plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 20:44   #1591
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Jest jeszcze taka sprawa,że plastra nie powinno się latem opalać a poza tym nie zbyt ładnie wygląda taki nieopalony kwadracik. Szczerze mówiąc to śmiesze mnie takie odpowiedzi jak tu padła,że się wstydzimy. Ja sie nie wstydzę,ale muszę również całemu światu obwieszczać,że uprawiam seks i w jaki sposób się zabezpieczam, to tak jakby chodzić z opakowaniem od tabletek- dla mnie to sprawa intymna i wystarczy,że wiem o tym i ja i TŻet. A takie dziewczyny,które pokazują sie z plastrem wg. mnie koniecznie chcą pokazać całemu światu,że one używają Evry jak aktorki z reklamówek
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 23:30   #1592
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Zbierałam łamańce językowe, wchodzę na wizaż, a tu takie ładne, długie zdanie.

Dlaczego chęć ukrycia plastra uznajesz za przejaw wstydliwości? Nie jest wysadzany diamentami, by się nim chwalić. Gdybyś upadła i rozcięła skórę na czole, nie pomyślałabyś o przykryciu plastra grzywką?
Nic dodać nic ująć .
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:09   #1593
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Smile Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
Wiesz, dla mnie seks to sprawa intymna. Nie chcę, żeby ktoś się wgapiał w mój plaster, snuł jakieś przedziwne insynuacje albo robił głupie żarty. Nie wiem, gdzie pracujesz, ale np. w banku lub w poważnych firmach jest to niestosowne. Nie jest to miejsce, gdzie należy obnosić się ze swoją seksualnością. Nie wiem czy znasz podstawy sovoir-vivre'u dotyczące ubioru w pracy - KOBIECO, ale NIE SEKSOWNIE. Jeśli lubisz się z tym afiszować - proszę, ale nie dziw się, że niektórzy chronią swoją intymność.
Zle mnie zrozumialas-nie afiszuje sie z tym-tylko traktuje jak cos naturalnego-a zapytalam bo bardzo mnie zdiwilo podejscie kobiet do takiego strasznego ukrywania-jakby nie iwadomo co zlego robily-a twoje zapytania o zasady sovoir-vivre'u nie bylo zbyt mile-pozdrawiam
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 13:04   #1594
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Zle mnie zrozumialas-nie afiszuje sie z tym-tylko traktuje jak cos naturalnego-a zapytalam bo bardzo mnie zdiwilo podejscie kobiet do takiego strasznego ukrywania-jakby nie iwadomo co zlego robily-a twoje zapytania o zasady sovoir-vivre'u nie bylo zbyt mile-pozdrawiam
Pisałaś, jakbyś traktowała nas (czytaj kobiety, które nie noszą plastra na wierzchu), jak pensjonarki. Masz swoje zdanie - proszę, ale nie krytykuj innych, jeśli sama nie chcesz być krytykowana. Twój wcześniejszy post również nie był zbyt miły.

Pozdrawiam,
Kasia
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 14:41   #1595
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Wink Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
Pisałaś, jakbyś traktowała nas (czytaj kobiety, które nie noszą plastra na wierzchu), jak pensjonarki. Masz swoje zdanie - proszę, ale nie krytykuj innych, jeśli sama nie chcesz być krytykowana. Twój wcześniejszy post również nie był zbyt miły.

Pozdrawiam,
Kasia
Witam-czasami mi sie zdaje ze ludzie nie czytaja ze zrozumieniem-post dotyczyl zapytania dlaczego Wy-kobiety krepujecie sie plastrow-a nie byl zadna krytyka wobec was!!
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 16:04   #1596
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Witam-czasami mi sie zdaje ze ludzie nie czytaja ze zrozumieniem-post dotyczyl zapytania dlaczego Wy-kobiety krepujecie sie plastrow-a nie byl zadna krytyka wobec was!!

Dlaczego krzyczysz?

Dziwne, że ludzie piszący niezgodnie z zasadami często wymagają od czytelników ponadprzeciętnych zdolności.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 16:57   #1597
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: z plastrów na tabletki?

Ja w pierwszym miesiącu naklejania plastrów, miałam chyba wszystkie objawy związane z plastrami od bólu piersi, depresję a nawet objawy grypopodobne. Przy drugim opakowaniu było już lepiej. Teraz mam 6-te opakowanie i jestem bardzo zadowolona, bardzo dobrze się czuję i przede wszystkim mam ochotę na seks , a z tym miałam największy problem przy tabletkach (wypróbowałam chyba 5 róznych firm).
Też mnie denerwuje ten brud wokół plastra, ale dobre samopoczucie to rekompensuje ;-)
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 17:02   #1598
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Dziwczyny-a mnie nurtuje jedna rzecz-czytam tak wasze wypowiedzi-i bardzo czesto sie zdarza ze piszecie ze lepiej pod bielizna naklejac bo wtedy go nie widac-jezu-czyli co,wstydliwa rzecza jest dla was to ze ktos bedzie widzial na basenie, plazy itp ze stosujecie antykoncepcje hormonalna? Bo nie kumam-wytlumaczcie mi-ja od poczatku naklejam na ramieniu-chodze na basen i nie ma problemu z tym ze ktos widzi-ba nawet w lecie noszac do pracy bluzki z krotkim rekawem czasem kawalek wystawal-buski-wychodze z zalozenia ze nie jest to zadna krepujaca ani wstydliwa rzecz-i powiem wam-ze jak ktos nie wiedzac co to za plaste zapytal mnie-odpowiedzialm ze z hormoanmi to sam sie czul zawstydzony <haha>
Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Witam-czasami mi sie zdaje ze ludzie nie czytaja ze zrozumieniem-post dotyczyl zapytania dlaczego Wy-kobiety krepujecie sie plastrow-a nie byl zadna krytyka wobec was!!
myślę, że po prostu niewłaściwie z góry założyłaś, że jeśli komuś zależy na tym, aby go nie było widać to jest to wynik zawstydzenia faktem noszenia plastra - ja uważam, że jest on bardzo wygodny ale nie koniecznie estetyczny i nie odczuwam potrzeby "przyozdabiania się" nim, to w końcu środek antykoncepcyjny a nie ozdoba czy manifest przekonań
prezerwatyw też nie noszę na łańcuszku na szyi, bo są po prostu do czego innego
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 19:58   #1599
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
myślę, że po prostu niewłaściwie z góry założyłaś, że jeśli komuś zależy na tym, aby go nie było widać to jest to wynik zawstydzenia faktem noszenia plastra - ja uważam, że jest on bardzo wygodny ale nie koniecznie estetyczny i nie odczuwam potrzeby "przyozdabiania się" nim, to w końcu środek antykoncepcyjny a nie ozdoba czy manifest przekonań
prezerwatyw też nie noszę na łańcuszku na szyi, bo są po prostu do czego innego

Dokładnie. To samo pomyślałam.



Cytat:
Napisane przez [B
seroxatomanka[/B]]Witam-czasami mi sie zdaje ze ludzie nie czytaja ze zrozumieniem-post dotyczyl zapytania dlaczego Wy-kobiety krepujecie sie plastrow-a nie byl zadna krytyka wobec was!!
To tak jakbyśmy "my-kobiety" Ciebie pytały, czy to, że przyklejasz plaster na ramię to szpan
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 21:24   #1600
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
prezerwatyw też nie noszę na łańcuszku na szyi, bo są po prostu do czego innego
popłakałam się ze śmiechu
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 22:40   #1601
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Plasterki antykoncepcyjne - polecam :)

Przez około rok zażywałam tabletki antykoncepcyjne Cilest. Na początku wszystko było ok, ale po kilku miesiącach zaczęłam od nich miewac bóle żołądka, mdłości, a nawet... biegunkę;/ Dosyc dziwne, bo producenci ostrzegają przed takimi objawami na początku zażywania tabletek, ja jednak miałam odwrotnie. Do tego jeszcze od czasu do czasu wyskakiwała mi od nich wysypka na nadgarstkach, widocznie byłam uczulona na jakiś składnik. Pewnej nocy dostałam mocnej biegunki i wymiotów - coś mi zaszkodziło, a tabletki to spotęgowały, przez to zatrucie przez 3 dni nie brałam tabletek, bo dalej chorowałam. Stwierdziłam, że je odstawię. Gdy to zrobiłam wszystkie złe objawy minęły, ale trzeba się jakoś zabezpieczyc... :P Postanowiłam więc pójśc do swojego lekarza po receptę na plasterki, mimo że zawsze byłam uprzedzona do takiego produktu (bo wiecie... zawsze sobie tak myślałam - jak to możliwe że na jakimś plasterku, kawałku folii z klejem mogą byc hormony... ;P) w końcu się przełamałam. Nie żałuję Lekarz wypisał mi plastry Evra i pochwalił mój wybór, bo plastry omijają układ pokarmowy nie szkodzą więc ani wątrobie, ani żołądkowi, bo są dostarczane bezpośrednio do krwi. Z plasterkami czuję się wygodnie, pewnie i bezpiecznie
Nie mam namyśli robic tutaj reklamy plastrów, poprostu chciałam o tym napisac, bo moze inne dziewczyny biorą tabletki i mają jakieś problemy z samopoczuciem?
Kolejny plus to zmiana plastra. Robi się to co tydzień, poza tym ciężko zapomniec o tym, co się widzi codziennie podczas kąpieli czy cwiczen natomiast jeżeli chodzi o tabsy to przyznam, że miałam duże problemy z regularnym ich braniem... często wypadało mi to z głowy i brałam 3-4 h po czasie, albo nawet i na drugi dzień rano. Wiem, że nieregularne ich zażywanie mogło byc powodem złego samopoczucia, dlatego DLA MNIE plastry są najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem

Pozdrawiam wszystkie kobietki i dobranoc
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 22:54   #1602
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plasterki antykoncepcyjne - polecam :)

fajnie, ale jest obszerny wątek o plastrach i wystarczyło się tam dopisać
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 14:54   #1603
karuska88
Raczkowanie
 
Avatar karuska88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: tajne:)
Wiadomości: 246
Dot.: Plasterki antykoncepcyjne - polecam :)

tez sie zastanawiałam nad plasterkami ale nie bardzo wiem czy to dobry pomysł. zawsze sie obawiałam ze może sie taki plasterrek odkleic, aha no i mam jeszcze pytanko jaki jest koszt takich plastrow i ile jest ich w opakowaniu i jak sie je zaczyna brac ( czy tak jak tabletki pierwszego dnia miesiaczki czy inaczej) prosze o rade
karuska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 15:03   #1604
rosja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Plasterki antykoncepcyjne - polecam :)

powiedziec partnerowi by dbal o przypomnienie godziny, w ktorej przyjmujecie tabletki (sygnal, sms ..)
rosja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 15:25   #1605
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plasterki antykoncepcyjne - polecam :)

Cytat:
Napisane przez karuska88 Pokaż wiadomość
tez sie zastanawiałam nad plasterkami ale nie bardzo wiem czy to dobry pomysł. zawsze sie obawiałam ze może sie taki plasterrek odkleic, aha no i mam jeszcze pytanko jaki jest koszt takich plastrow i ile jest ich w opakowaniu i jak sie je zaczyna brac ( czy tak jak tabletki pierwszego dnia miesiaczki czy inaczej) prosze o rade
na górze masz wątek: Vademecum antykoncepcji
a w wyszukiwarce wątek o plastrach, wiec zapraszam do lektury
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 09:12   #1606
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

dobra dziewczyny-juz o nic nie pytam-bo dziwnie sie poczulam-jak jakis intruz na tym forum-przez wasze odpowiedzi
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 09:31   #1607
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
dobra dziewczyny-juz o nic nie pytam-bo dziwnie sie poczulam-jak jakis intruz na tym forum-przez wasze odpowiedzi
mhm.. my takie złe jesteśmy.. strach się bać. Nie zachowuj się jak rozwydrzone dziecko, bo na mnie fochy nie działają. Masz pytanie - pisz, to forum jest kopalnią wiedzy i doświadczeń. Ale nie krytykuj osób, które tutaj piszą a potem nie miej pretensji, że ktoś poczuł się urażony.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 11:20   #1608
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
prezerwatyw też nie noszę na łańcuszku na szyi, bo są po prostu do czego innego
. Swoją drogą ciekawe czy by taka forma ozdoby wykonana z pseudo sreberka nie zachwyciła nastolatków (być może nie tylko ich ). Mówię Ci, opatentuj ten pomysł .
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 12:55   #1609
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
mhm.. my takie złe jesteśmy.. strach się bać. Nie zachowuj się jak rozwydrzone dziecko, bo na mnie fochy nie działają. Masz pytanie - pisz, to forum jest kopalnią wiedzy i doświadczeń. Ale nie krytykuj osób, które tutaj piszą a potem nie miej pretensji, że ktoś poczuł się urażony.
no wlasnie-i znow to samo-znow epitety typu "rozwydrzone dziecko"-wiec kto tu kogo od poczatku krytukuje?
zadalam w poscie pytanie-ale niestety to z waszej strony posypaly sie niemile komentarze w stosunku do mnie-ja was nie oceniam-robcie jak chcece-chcialm sie tylko dowiedziec dlaczego postepujecie tak a nie inaczej-a tu nagle zamiast odpowiedzi-jakis konkretow atak...
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 13:28   #1610
zara_84
Rozeznanie
 
Avatar zara_84
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 751
GG do zara_84
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hotgirl Pokaż wiadomość
NIe probowałam innych plastrów bo szkoda zachodu, a któraś z was po stsosowaniu plastrów miała jakieś problemy dermatologiczne?
Dzien dobry.
Owszem, ja mialam, niestety. Przez pierwszy rok stosowania nie bylo zadnego problemu- przyklejalam je wszedzie gdzie mozna a one sie trzymaly. Nawet basen byl im niestraszny, czego sie obawialam
Jednak niestety mam pewna sklonnosc do alergii (koty, pylki) no i niestety, plastry tez mnie lekko uczulily. Mianowicie, jedynym miejscem gdzie obecnie moge je przyklejac, jest ramie (przyklejam po wewnetrznej stronie, nie jestem bron Boze pruderyjna i "wisi" mi co ktos o mnie pomysli, ale po prostu nie chce sie tak afiszowac ze swoja seksualnoscia, ani tez nie jestem aktorka ktorej ktos zaplacil za reklame ). W kazdym innym dozwolonym miejscu- pupa, dolne okolice brzucha, lopatka- po kilku godzinach po przyklejeniu plastra pojawia sie swedzenie a plaster w sumie "sam" odchodzi Zostaje po nim bardzo wyrazny, uczulony, czerwony kwadracik. Nie wiem co jest tego przyczyna, dziwi mnie ze skora na ramieniu nie reaguje w podobny sposob. Poki co, nie moge sobie wyobrazic do powrotu do tabletek- przyzwyczailam sie do wygody. Aczkolwiek jesli i ramie sie uczuli, nie bedzie wyjscia.
Pozdrawiam
__________________
When I'm good I'm very good. When I'm bad I'm even better...
zara_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 14:21   #1611
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
no wlasnie-i znow to samo-znow epitety typu "rozwydrzone dziecko"-wiec kto tu kogo od poczatku krytukuje?
zadalam w poscie pytanie-ale niestety to z waszej strony posypaly sie niemile komentarze w stosunku do mnie-ja was nie oceniam-robcie jak chcece-chcialm sie tylko dowiedziec dlaczego postepujecie tak a nie inaczej-a tu nagle zamiast odpowiedzi-jakis konkretow atak...
Nie napisałam, że jesteś rozwydrzonym dzieckiem, tylko że tak się zachowujesz. To znacząca różnica.

Pozdrawiam
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 11:13   #1612
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Co do problemów dermatologicznych to ja juz sama nie wiem co mysleć. Jestem w trzecim dniu przerwy po pierwszym opakowaniu plastra. W trakcie przyjmowania plastórw nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych. Jest jednak cos co mnie niepokoi. Otóż w piątek zaczęła swedzić mnie wewnętrzna część uda, no i wyskoczyla mi wysypka. W sumie to nie wysypka, ale z 5 polożonych blisko siebie plamek. Wygląda to tak jak by mnie komar użarł i okropnie swędzi. Wystąpiło tylko tam. Nie wiem czy to od plastrow, czy po prostu się sypię powoli
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 12:46   #1613
hotgirl
Raczkowanie
 
Avatar hotgirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 307
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

ja bym bardzo chciała korzystać z plastrów, ale jakoś mam niemiłe wspomnienia z poprzednimi i za bardzo nie chce mi się kupować innych plastrów i być moze przechodzic tego uczulenia od poczatku bo naparwde jest t nie miłe - zostaje mi doustna antykoncepcja

Rudii84 , byc moze jest to spowodowane plastrami ale moze po prostu prosze zmienilas? lub plyn do plukania? uwazam ze jesli mialoby cie ucuzlac to raczej przez caly okres korzystania z palstrow a nie wlasnie w tej przerwie - chociaz nie mi to oceniac lekarzem nie jestem , kazdy reaguje inaczej poobserwuj co sie bedzie dalej dzialo
hotgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 16:58   #1614
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Tak też właśnie podejrzewam, że to raczej reakcja na jakiś pokarm może być, np. na pomidorki, ktore teraz są pryskane i może jak za często jem to tak mam... jak narazie cholerstwo nie zniknęło, ale też nie rozlazło się dalej. Piję wapno i zobaczymy.
Odnośnie plastrów to pojawia mi się kolejny problem. Przez ostatni tydzień z ostatnim plastrem, wystąpiło mi plamienie ( zmiana antykoncepcji i już, jak zmieniałam tabletki z jednych na drugie też tak miałam). No i plamienie to nie ustąpiło. teraz mam przerwe, czekam na krwawienie z odstawienia. Ale jak ja mam tu rozpoznać, czy to krwaienie wystąpiło, skoro mam caly czas plamienie. dodam), że plamienie jest dość intensywne od dwóch dni, jakby było krwawieniem, a nie plamieniem Skolei nie bolał mnie wcale brzuch, tak jak zawsze na krwawienie.Wiem, że namieszałam, ale chyba można zrozumieć moją wypowiedź
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 17:50   #1615
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Rudi to może zależy od tego, gdzie nosisz plaster. Ja miałam raz na podbrzuszu i miałam plamienia, które po tygodniu przerodziło sie w krwawienie, bo przerwa. Czyli dwa tygodnie wycięte z życiorysu. Pierwszy i ostatni raz miałam na podbrzuszu!
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 09:35   #1616
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
. Swoją drogą ciekawe czy by taka forma ozdoby wykonana z pseudo sreberka nie zachwyciła nastolatków (być może nie tylko ich ). Mówię Ci, opatentuj ten pomysł .
jakby zrobić z tombaku, i wysadzić pseudo diamentami to na pewno....
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 11:54   #1617
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Rudi to może zależy od tego, gdzie nosisz plaster. Ja miałam raz na podbrzuszu i miałam plamienia, które po tygodniu przerodziło sie w krwawienie, bo przerwa. Czyli dwa tygodnie wycięte z życiorysu. Pierwszy i ostatni raz miałam na podbrzuszu!
No ja nosze tylko na podbrzuszu, bo to dyskretne miejsce i bardzo dla mnie wygodne. Ale najwidoczniej to jest przyczyna mojego ciągłego plamienio-krwawienia Najważniejsze, że krwawienie mam w czasie przerwy i wiem, że plaster dziala i chyba dobrze go stosowałam, bo po pierwszym opakowaniu zawsze jest jakaś niepewność.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 12:04   #1618
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rudii84 Pokaż wiadomość
No ja nosze tylko na podbrzuszu, bo to dyskretne miejsce i bardzo dla mnie wygodne. Ale najwidoczniej to jest przyczyna mojego ciągłego plamienio-krwawienia Najważniejsze, że krwawienie mam w czasie przerwy i wiem, że plaster dziala i chyba dobrze go stosowałam, bo po pierwszym opakowaniu zawsze jest jakaś niepewność.
Też tak miałam przez pierwsze miesiące A teraz to już hulaj dusza W czasie lata nosiłam na pośladku, teraz albo na ramieniu, albo na łopatce, chociaż zauważyłam, że łopatka jest u mnie bardzo wrażliwa, bo czerwony kwadracik utrzymuje sie kilka dni po zdjęciu plastra. Więc odczekuje ze dwa tygodnie.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 20:08   #1619
szaman28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Ile może trwać brak pierwszego okresu po odstawieniu plastrów? 53 dzień od odstawieni i ciągle brak... Około 40 dnia był robiony test ciążowy żeby wykluczyć i tą możliwość. Okazał się negatywny. Jakieś dobre rady??
szaman28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 05:53   #1620
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szaman28 Pokaż wiadomość
Ile może trwać brak pierwszego okresu po odstawieniu plastrów? 53 dzień od odstawieni i ciągle brak... Około 40 dnia był robiony test ciążowy żeby wykluczyć i tą możliwość. Okazał się negatywny. Jakieś dobre rady??
(53 tydzień?! Byłaś u lekarza?)


Ja odstawiłam i...nie spodziewam się tak długiego oczekiwania.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski

Edytowane przez _totally_
Czas edycji: 2008-11-14 o 09:34
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.