Anglia :) - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-05, 14:43   #1981
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez anamnezis Pokaż wiadomość
Gdyby nie to, ze pogoda na polnocy jednak gorsza to rozwazylabym Manchester. Chociaz w sumie to nigdy nic nie wiadomo


Czyli te 595 to lacznie z podatkiem itepe? a Wy oprocz tego placicie osobno tylko za prad i TV? To ja i tak chyba place wiecej. Te 500 to sam czynsz, do tego tax, prad, woda, telefon i internet. Razem prawie700 miesiecznie :/ A jak wynajmowalam to i tak bralam najtansze (No prawie, jeszcze bylo jakies studio na odludziu za 475 chyba)


Lovely no ja wlasnie mam ogrzewanie na prad a w zasadzie to za ogrzewanie sluza 2 grzejniki. Balam sie strasznie jaki rachunek przyjdzie, ale powiem, ze nie bylo az tak zle
za mieszkanie placimy 595 do tego dochodzi:
-tv licence 15L
-prád ok.15: na miesiac
-BT plus internet ok.50L
Jesli mowa o oplatach to i tak najlepsze sa dojazdy TZta do pracy 35L tygodniowo
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 14:53   #1982
Bunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 43
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez anamnezis Pokaż wiadomość
Gdyby nie to, ze pogoda na polnocy jednak gorsza to rozwazylabym Manchester. Chociaz w sumie to nigdy nic nie wiadomo


Czyli te 595 to lacznie z podatkiem itepe? a Wy oprocz tego placicie osobno tylko za prad i TV? To ja i tak chyba place wiecej. Te 500 to sam czynsz, do tego tax, prad, woda, telefon i internet. Razem prawie700 miesiecznie :/ A jak wynajmowalam to i tak bralam najtansze (No prawie, jeszcze bylo jakies studio na odludziu za 475 chyba)


Nie za bardzo widze sens takiej licytacji kto wiecej za mieszkanie/dom placi

Mieszkam w Londynie of okolo 7 lat i zawsze wiedzialam, ze jesli sie zdecyduje na mieszkanie wlasnie tu, to bedzie sie to wiazalo z wyzszymi kosztami mieszkania.
Bunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 15:10   #1983
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Bunia77 Pokaż wiadomość
Nie za bardzo widze sens takiej licytacji kto wiecej za mieszkanie/dom placi

Mieszkam w Londynie of okolo 7 lat i zawsze wiedzialam, ze jesli sie zdecyduje na mieszkanie wlasnie tu, to bedzie sie to wiazalo z wyzszymi kosztami mieszkania.

Nie bylo moim zamiarem licytowanie sie.
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 15:21   #1984
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Ja Koculek Ciebie podziwiam
ja mam teraz do pracy z 30 minut na pieszo, ale jak pada to jade autobusem

ale wolałabym jednak chodzic, bo to zdrowiej i jakis ruch
Zmijka no to chodz jak nie pada

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Hahaha ciekawe co na to powiedzieliby Wasi TZci jakby sie dowiedzieli ze wklejacie tu ich zdjecia


Olka_222 a do kiedy macie sie przeprowadzic? Bo my do konca marca ale nie wiem czy juz szukac czy zaczekac jeszcze troche bo nikt mi chyba mieszkania nie bedzie trzymal 1,5 miesiaca... wiem ze roznie mozna trafic ale jak mi sie spodoba takie co juz jest dostepne to chyba wlasciciel mi go nie przetrzyma tak dlugo co? jak myslicie?
moj Tz z jednej strony zadowolony by byl, ze sie go ne wstydze, ale z drugiej niezadowolony, bo on bardzo prywatnym czlowiekiem jest

A ja bym szukala teraz, bo jest masa ladnych mieszkan ktore zwolnia sie na koniec marca. Ludzie glownie sa na miesiecznym albo 2 miesiecznym notice takze zaczelabym szukac juz teraz
Patrzylas na loot albo gumtrees?

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
Koculek ja tez podziwiam ,czemu ja tak nie potrafie chociaz odkad mam wozek,a w nim dziecko :P chodze codziennie przynajmiej 2h
No to 2h ruchu to wystarczajaco I jeszcze popychasz wozek


Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Wiem ze lepiej wczesniej niz pozniej Ja od grudnia buszuje po necie i szukam mieszkanka i wiecie co mnie dziwi,ze teraz jak patrze a mamy przeciez LUTY! to widze pare mieszkan tych co w grudniu widzialam i takie ladne, nowe. Nie wiem czemu "nie idá" My na weekend jedziemy do znajomych co wlasnie tam mieszkaja i mam zamiar w koncu zaciagnác mojego TZ do agencji choc on mysli ze za wczesnie,ale ja nie lubie sie denerwowac , ze za pozno..choc i tak mysle ze powinnismy cos znalesc
Pewnie drogie sa. My szukalismy mieszkania przez 6 miesiecy i niektore mieszkania byly na rynku przez ten caly czas a niektore znikaly w przeciagu dnia

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
My mamy dwie sypialnie double, jedną single, dwie łazienki, kuchnię, salon, strych i ogród I to za 550Ł.

Troszkę fotek

(TŻ w damskich okularach )
Te foty to Twoj domek? Bo nieco mnie zmieszalo zdjecie kamienicy ze schodami przeciwpozarowymi
A okulary na Twoim Tzcie leza jak ulal

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, skąd takie ceny? 725 Ł????
Mieszkasz może blisko centrum?
Czynsz w naszym developmencie (ale slowo stworzylam hihi) od 1500-2100 funtow. Normalny 2 bedroom flat 1500 a penthousy 2100.
Nie mamy ogrodu. Nikt nie ma ogrodu.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 15:22   #1985
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Bunia77 Pokaż wiadomość
Nie za bardzo widze sens takiej licytacji kto wiecej za mieszkanie/dom placi

Mieszkam w Londynie of okolo 7 lat i zawsze wiedzialam, ze jesli sie zdecyduje na mieszkanie wlasnie tu, to bedzie sie to wiazalo z wyzszymi kosztami mieszkania.
Cytat:
Napisane przez anamnezis Pokaż wiadomość
Nie bylo moim zamiarem licytowanie sie.
Ja wogole nie widze by ktokolwiek z nas sie licytowal. Na forum poruszamy rozne tematy i wiele rzeczy sie dowiedzialam od osob wypowiadajacych sie na tym forum za co jestem wdzieczna bo wiele przeroznych informacji sie dowiedzialam. Jesli o mieszkania chodzi to naprawde jestem w szoku ze Manchester jest tanim miastem, a przeciez Manchester wioská nie jest. Wiem ze nie mozna porownywac Londynu do innych miast ,ale mimo iz jestem tu prawie 3 lata do tej pory to miasto mnie zaskakuje. Nawet w samym Londynie ceny mieszkan sa bardzo zroznicowane w zaleznosci od strefy w ktorej sie mieszka. Warto jest czaszem podyskutowac na ten temat ile w danym rejonie wynosza oplaty itd. bo dzieki temu moze to komus ulatwic zycie. Dla niektorych nawet 50 funtow "przeplaconych za mieszkanie" to duzo.
Nie wydaje mi sie zeby takie rozmowy byly "licytacjá".
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 15:28   #1986
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Patrzylas na loot albo gumtrees?
W loot nie ma zdjec a tego nie lubie pozatym jak mowilam wczesniej nie mamy czasu by umawiac sie z prywatnymi wlascicielami bo dojazd od nas trwa 2 godziny ..... gumtrees jeszcze nigdy nie bylam na tej stronie -zaraz zajze
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2008-02-05 o 15:30 Powód: literowka
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 15:41   #1987
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia :)

koculek tak, to nasz domek. A te zdjęcie kamienicy jest dane dla żartu. Byliśmy w Blackpool i pierwszy raz widziałam takie budynki z czerwonej cegły ze schodami przeciwpożarowymi Niczym z amerykańskich filmów akcji
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 16:39   #1988
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
koculek tak, to nasz domek. A te zdjęcie kamienicy jest dane dla żartu. Byliśmy w Blackpool i pierwszy raz widziałam takie budynki z czerwonej cegły ze schodami przeciwpożarowymi Niczym z amerykańskich filmów akcji
dobre, zdjecia tez
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:36   #1989
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

a ja się pochwalę
Dostałam pracę
w moim zawodzie właściwie
I z nieba spadła mi ta praca. Wczoraj wieczorem zadzwoniła kobitka z agencji, oddzwoniłam dziś i poszłam na spotkanie z pracodawcą
tylko oby się jeszcze wszystko w praktyce dobrze ułożyło
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:41   #1990
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę
Dostałam pracę
w moim zawodzie właściwie
I z nieba spadła mi ta praca. Wczoraj wieczorem zadzwoniła kobitka z agencji, oddzwoniłam dziś i poszłam na spotkanie z pracodawcą
tylko oby się jeszcze wszystko w praktyce dobrze ułożyło
Moje Gratulacje!!!!!!!!!!
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2008-02-05 o 17:41 Powód: nie dzialajacy ludek
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:50   #1991
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę
Dostałam pracę
w moim zawodzie właściwie
I z nieba spadła mi ta praca. Wczoraj wieczorem zadzwoniła kobitka z agencji, oddzwoniłam dziś i poszłam na spotkanie z pracodawcą
tylko oby się jeszcze wszystko w praktyce dobrze ułożyło
no to chwal sie dalej, co to za praca?
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 18:00   #1992
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Luno gratulacje. I powodzenia, napewno sobie poradzisz.

Skoro wszyscy mówią o wydatkach to ja też. I to wcale nie jest licytacja. pzynajmniej wiadomo ile co gdzie kosztuje.My za dom płacimy 860 funtów, 128 Tax, 60 gas, bo tak ustaliliśmy, więc nie zależnie od wysokości rachunku i tak jest tyle, 15 ubezpieczenie za kanalizacje i ogrzewanie, w razie jakby się zepsuło, 35 za prąd, 40 za wodę, 47 za telefon i internet+ 30 za komórki, 30 bezpieczenie na życie, musimy, bo mamy kredyt,20 ubezpieczenie domu, za wynajmowane mieszkania płacą landlorzy, ubezpieczenie jest obowiązkowe,20 za licencje TV z oplata za setante i dodatkowo ok 500funtow na paliwo, jedzenie, auto i reszte wydatkow. razem jaies 1800 funtow.

Maarto napisze jak tylko zmienie karte, bo cos sie stalo z ta i za kazdym razem jak doladuje to mi zabieraja wszystko za jakies wymyslone oplaty
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 18:08   #1993
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Moje Gratulacje!!!!!!!!!!
dziękuję

Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
no to chwal sie dalej, co to za praca?
support assistant, ale samo to nic nie znaczy
Będę wspeirać osoby poza nawiasem społecznym, by wróciły do społeczeństwa: pomagać im się odnaleźć w codziennym życiu i tym niecodziennym też. (ale poważnie zabrzmiało) Poza tym firma daje możliwość rozwoju
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 18:11   #1994
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość

support assistant, ale samo to nic nie znaczy
Będę wspeirać osoby poza nawiasem społecznym, by wróciły do społeczeństwa: pomagać im się odnaleźć w codziennym życiu i tym niecodziennym też. (ale poważnie zabrzmiało) Poza tym firma daje możliwość rozwoju
to jest bardzo fajna praca, powiedz mi jaka to firma? tzn nie chodzi mi o nazwe, ale pracujesz pod nhs, czy social service czy to prywatna?
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 18:19   #1995
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Luno gratulacje. I powodzenia, napewno sobie poradzisz.

Skoro wszyscy mówią o wydatkach to ja też. I to wcale nie jest licytacja. pzynajmniej wiadomo ile co gdzie kosztuje.My za dom płacimy 860 funtów, 128 Tax, 60 gas, bo tak ustaliliśmy, więc nie zależnie od wysokości rachunku i tak jest tyle, 15 ubezpieczenie za kanalizacje i ogrzewanie, w razie jakby się zepsuło, 35 za prąd, 40 za wodę, 47 za telefon i internet+ 30 za komórki, 30 bezpieczenie na życie, musimy, bo mamy kredyt,20 ubezpieczenie domu, za wynajmowane mieszkania płacą landlorzy, ubezpieczenie jest obowiązkowe,20 za licencje TV z oplata za setante i dodatkowo ok 500funtow na paliwo, jedzenie, auto i reszte wydatkow. razem jaies 1800 funtow.

Maarto napisze jak tylko zmienie karte, bo cos sie stalo z ta i za kazdym razem jak doladuje to mi zabieraja wszystko za jakies wymyslone oplaty
oki poczekam,juz troche rozmawialam z osoba dobrze w tym temacie poinformowana,ale chetnie zasiegne wiecej informacji.
polecam strona www.kupdom.co.uk
mam na imie Aga nie Ty pierwsza myslisz ze Marta
zycie jest bardzo drogie... mi latwiej obliczyc ile nam zostaje kazdego miesiaca,niz ile wydajemy :P

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
support assistant, ale samo to nic nie znaczy
Będę wspeirać osoby poza nawiasem społecznym, by wróciły do społeczeństwa: pomagać im się odnaleźć w codziennym życiu i tym niecodziennym też. (ale poważnie zabrzmiało) Poza tym firma daje możliwość rozwoju
ale SUPER !!! juz 2 razy skladalam aplikacje o podobna prace,ale zawsze proces aplikacji trwal tak dlugo,ze mialam juz inna prace. ja jak zmieniam prace, to wysylam w jednym miesiacu okolo 10 aplikacji iczekam...
ja pracuje jako social worker.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 18:26   #1996
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Luno gratulacje. I powodzenia, napewno sobie poradzisz.

Skoro wszyscy mówią o wydatkach to ja też. I to wcale nie jest licytacja. pzynajmniej wiadomo ile co gdzie kosztuje.My za dom płacimy 860 funtów, 128 Tax, 60 gas, bo tak ustaliliśmy, więc nie zależnie od wysokości rachunku i tak jest tyle, 15 ubezpieczenie za kanalizacje i ogrzewanie, w razie jakby się zepsuło, 35 za prąd, 40 za wodę, 47 za telefon i internet+ 30 za komórki, 30 bezpieczenie na życie, musimy, bo mamy kredyt,20 ubezpieczenie domu, za wynajmowane mieszkania płacą landlorzy, ubezpieczenie jest obowiązkowe,20 za licencje TV z oplata za setante i dodatkowo ok 500funtow na paliwo, jedzenie, auto i reszte wydatkow. razem jaies 1800 funtow.

Maarto napisze jak tylko zmienie karte, bo cos sie stalo z ta i za kazdym razem jak doladuje to mi zabieraja wszystko za jakies wymyslone oplaty
jestem w ciezkim szoku!!!my nie placimy nawet polowy tego co ty (bo to chyba na miesiac tak?)nas w sumie oplaty wynosza mniej niz 700 funtow na miesiac + za auta ok 250 nie wyobrazam sobie tyle placic co ty, no ale zalezy od miasta. nie ma wyboru. kurcze a myslalam ze i tak drogo placimy
Luna gratuluje nowej pracy
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 18:27   #1997
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Ja te planuje zmienic prace, ale to sie nie stanie jeszcze przez najblizsze kilka miesiecy, bo musze skonczyc szkole. niby moja nie jest taka zla, ale to nie szczyt moich marzen.

Luno musisz chyba byc bardzo cierpliwa osoba. praca bardzo ineresujaca.

Iwonko ja mieszkam w bardzo malym miescie i na samych obrzezach 5 min do centrum samochodem, jak widac miasto malutkie, koszty sa takie bo to nasz dom i wszystkie oplaty musimy uiscic sami, jak ubezpieczenia, a poza tym mamy ogromny kredyt, ktory bedziemy splacac przez najblizsze 19 lat.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:03   #1998
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość

ale SUPER !!! juz 2 razy skladalam aplikacje o podobna prace,ale zawsze proces aplikacji trwal tak dlugo,ze mialam juz inna prace. ja jak zmieniam prace, to wysylam w jednym miesiacu okolo 10 aplikacji iczekam...
ja pracuje jako social worker.
Ja chciałam dostać uprawnienia social worker'a i zaczęłam rejestrację GSCC, która się niestety nie powiodła i zostałam z niczym, bo w Polsce nie jestem pracownikiem socjalnym (wg ustawy).
Generalnie mogę polecić stronkę reed.co.uk
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:16   #1999
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
W loot nie ma zdjec a tego nie lubie pozatym jak mowilam wczesniej nie mamy czasu by umawiac sie z prywatnymi wlascicielami bo dojazd od nas trwa 2 godziny ..... gumtrees jeszcze nigdy nie bylam na tej stronie -zaraz zajze
no to http://www.gumtree.com/ to podobny do loota. Czasami są zdjęcia, czasami nie. Najlepiej i tak na własne oczy zobaczyć Wynajem od osoby prywatnej obcina koszty pośrednictwa

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
koculek tak, to nasz domek. A te zdjęcie kamienicy jest dane dla żartu. Byliśmy w Blackpool i pierwszy raz widziałam takie budynki z czerwonej cegły ze schodami przeciwpożarowymi Niczym z amerykańskich filmów akcji

Przez chwilę pomyślałam, ze wklejasz przypadkowe zdjęcia
Ładny domek a ta kamienica to rzeczywiście jak z amerykańskich filmów


Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę
Dostałam pracę
w moim zawodzie właściwie
I z nieba spadła mi ta praca. Wczoraj wieczorem zadzwoniła kobitka z agencji, oddzwoniłam dziś i poszłam na spotkanie z pracodawcą
tylko oby się jeszcze wszystko w praktyce dobrze ułożyło


Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
support assistant, ale samo to nic nie znaczy
Będę wspeirać osoby poza nawiasem społecznym, by wróciły do społeczeństwa: pomagać im się odnaleźć w codziennym życiu i tym niecodziennym też. (ale poważnie zabrzmiało) Poza tym firma daje możliwość rozwoju
Gratulacje!! Bardzo ciekawe i z perspektywami!
Zanim dostałam pracę w fundacji charytatywnej rozglądałam się za czymś podobnym - pokazywanie możliwości zawodowych ludziom bezrobotnym, inspirowanie ich oraz budowanie planu rozwoju, którego rezultatem ma być zatrudnienie. Przeraziłam się tylko jednego, że każda osoba ma deadline w którym musi znaleźc pracę a ja miałabym swój target, (liczba ludzi w miesiącu, którym mam znaleźć pracę) który wzrastałby wraz z moim stażem.
Kiedy zaczynasz?
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 19:19   #2000
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia :)

***luna: gratulacje zaraz za Twoja nowa prace wypije sobie herbatke mietowa
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:43   #2001
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
no to http://www.gumtree.com/ to podobny do loota. Czasami są zdjęcia, czasami nie. Najlepiej i tak na własne oczy zobaczyć Wynajem od osoby prywatnej obcina koszty pośrednictwa
Wiem ze od prywatnym landlordom nie trzeba placic tych dodatkowych kosztow..jednak wiem ze oszysci sie zdarzaja i wlasnie ostatnio na onecie czytalam ze na tej stronie co podalas jakis typ oszukal ludzi. Wplacili depozyt i okazalo sie ze kilka innych osob rowniez
i to nie male pieniadze. Nie pamietam ile ale jakos 1800 czy 2500 tysiaca Funtow
Ja tez kiedys mialam takiego wlasciciela co niby council tax byl wliczony ale okazalo sie ze przez 6 miesiecy tylko a my dowiedzielismy sie o tym po roku czasu i trzeba bylo sie wyprowadzac jak najszybciej
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 20:22   #2002
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
za mieszkanie placimy 595 do tego dochodzi:
-tv licence 15L
-prád ok.15: na miesiąc
-BT plus internet ok.50L
Jesli mowa o opłatach to i tak najlepsze sa dojazdy TZta do pracy 35L tygodniowo
lovely i ty uważasz że to dużo? Nas same rachunki wyniosą koło 800 funtów- 450 mieszkanie, 100 council, 100 prąd woda gaz, pozostałe rachunki następne tyle.

Dzisiaj oglądaliśmy cudny domek z garażem i ogrodem za 450 f. Problem tylko w tym że landlord nie chce nam go wynająć bo jesteśmy tu za krótko i dziwuje się dlaczego chcemy wynająć nowe mieszkanie tak szybko. Na szczęści z panią z agencji rozmawiała nasza znajoma angielka i wytłumaczyła że jesteśmy ok. Jutro się definitywnie rozstrzygnie czy je dostaniemy.

luna gratuluję nowej pracy
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 21:00   #2003
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
to jest bardzo fajna praca, powiedz mi jaka to firma? tzn nie chodzi mi o nazwe, ale pracujesz pod nhs, czy social service czy to prywatna?
firma prywatna.
Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Luno gratulacje. I powodzenia, napewno sobie poradzisz.

oby, bo inaczej znowu pojawi się plan B lub C

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
Luna gratuluje nowej pracy
dziękuję

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ja te planuje zmienic prace, ale to sie nie stanie jeszcze przez najblizsze kilka miesiecy, bo musze skonczyc szkole. niby moja nie jest taka zla, ale to nie szczyt moich marzen.

Luno musisz chyba byc bardzo cierpliwa osoba. praca bardzo ineresujaca.

.
cierpliwość mam wyuczoną, nabyt znaczy, ale daleko mi do perfekcji...

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość

Gratulacje!! Bardzo ciekawe i z perspektywami!
Zanim dostałam pracę w fundacji charytatywnej rozglądałam się za czymś podobnym - pokazywanie możliwości zawodowych ludziom bezrobotnym, inspirowanie ich oraz budowanie planu rozwoju, którego rezultatem ma być zatrudnienie. Przeraziłam się tylko jednego, że każda osoba ma deadline w którym musi znaleźc pracę a ja miałabym swój target, (liczba ludzi w miesiącu, którym mam znaleźć pracę) który wzrastałby wraz z moim stażem.
Kiedy zaczynasz?
zaczynam w poniedziałek, a w czwartek idę na 3h zobaczyć co i jak.

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;6501675]***luna: gratulacje zaraz za Twoja nowa prace wypije sobie herbatke mietowa [/quote]
wypijmy więc

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
lovely i ty uważasz że to dużo? Nas same rachunki wyniosą koło 800 funtów- 450 mieszkanie, 100 council, 100 prąd woda gaz, pozostałe rachunki następne tyle.

Dzisiaj oglądaliśmy cudny domek z garażem i ogrodem za 450 f. Problem tylko w tym że landlord nie chce nam go wynająć bo jesteśmy tu za krótko i dziwuje się dlaczego chcemy wynająć nowe mieszkanie tak szybko. Na szczęści z panią z agencji rozmawiała nasza znajoma angielka i wytłumaczyła że jesteśmy ok. Jutro się definitywnie rozstrzygnie czy je dostaniemy.

luna gratuluję nowej pracy
dzięki olka
trzymam kciuki,żeby się udało z wynajmem domku i oby wam się tam dobrze mieszkało
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 22:58   #2004
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
trzymam kciuki,żeby się udało z wynajmem domku i oby wam się tam dobrze mieszkało
Chciałabym żeby tak się stało. Obiecuję że jak trzymanie kciuków sprawdzi się, zaraz zamieszczę fotki domku.

PS w ogródku rośnie rododendron o którym ostatnio marzyłam żeby sobie posadzić w przydomowym ogródku więc to musi być TEN dom.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 07:42   #2005
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Wiem ze od prywatnym landlordom nie trzeba placic tych dodatkowych kosztow..jednak wiem ze oszysci sie zdarzaja i wlasnie ostatnio na onecie czytalam ze na tej stronie co podalas jakis typ oszukal ludzi. Wplacili depozyt i okazalo sie ze kilka innych osob rowniez
i to nie male pieniadze. Nie pamietam ile ale jakos 1800 czy 2500 tysiaca Funtow
Ja tez kiedys mialam takiego wlasciciela co niby council tax byl wliczony ale okazalo sie ze przez 6 miesiecy tylko a my dowiedzielismy sie o tym po roku czasu i trzeba bylo sie wyprowadzac jak najszybciej

nieładnie ze storny landlorda, że takie nieczyste warunki postawił
jeden z moich landlordów poprzednch był bardzo drobiazgowy jeśli chodzi inwenture jak się któś wyprowadzał. Liczył wszystkie sztućce, sprawdzał czy są plamy na materacach i za kazde coś odliczał 20 funtów z depoztu
Najśmiszniejsze jest to, że jak się wprowadzaliśmy nie było inwentury, liczenia, patrzenia co zniszczone a co nie Zanim się wprowadziłam tam miał się zakończyć remont generalny domu. Wyobraźcie, że on się zaczął dopiero jak się wprowadziłam i jak się wyprowadzałam po 5 miesiącach dom nie był skończony nawet w połowie. Wszystko permanentnie było pokryte kurzem



Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Chciałabym żeby tak się stało. Obiecuję że jak trzymanie kciuków sprawdzi się, zaraz zamieszczę fotki domku.

PS w ogródku rośnie rododendron o którym ostatnio marzyłam żeby sobie posadzić w przydomowym ogródku więc to musi być TEN dom.
no to na pewno będzie TEN
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 08:33   #2006
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
lovely i ty uważasz że to dużo? Nas same rachunki wyniosą koło 800 funtów- 450 mieszkanie, 100 council, 100 prąd woda gaz, pozostałe rachunki następne tyle.
Bez przesady. Ja nie wliczylam wszystkich moich oplat -tylko te za mieszkanie. Pozatym ja mieszkam w studio flat. A dla mnie jest roznica jesli ktos wyda na rachunki np.700 za studio a za 2 bed flat, lub 3 bed house tyle samo No jest roznica czy nie?
Narazie nie bylo najgorzej,ale jak wlasciciel zyczy sobie 50 F wiecej to dla mnie jest ZA DUZO.
Po moich obliczeniach przed chwilká na wszystko rachunki i zycie(wydajác przykladowe50F na zakupy tygodniowo-tak oszczednie) wydajemy miesiecznie 1055 Wszystko zalezy od tego kto ile zarazbia i na co moze sobie pozwolic.
EDIT:
Olka_222 a ty te 100F za prad, wode i gaz miesiecznie placisz czy raz na 3 miesiace? Jakos niejedni moi znajomi placá ok 30 F za prad na 3 miesiace, tyle samo za wode i 40 za gaz-wszystko na 3 miesiace.
Mam pytanko ile to Was wszystkie dziewczyny kosztuje? Pytam bo moze znajomi mnie oklamuja a musze sie przygotowac na wlasne oplaty jak zmienie mieszkanie.
Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
nieładnie ze storny landlorda, że takie nieczyste warunki postawił
jeden z moich landlordów poprzednch był bardzo drobiazgowy jeśli chodzi inwenture jak się któś wyprowadzał. Liczył wszystkie sztućce, sprawdzał czy są plamy na materacach i za kazde coś odliczał 20 funtów z depoztu
Najśmiszniejsze jest to, że jak się wprowadzaliśmy nie było inwentury, liczenia, patrzenia co zniszczone a co nie Zanim się wprowadziłam tam miał się zakończyć remont generalny domu. Wyobraźcie, że on się zaczął dopiero jak się wprowadziłam i jak się wyprowadzałam po 5 miesiącach dom nie był skończony nawet w połowie. Wszystko permanentnie było pokryte kurzem
Faktycznie glupi ten wlasciciel... Dobrze ze ja na TYM mieszkaniu nie mialam sztuccow i takich tam rzeczy -praktycznie dom byl pusty , ale obawiam sie ze chcac zarobic wlasciciel wymysli jakies rzeczy.. niech sprobuje tylko..
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2008-02-06 o 08:37 Powód: dopisek
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 08:34   #2007
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Anglia :)

Maly OT. Czy u Was tez zaczely kwitnac juz drzewa? Nie przypominam sobie, zeby w zeszlym roku tak wczesnie.
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 08:39   #2008
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez anamnezis Pokaż wiadomość
Maly OT. Czy u Was tez zaczely kwitnac juz drzewa? Nie przypominam sobie, zeby w zeszlym roku tak wczesnie.
W angli sie jeszcze nie rozgládalam ale jak bylam w Polsce to juz widzialam
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 09:04   #2009
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia :)

Lovely_Girl my płacimy za gaz i prąd łącznie jakieś ponad 300Ł na trzy miesiące.
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 09:07   #2010
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Lovely_Girl my płacimy za gaz i prąd łącznie jakieś ponad 300Ł na trzy miesiące.
a ile osob w domu? Bo to tez jest wane.
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2008-02-06 o 09:08 Powód: dopisek
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.