Wątek o sklepie SOLAR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 17:01   #1
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016

Wątek o sklepie SOLAR


Zakładam wątek o sklepie SOLAR, bo nie znalazłam takiego,może źle szukałam. Podobają mi się niektóre z ich rzeczy,tj. sweterki, bluzki i żakiety i ciekawa jestem opinii na ich temat, tj. jakości materiałów, trwałości,itd. czy rzeczy są warte swoich cen?? Jakie są Wasze doświadczenia z tą marką?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:06   #2
fidoma_butik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 91
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Uwielbiam markę Solar. Mają dobrej jakości ubrania i ciekawe kroje. Ceny są dość wysokie ale uważam, że warto zainwestować w dobry ciuch.
fidoma_butik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:27   #3
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

dziękuję Ci za opinie, a miałaś może sweterki z solara? czy tez po kilku praniach rozciągaja się, mechacą i wyglądaja jak szmatki, tak jak z niektórych sieciówek? co mi się niejednokrotnie zdarzyło
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:36   #4
fidoma_butik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 91
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Mam jeden sweterek z Solara, klasyczny czarny, kupiony hmm....z 5-6 lat temu. Do dziś wygląda świetnie. Jest dalej czarny i nie mechaci się. POLECAM.
fidoma_butik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:58   #5
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

dzięki

muszę się przejechać do sklepu,może mają już jesienną kolekcję, choć watpię
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:32   #6
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

nie podobają mi się rzeczy z tego sklepu, ba, wiele z nich nie jest adekwatnych jakościowo do ceny
pomijam już fakt tego, że często widzę w nim rzeczy, w których ciężko jest dobrze wyglądać, żakiety i marynarki mają nietwarzowe kolory a sukienki są źle uszyte i pogrubiają, mają niekorzystną długość

no i jak widzę tę 'biżuterię' pod szklaną ladą (czyli pseudoawangardowe sznury czegoś, co przypomina bibułę albo najtańszy plastik) i jej ceny to ogarnia mnie śmiech ...
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:39   #7
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

zgadzam się,że niektóre fasony są delikatnie mówiąc dla "starszych pań" nie ubliżając starszym paniom, ale akurat sweterki mi się podobają,nie wszystkie rzecz jasna, ale parę by się znalało

a o tej nieadekwatnej cenie do jakosci mówisz na podstawie ,własnych doświadczeń? miałaś jakie ubrania z solara?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 18:46   #8
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Bardzo podobają mi się ubrania tej marki Klasyczne, eleganckie, dobre jakościowo. Niestety, nie na moją studencką kieszeń. No i w większości ubrań wyglądam jak ciotka-klotka Moją ulubioną spódnicę kupiłam rok temu właśnie w Solarze - ołówkowa, grafitowa spódnica z kokardą, śliczna.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:50   #9
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

przyjaciółka mojej mamy dawała mi jakieś rzeczy w torbie z tego sklepu - przyuważyłam i spytałam, czy często tam kupuje, a ona na to 'daj spokój, kupiłam płaszczyk i guziki odlatują, a ze spodni jakby sprał się kolor, tak, jakby farba puściła'
przeszłam się obejrzeć rzeczy ostatnim razem na zakupach i nadal mam złe zdanie - nowa kolekcja wykonana z szorstkich, nieprzyjemnych w dotyku materiałów, niektóre rzeczy jakby zrobione na 'odwal się', nieciekawe wzornictwo, len i jedwab raczej sztuczne
a ceny zawrotne
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:05   #10
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;20834436]Bardzo podobają mi się ubrania tej marki Klasyczne, eleganckie, dobre jakościowo. Niestety, nie na moją studencką kieszeń. No i w większości ubrań wyglądam jak ciotka-klotka Moją ulubioną spódnicę kupiłam rok temu właśnie w Solarze - ołówkowa, grafitowa spódnica z kokardą, śliczna.[/QUOTE]

też właśnie podobają mi się te klasyczne kroje może nie wszystkie są w moim guście, wiadomo o co chodzi ale można coś wybrać

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez RiotKitty Pokaż wiadomość
przyjaciółka mojej mamy dawała mi jakieś rzeczy w torbie z tego sklepu - przyuważyłam i spytałam, czy często tam kupuje, a ona na to 'daj spokój, kupiłam płaszczyk i guziki odlatują, a ze spodni jakby sprał się kolor, tak, jakby farba puściła'
przeszłam się obejrzeć rzeczy ostatnim razem na zakupach i nadal mam złe zdanie - nowa kolekcja wykonana z szorstkich, nieprzyjemnych w dotyku materiałów, niektóre rzeczy jakby zrobione na 'odwal się', nieciekawe wzornictwo, len i jedwab raczej sztuczne
a ceny zawrotne
a ja miałam odmienne wrażenie po wizycie w solarze, dla mnie rzeczy na visus wyglądają na wykonane z porządnych materiałów, nie wiem jak z trwałością , stąd ten wątek
ale chyba sklep nie cieszy się popularnością na wizazu..
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-07-21 o 19:06
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 22:05   #11
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

mam całkiem sporo rzeczy z solara i nigdy nie narzekałam na jakość. jeśli chodzi o kroje/wzornictwo cóż.. pośród wełnianych swetrzysk i wdzianek z epoki drzemią czasami perełki, tylko trzeba poszukać Lubię zaglądać do tego sklepu w poszukiwaniu niebanalnych rzeczy
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 08:31   #12
fidoma_butik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 91
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Tam można właśnie znaleźć ubrania na okazje. Np na wesele koleżanki, wyjście na elegancką kolację, do teatru, czy spotkanie biznesowe. Zgadzam się, że można napotkać fajne perełki. Nietuzinkowe wzory. Co do biżuterii czy dodatków to rzeczywiście cena nie jest adekwatna do ich jakości. W tym przypadku płaci się za markę.

A jakie marki jeszcze polecacie? Bo ja lubię też Simple. Podobna półka cenowa, więc raz na jakiś czas zaglądam ale podobają mi się ich stroje.
fidoma_butik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:26   #13
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

zgadzam się w simple też są ciekawe rzeczy ja mam z stamtąd jedynie letni sweterek z krótkim rękawem,ale bardzo go sobie chwalę,przynajmniej przyzwoicie wygląda po paru praniach
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-07-22 o 18:27
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:35   #14
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

W Simple mają śliczne sukienki, ale te ceny! Mogę sobie najwyżej powzdychać do tych ubrań Raz jeden nie oszczędzałam - zobaczyłam uroczą, prostą sukienkę, a że miałam akurat studniówkę, to zacisnęłam pasa i kupiłam
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:42   #15
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

właśnie ceny są zabójcze, ale wydają się być porządnie wykonane
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 08:09   #16
fidoma_butik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 91
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Ubrania Simple można dostać w ich outlecie Fashion Factory w Gdańsku. Tam kupiłam spódniczkę za naprawdę małe pieniądze. Wogóle ten outlet jest fajny, można coś upolować. Jednak ode mnie to 180 km, więc mogę tam zajrzeć tylko przy okazji jeśli jadę do Gdańska. Ale polecam.
fidoma_butik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 08:52   #17
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Będąc na zakupach zaglądam do ich sklepów, ale powiem Wam szczerze "szału nie ma". Dużo jest tam ubrań, które dla mnie są nieciekawe, odnoszę wrażenie, że firma gustuje w szyciu rzeczy obszerniejszych w kroju. Ich ubrania wydają mi się takie "workowate" Wchodzę do sklepu, pobieżnie spojrzę na wieszaki i wychodzę. Przynajmniej tak było ostatnim razem, poddałam się, bo jak na mój gust nie tam ma na czym oka zawiesić

Co do cen to są one moim zdaniem mocno zawyżone z naciskiem na mocno. Zwłaszcza, że jakość nijak się ma do cen, a szkoda.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 21:28   #18
pannanatalia
Rozeznanie
 
Avatar pannanatalia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Miasto Sprawiedliwych
Wiadomości: 858
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

jakość nijak ma się do cen? a patrzyłaś na metki ? niektóre są szyte w Polsce, w składzie często mają wysokogatunkowy jedwab, są także ubrania lniane, wyroby skórzane... Po ile to ma być, po 5 złotych ?
__________________
7/8 egzaminów zaliczonych
pannanatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 21:39   #19
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Mam kilka rzeczy z Solara i już na pewno żadnej więcej nie kupię. Ceny wysokie, jakość niska. Od swetra za 300zł wymagam, żeby przetrwał więcej niż pół sezonu. Bluzka pierwszego dnia rozdarła mi się pod pachą. Inne rzeczy uległy zniszczeniu nie tak spektakularnie, ale jednak widać na nich ząb czasu. Jedynie ze spódnicy jestem w 100% zadowolona.

Żeby nie było, że jestem niszczeluch taki, mam sporo ubrań z Zary i tylko z tymi z najtańszych linii jest problem. Ale od sweterka za 50zł nie wymagam długowieczności.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;20857427]W Simple mają śliczne sukienki, ale te ceny! Mogę sobie najwyżej powzdychać do tych ubrań Raz jeden nie oszczędzałam - zobaczyłam uroczą, prostą sukienkę, a że miałam akurat studniówkę, to zacisnęłam pasa i kupiłam[/QUOTE]

Simple uwielbiam. Jakbym miała grubszy portfel, to sporo ubrań z tego sklepu zagościłoby w mojej szafie. Póki co mam 2 sukienki, sweterek i bluzkę i jakość rewelacyjna. Nic się z tymi ubraniami złego nie dzieje.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 22:50   #20
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

dla mnie ceny regularne Solara sa jak z kosmosu. stacjonarnie kupilam z 4 rzeczy, z czego 3 w outlecie. poza tym kupuje ubrania Solarowe na Allegro - co ciekawe, tam znajduje duzo bardziej podobajace mi sie sukienki (bo to przede wszystkim moj target) niz moglabym znalezc w sklepie stacjonarnym.
co do jakosci, to roznie z nia, z tych rzeczy, ktore mam, nie narzekam.

i zgadzam sie, ze sukienki z Simple sa cudne. uwielbiam klasyczne kroje, a w Simple zawsze znajde cos mi odpowiadajacego. choc ceny jeszcze bardziej wywindowane niz w Solarze.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 22:53   #21
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Zgadzam się że Solar to sklep raczej dla "ciut" starszych kobietek. Tzn jeżeli ktoś pracuje na co dzień w biurze gdzie wymaga się formalnego ubrania to akurat Solar bardzo nadaje się dla takich osób. Ceny niestety są dość wysokie. Uważam że jednak jakość jest znacznie wyższa niż w "zwykłych" sieciówkach typu Zara, H&M itp. Nawet nie ma co porównywać jakości. Z solar mam czarny rozpinany sweterek który służy mi już nie pierwszy sezon i wygląda bardzo dobrze, nie wyblakł, guziki nie odpadają, nigdzie się nie pruje. Najbardziej zadowolona jestem jednak z torebki. Mam ją już jak się nie mylę 4 lata. Jakość super! Do tego wzór jakiego nie dostałabym w innym sklepie (jest dość oryginalna).

Ich największy minus to właśnie ceny. A co do lnu i jedwabiu, na metce zawsze jest informacja czy jest to produkt sztuczny czy naturalny.
Jeżeli ktoś szuka klasycznego ciuszka który posłuży mu kilka sezonów to polecam. Z simple niestety nie miałam styczności.
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 23:19   #22
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Zgadzam się że Solar to sklep raczej dla "ciut" starszych kobietek. Tzn jeżeli ktoś pracuje na co dzień w biurze gdzie wymaga się formalnego ubrania to akurat Solar bardzo nadaje się dla takich osób.
sa jeszcze osoby, ktore po prostu lubia klasyke .
co do klienteli Solara, to nie do konca sie z Toba zgodze. owszem, duzo rzeczy jest klasycznych, ale jest tez sporo ubran, ktore z pewnoscia nie nadaja sie do "sformalizowanej" pracy, chocby te wszystkie tuniki z roznymi nadrukami. ale cenowo, to Solar rzeczywiscie "uderza" bardziej w osoby starsze niz studentki, nie da sie ukryc...

a tak na marginesie, poluje na obnizke malinowej sukienki gorsetowej, pierwotna cena 399 zl jest dla mnie nie do zaakceptowania^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 08:56   #23
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Raczej chodziło mi o to że to nie tylko ubrania do biura ale o to że jak ktoś dzień w dzień chodzi w marynarkach, ciuchach "garniturowych itp" i jest do tego bardzo przyzwyczajony to i bardzo często prywatnie ubiera się w podobnym stylu (jak to określiłaś "lubi klasykę" ).
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 09:22   #24
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Raczej chodziło mi o to że to nie tylko ubrania do biura ale o to że jak ktoś dzień w dzień chodzi w marynarkach, ciuchach "garniturowych itp" i jest do tego bardzo przyzwyczajony to i bardzo często prywatnie ubiera się w podobnym stylu (jak to określiłaś "lubi klasykę" ).
a, to tak. z tym, ze jak pisalam wczesniej - jest tez czesc rzeczy totalnie wylamujacych sie spod powyzszego wskazania, chocby wzmiankowane tuniki. przy czym wedlug mnie, te ubrania sa ni to "sformalizowane", ni mlodziezowe, tych akurat rzeczy w Solarze nie lubie .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 22:52   #25
HOSTESA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wątek o sklepie SOLAR

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
Zakładam wątek o sklepie SOLAR, bo nie znalazłam takiego,może źle szukałam. Podobają mi się niektóre z ich rzeczy,tj. sweterki, bluzki i żakiety i ciekawa jestem opinii na ich temat, tj. jakości materiałów, trwałości,itd. czy rzeczy są warte swoich cen?? Jakie są Wasze doświadczenia z tą marką?
Właśnie mija 10 lat od kiedy nie kupuję nic w sklepach SOLAR..
Uważam,że ubrania w\w marki nie mają nic wspólnego z dobrym gatunkiem ,są dziwaczne albo zbyt proste a biżuteria tandetna.
Jedynie cena wysoka,niestety nieadekwatna do jakości ubrań
i innych produktów przypominających PRL
HOSTESA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-24 23:52:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.