Jak zostać stewardessą? - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-25, 17:46   #4051
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Myślę, że takie doświadczenie jest całkiem dobre, sama chciałabym takowe posiadać
Odnośnie aplikacji - chyba musisz przesłac je na @ firmy, wtedy oni kiedy organizują Assessment Day napiszą Ci informację zwrotną o nadchodzącej rekrutacji.
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 21:19   #4052
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Arida_ Pokaż wiadomość
Doprowadzenie angielskiego do perfekcji, bo jest on po prostu kulejący, ale wierzę, że chcieć to móc oraz podszkolenie hiszpańskiego.
Moje kwietniowe postanowienie noworoczne, że na wiosnę przyszłęgo roku zacznę aplikować.
I trzeba coś w wakacje już pomyśleć o chociażby krótkim stażu/praktyce w dziale cs Żeby się na wiosnę nie obudzić zbyt późno, że praktyki w takim sektorze nie posiadam.
Może zacznij od pracy na lotnisku
Ja ostatnio dostałam pracę w strefie wolnocłowej jako sprzedawca/ makijażystka w sklepie DUTY FREE. Praca super Spotykam mnóstwo ludzi i jednocześnie mam okazję potrenować mój angielski. Już kilkakrotnie zdarzyło mi się tak, że klient anglojęzyczny podszedł by tak po prostu porozmawiać Inni podchodzą, ponieważ mają jakiś problem i potrzebują pomocy etc
Bardzo fajne doświadczenie, polecam.

Edytowane przez neheszta
Czas edycji: 2012-04-25 o 21:20
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 05:03   #4053
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Jak zostać stewardessą?

neheszta, dzięki za pomysł Zacznę coś szukać, myśleć i kombinować, bo jednak do Gdańska mam kawałek ;-)
Ale może Urząd Celny?Hm...
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 17:43   #4054
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Jak zostać stewardessą?

A jak pracujecie juz niektore jako CC, to jak to jest z dniami wolnym? Musicie nos stop byc pod telefonem, czy wiecie czy np. przez 3 kolejne dni macie wolne, a dajmy na to 4 dnia macie stawic. Ustalony jest jakis grafik na najblizsze kilka dni 3-4 czy jest to chaos i nigdy nic nie wiadomo - czy moze to tylko taki efekt uboczny tej pracy zdarzający sie sporadycznie?
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 20:21   #4055
Maya_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hallo !
Czy jest ktoś kto wybiera się na Etihad assessment day 8 maja w Mediolanie ???
Maya_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 22:48   #4056
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Ktoś zainteresowany?
Cytat:
W związku z dynamicznym rozwojem, linie lotnicze OLT Express Poland poszukują kandydatów do pracy na stanowisku:
Stewardessa/Steward
Miejsce pracy: Warszawa

Idealny kandydat powinien spełniać następujące wymagania:
  • wykształcenie min. średnie, maturalne,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, znajomość innego języka będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność pływania,
  • bardzo dobra kondycja zdrowotna i fizyczna,
  • miła aparycja,
  • koleżeńskość i miły sposób bycia,
  • umiejętność zachowania spokoju i sprawnego działania pod presją,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • elastyczność i umiejętność dostosowywania się do nowych sytuacji.
Oferujemy:
  • pasjonującą pracę w profesjonalnym zespole,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który rozpocznie się dnia 09.05.2012 o godzinie 10.00 w Hotelu Novotel Warszawa Airport przy ul. 1 Sierpnia 1.

Prosimy zabrać ze sobą aktualne CV oraz zdjęcie.

Do zobaczenia!
Zespół OLT Express Poland


---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Chociaż oni obsługują loty na krótkich trasach, więc pewnie mają same turnarounds :/
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 10:37   #4057
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Ja bym chciala pracowac własnie w OLT (tak mi sie wydaje, ze ma potencjal i ciagle sie rozwija [pracuje ktos?] - jak Play ten od telefonów ;p) lub Wizzair, Lufthansa i inne europejskie - azjatyckich sie boje To za 3 lata zaczynam rekrutacje (:
turnaround - to chodzi o to, ze lot w jedna strone, i od razu powrót i nie mozna odpoczac, zostac, pozwiedzac, bo to za krotki lot ? przepraszam za pytanie, ale nie bardzo się orientuje w tych wyrazeniach - jeszcze ;]

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2012-05-03 o 10:39
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 11:35   #4058
anneczka89
Przyczajenie
 
Avatar anneczka89
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Madelie, gdzie znalazlas to ogloszenie? pozdr

sorrki juz sobie znalazlam!

Edytowane przez anneczka89
Czas edycji: 2012-05-03 o 11:39
anneczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 12:43   #4059
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Pracuj.pl
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 13:25   #4060
anneczka89
Przyczajenie
 
Avatar anneczka89
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Jak zostać stewardessą?

a skad bedziesz jechac? o ile sie wybierasz oczywiscie
anneczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 14:26   #4061
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Kurcze, bede w Warszawie 14 maja dopiero A juz czas najwyzszy brac sie za szukanie rekrutacji, rok temu zaniechalam staran i ostatecznie zostalam aupair w hiszpanii. ok, juz nie odbiegam od tematu. Wchodzicie jeszcze na to forum ktore w zeszlym rok zakladal nasz kolega?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 15:29   #4062
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Nieee, możesz przypomnieć adres?
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 04:13   #4063
siwyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zostać stewardessą?

chyba chodzi o to. cabincrew.fora.pl dużo się dzieje
siwyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 10:16   #4064
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Wiem, że to zupełnie inny temat, ale ktoś wysyłał aplikację na kontrolera ruchu lotniczego do pansa?
Odezwali już się do kogoś?
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 15:55   #4065
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość
Wiem, że to zupełnie inny temat, ale ktoś wysyłał aplikację na kontrolera ruchu lotniczego do pansa?
Odezwali już się do kogoś?
Mail z zaproszeniem na pierwszy test przyjdzie najwcześniej po 3 tygodniach
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 20:57   #4066
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
Mail z zaproszeniem na pierwszy test przyjdzie najwcześniej po 3 tygodniach
super, dziękuję za informację
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 20:03   #4067
madzia3333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Jak zostać stewardessą?

DZIEWCZYNY KOCHANE !

w związku z tym iż pragnę swoje życie poświęcić podróżowaniu zastanawiam się nad pracą stewardessy i tak czytam sobie wasze wypocinki i wciąż nie mogę ogarnąć czy:
1. czy przyjmują studentów zaocznych ?
2. które linie Polskie płacą najwięcej ?
3. ile trwa ten główny kurs, czy jest płatny, tzn czy odciągają z wypłaty oraz czy w czasie trwania kursu firma finansuje nocleg ? (bo w sumie to bez sensu gdybyśmy my musiały płacić za to)
4. jak to wygląda z akomodacją kiedy np mam między lotami w innym państwie dzień przerwy to czy firma finansuje noclegi w hotelu, wyżywienie itd ?
5. czy zawsze to wygląda tak że lata się prawie codziennie ?
6. czy np kiedy jestem ze szczecina a bezę mam w gdańsku to czy konieczna jest przeprowadzka ?

z góry dziekuję za odpowiedzi
madzia3333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 21:56   #4068
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez madzia3333 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY KOCHANE !

w związku z tym iż pragnę swoje życie poświęcić podróżowaniu zastanawiam się nad pracą stewardessy i tak czytam sobie wasze wypocinki i wciąż nie mogę ogarnąć czy:
1. czy przyjmują studentów zaocznych ?
2. które linie Polskie płacą najwięcej ?
3. ile trwa ten główny kurs, czy jest płatny, tzn czy odciągają z wypłaty oraz czy w czasie trwania kursu firma finansuje nocleg ? (bo w sumie to bez sensu gdybyśmy my musiały płacić za to)
4. jak to wygląda z akomodacją kiedy np mam między lotami w innym państwie dzień przerwy to czy firma finansuje noclegi w hotelu, wyżywienie itd ?
5. czy zawsze to wygląda tak że lata się prawie codziennie ?
6. czy np kiedy jestem ze szczecina a bezę mam w gdańsku to czy konieczna jest przeprowadzka ?

z góry dziekuję za odpowiedzi
Ja na niektóre mogę odpowiedzieć, nie będąc stewką

1. Może i przyjmują, ale większość linii wymaga pełnej dyspozycyjności, także raczej z tym może być problem
2. Nie wiem i wydaje mi się, że trudno to określić które najwięcej
3.Przeważnie kurs jest za darmo, wątpie żeby firma płaciła za Twój nocleg. Robisz to na własną odpowiedzialność, wiesz co Cię będzie czekać.
4.Jak masz dzień przerwy gdzieś tam to linie lotnicze powinni zafundować Tobie hotel i wyżywienie.
5. Latanie to jest część Twojej pracy, także nie rozumiem o co chodzi Nie wiem jakbyś chciała wykonywać ten zawód nie latając 'prawie codziennie'
6. Tak (często w ogłoszeniach masz napisane, że bycie gotowym do przeprowadzki. Też ich interesuje jak długo zajmie Tobie dojazd na lotnisko w razie np jakiegoś dyżuru czy coś jak zadzwonią, to np żeby w godzinę już być)

Edytowane przez neheszta
Czas edycji: 2012-05-07 o 21:57
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 01:30   #4069
akirakana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez madzia3333 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY KOCHANE !

w związku z tym iż pragnę swoje życie poświęcić podróżowaniu zastanawiam się nad pracą stewardessy i tak czytam sobie wasze wypocinki i wciąż nie mogę ogarnąć czy:
1. czy przyjmują studentów zaocznych ?
2. które linie Polskie płacą najwięcej ?
3. ile trwa ten główny kurs, czy jest płatny, tzn czy odciągają z wypłaty oraz czy w czasie trwania kursu firma finansuje nocleg ? (bo w sumie to bez sensu gdybyśmy my musiały płacić za to)
4. jak to wygląda z akomodacją kiedy np mam między lotami w innym państwie dzień przerwy to czy firma finansuje noclegi w hotelu, wyżywienie itd ?
5. czy zawsze to wygląda tak że lata się prawie codziennie ?
6. czy np kiedy jestem ze szczecina a bezę mam w gdańsku to czy konieczna jest przeprowadzka ?

z góry dziekuję za odpowiedzi
1. znam takich co studiują i latają- zależy od linii
2. w kontraktach większości firm jest klauzula poufności więc mało kto publicznie wypowiada się o zarobkach.
3. Zależy od kontraktu. W Rayanie płacisz sama za wszystko, łącznie ze szkolenie, inne firmy mają zdrowsze podejście jednak nie znam żadnej Polskiej linii, która płaciłaby noclegi i wyżywienie.
4. Jeżeli masz kontrakt to firma pokrywa koszta podróży służbowych, dowiesz się więcej czytając w internecie o dietach i warunkach zakwaterowania dla CC
5. Ilość godzin w miesiącu, kwartale i roku oraz przerwy jakie musisz mieć między lotami reguluje prawo międzynarodowe, które każda linia musi respektować. polecam poczytać między innymi UE- OPS, nie pamiętam który rozdział
6. nie, jeżeli potrafisz się przetransportować na lotnisko w czasie wyznaczonym przez pracodawcę, który zazwyczaj wynosi 1-2h. Przy czym jeśli masz loty dzień po dniu to raczej ciężko dojeżdżać po kilka godzin w jedną stronę a potem z powrotem.
akirakana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 07:37   #4070
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Jak zostać stewardessą?

to już masz wszystko wyjaśnione, dodałabym tylko w kwestii tych studentów zaocznych : nie mają szans dostać dłuższej umowy niestety. Można próbować na sezonówkę, ale licz się z tym, że jest ciężej a i zarobki odpowiednio mniejsze. Sama będę chyba próbowała w tym roku
Gdzie się coś szykuje oprócz wspominanej rekrutacji za 2 dni w wwie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 18:09   #4071
unexpected91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
to już masz wszystko wyjaśnione, dodałabym tylko w kwestii tych studentów zaocznych : nie mają szans dostać dłuższej umowy niestety. Można próbować na sezonówkę, ale licz się z tym, że jest ciężej a i zarobki odpowiednio mniejsze. Sama będę chyba próbowała w tym roku
Gdzie się coś szykuje oprócz wspominanej rekrutacji za 2 dni w wwie?
Nie do końca tak jest. Jestem studentką zaocznych, właśnie w trakcie szkolenia na CC i zamierzam to pogodzić
unexpected91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 00:33   #4072
akirakana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zostać stewardessą?

znam dziewczynę, która zaczynała latać wtedy, kiedy zaczęła studia i w międzyczasie, pracując w jednaj firmie, dorobiła się licencjata a teraz broni magistra- wszystko zależy od przedsiębiorczości, zdolności organizacyjnych i samozaparcia.
akirakana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 14:43   #4073
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez akirakana Pokaż wiadomość
znam dziewczynę, która zaczynała latać wtedy, kiedy zaczęła studia i w międzyczasie, pracując w jednaj firmie, dorobiła się licencjata a teraz broni magistra- wszystko zależy od przedsiębiorczości, zdolności organizacyjnych i samozaparcia.
Ogromne uznania w stronę tych dziewczyn. Tak mocna organizacja czasu nie jest moją dobrą stroną. Kurde, czas najwyższy rozglądać się za rekrutacjami w najbliższym czasie zamiast koncerty koncerty... Piszcie kobiety jeśli Wam coś wpadnie w ręce.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 21:48   #4074
Nat85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Witam wszystkich
Czy ktoś z Was wie coś więcej na temat Small Palnet i Enter Air? Mam na myśli warunki pracy, zarobki. Wysłałam w tym tygodniu CV tu i tu, na razie cisza. Nie wiecie czy prowadzą teraz rekrutacje? Wg info na ich stronach podobno tak
Nat85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 06:12   #4075
akirakana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ogromne uznania w stronę tych dziewczyn. Tak mocna organizacja czasu nie jest moją dobrą stroną. Kurde, czas najwyższy rozglądać się za rekrutacjami w najbliższym czasie zamiast koncerty koncerty... Piszcie kobiety jeśli Wam coś wpadnie w ręce.
W tym zawodzie organizacja czasu to słowo klucz jeśli chcesz mieć życie poza pracą. ale to wszystko wychodzi w praniu i się człowiek uczy, przyzwyczaja. błyskawicznie...
akirakana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 18:32   #4076
caliente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zostać stewardessą?

.

Edytowane przez caliente
Czas edycji: 2012-05-14 o 11:23
caliente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:45   #4077
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak zostać stewardessą?

mam klientke, ktora pracuje w tym zawodzie. Mowila, iz szuka innej pracy, bo ta jest koszmarna.
1. zarobki nie sa duze
2. Pasazerowie traktuja dziewczyny jak kelnerki (bo w koncu nią sie jest,tylko w powietrzu)
3. jest bardzo malo czasu na zycie towarzyskie. Czasami dzwonia do niej aby powiedziec, ze np jutro masz lot.
4. Jesli lata sie na krótkich trasach, mozna wytrzymac, ale jesli na dlugie trasy, to ze snem masz cały czas klopot (zmiana czasu). Klientka akurat lata np do Stanów. Mowi, ze nie pamieta nocy, aby zasypiala bez leków nasennych, bo inaczej sie nie da.
5. Duzy stres. Jak to w pracy z klientami. Z tymze, jesli Ci przyjdzie klient do biura/sklepu to wiesz, ze zaraz wyjdzie. A tutaj np masz obowiązek takiego przyjemniaczka obsługiwać przez np 7h.

" z boku wyglada to na swietna prace. Ale jesli juz w to wejdziesz, to chce sie po krókim czasie szybko z tego wyjsc" - jej słowa.
Ktos tam pytal wczesniej, czy ma sie wyloty z miasta, w którym sie mieszka:
Klientka mieszka w Krakowie. Czesto ma wyloty z innego miasta. Wtedy praca opłaca lot do danego miasta.

Acha i nie ma tak, ze dolatujesz sobie do jakiego panstwa i masz dzien wolny. Jak dolecisz, to masz chwilke czasu, zeby odpoczac, cos zjesc i z powrotem lecisz. Przynajmniej ona tak ma.

Nie wiem czy to prawda, ale tak mi mówila

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-05-13 o 20:59
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 23:59   #4078
akirakana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
mam klientke, ktora pracuje w tym zawodzie. Mowila, iz szuka innej pracy, bo ta jest koszmarna.
1. zarobki nie sa duze
2. Pasazerowie traktuja dziewczyny jak kelnerki (bo w koncu nią sie jest,tylko w powietrzu)
3. jest bardzo malo czasu na zycie towarzyskie. Czasami dzwonia do niej aby powiedziec, ze np jutro masz lot.
4. Jesli lata sie na krótkich trasach, mozna wytrzymac, ale jesli na dlugie trasy, to ze snem masz cały czas klopot (zmiana czasu). Klientka akurat lata np do Stanów. Mowi, ze nie pamieta nocy, aby zasypiala bez leków nasennych, bo inaczej sie nie da.
5. Duzy stres. Jak to w pracy z klientami. Z tymze, jesli Ci przyjdzie klient do biura/sklepu to wiesz, ze zaraz wyjdzie. A tutaj np masz obowiązek takiego przyjemniaczka obsługiwać przez np 7h.

" z boku wyglada to na swietna prace. Ale jesli juz w to wejdziesz, to chce sie po krókim czasie szybko z tego wyjsc" - jej słowa.
Ktos tam pytal wczesniej, czy ma sie wyloty z miasta, w którym sie mieszka:
Klientka mieszka w Krakowie. Czesto ma wyloty z innego miasta. Wtedy praca opłaca lot do danego miasta.

Acha i nie ma tak, ze dolatujesz sobie do jakiego panstwa i masz dzien wolny. Jak dolecisz, to masz chwilke czasu, zeby odpoczac, cos zjesc i z powrotem lecisz. Przynajmniej ona tak ma.

Nie wiem czy to prawda, ale tak mi mówila
Jak mnie wkurza, kiedy ktoś kto nigdy nie pracował jako CC mówi, że jesteśmy kelnerkami w powietrzu... Nie wiem dla jakeij linii lata ta pani ale chyba źle wybrała zawód bo moimi purserami zazwyczaj są ludzie z duuuużym doświadczeniem (nawet ponad 20 lat) i dalej kochają to co robią. Chcąc być stewardessą trzeba wiedzieć na co się człowiek pisze i że są plusy i minusy a nie stroić fochy po fakcie.

W kwestii zarobków- jesteś dobry, dużo latasz, nie narzekasz- zarabiasz sporo jak na polskie warunki.

Jeśli chodzi o pobyty, to głupoty piszesz. Jeśli twoja klientka lata do Stanów, to na pewno nie wraca od razu bez wolnego do domu, nie ma takiej opcji- prawo na to nie pozwala. Po locie musisz mieć wolne przynajmniej 12h lub tyle ile wynosił twój poprzedni czas pracy (pracy, nie sam nalot) więc w przypadku stanów jest to przynajmniej 14h w 4-5* hotelu ( to też regulują przepisy)

A co do kelnerek- jeśli się dasz tak traktować i dasz sobie wmówić, że od tego jesteś na pokładzie to twoja wina, ale nie chciałąbym latać z kimś, kto sam się w ten sposób postrzega, zapminając o tym, że nasza obecność na pokładzie ma służyć utrzymaniu bezpieczeństwa. Kurs w którym się uczestniczy oraz egzaminy dopuszczające do pracy, skupiają się praktycznie tylko na bezpieczeństwie i prawie lotniczym. I uwierz mi- pasażerowie to doceniają jeśli tylko im pozwolisz. Dzisiaj usłyszałam, że pani mi bardzo dziękuje, bo leciała pierwszy raz w życiu, była bardzo zestresowana, ale dzięki naszemu zachowaniu, temu, że tłumaczyliśmy jej wszystko co się dzieje, jak co działa i dlaczego, czuła się pewniej i BEZPIECZNIE. I własnie od tego są stewki- kawę serwujemy bo mamy dobre serduszka, i nie chcemy dać naszym paxom poumierać z pragnienia

Edytowane przez akirakana
Czas edycji: 2012-05-14 o 00:01
akirakana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 08:45   #4079
caliente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hej dziewczyny!. Jesli chcecie sie dobrze przygotowac do CC interview polecam fora cabincrew.com i pprune.org; rowniez jesli macie mozliwosc zakupu z amazon.co.uk ksiazki Caitlyn Rogers "how to become a cabin crew". Ja przeczytalam ksiazke i cale forum i jestem od ponad roku w Emirates.
Nie musicie pracowac dla Ryanair, zeby dostac sie do najlepszych linii. Ja bylam reekrutowana z UK i jako jedyna non native english sie dostalam!. Szlifujcie swoj angielski, pracujcie w obsludze klienta plus pewnosc siebie i napewno Wam sie uda!

Pozdrawiam

p.s. wybaczcie nie mam polskich liter.
caliente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:47   #4080
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez akirakana Pokaż wiadomość
Jak mnie wkurza, kiedy ktoś kto nigdy nie pracował jako CC mówi, że jesteśmy kelnerkami w powietrzu... Nie wiem dla jakeij linii lata ta pani ale chyba źle wybrała zawód bo moimi purserami zazwyczaj są ludzie z duuuużym doświadczeniem (nawet ponad 20 lat) i dalej kochają to co robią. Chcąc być stewardessą trzeba wiedzieć na co się człowiek pisze i że są plusy i minusy a nie stroić fochy po fakcie.

W kwestii zarobków- jesteś dobry, dużo latasz, nie narzekasz- zarabiasz sporo jak na polskie warunki.

Jeśli chodzi o pobyty, to głupoty piszesz. Jeśli twoja klientka lata do Stanów, to na pewno nie wraca od razu bez wolnego do domu, nie ma takiej opcji- prawo na to nie pozwala. Po locie musisz mieć wolne przynajmniej 12h lub tyle ile wynosił twój poprzedni czas pracy (pracy, nie sam nalot) więc w przypadku stanów jest to przynajmniej 14h w 4-5* hotelu ( to też regulują przepisy)

A co do kelnerek- jeśli się dasz tak traktować i dasz sobie wmówić, że od tego jesteś na pokładzie to twoja wina, ale nie chciałąbym latać z kimś, kto sam się w ten sposób postrzega, zapminając o tym, że nasza obecność na pokładzie ma służyć utrzymaniu bezpieczeństwa. Kurs w którym się uczestniczy oraz egzaminy dopuszczające do pracy, skupiają się praktycznie tylko na bezpieczeństwie i prawie lotniczym. I uwierz mi- pasażerowie to doceniają jeśli tylko im pozwolisz. Dzisiaj usłyszałam, że pani mi bardzo dziękuje, bo leciała pierwszy raz w życiu, była bardzo zestresowana, ale dzięki naszemu zachowaniu, temu, że tłumaczyliśmy jej wszystko co się dzieje, jak co działa i dlaczego, czuła się pewniej i BEZPIECZNIE. I własnie od tego są stewki- kawę serwujemy bo mamy dobre serduszka, i nie chcemy dać naszym paxom poumierać z pragnienia
Zgadzam się
Ja nie pracuje jako stewardessa, ale wiem kim taka osoba jest i czym się zajmuje.

Napewno żaden podawacz to nie jest, bo jak nagle coś się zacznie dziać w samolocie (np palić się albo coś innego) to kto ratuje tyłki pasażerów, prowadzi ich, mówi co robić? Załoga pokładowa
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 14:43:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.