ulotkę, przeczytaj wątek i wtedy wróć z kolejnymi pytaniami
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 20:11   #2185
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Wszystko przeczytałam i zostaje mi jedno pytanie. na ulotce pisze aby po odklejeniu plastra od razu naklejać kolejny. czy robi to różnice jeżeli po kąpieli ściągam plaster a po pół godziny naklejam kolejny??
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 07:43   #2186
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
Wszystko przeczytałam i zostaje mi jedno pytanie. na ulotce pisze aby po odklejeniu plastra od razu naklejać kolejny. czy robi to różnice jeżeli po kąpieli ściągam plaster a po pół godziny naklejam kolejny??
wg mnie te pół godziny strasznej różnicy nie robi, po poziom hormonów we krwi nie spada ci od razu w momencie odklejenia plastra, ale lepiej naklejac od razu, bo np możesz o tym zapomnieć i z pół godziny zrobi sie więcej
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 13:22   #2187
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Wink Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

I miesiączka także przyszła. zastosowałam 2 polopirynki, gorącą kąpiel i kołderka tak jak radziłyście i efekty same przyszły. dzięki za porady. pozdrawiam
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 14:21   #2188
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majka050 Pokaż wiadomość
I miesiączka także przyszła. zastosowałam 2 polopirynki, gorącą kąpiel i kołderka tak jak radziłyście i efekty same przyszły. dzięki za porady. pozdrawiam
Chciałabym zauważyć, że to są hormony i one regulują Ci cykl, więc polopiryna, kąpiel itp. nic nie daje. Na pewno masz 19 lat?
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 08:38   #2189
majka050
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

tak napewno mam 19 lat a dlaczego pytasz???
majka050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 16:41   #2190
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

A ja powiem co mnie dzis spotkało..Ide sobie w sklepie a tu nagle jakas kobita mnie zatrzymuje i mowi: "Przepraszam, widze ze pani ma plasterek.. Nie boi sie pani ze dostanie pani zakrzepicy? ja mieszkałam za granicą i znałam kobiety co umarły na to! Znam tą firme!"
( na ramieniu go nosze bo tam najmniej widac, bo rzadko nosze bluzke z odkrytymi plecami, ale dzis akurat troche wystawał)
Troche mnie wystraszyła, nie powiem. Bo wiadomo, jak tu dziewczyna wczesniej napisała, ze nawet od samego zycia mozna umrzec...Ale u mnie one sie sprawdzaja super...zadnych efektów ubocznych...Nie pale, nie pije, zdrowo sie odzywiam. U mnie one kosztują tylko 39 zł wiec jestem zadowolona. Ale ciekawe od czego i po jakim czasie mozna dostac takiej zakrzepicy....Ja nosze juz 2,5 roku plasterki.. A tabletek nie chce brać, bo to katastrofa jest przeciez: trzeba uwazac z alkoholem, bo jest pozniej ryzyko wydalenia tabletki z zołądka. to jeszcze strasznie niszczy wątrobe. oj dziewczyny, co tu zrobić...

Aha a co do tego przyklejania pozniej, to radze naklejac od razu kolejny plaster. Chociaz podobno te hormony działają 24 h po odklejeniu, wiec chyba ryzyka nie ma. Ja jednak zawsze robie punktualnie o godz. 18:50, i zawsze na inne ramie, raz na prawe, raz na lewe.

Edytowane przez MissKiss
Czas edycji: 2009-07-18 o 16:45
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.