plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 05:43   #3001
patka222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

pewnie, że dopóki data ważności nie upłynęła można swobodnie używać. Wydaje mi się, że nawet po upływie parę dni też nic nie powinno się stać.
patka222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:07   #3002
lucyna1913
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rock_and_roll_queen Pokaż wiadomość
Ja od roku przyklejam tylko na łopatkę i jestem bardzo zadowolona
Witaj!widze ze w stosowaniu plastrow masz wprawe i dlatego mam do ciebie pytania-dla ciebie beda one pewnie prozaicznie latwe ale ja dopiero nakleilam pierwszy plaster i jestem zielona.Otoz pierwszy plaster nakleilam w 1 dniu okresu wieczorem w srode 24.3.i kiedy mam nakleic nastepny w kolejna srode wieczorem czy w czwartek?
i jeszcze jedno:nakleilam plaster na lopatce i posrodku plastra jest zmarszczenie i chyba tam jest powietrze bo nie chce sie przykleic-czy w tej sytuacji plaster dziala?Z gory dziekuje za odpowiedz
lucyna1913 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 10:34   #3003
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Lucyna - przeczytaj ulotkę.
Plaster ZAWSZE odklejasz i naklejasz kolejny w ten sam dzień. Skoro nakleiłaś w czwartek, to w kolejny czwartek go odklejasz i naklejasz nowy.

Co do marszczenia się - nic nie szkodzi, to nie zmniejsza skuteczności.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 08:41   #3004
lucyna1913
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Dziekuje bardzo za odpowiedz! dzis zmieniam swoj pierwszy plasterek w sumie nie mam zadnych skutkow ubocznych przy jego stosowaniu, i juz go nie sprawdzam co chwile czy jest dobrze przyklejony.Mam nadzieje ze bedzie skutecznypozdrawiam
lucyna1913 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 09:47   #3005
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Witam .
Stosuję plastry od roku ,ale dopiero od 3 miesięcy bez dodatkowego zabezpieczenia.Dzisiaj jest mój pierwszy plaster po przerwie.Zawsze naklejam ok.godz.8.30.
Dzisiaj nakleiłam go o 7.30 ,bo tak wcześniej się wyrobiłam,jednak po założeniu plastra zauważyłam ,że ma lekkie wgłębienie na dole.Niepokoiłam się tym i dlatego zerwałam plaster po 20 minutach i nakleiłam drugi trochę wyżej.Zawsze plastry naklejam na ramieniu w tym samym miejscu,raz na jednym ,raz na drugim.Jednak dzisiaj to mialam pecha chyba ,bo wybrałam miejsce w którym strasznie ten plaster mi się marszczył ,nawet jak nie ruszałam ręką.W koło niego robiły się takie jakby kanaliki.Nie wiedziałam co mam robić.Postanowilam odkleić i nakleić następny na drugiej ręce .Miejsce jest dobre ,bo się dobrze trzyma.Tak więc plaster w końcu został przyklejony prawidłowo o 8.40.Ale mam pytanie ,czy to ,że odklejałam i przyklejałam następny ma jakiś wpływ na skuteczność .Czy organizm nie zgłupiał przez to odklejanie.Fakt zmarnowałam dwa plastry ,dobrze że miałam je akurat zapasowe.Ale bym się męczyła ,że pomarszczony tak nie działa.Nie wiem ,ale teraz też się trochę martwię.W ulotce jest napisane ,że jeśli czuje się dyskomfort w noszeniu plastra lub podrażnia to można zerwć i zastąpić nowym w inne miejsce .Proszę odpiszcie mi.
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 10:20   #3006
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gonia 35 Pokaż wiadomość
Witam .
Stosuję plastry od roku ,ale dopiero od 3 miesięcy bez dodatkowego zabezpieczenia.Dzisiaj jest mój pierwszy plaster po przerwie.Zawsze naklejam ok.godz.8.30.
Dzisiaj nakleiłam go o 7.30 ,bo tak wcześniej się wyrobiłam,jednak po założeniu plastra zauważyłam ,że ma lekkie wgłębienie na dole.Niepokoiłam się tym i dlatego zerwałam plaster po 20 minutach i nakleiłam drugi trochę wyżej.Zawsze plastry naklejam na ramieniu w tym samym miejscu,raz na jednym ,raz na drugim.Jednak dzisiaj to mialam pecha chyba ,bo wybrałam miejsce w którym strasznie ten plaster mi się marszczył ,nawet jak nie ruszałam ręką.W koło niego robiły się takie jakby kanaliki.Nie wiedziałam co mam robić.Postanowilam odkleić i nakleić następny na drugiej ręce .Miejsce jest dobre ,bo się dobrze trzyma.Tak więc plaster w końcu został przyklejony prawidłowo o 8.40.Ale mam pytanie ,czy to ,że odklejałam i przyklejałam następny ma jakiś wpływ na skuteczność .Czy organizm nie zgłupiał przez to odklejanie.Fakt zmarnowałam dwa plastry ,dobrze że miałam je akurat zapasowe.Ale bym się męczyła ,że pomarszczony tak nie działa.Nie wiem ,ale teraz też się trochę martwię.W ulotce jest napisane ,że jeśli czuje się dyskomfort w noszeniu plastra lub podrażnia to można zerwć i zastąpić nowym w inne miejsce .Proszę odpiszcie mi.

wyzej dziewczyny pisaly, ze marszczenie nie ma wplywu na skutecznosc, to samo mowi moj ginekolog ja uzywam 3 lata i praktycznie zawsze gdzies sie marszczy z tym zglupieniem organizmu to nie przesadzasz troche? przeklejanie nie trwa bog wie ile, a jak nie jestes pewna to zadzwon do swojego ginekologa
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 17:38   #3007
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Nie panikuj. To, że plaster się trochę marszczy nie wpływa na jego skuteczność, więc w ogole nie potrzebne było to całe przeklejanie.
Organizm zwariował, bo nie miałaś plastra przez 2 czy 3 minuty? Bez przesady. Rozumiem, że antykoncepcja to wazna sprawa i się denerwujesz, ale również tutaj warto zachować zdrowy rozsądek.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 18:26   #3008
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
Nie panikuj. To, że plaster się trochę marszczy nie wpływa na jego skuteczność, więc w ogole nie potrzebne było to całe przeklejanie.
Organizm zwariował, bo nie miałaś plastra przez 2 czy 3 minuty? Bez przesady. Rozumiem, że antykoncepcja to wazna sprawa i się denerwujesz, ale również tutaj warto zachować zdrowy rozsądek.
Dzięki wielkie dziewczyny za odpowiedz.Pozdrawiam
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 19:39   #3009
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Mam pytanie - dlaczego plastry można przyklejać akurat tylko w tych 4 miejscach (co dopiersi wiem dlaczego) ? Mój ginekolog mówił, że mogę je sobie przyklejać gdzie chcę i to nie ma żadnego wpływu, bylebym nie kleiła na piersiach.

Na ramieniu nie noszę, bo nie chcę się afiszować na każdym kroku.
Z łopatki mi się odkleja (ruchoma część). Z pośladka i brzucha niemalże od razu (bardzo ruchoma część). Przykleiłam sobie więc na dole kręgosłupa, gdzieś tak nad kością ogonową, bo tam nie ma w okolicy żadnego ruchomego stawu. Czyli pomiędzy dwoma polecanymi miejscami - pośladkiem i łopatką.
Czy to może zmniejszyć skuteczność ? I dlaczego ?

Mam jeszcze takie pytanie - mam bardzo nieregularne miesiączki. Przykleiłam pierwszego dnia z myślą, że mogłabym już tego pierwszego mieć jednocześnie okres i początek owulacji. Nie odnotowałam szansy na to, żebym miała jednocześnieo kres i owulację. Więc od tego dnia nie powinnam być już płodna ? Nie widzę żadnych oznak, żebym miała plaster i owulację mimo to.
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 10:23   #3010
lucyna1913
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

przestępstwo - usunięte przez admina

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-04-12 o 12:25
lucyna1913 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 12:22   #3011
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Sprzedaż leków na receptę jest w Polsce zabroniona, zgłaszam post do moderatora.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 18:56   #3012
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Z czystej ciekawości - a można komuś tak po prostu oddać ?
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:43   #3013
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Czy u was okres w czasie przerwy występuje zawsze tego samego dnia? Jest jakaś prawidłowość?
Ja stosuje plastry od 3 miesięcy i widze że jest różnie, raz 1 dnia, raz drugiego a ostatnim razem 5 dnia..
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:16   #3014
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

ja stosuję plastry od 10 miesięcy i od samego początku dostaje miesiączkę po dwóch dniach od odklejenia plasterka (odklejam w czwartek dostaje w niedzielę rano) ale wiem, że to nie jest regułą i z tego co pamietam mój gin mówił,że to się zazwyczaj normuje z czasem
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:26   #3015
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Czy u was okres w czasie przerwy występuje zawsze tego samego dnia? Jest jakaś prawidłowość?
Ja stosuje plastry od 3 miesięcy i widze że jest różnie, raz 1 dnia, raz drugiego a ostatnim razem 5 dnia..
U mnie zwykle jest tego samego dnia, ale raz rano, raz wieczorem, ostatnio się przesunął o jeden dzień.. W moim przypadku to się nie unormowało z czasem, a powiedziałabym, że różnice są nawet większe (stosuję plastry 1,5 roku)
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:05   #3016
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Witajcie!
Mam problem i chciałabym się Was o coś zapytać. A mianowicie, wczoraj zdjęłam 3plasterek a w poniedziałek mam dostać okres. Od wczoraj czuję ból w lewej piersi, dodam,że jak sciągam 3 plasterek to piersi mnie bolą aż do wystąpienia krwawienia.Nie wiem czym to moze byc spowodowane, juz nie wiem czy to mnie boli piers, czy serce... Może któraś z Was tak miała?
Pojdę dziś do lekarza, bo innej opcji nie widzę
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 11:09   #3017
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

u mnie tak samo po 4 dniach jak odkleje jesli dobrze pamietam
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 10:43   #3018
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

A ja jeszcze raz zapytam - jaka jest różnica,czy noszę plaster na ramieniu czy na udzie, jak i tu i tu jest taka sama skóra, tkanka tłuszczowa itp ? Bo obecnie plaster noszę na udzie, z każdego innego miejsca poza ramieniem momentalnie mi się odklejał.
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 19:11   #3019
nessa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Unhappy Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Witajcie
Mam pytanko do was czy podczas noszenia plasterkow macie caly czas plamienie nawet jak sie skonczyl okres?? Czy to jest normalne czy mam sie udac do gina? Juz nie wiem co mam robic zaczynam sie niepokoic
nessa26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 19:12   #3020
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nessa26 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam pytanko do was czy podczas noszenia plasterkow macie caly czas plamienie nawet jak sie skonczyl okres?? Czy to jest normalne czy mam sie udac do gina? Juz nie wiem co mam robic zaczynam sie niepokoic
Jak długo stosujesz plastry?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 07:33   #3021
nessa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

To jest moj trzeci plasterek jaki mam naklejony
nessa26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 10:57   #3022
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

No to przecież w ulotce jest napisane, że na początku stosowania mogą się pojawić plamienia.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 13:45   #3023
aiko83
Rozeznanie
 
Avatar aiko83
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 694
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Hej kochane, plastry stosuję od dwóch lat. Ale dopiero teraz rzucił mi się w oczy wzrost wagi na jakieś 5 dni przed zdjęciem ostatniego plastra i rozpoczęciem tygodnia bez plastra. I tak się właśnie zastanawiam czy to przypadek (jakieś 3 kg w dzień - przy normalnym jedzeniu, a wizualnie nie ma za bardzo różnicy) czy to przez nadchodzący tydzień bez plastra i co za tym idzie - krwawienie. Jak sądzicie?

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez nessa26 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam pytanko do was czy podczas noszenia plasterkow macie caly czas plamienie nawet jak sie skonczyl okres?? Czy to jest normalne czy mam sie udac do gina? Juz nie wiem co mam robic zaczynam sie niepokoic

spokojnie, takie plamienia moga sie pojawić, nawet w ulotce jest o tym napisane, nic sie nie martw a jak będzie dłużej się utrzymywać, to powiedz ginekologowi, zawsze lepiej dmuchać na zimne
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż zabijanym psom w Korei!


Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 07:16   #3024
questtttk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 144
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

ja zaczynam "przygodę" z plastrami , postanowiłam iz nalepie go na pośladku , bo nie chce aby był ogólnie widoczny . pytanie : lepiej go nalepic na górnej czy dolnej części pośladka ?
questtttk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 08:44   #3025
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Ja w ogóle nie kleję na pośladku, bo mi się przesuwa.

Moje drogie, ale się wkopałam - pierwszy plaster przykleiłam , patrząc w kalendarz, we środę, a następne dwa kleiłam we wtorki.. Nie wiem jak mi się to udało Ale chyba nic mi nie będzie, prawda ? Bylebym teraz kleiła we wtorki ?
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 11:39   #3026
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Shade666 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie kleję na pośladku, bo mi się przesuwa.

Moje drogie, ale się wkopałam - pierwszy plaster przykleiłam , patrząc w kalendarz, we środę, a następne dwa kleiłam we wtorki.. Nie wiem jak mi się to udało Ale chyba nic mi nie będzie, prawda ? Bylebym teraz kleiła we wtorki ?
Nic Ci nie będzie, ale jak nakleiłaś pierwszy środę, to ten ostatni przeciągnij o jeden dzień i ściagnij też w środę, on do 48 godzin powyżej 7 dni powinien jeszcze działać lepiej nie skracać dni, w których ma być plasterek naklejony

Ja sobie zrobiłam Pojechałam do domu na Święta i zapomniałam recepty, a zwykle naklejałam i ściągałam we wtorki.
Tak więc ostatni platerek cyklu przedświątecznego przeciągnęłam do środy, 1 z nowgo opakowania nakleiłam w środę, ale jakoś tak późno w nocy, drugi nakliłam we wtorek rano z przyzwyczajenia no i teraz przeciągam go do dzisiaj, zaraz zmienię na 3 i tego przeciągnę do środy wieczora.. Myślę, że nic się nie zdarzy, przez pierwsze dwa tygodnie oczywiscie mialam dodatkowe zabezp. i chyba z tym jeszcze pociagne
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno

Edytowane przez Melka88
Czas edycji: 2010-04-21 o 11:41
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:31   #3027
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

A jesli chcę przerwać stosowanie plastrów a nakleiłam pierwszy plaster z nowego opakowania to muszę nakleić pozostałe dwa?
Po prostu mój TŻ wyjeżdża na kilka miesięcy i nie potrzebuje się zabezpieczać, w którym momencie moge bez obaw odstawić plastry ?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:10   #3028
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Czemu lepiej nie skracać ?

Wolę już teraz kleić we wtorki i nie robić większego burdelu... Mam tylko nadzieję, że czegoś jeszcze bardziej nie pokręciłam..

Ech...jeden z głównych powodów, dla którego u mnie tabletki odpadają - ja nawet plastry potrafię złego dnia nakleić, jak widać...

Rozumiem, że sporo ślicznie perłowego, ale lepkiego (a nie rozciągliwego) śluzu to norma, bo taki jest w okresie niepłodnym ?
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:49   #3029
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Shade666 Pokaż wiadomość
Czemu lepiej nie skracać ?

Wolę już teraz kleić we wtorki i nie robić większego burdelu... Mam tylko nadzieję, że czegoś jeszcze bardziej nie pokręciłam..

Ech...jeden z głównych powodów, dla którego u mnie tabletki odpadają - ja nawet plastry potrafię złego dnia nakleić, jak widać...

Rozumiem, że sporo ślicznie perłowego, ale lepkiego (a nie rozciągliwego) śluzu to norma, bo taki jest w okresie niepłodnym ?
ten ostatni przeciągnij do środy, żeby był pełny cykl, jeśli go jeszcze masz naklejonego, a pierwszy plaster z nowego opakowania naklej we wtorek i już

chodziło mi o to, żeby ten cykl był od środy do środy
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 09:11   #3030
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Shade666 Pokaż wiadomość
Moje drogie, ale się wkopałam - pierwszy plaster przykleiłam , patrząc w kalendarz, we środę, a następne dwa kleiłam we wtorki.. Nie wiem jak mi się to udało Ale chyba nic mi nie będzie, prawda ? Bylebym teraz kleiła we wtorki ?
dobrze zrobiłaś, teraz wtorek jest Twoim dniem zmiany plastra i tego się trzymaj! zapamiętaj sobie, że wtorek to jest ten dzień, ewentualnie ustaw sobie przypomnienie w telefonie

Cytat:
Napisane przez Melka88 Pokaż wiadomość
Nic Ci nie będzie, ale jak nakleiłaś pierwszy środę, to ten ostatni przeciągnij o jeden dzień i ściagnij też w środę, on do 48 godzin powyżej 7 dni powinien jeszcze działać lepiej nie skracać dni, w których ma być plasterek naklejony

Ja sobie zrobiłam Pojechałam do domu na Święta i zapomniałam recepty, a zwykle naklejałam i ściągałam we wtorki.
Tak więc ostatni platerek cyklu przedświątecznego przeciągnęłam do środy, 1 z nowgo opakowania nakleiłam w środę, ale jakoś tak późno w nocy, drugi nakliłam we wtorek rano z przyzwyczajenia no i teraz przeciągam go do dzisiaj, zaraz zmienię na 3 i tego przeciągnę do środy wieczora.. Myślę, że nic się nie zdarzy, przez pierwsze dwa tygodnie oczywiscie mialam dodatkowe zabezp. i chyba z tym jeszcze pociagne
słucham???!!! co to znaczy przeciągnij sobie o jeden dzień? plaster działa skutecznie tydzień i tyle, skąd Ci sie biorą takie pomysły? radzę najpierw zapoznać się z ulotką a potem radzić innym!!!
na temat Twojego "przeciągania" nie będę sie wypowiadać bo to jest głupie i niepoważne,a ryzko jest bardzo duże. Poza tym co to za pokrętna filozofia? źle stosować plastry i dodatkowo jeszcze jedną metodę zabezpieczenia? nie łatwiej nie kombinować stosowac się do ulotki i nie musieć się martwić o dodatkowe zabezpieczenie?


Cytat:
Napisane przez Shade666 Pokaż wiadomość
Czemu lepiej nie skracać ?

Wolę już teraz kleić we wtorki i nie robić większego burdelu... Mam tylko nadzieję, że czegoś jeszcze bardziej nie pokręciłam..

Ech...jeden z głównych powodów, dla którego u mnie tabletki odpadają - ja nawet plastry potrafię złego dnia nakleić, jak widać...

Rozumiem, że sporo ślicznie perłowego, ale lepkiego (a nie rozciągliwego) śluzu to norma, bo taki jest w okresie niepłodnym ?
Tak jak już mówiłam dobrze zrobiłaś zmieniając dzień zmiany plastra. Nie słuchaj tego co radzi koleżanka, zapoznaj się z ulotką, tam masz dokładnie napisane co robić w takich sytuacjach, ewentualnie dla pewności spytaj ginekologa. Jak ja mojemu ginowi powiem o "przeciąganiu dnia" zmiany plastra to się chyba ręką i nogą przeżegna
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.