plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-12, 09:46   #3181
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Po moim plażowaniu nad wodą zauwazylam ze miejsce po plastru czyli na plecach jest wyraznie odznaczone od reszty opalonej skory i jest bledsze! brzydko to wyglada. czy ktos z was rowniez coz takiego zauwazyl? zdaje sie ze bede musiala te plastry naklejac chyba na posladku....

No a jak miała Ci się tam skóra opalić, skoro plaster tam był? A nawet jeśli akurat to był tydzień, że był odklejony, to podejrzewam, że zostaje na skórze delikatna powłoka kleju, która robi za "filtr" przeciwsłoneczny Tak mi się wydaje przynajmniej.

Ja zmarnowałam już dwa plastry, zaczynam cykl ostatnim plastrem jednej paczki, kończę drugim plastrem drugiej paczki Ale w ciągu dwóch lat to miały prawo się te dwa z felernym klejem trafić
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 11:45   #3182
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
No a jak miała Ci się tam skóra opalić, skoro plaster tam był? A nawet jeśli akurat to był tydzień, że był odklejony, to podejrzewam, że zostaje na skórze delikatna powłoka kleju, która robi za "filtr" przeciwsłoneczny Tak mi się wydaje przynajmniej.

Ja zmarnowałam już dwa plastry, zaczynam cykl ostatnim plastrem jednej paczki, kończę drugim plastrem drugiej paczki Ale w ciągu dwóch lat to miały prawo się te dwa z felernym klejem trafić

nie mialam w tym miejscu plastra no ale nic przeboleje ten jasny kwadracik. a co do kleju i jego dzialania to za takie pieniadze powinien w 100 procentach spelniac swoja funkcje... no sorry ale 50 zl za 3 plasterki w tym 2 do kosza? kpina
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 16:40   #3183
paulaa021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

hej hmm.. jak ma sie plaster do wody, basenu itd.?. odkleil wasm sie kiedykolwiek? w poniedzialek ide na basen, mam nadzieje ze bedzie dobrze.. ale ja jak to ja, mam obawe co bedzie jak sie odklei...moj dzien zmiany plastry to sobota, czyli dzis..czyli jak mi sie odklei w poniedzialek to przyklejam nowy zaraz po tym wydrzeniu nie wiecej niz 24 godziny...a w sobote za tydzien kolejny? tak? czyli tak jakby bede miala w ciagu całego cyklu 4 plastry a nie 3? si?dobrze rozumuje? :P
paulaa021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 21:13   #3184
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Mi się nie odklejały, tyle co dwa z ok 30 opakowań. Swego czasu sporo czasu na basenie spędzałam i nic. W jeziorze nie raz jedna kąpiel trwała jakieś 2 godziny i nic.

Aniaxplode, ponoć się zdarza, że przy opalaniu przy hormonach są "placki"
Wg mnie nie tak źle, że dwa poszły do kosza, jednak sporo czasu je używam, mają prawo raz na ruski rok się trafić jakieś z ciut gorszym klejem Teraz też mam dziwaczne opakowanie, niby się trzymają, ale na basen bym z nimi nie poszła, bo widzę, że nie są aż tak mocno przyssane do skóry jak wszystkie
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 07:56   #3185
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 219
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Kurcze, a mi w całej mojej historii z plastrami (w sumie ze 2 lata będzie) trafiła się rzecz nowa - dostałam okres o 1,5 tygodnia za wcześnie
Tak to nigdy nie było. Zdarzyło mi się parę razy, że się ciut przyśpieszył lub opóźnił, ale nigdy o 1,5 tygodnia! I teraz nie wiem czy mam coś zmienić w kwestii stosowania plastrów (raczej nie, bo niby co i po co?), czy zostawić wszystko po staremu?
W sobotę mam zdejmować 3 plaster i zaczynam tygodniową przerwę.

Tak jeszcze dopowiem odnośnie ostatniej kwestii - nigdy mi się nie zmarnował plaster. Odklejał mi się tylko pierwszy-pierwszy. Ale został dociśnięty i było ok.
Ja zawsze przed przyklejeniem przemywam podbrzusze spirytusem kamforowym (bo akurat taki mam) i nigdy nic mi nie odstaje. A przyklejam 'po przekątnej', czyli nie poziomo jak kwadrat, tylko odwrócony o 45 st. (mam nadzieję, że rozumiecie )

Edytowane przez 8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Czas edycji: 2010-06-15 o 07:59
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 09:05   #3186
wiewiorasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 53
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

[1=8fc2159fdb2bd9c27a8dfb9 49d06bd6ad91c9c61_60de490 5781b1;19995915]Kurcze, a mi w całej mojej historii z plastrami (w sumie ze 2 lata będzie) trafiła się rzecz nowa - dostałam okres o 1,5 tygodnia za wcześnie
Tak to nigdy nie było. Zdarzyło mi się parę razy, że się ciut przyśpieszył lub opóźnił, ale nigdy o 1,5 tygodnia! I teraz nie wiem czy mam coś zmienić w kwestii stosowania plastrów (raczej nie, bo niby co i po co?), czy zostawić wszystko po staremu?
W sobotę mam zdejmować 3 plaster i zaczynam tygodniową przerwę.

Tak jeszcze dopowiem odnośnie ostatniej kwestii - nigdy mi się nie zmarnował plaster. Odklejał mi się tylko pierwszy-pierwszy. Ale został dociśnięty i było ok.
Ja zawsze przed przyklejeniem przemywam podbrzusze spirytusem kamforowym (bo akurat taki mam) i nigdy nic mi nie odstaje. A przyklejam 'po przekątnej', czyli nie poziomo jak kwadrat, tylko odwrócony o 45 st. (mam nadzieję, że rozumiecie )[/QUOTE]



ja jakby mi sie tak okres przyspieszył to zadzwoniłabym do mojej gin. bo jezeli 2 lata uzywasz plastrow to takie cos nie powino sie zdarzyc. ja zawsze okres dostaje jak w zegarku 4 dni po sciagnieciu plastra.
wiewiorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 09:08   #3187
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Witam! wczoraj w dzień nakleiłam pierwszy plaster Evra, wieczorem nabrzmiały mi łydki i podudzia ale myślę ze było to spowodowane całym dniem spędzonym przed komputerem, miałam przyspieszone bicie serca ale może to po herbacie albo mi się zdawało. Dziś obudziłam się z takim samym uczuciem przyspieszonego cichego bicia, takie uczucie roztrzęsienia, nogi nie bolą ale mnie mdli a źrenice po wstaniu z łóżka miałam małe jak szpilki. Możliwe ze jakieś poważne komplikacje wystąpiłyby już na drugi dzień? Kiedyś brałam tabletki Yasmin i w 4 opakowaniu miałam duszności, drętwienie kończyn, problem z chodzeniem, badanie Dopplera było ok, po odstawieniu wszystko wróciło do normy, teraz badania krwi morfologia, układ krzepnięcia próby wątrobowe miałam w normie. Zastanawiam się powinnam odkleić plaster?
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 09:12   #3188
wiewiorasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 53
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

a i co do słońca to moja gin mowiła ze niekeidy moga sie po plastrach po opalaniu robic białe plamy na skorze i ciezko to wyleczyc. i unikac bezposredniego kontaktu plaster słońce

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
Witam! wczoraj w dzień nakleiłam pierwszy plaster Evra, wieczorem nabrzmiały mi łydki i podudzia ale myślę ze było to spowodowane całym dniem spędzonym przed komputerem, miałam przyspieszone bicie serca ale może to po herbacie albo mi się zdawało. Dziś obudziłam się z takim samym uczuciem przyspieszonego cichego bicia, takie uczucie roztrzęsienia, nogi nie bolą ale mnie mdli a źrenice po wstaniu z łóżka miałam małe jak szpilki. Możliwe ze jakieś poważne komplikacje wystąpiłyby już na drugi dzień? Kiedyś brałam tabletki Yasmin i w 4 opakowaniu miałam duszności, drętwienie kończyn, problem z chodzeniem, badanie Dopplera było ok, po odstawieniu wszystko wróciło do normy, teraz badania krwi morfologia, układ krzepnięcia próby wątrobowe miałam w normie. Zastanawiam się powinnam odkleić plaster?
trzeba odczekac te 4 miesiace zeby sie wszystko uregulowało. przez pierwsze poł roku gdy naklejałam nowy plaster to po ok 30 min od naklejenia przez poł wieczoru w głowie mi sie tak kreciło ze nawet nigdzie nie wychodziłam. wiec moze odczekaj jeszcze i zobaczysz co Ci sie bedzie działo do konca opakowania. Moze tak Ci podswiadomośc figle sprawia
wiewiorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 09:27   #3189
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

jeszcze mam lekki ból po lewej stronie takie uczucie gniecenia, no ale chyba zawalu po jednym dniu nie dostane

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

tylko lekarz mi kazał w razie czego odkleić ze względu na wcześniejszy incydent po yasmin, a ja podeszłam do tego całkiem spokojnie ale te serce mnie niepokoi i te mdłości takie potworne ze mam wrażenie ze do łazienki bym nie zdążyła tak mnie mdli do tego doszło rozwolnienie lekkie

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

no i wymiotowałam a przecież plastry omijają układ pokarmowy a nie jadłam niczego co mogłoby mi zaszkodzić
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 10:00   #3190
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 219
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wiewiorasek Pokaż wiadomość
ja jakby mi sie tak okres przyspieszył to zadzwoniłabym do mojej gin. bo jezeli 2 lata uzywasz plastrow to takie cos nie powino sie zdarzyc. ja zawsze okres dostaje jak w zegarku 4 dni po sciagnieciu plastra.
No właśnie ja też, w sobotę zdejmuję plaster, w w środę - plum Przyśpieszał mi się, jak stres miałam duży, ale zazwyczaj o te 4 dni.
Przy najbliższej okazji zapytam gina o co biega.
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 12:26   #3191
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Jak zaczynałam stosować plastry to na początku przez cały miesiąc miałam plamnienia i gdzieś tak przez tydzień ból głowy. Ale od tamtej pory żadnych skutków ubocznych.
Po odkelejeniu plastra w piątek okres dostaję zawsze we wtorek, choć ostatnio w kwietniu i maju dostałam w poniedziałek. Ale w czerwcu znowu we wtorek
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 12:33   #3192
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

[1=8fc2159fdb2bd9c27a8dfb9 49d06bd6ad91c9c61_60de490 5781b1;19998233]No właśnie ja też, w sobotę zdejmuję plaster, w w środę - plum Przyśpieszał mi się, jak stres miałam duży, ale zazwyczaj o te 4 dni.
Przy najbliższej okazji zapytam gina o co biega.[/QUOTE]

Hej, a może to jest tylko takie plamienie, nie plamienie a' la okres? Ja miałam tak, że przez kilka miesięcy miałam plamienia przy trzecim plastrze. Mój ginekolog powiedział, że wiele kobiet tak ma, nie jest to oznaką, że coś jest nie tak z plastrami, chyba, że zacznie się to nasilać. Jak uważasz?
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 13:04   #3193
prvosenka
Raczkowanie
 
Avatar prvosenka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 142
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulaa021 Pokaż wiadomość
hej hmm.. jak ma sie plaster do wody, basenu itd.?. odkleil wasm sie kiedykolwiek? w poniedzialek ide na basen, mam nadzieje ze bedzie dobrze.. ale ja jak to ja, mam obawe co bedzie jak sie odklei...moj dzien zmiany plastry to sobota, czyli dzis..czyli jak mi sie odklei w poniedzialek to przyklejam nowy zaraz po tym wydrzeniu nie wiecej niz 24 godziny...a w sobote za tydzien kolejny? tak? czyli tak jakby bede miala w ciagu całego cyklu 4 plastry a nie 3? si?dobrze rozumuje? :P
Mi się kiedyś odkleił po długiej kąpieli. Ale to dlatego że był namoknięty a ja nieświadomie harowałam plecami o kant wanny i mi się jakby podważył i ześlizgnął. Przytwierdziłam mocno pod opiętym topem i za 2-3 godziny był już mocno przyklejony.
prvosenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 14:35   #3194
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

p 11 wzięłam długą kąpiel w bardzo cieplej wodzie a teraz patrze ze mi się plasterek odkleił przykleił mi się do spodni to nie wiem ile czasu tak był nakleiłam drugi chyba dobrze zrobiłam nie minęło 24 godziny od potencjalnego czasu odklejenie się plastra wiec nie muszę chyba przesuwać dnia zmiany plastra
fakt ze nie czułam się już taka roztrzęsiona jak rano no ale pomyślałam ze te roztrzęsienie, wymioty i rozwolnienie nie są skutkiem plasterka bo TZ dzwonił ze miał również rozwolnienie wiec pewnie coś nam wczoraj zaszkodziło
tylko teraz mi lewe ramie tak drętwieć zaczęło, cholera zawsze coś
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 00:58   #3195
Nescca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 24
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Drazni mnie w tych plastrach ze tak klej wypuszczaja na brzegi i te schizy czy sie nie odkleja po kapieli

Na stronie tej http://www.orthoevra.com/index.html jest wyraźnie napisane ze plastry Evra uwalniają stalą dawkę hormonów co powoduje większe stężenie hormonów we krwi, z czym sie wiaze 60% większe ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej. Estrogenow jest o 60% więcej niż w przypadku tabletek antykoncepcyjnych ;(

A wiecei emoze czy pierscien uwalniea tyle samo estrogenu czy moze mniej?
__________________
Nescca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:10   #3196
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 219
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
Hej, a może to jest tylko takie plamienie, nie plamienie a' la okres? Ja miałam tak, że przez kilka miesięcy miałam plamienia przy trzecim plastrze. Mój ginekolog powiedział, że wiele kobiet tak ma, nie jest to oznaką, że coś jest nie tak z plastrami, chyba, że zacznie się to nasilać. Jak uważasz?
Też myślałam, że plamienie, ale raczej nie skoro wkładka nie wystarcza Nie wiem co już teraz o tym myśleć. Bo na samym początku miałam plamienia, przez pierwsze opakowanie. Ale nie takie!
Zobaczymy co będzie podczas przerwy i ile to teraz będzie trwało.
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:17   #3197
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nescca Pokaż wiadomość
Drazni mnie w tych plastrach ze tak klej wypuszczaja na brzegi i te schizy czy sie nie odkleja po kapieli

Na stronie tej http://www.orthoevra.com/index.html jest wyraźnie napisane ze plastry Evra uwalniają stalą dawkę hormonów co powoduje większe stężenie hormonów we krwi, z czym sie wiaze 60% większe ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej. Estrogenow jest o 60% więcej niż w przypadku tabletek antykoncepcyjnych ;(

A wiecei emoze czy pierscien uwalniea tyle samo estrogenu czy moze mniej?
Ale Ortho Evra, to nie to samo, co Evra
Z tego, co pamiętam, to z ortho evrą faktycznie była jakaś afera, ale one chyba były w Stanach i zostały wycofane. W każdym razie w Polsce te plastry nazywają się Evra, to nie są te same
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:18   #3198
qcikrecik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Dziewczyny.....prosze o pilną pomoc!!
Wczoraj przykleilam po raz pierwszy plasterek (w pierwszy dzien miesiaczki) i teraz nie wiem czy krwawienie powinno zostac zahamowane?? Bo okres nadal trwa i zaczynam sie obawiac ze plasterek "nie dziala" o.O
qcikrecik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:33   #3199
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez qcikrecik Pokaż wiadomość
Dziewczyny.....prosze o pilną pomoc!!
Wczoraj przykleilam po raz pierwszy plasterek (w pierwszy dzien miesiaczki) i teraz nie wiem czy krwawienie powinno zostac zahamowane?? Bo okres nadal trwa i zaczynam sie obawiac ze plasterek "nie dziala" o.O

plaster nie ma na celu zahamowania miesiączki, a przyklejasz go w pierwszym dniu krwawienia by mieć uregulowany cykl, z serca radzę dobrze zapoznać się z ulotką, ewentualnie porozmawiać z ginekologiem, oszczędzisz sobie wielu niepotrzebnych schiz

Edytowane przez 201604250957
Czas edycji: 2010-06-16 o 20:34
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 21:23   #3200
qcikrecik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość

plaster nie ma na celu zahamowania miesiączki, a przyklejasz go w pierwszym dniu krwawienia by mieć uregulowany cykl, z serca radzę dobrze zapoznać się z ulotką, ewentualnie porozmawiać z ginekologiem, oszczędzisz sobie wielu niepotrzebnych schiz
Dziekuje No wlasnie w ulotce nie ma nic o tym czy okres powinien ustapic czy nie a ja sobie ubzduralam, ze kiedys na poczatku mi ustapil......ale moze to bylo po Depo Proverze w kazdym razie dziekuje za uspokojenie

A tak przy okazji... slyszalyscie, ze ten klej ktory zbiera sie wokol plasterka mozna zmywac benzyna kupiona w aptece? tak sie zastanawiam czy ktos o tym slyszal czy moja ginekolog herezje prawi...

Edytowane przez qcikrecik
Czas edycji: 2010-06-16 o 21:25
qcikrecik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 22:27   #3201
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez qcikrecik Pokaż wiadomość
Dziekuje No wlasnie w ulotce nie ma nic o tym czy okres powinien ustapic czy nie a ja sobie ubzduralam, ze kiedys na poczatku mi ustapil......ale moze to bylo po Depo Proverze w kazdym razie dziekuje za uspokojenie

A tak przy okazji... slyszalyscie, ze ten klej ktory zbiera sie wokol plasterka mozna zmywac benzyna kupiona w aptece? tak sie zastanawiam czy ktos o tym slyszal czy moja ginekolog herezje prawi...

Tak, można Albo np. spirytusem salicylowym. Najlepiej przed naklejeniem przemyć miejsce przyklejenia spirytusem, poczekać aż wyschnie, nakleić plasterek, docisnąć i jego rogi "objechać" wacikiem ze spirytusem, wtedy nie będzie tak 'wypływał' spod plastra
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 22:58   #3202
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale Ortho Evra, to nie to samo, co Evra
Z tego, co pamiętam, to z ortho evrą faktycznie była jakaś afera, ale one chyba były w Stanach i zostały wycofane. W każdym razie w Polsce te plastry nazywają się Evra, to nie są te same
tak spojrzałam na te stronę i mi się wydaje ze to jest to samo, w koncu na swiecie podobno sa tylko jedne plastry antykoncepcyjne , a producent tych amerykanskich na pewno ma jakas spolke z JANSSEN albo cos bo tu i tu to nazwisko widnieje. No nie wiem ale i sklad ten sam.


Mnie ten plasterek do szalu doprowadzał i przed chwila go ściągnęłam drugi plasterek w tym moim pierwszym cyklu zaczął mi się odklejać może trafiłam na jakieś wadliwe opakowanie, czułam się już ok ale nie mam zamiaru sie schizowac czy on działa czy nie działa i zużywać w jednym cyklu więcej niż jedno opakowanie A z kapieli długich nie mam zamiaru rezygnować wiec trzeba poszukac innej metody antykoncepcyjnej

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez qcikrecik Pokaż wiadomość
Dziewczyny.....prosze o pilną pomoc!!
Wczoraj przykleilam po raz pierwszy plasterek (w pierwszy dzien miesiaczki) i teraz nie wiem czy krwawienie powinno zostac zahamowane?? Bo okres nadal trwa i zaczynam sie obawiac ze plasterek "nie dziala" o.O
każdy organizm reaguje inaczej , jednej kobiecie okres się zatrzyma, drugiej zostaną plamienia a trzecia będzie miała 2 tygodnie okres.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 10:22   #3203
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Dziewczyny stosuję plastry od roku, bardzo szybko wszystko mi się uregulowało i było ok. Nosiłam plaster na brzuchu całe wakacje w zeszłym roku.

Teraz mam naklejony 3 plaster z opakowania,
pierwszy raz na brzuchu w tym roku.

Okres powinnam dostać w środę. A od wczoraj plamiłam (czego nigdy nie miałam) i dziś patrzę a tu okres?? 5 dni przed terminem?

Domyślam się, że to wina plastra na brzuchu. Ale dlaczego tak zareagował na zmianę miejsca? w zeszłe lato wszystko było ok jak tam go nosiłam. Nie mam żadnych bólów, mdłości nic... ?
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 10:40   #3204
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziewczyny stosuję plastry od roku, bardzo szybko wszystko mi się uregulowało i było ok. Nosiłam plaster na brzuchu całe wakacje w zeszłym roku.

Teraz mam naklejony 3 plaster z opakowania,
pierwszy raz na brzuchu w tym roku.

Okres powinnam dostać w środę. A od wczoraj plamiłam (czego nigdy nie miałam) i dziś patrzę a tu okres?? 5 dni przed terminem?

Domyślam się, że to wina plastra na brzuchu. Ale dlaczego tak zareagował na zmianę miejsca? w zeszłe lato wszystko było ok jak tam go nosiłam. Nie mam żadnych bólów, mdłości nic... ?
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 19:25   #3205
zeCiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

wczoraj nakleiłam swój pierwszy plaster, a dziś obudziłam się z okropnym bólem nadbrzusza, ciągle wymiotuje, miałam w ogóle wrażenie że boli mnie całe ciało łącznie z plecami. Samopoczucie jest nie do wytrzymania i jeśli tak mają wyglądać 3 cykle "na przystosowanie" to ja bardzo dziękuje czy miała któraś z was takie objawy? jeśli tak to jak je przetrwała?
zeCiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 08:45   #3206
ciekawskie babsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 51
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Na twoim miejscu bym odkleiła ten plaster skoro jest to nie do wytrzymania. Mnie na szczęście nie dotknęły żadne bóle ani złe samopoczucie przy pierwszych cyklach
ciekawskie babsko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 11:17   #3207
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

A wie coś ktoś o moim przypadku? miał ktoś taki problem?
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 09:30   #3208
ciekawskie babsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 51
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

W ulotce piszą żeby powiadomić lekarza lub farmaceutę. Może zapytaj gina co dalej? Skoro aż tak źle się czujesz, ja nie widzę sensu korzystania z tych plastrów, bo jak wiadomo w takim stanie się nie ma ochoty na seks. Może inaczej by działały na ciebie tabletki?
ciekawskie babsko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 22:36   #3209
Melancthe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Granda, ja też tak zareagowałam na zmianę miejsca przyklejenia plastra.

Ja z kolei mam plastry od ponad pół roku i dziś doznalam szoku. Potrzebuję rady.
Otóż wypadł mi z pudełka jeden plaster i zawieruszył się wśród bielizny, nie zauważyłam tego więc plaster nr 2 odkleiłam, jako ostatni i spokojnie czekałam na okres, miałam normalnie w terminie. W czasie okresu kochałam się z chłopakiem i dziś rozpoczęłam nowy cykl.
Moje pytanie: czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę przez to, że wcześniej o jeden plaster zrobiłam przerwę, a pomimo tego, że dostałam okres?
Melancthe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 08:41   #3210
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 219
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Hmm, no i dziś dostałam normalny, planowy okres Czyli w sumie to już 13 dzień jak coś ze mnie leci (wybaczcie dosadność słów ).
Próbuję się dodzwonić do ginekologa, bo nie podoba mi się to
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.