plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-10, 22:24   #1561
truchafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Evra i ból na dotyk w miejscu przyklejenia.

Witam Uzywam plasterkow juz 3 miesiace i naklejam je na podbrzuszu, obecnie plaster usytuowany jest po prawej stronie i martwi mnie, ze gdy naciskam prawą krawedź plastra odczuwam bol typowy przy naciskaniu siniaka. Nie pamietam, zebym kiedykolwiek sie w to miejsce uderzyła i zebym miala siniaka przed naklejeniem.Ból pojawia sie w miejscu na 5 cm od biodra, po ukosie w dół. Nie orientuje sie w polozeniu jajnikow czy to moga byc one czy moze wyrostek czy coś. A może to nic nie ma wspolnego z naklejonym plastrem ( Oby, oby), bo nie wyobrazam sobie innej metody anty z tego wzgledu ze jestem nerwikiem i przy tabletkach bym sie nerwowo zajechała. Jeśli macie jakies pojecie to prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam.
truchafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 09:40   #1562
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Evra i ból na dotyk w miejscu przyklejenia.

Proponuję przykleić następnym razem na pośladku. Ja właściwie tylko pośladki zmieniam co tydzień i chyba jest to najmniej kłopotliwe miejsce do przyklejania plastrów A ból nie mam pojęcia, może to reakcja na klej?
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 10:35   #1563
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Evra i ból na dotyk w miejscu przyklejenia.

A przyklejasz je zawsze w tym samym miejscu? Bo tak się nie powinno, może to jest przyczyną

Ja też przyklejam na pupę i jest ok.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-12, 19:47   #1564
4a349ea4670ca17831749375b78de87f8867430c_61aea40289c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 118
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Zafundujesz...
rozumiem, w takim razie ile będę musiała czekać?
4a349ea4670ca17831749375b78de87f8867430c_61aea40289c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 06:30   #1565
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

[1=4a349ea4670ca1783174937 5b78de87f8867430c_61aea40 289c64;9321678]rozumiem, w takim razie ile będę musiała czekać?[/QUOTE]

Nie wiem, najlepiej udaj się do ginekologa. Myślę, że kilka miesięcy. Organizm musi się w jakimś stopniu oczyścić, później będzie się przystosowywał od nowa.

Ja chyba właśnie mam na sobie mój ostatni plasterek. Wielbię je, ale naklejam od tak dawna, że... Boję się powrotu do miesiączek sprzed Evry.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:15   #1566
Schanon85
Raczkowanie
 
Avatar Schanon85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Bielsko- B.
Wiadomości: 80
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
a ja ostatnio będąc u ginekologa widziałam ulotke z całkowicie przeźroczystymi plastrami.... i wydaje mi sie że nie była to ulotka evry... więc nie byłabym do końca pewna tego że evra jest jedyna na rynku "plastrowym"
Witaj wewelinka ja słyszałam że jest druga firma sprzedająca plastry ale nie wiem jak się nazywa jesli nie zapomnę to podczas wizyty u lekarza zapytam o nie. Z pewnością będzie wiedział. wybieram się do niego za jakieś dwa tygodnie.może wcześniej jesli znajdę czas. Jak dowiem się czegoś wiecej to napiszę. Jesli będą inne to nie wiem czy bede chciała zmienić jakoś tak nie mam zaufania do nowych produktów
Schanon85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 20:33   #1567
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Schanon85 Pokaż wiadomość
Witaj wewelinka ja słyszałam że jest druga firma sprzedająca plastry ale nie wiem jak się nazywa jesli nie zapomnę to podczas wizyty u lekarza zapytam o nie. Z pewnością będzie wiedział. wybieram się do niego za jakieś dwa tygodnie.może wcześniej jesli znajdę czas. Jak dowiem się czegoś wiecej to napiszę. Jesli będą inne to nie wiem czy bede chciała zmienić jakoś tak nie mam zaufania do nowych produktów
ja raczej też nie zmienie "sprawdzonych" plastrów na coś nowego... tylko chciałam rozwiać wątpliwości że evra jest jedyna jeśli o plastry chodzi
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 13:59   #1568
ewadlubak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Witam mam pytanie czy jeśli chcę skończyć używać plastrów to muszę się zgłosić do lekarza? Chce z nimi skończyć gdyż od 5tygodni strasznie mnie odparzają mimo ze zanim nakleje nowy to przecieram skore spirytusem salicynowym i praktycznie co 3 dni muszę naklejac nowe bo te sie przesuwaja lub calkiem odklejaja a skóre mam juz taka po odparzaną ze szok nie wiem od czego to wynika, czy Wam też się tak robi? a i przez jaki okres czasu może być nie regularna miesiączka bo zakonczeniu kuracji? Dzięi wielkie
ewadlubak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 14:20   #1569
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewadlubak Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie czy jeśli chcę skończyć używać plastrów to muszę się zgłosić do lekarza? Chce z nimi skończyć gdyż od 5tygodni strasznie mnie odparzają mimo ze zanim nakleje nowy to przecieram skore spirytusem salicynowym i praktycznie co 3 dni muszę naklejac nowe bo te sie przesuwaja lub calkiem odklejaja a skóre mam juz taka po odparzaną ze szok nie wiem od czego to wynika, czy Wam też się tak robi? a i przez jaki okres czasu może być nie regularna miesiączka bo zakonczeniu kuracji? Dzięi wielkie
Może ze stosowania spirytusu. nie wyobrażam sobie traktowania nim tak delikatnej skóry.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 16:05   #1570
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewadlubak Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie czy jeśli chcę skończyć używać plastrów to muszę się zgłosić do lekarza? Chce z nimi skończyć gdyż od 5tygodni strasznie mnie odparzają mimo ze zanim nakleje nowy to przecieram skore spirytusem salicynowym i praktycznie co 3 dni muszę naklejac nowe bo te sie przesuwaja lub calkiem odklejaja a skóre mam juz taka po odparzaną ze szok nie wiem od czego to wynika, czy Wam też się tak robi? a i przez jaki okres czasu może być nie regularna miesiączka bo zakonczeniu kuracji? Dzięi wielkie

A nie naklejasz ich czasem w jedno miejsce? Jak tak, to się nie dziwię, ze skóra potrafi się odparzyć.
A tym spirytusem to po co się przecierasz? Żeby odkazić miejsce, czy żeby było sterylne
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 11:18   #1571
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Question Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Witam Was wszystkie. Mam pytanie i chciałabym usłyszeć Wasze opinie. Przejrzałam już wiele forum na temat plastrów i nie znalazlam odpowiedzi, ulotka też nic nie mówi na ten temat.

Chodzi mi o godzinę zmiany plastrów. Zaczęłam przygodę z plastrami półtora tygodnia temu w czwartek. Pierwszy plaster przykleiłam w czwartek o godz 19:00, czwartek jest więc moim dniem zmiany plastra. Stwierdziłam jednak, że wolałabym zmieniać plastry rano, więc następny przykleiłam w czwartek, ale o godz 9 rano, czyli 10 godz. wcześniej niż powinnam. Czy tak jest ok?? W ogóle jak jest lepiej, przyklejać rano, czy wieczorem?

Ulotka mówi tylko, żeby plaster przyklejać zawsze tego samego dnia, a o godzinie ani słowa, wiec myślę, że nie ma to aż istotnego znaczenia. Co Wy o tym myślicie??

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 11:40   #1572
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Hmmm spirytus wysusza skore wiec nie dziw sie ze mozesz miec odparzona w tych miejscach i jak slusznie zauwazyla edytcia miejsce naklejenia plastra nalezy zmieniac, jak tego nie robisz to efekt jest jaki jest, a z tym odklejaniem co 3 dni.... hmmm chyba lekko przesadzasz, rozumiem czasem sie zdaza ale baaaardzo rzadko, ale zeby za kazdym razem!? Wydaje mi sie ze jestes przewrazliwiona i "odklejeniem" nazywasz lekko odstajace rozki


oczywiscie moja odpowiec kieruje do ewydlubak
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 11:58   #1573
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rudii84 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie. Mam pytanie i chciałabym usłyszeć Wasze opinie. Przejrzałam już wiele forum na temat plastrów i nie znalazlam odpowiedzi, ulotka też nic nie mówi na ten temat.

Chodzi mi o godzinę zmiany plastrów. Zaczęłam przygodę z plastrami półtora tygodnia temu w czwartek. Pierwszy plaster przykleiłam w czwartek o godz 19:00, czwartek jest więc moim dniem zmiany plastra. Stwierdziłam jednak, że wolałabym zmieniać plastry rano, więc następny przykleiłam w czwartek, ale o godz 9 rano, czyli 10 godz. wcześniej niż powinnam. Czy tak jest ok?? W ogóle jak jest lepiej, przyklejać rano, czy wieczorem?

Ulotka mówi tylko, żeby plaster przyklejać zawsze tego samego dnia, a o godzinie ani słowa, wiec myślę, że nie ma to aż istotnego znaczenia. Co Wy o tym myślicie??

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
Teoretycznie obowiązuje zmiana plastra w danym dniu jego zmiany, ale dobrze jest zmieniać go o tej samej porze. Dla przykładu ja staram się go zmienić od 9 do 12. Wydaje mi się, że zmienianie plastra o tej samej porze ma wpływ na regularniejsze występowanie krwawienia z odstawienia. Jednakże fachowcem w tej dziedzinie nie jestem.

Do Ewadlubak :
Powinnaś iść do lekarza, żeby porozmawiać z nim o plastrach. Być może masz wyjątkowo wrażliwą skórę i plastry nie są dla Ciebie. Swoją drogą po co spiryt ?. Przecież on się wchłania w skórę . Miejsce naklejenia plastra powinno być suche i czyste. Wystarczy przetrzeć ręcznikiem po kąpieli. Ponadto nie powinno być podrażnione (czyli nie nakleja się plastra na skórę zaczerwienioną lub w jakikolwiek inny sposób "uszkodzoną").
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 10:15   #1574
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Do ewadlubak:
Ja mialam ten sam problem i niestety musialam zrezygnowac z plastrow, mimio zmiany miejsc odparzaly mi skore, potem to sie dlugo papralo, i ginekolog mi je po prostu odradzila ostatecznie.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 13:30   #1575
ewadlubak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dzięki dziewczyny nie przyklejam plastra w to samo miejsce a plaster naprawdę odkleja mi się po 3 dniach
ewadlubak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 20:11   #1576
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewadlubak Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny nie przyklejam plastra w to samo miejsce a plaster naprawdę odkleja mi się po 3 dniach

Idź do gina w takim razie, bo to raczej nienormalne.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 22:32   #1577
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Idź do gina w takim razie, bo to raczej nienormalne.
Też tak myślę.. Jak odklejam mój plaster po tygodniu to się wściekam, bo tak mocno się trzyma. Może spróbuj go przyklejać na plecach między kręgosłupem a łopatką, tam jest w miarę płasko i "nieruchliwie"
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 12:28   #1578
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Moim ulubionym miejscem jest dół brzucha i zawsze tam naklejam i o dziwo nie mam nawet zagiątki czy odklejonego różka. A co do tego to tez sie przyzwyczaiłam, na początku panikowalam, a teraz wiem,ze to nie szkodzi Ogolnie jestem bardzo zadowolona ze stosowania platstrów i trzymają sie super, zawsze krzycze jak odklejam :P
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 18:09   #1579
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Smile Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

A ja nie mam dużego doświadczenia, bo mam dopiero drugi plaster i w dodatku nie wiem, czy o dobrej porze go założyłam, ale nakleiłam na dole brzucha ( pierwszy z lewej, drugi z prawej) i narazie się trzyma.
Co do oklejania, to zrobiłam to w waanie, aby uniknąć tego bólu. Myślę, że to dobry sposób.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 10:09   #1580
koniarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 282
Dot.: evra kupilam ale....

A jak jest ze skutecznością tych plastrów?? Mi lekarka przepisała, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby zacząć je stosować - narazie zostałam przy swoich tabletkach i nie mogę się zdecydować. No bo w ulotce jest napisane, że plaster może się w rogach odkleić i to nie zmienia jego skuteczności - ale przecież w tych "rogach" też są hormony - to znaczy, że jak się odkleją to dostanę mniejszą dawkę. Ponadto ponoć plaster po kilku dniach wygląda nieestetycznie i przyczepiają się do niego "kłaczki" np z czarnej bielizny - wolałabym, żeby mój facet nie oglądał na moim pośladku jakieś czarnej włochatej plamy.
Byłabym wdzięczna za opinie dziewczyn, które już używają Evry.

Pozdrawiam
koniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 10:58   #1581
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: evra kupilam ale....

Cytat:
Napisane przez koniarka Pokaż wiadomość
A jak jest ze skutecznością tych plastrów?? Mi lekarka przepisała, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby zacząć je stosować - narazie zostałam przy swoich tabletkach i nie mogę się zdecydować. No bo w ulotce jest napisane, że plaster może się w rogach odkleić i to nie zmienia jego skuteczności - ale przecież w tych "rogach" też są hormony - to znaczy, że jak się odkleją to dostanę mniejszą dawkę. Ponadto ponoć plaster po kilku dniach wygląda nieestetycznie i przyczepiają się do niego "kłaczki" np z czarnej bielizny - wolałabym, żeby mój facet nie oglądał na moim pośladku jakieś czarnej włochatej plamy.
Byłabym wdzięczna za opinie dziewczyn, które już używają Evry.

Pozdrawiam
poszukaj w archiwum .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 08:41   #1582
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

To chyba naprawde zalezy od skory i reakcji na ten klej, ja tylko dlatego zrezygnowalam z plastrow bo ogolnie to fajna metoda,ale jak odklejalam (wlasciwie sam mi sie odlepial po 3 dniach) i widzialam te rany pod spodem,ktore jeszcze bolaly to mi sie slabo robilo. Niestety dermatolog kazal mi zrezygnowac.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 11:25   #1583
kwiatuszek_88
Przyczajenie
 
Avatar kwiatuszek_88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
z plastrów na tabletki?

Witam,

Jestem w trakcie stosowania plastrów, we wtorek nakleiłam pierwszy. Nie mam porównania z tabletkami. Źle się czuję, cały czas jestem senna i boli mnie głowa, jestem rozkojarzona i nie moge się na niczym skupić. Byle co mnie denerwuje. Poza tym nie czuje się komfortowo, drażni mnie to że wokół plastra zbiera się brud i odkleja się, wydaje mi się że przy tabletkach będę czuć się "bezpieczniej i spokojniej". Poza tym bardzo wzrósł mi apetyt, cały czas coś jem. Jeszcze nie ma tygodnia jednak juz mam lekko wyrobione zdanie na ten temat. Lekarka namówiła mnie na plastry ze względu na to że są łagodniejsze dla zdrowia. Jednak wydaje mi się że w chwili obecnej ważniejszy jest dla mnie mój komfort psychiczny.

Czy któraś z Was przeszła z plastrów na tabletki? Dlaczego i jak zareagował Wasz organizm? Pytam ponieważ znalazłam tylko posty odnośnie przejścia z tabletek na plastry. I chyba muszę poczekać do następnej miesiączki? Obecnie nadal ją mam, ale w tym momencie przejście jest chyba nie mozliwe.
__________________
Kwiatuszek_88

"Wiesz Prosiaczku, Miłość Jest Wtedy Kiedy Się Kogoś Lubi Za Bardzo"
kwiatuszek_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 12:26   #1584
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: z plastrów na tabletki?

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek_88 Pokaż wiadomość
Witam,

Jestem w trakcie stosowania plastrów, we wtorek nakleiłam pierwszy. Nie mam porównania z tabletkami. Źle się czuję, cały czas jestem senna i boli mnie głowa, jestem rozkojarzona i nie moge się na niczym skupić. Byle co mnie denerwuje. Poza tym nie czuje się komfortowo, drażni mnie to że wokół plastra zbiera się brud i odkleja się, wydaje mi się że przy tabletkach będę czuć się "bezpieczniej i spokojniej". Poza tym bardzo wzrósł mi apetyt, cały czas coś jem. Jeszcze nie ma tygodnia jednak juz mam lekko wyrobione zdanie na ten temat. Lekarka namówiła mnie na plastry ze względu na to że są łagodniejsze dla zdrowia. Jednak wydaje mi się że w chwili obecnej ważniejszy jest dla mnie mój komfort psychiczny.

Czy któraś z Was przeszła z plastrów na tabletki? Dlaczego i jak zareagował Wasz organizm? Pytam ponieważ znalazłam tylko posty odnośnie przejścia z tabletek na plastry. I chyba muszę poczekać do następnej miesiączki? Obecnie nadal ją mam, ale w tym momencie przejście jest chyba nie mozliwe.
To dopiero pierwszy plaster więc możesz się czuc średnio, orgaznizm musi się przyzwyczaic. Radzę poczekac ze zmieną ponieważ taki stan może szybko przejśc. Jest obszerny wątek nt. plastów, poszukaj.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 15:31   #1585
dziubassskia
Raczkowanie
 
Avatar dziubassskia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 125
Dot.: z plastrów na tabletki?

oto link do wątku o plastrach dla ułatwienia

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=evra

ja bym jeszcze poczekała, zarówno do plastrów jak i tabletek organizm się musi przyzwyczaic, ja biorę tabletki od ponad roku i na początku też bym strasznie ospała.... później przeszło a po pół roku nawrót, także nie ma pewności czy jak zmienisz na tabletki to będzie lepiej....daj czas organizmowi do przyzyczjanie, a jesli po 3 mieisącach nadal nie bedą Ci pasować to pomyśl o zmianie.... powodzenia
dziubassskia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 13:33   #1586
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Smile Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziwczyny-a mnie nurtuje jedna rzecz-czytam tak wasze wypowiedzi-i bardzo czesto sie zdarza ze piszecie ze lepiej pod bielizna naklejac bo wtedy go nie widac-jezu-czyli co,wstydliwa rzecza jest dla was to ze ktos bedzie widzial na basenie, plazy itp ze stosujecie antykoncepcje hormonalna? Bo nie kumam-wytlumaczcie mi-ja od poczatku naklejam na ramieniu-chodze na basen i nie ma problemu z tym ze ktos widzi-ba nawet w lecie noszac do pracy bluzki z krotkim rekawem czasem kawalek wystawal-buski-wychodze z zalozenia ze nie jest to zadna krepujaca ani wstydliwa rzecz-i powiem wam-ze jak ktos nie wiedzac co to za plaste zapytal mnie-odpowiedzialm ze z hormoanmi to sam sie czul zawstydzony <haha>
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 14:14   #1587
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Seroxatomanka jeśli o mnie chodzi to ukrywam plaster, bo nie chcę, by pół świata wiedziało, w jaki sposób się zabezpieczam. Dla mnie to jest zbyt osobista sprawa - tylko moja i TŻ.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 14:45   #1588
hotgirl
Raczkowanie
 
Avatar hotgirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 307
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Poszłam któregoś dnia do ginekologa i po badaniu kontrolnym zobaczyłam u mojej dr na biurku kalendarz z plastrami EVRA dlatego toż poprosiłam o przepisanie mi ich, no i kupiłam je zapłaciłam za nie 50 zł, przykleiłam 1 plaster wg zalecen dr . Już tego samego dnia czułam się źle miałam mdłości, pojawily się na moim ciele plamy pokrzywkowe , puchły mi palce, plamy pojawiały się dosłownie wszędzie na twarzy ciele kończynach górnych i dolnych, na głowie bardzo swędziało odstawiłam plastry po tygodniu no i wszystko odeszło - tyle że wtedy miałam czas dużego stresu itd. i tym głównie tłumaczyłam sobie tą cała pokrzywkę , 6 miesięcy wczesniej chorowałam na pokrzywkę z obrzękami byłam w szpitalu dość długo itd. oczywiście lekarze nie wiedzieli sami z kad to sie bierze faszerowali mnie zastrzykami itd. a pokrzykwa nie dawała się "usunąć" i pojawiały mi się jeszcze gorsze wykwity. Doszłam do wniosku że jest jednak na tle nerwowym i przestałam cokolwiek brać do głowy no i przeszło samo z siebie. NO ale się pojawiło przy plastrach i własnie wtedy miałam dużo stresu nerwów itd. i tłumaczyłam sobie znowu nerwami to wszytsko. PO odstawieniu znikało. Po 4 miesiącach przykleiłam ponownie plaster Evra no i znowu pokrzywka się pojawiła. A więc mnie te plastry uczulają i jest to bardzo nie przyjemne. Bo stosowaniu tabletek czegos takiego nie bylo. Co do noszenia plastrów to powiem że całkiem całkiem pozatym że na krawędziach plastra zbiera się brud itd. ale da się to usunąć pozatym plaster trzymał się u mnie do ostatniego dnia, ale kolejnym minusem było to że w miejscu noszenia plastra bolała mnie rączka NIe probowałam innych plastrów bo szkoda zachodu, a któraś z was po stsosowaniu plastrów miała jakieś problemy dermatologiczne?
hotgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 15:14   #1589
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Dziwczyny-a mnie nurtuje jedna rzecz-czytam tak wasze wypowiedzi-i bardzo czesto sie zdarza ze piszecie ze lepiej pod bielizna naklejac bo wtedy go nie widac-jezu-czyli co,wstydliwa rzecza jest dla was to ze ktos bedzie widzial na basenie, plazy itp ze stosujecie antykoncepcje hormonalna? Bo nie kumam-wytlumaczcie mi-ja od poczatku naklejam na ramieniu-chodze na basen i nie ma problemu z tym ze ktos widzi-ba nawet w lecie noszac do pracy bluzki z krotkim rekawem czasem kawalek wystawal-buski-wychodze z zalozenia ze nie jest to zadna krepujaca ani wstydliwa rzecz-i powiem wam-ze jak ktos nie wiedzac co to za plaste zapytal mnie-odpowiedzialm ze z hormoanmi to sam sie czul zawstydzony <haha>
Zbierałam łamańce językowe, wchodzę na wizaż, a tu takie ładne, długie zdanie.

Dlaczego chęć ukrycia plastra uznajesz za przejaw wstydliwości? Nie jest wysadzany diamentami, by się nim chwalić. Gdybyś upadła i rozcięła skórę na czole, nie pomyślałabyś o przykryciu plastra grzywką?
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:59   #1590
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Dziwczyny-a mnie nurtuje jedna rzecz-czytam tak wasze wypowiedzi-i bardzo czesto sie zdarza ze piszecie ze lepiej pod bielizna naklejac bo wtedy go nie widac-jezu-czyli co,wstydliwa rzecza jest dla was to ze ktos bedzie widzial na basenie, plazy itp ze stosujecie antykoncepcje hormonalna? Bo nie kumam-wytlumaczcie mi-ja od poczatku naklejam na ramieniu-chodze na basen i nie ma problemu z tym ze ktos widzi-ba nawet w lecie noszac do pracy bluzki z krotkim rekawem czasem kawalek wystawal-buski-wychodze z zalozenia ze nie jest to zadna krepujaca ani wstydliwa rzecz-i powiem wam-ze jak ktos nie wiedzac co to za plaste zapytal mnie-odpowiedzialm ze z hormoanmi to sam sie czul zawstydzony <haha>
Wiesz, dla mnie seks to sprawa intymna. Nie chcę, żeby ktoś się wgapiał w mój plaster, snuł jakieś przedziwne insynuacje albo robił głupie żarty. Nie wiem, gdzie pracujesz, ale np. w banku lub w poważnych firmach jest to niestosowne. Nie jest to miejsce, gdzie należy obnosić się ze swoją seksualnością. Nie wiem czy znasz podstawy sovoir-vivre'u dotyczące ubioru w pracy - KOBIECO, ale NIE SEKSOWNIE. Jeśli lubisz się z tym afiszować - proszę, ale nie dziw się, że niektórzy chronią swoją intymność.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.