plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-14, 09:19   #1621
szaman28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
53 tydzień?! Byłaś u lekarza?

Ja odstawiłam i...nie spodziewam się tak długiego oczekiwania.
53 dzień
szaman28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 09:33   #1622
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Chyba brak plasterków mnie ogłupia. Przepraszam.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 19:12   #1623
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

dziewczyny mam pytanie.... otóż zostały mi dwa plastry z innego opakowania z terminem ważnosci 08.2009r a mam cale pudelko 01.2010r czy moge zużyc te dwa plastry ze słabsza data i "domieszac" ten z lepsza? czy użyć np w środku cyklu na koniec? myślicie że to nie wpłynie na skuteczność ?
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 10:04   #1624
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Wewelinka skoro te dwa plastry są przeterminowane, znaczy, że są nieskuteczne. Więc w tygodniu w którym użyjesz jednego z nich będziesz niezabezpieczona. Ja wyrzuciłabym je. Nie ryzykowałabym. Zrobisz jak uważasz. Swoją drogą - ludzie to potrafią mieć pomysły!
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 10:08   #1625
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie.... otóż zostały mi dwa plastry z innego opakowania z terminem ważnosci 08.2009r a mam cale pudelko 01.2010r czy moge zużyc te dwa plastry ze słabsza data i "domieszac" ten z lepsza? czy użyć np w środku cyklu na koniec? myślicie że to nie wpłynie na skuteczność ?
Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Wewelinka skoro te dwa plastry są przeterminowane, znaczy, że są nieskuteczne. Więc w tygodniu w którym użyjesz jednego z nich będziesz niezabezpieczona. Ja wyrzuciłabym je. Nie ryzykowałabym. Zrobisz jak uważasz. Swoją drogą - ludzie to potrafią mieć pomysły!
Wewelinka napisała, że termin ważności to 08.2009 czyli jeszcze dobre 9 miesięcy. Ale zgodzę się z kitosa -ludzie to potrafią mieć pomysły! Plastry są produktem farmaceutycznym. To nie perfumy, które zostawiłaś na wierzchu no i troszkę Ci wywietrzały. To niemożliwe! Nie ma takiej opcji, że starsze znaczy gorsze. Skuteczność mają dokładnie taką samą. Każdy plaster w ciągu tygodnia uwalnia dokładnie tyle samo z siebie przeróżnych substancji. Bez różnicy, czy, jak to napisałaś "domieszasz", czy użyjesz najpierw starszych potem nowszych. Skuteczność jest ta sama.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 10:41   #1626
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Rok 2009?? Zle przeczytałam w takim razie Zwracam honor i nie widzę żadnych przeszkód w stosowaniu
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 11:23   #1627
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Jam miło wiedzieć, że nie tylko ja głupieję w wątkach plastrowych.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 15:41   #1628
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
Wewelinka napisała, że termin ważności to 08.2009 czyli jeszcze dobre 9 miesięcy. Ale zgodzę się z kitosa -ludzie to potrafią mieć pomysły! Plastry są produktem farmaceutycznym. To nie perfumy, które zostawiłaś na wierzchu no i troszkę Ci wywietrzały. To niemożliwe! Nie ma takiej opcji, że starsze znaczy gorsze. Skuteczność mają dokładnie taką samą. Każdy plaster w ciągu tygodnia uwalnia dokładnie tyle samo z siebie przeróżnych substancji. Bez różnicy, czy, jak to napisałaś "domieszasz", czy użyjesz najpierw starszych potem nowszych. Skuteczność jest ta sama.
wolałam dopytać bo te dwa plasterki nosze jako zapasowe w portfelu i zastanawiałam sie czy ich takim czymś nie uszkodziłam bo te opakowanie "pojedyńczej sztuki jest troszke zgniecione. tylko i wyłącznie z tąd te pytanie.
z reszta wiadomo że przeterminowane by nie działały to już o takie rzeczy pytać nie trzeba... i trzeba by było mieć troszke nie tak w główce żeby myśleć że coś po terminie jest dobre i głupio pytać ludzi czy to dobre skoro po terminie

aaale czytając wizażowe wątki to w sumie i sie nie dziwie że i tak można było by pomyśleć <lol>
Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Rok 2009?? Zle przeczytałam w takim razie Zwracam honor i nie widzę żadnych przeszkód w stosowaniu
no i fajnie troche mnie uspokoiłyście
Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Jam miło wiedzieć, że nie tylko ja głupieję w wątkach plastrowych.
hehe no troszke
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2008-11-15 o 15:57
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 10:40   #1629
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Laski pomóżcie!! Otóż mam pierwszy plaster z drugiego opakowania. Zmieniam dopiero w czwartek, no i mam problema. Dziś w kąpieli zauważyłam, że się odkleił w środku. Tzn. noszę na podbrzuszu, no i wiadomo, że czasem się gniecie i w ogóle. Ale pierwszy raz mialam coś takiego, że troche wyżej niż w połowie plastra, on się odkleil. Zrobił się taki kanalik na 2 mm. brzegi plastra górne i dolne trzymają się ok, ale w śordku mogła przelecieć woda przez ten kanalik. Teraz po kąpilei to wszystko zasycha i już się przykleiło, ale jak patrzę z góry na mój plaster to mam taki duży biały pęcherzyk powietrza. Przyklejać nowy plaster?? Mam nadzieje, że ktoś zrozumie mój wywód
Właśnie sprawdziłam raz jeszcze, narazie się tzryma cały, nawet kanalik się spowrotem przykleił, ale tę pęcherzyki mnie martwią, chociaż jak już wysechł plaster to ich prawie nie widać.
Wczoraj miałam naprawdę upojne popołudnie...
Chyba wpadam w panikę co??
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 12:24   #1630
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rudii84 Pokaż wiadomość
Laski pomóżcie!! Otóż mam pierwszy plaster z drugiego opakowania. Zmieniam dopiero w czwartek, no i mam problema. Dziś w kąpieli zauważyłam, że się odkleił w środku. Tzn. noszę na podbrzuszu, no i wiadomo, że czasem się gniecie i w ogóle. Ale pierwszy raz mialam coś takiego, że troche wyżej niż w połowie plastra, on się odkleil. Zrobił się taki kanalik na 2 mm. brzegi plastra górne i dolne trzymają się ok, ale w śordku mogła przelecieć woda przez ten kanalik. Teraz po kąpilei to wszystko zasycha i już się przykleiło, ale jak patrzę z góry na mój plaster to mam taki duży biały pęcherzyk powietrza. Przyklejać nowy plaster?? Mam nadzieje, że ktoś zrozumie mój wywód
Właśnie sprawdziłam raz jeszcze, narazie się tzryma cały, nawet kanalik się spowrotem przykleił, ale tę pęcherzyki mnie martwią, chociaż jak już wysechł plaster to ich prawie nie widać.
Wczoraj miałam naprawdę upojne popołudnie...
Chyba wpadam w panikę co??

spokojnie plaster dziala jak należy nie musisz sie martwic
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 16:03   #1631
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Wszystko jest ok. Pozdrawiam.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 17:09   #1632
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziękuję, za cieple słowo Chyba troche wpadłam w panikę, bo jak już wszystko wyschło, to sie spowrotem mocno przykleił, nawet pęchyrzyki zniknęły. Pozdrawiam
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 17:28   #1633
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rudii84 Pokaż wiadomość
Dziękuję, za cieple słowo Chyba troche wpadłam w panikę, bo jak już wszystko wyschło, to sie spowrotem mocno przykleił, nawet pęchyrzyki zniknęły. Pozdrawiam
hehe witam w gronie panikar ja też pare postów wyżej panikowałam
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 17:54   #1634
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rudii84 Pokaż wiadomość
Dziękuję, za cieple słowo Chyba troche wpadłam w panikę, bo jak już wszystko wyschło, to sie spowrotem mocno przykleił, nawet pęchyrzyki zniknęły. Pozdrawiam
ja też to przerabiałam w czasie urlopowego moczenia basen - morze
jak plaster się dłużej moczy to wygląda jakby miał zraz się odlepić, jak wyschnie to odzyskuje swoje klejące właściwości
dodam, że dzidzi się nie dorobiłam dzięki temu
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 06:08   #1635
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szaman28 Pokaż wiadomość
Ile może trwać brak pierwszego okresu po odstawieniu plastrów? 53 dzień od odstawieni i ciągle brak... Około 40 dnia był robiony test ciążowy żeby wykluczyć i tą możliwość. Okazał się negatywny. Jakieś dobre rady??

Moja dobra rada - cierpliwie czekać. Ja po odstawieniu dostałam okres dopiero 54 dnia cyklu!! Więc pewnie ty niedługo też już dostaniesz. Pozdrawiam i powodzenia.
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 07:46   #1636
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Ja po odstawieniu dostałam okres w ten sam dzień, w którym powinnam dostać mając plasterek i miałam tak przez dwa miesiące [taka przerwa] a później wróciłam spowrotem do plastrów.
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 11:37   #1637
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Rudi - spoko. Też tak miałam jak plaster był na podbrzuszu. Przez środek szła szczelinka i też się bałam, że mi woda wleci. Ale dokleiłam i ok. Nie ma sensu przyklejać nowego, skoro się trzyma. Nic się nie martw.
Jeśli chodzi o mnie, dziewczyny, to mam na sobie ostatni plaster.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 18:01   #1638
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Kitosa, dlaczego ostatni plaster?? Zmiana metody, czy planujesz dzidzie??


Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi, dobrze jest móc z kimś pogadać i wiedzieć, że ktoś ma podobne dylematy.
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 19:36   #1639
eska1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 69
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

zmienilam tabletki na plastry.jestem w trakcie 1 opakowania.mam takie same objawy nabrzmiale piersi i bolace sutki cera po tabletkach byla super teraz widze male zmiany. poza tym ok
eska1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 22:48   #1640
sashka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie w ciągu ilu godzin należy przykleić kolejny plaster w cyklu?
mialam teraz tygodniowa przerwe(okres) i dzisiaj wypada moj dzien zmiany platra calkiem o tym zapomnialam i przypomnialam sobie o tym ok. godz.22:30i przykleiłam.
Nie mam ulotki bo wyrzucilam(zawsze pamietalam o przyklejaniu) ale z tego co pamietam na przyklejenie plastra jest chyba 12 godzin czy sie myle?
Odpiszcie jak najszybciej!
z gory dziekuje za pomoc;*
sashka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 09:55   #1641
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sashka1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie w ciągu ilu godzin należy przykleić kolejny plaster w cyklu?
mialam teraz tygodniowa przerwe(okres) i dzisiaj wypada moj dzien zmiany platra calkiem o tym zapomnialam i przypomnialam sobie o tym ok. godz.22:30i przykleiłam.
Nie mam ulotki bo wyrzucilam(zawsze pamietalam o przyklejaniu) ale z tego co pamietam na przyklejenie plastra jest chyba 12 godzin czy sie myle?
Odpiszcie jak najszybciej!
z gory dziekuje za pomoc;*
No więc inaczej rzecz się ma w przypadku, gdy zapomniałaś przykleić pierwszego plastra. Cytat z ulotki:
"Jeśli kobieta zapomniałazmienićswój przezskórny system:
-na początku każdego cyklu (Tydzień pierwszy(Dzień 1)) ISTNIEJE SZCZEGÓLNIE DUŻE RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ. - Kobieta musi stosować niehormonalną metodę antykoncepcji, jako dodatkowe zabezpieczenie przez okres jednego tygodnia. Kobieta powinna przykleić pierwszy plaster jak tylko sobie o tym przypomni. Teraz jest nowy "Dzień Zmiany Plastra" i nowy "Dzień 1""

Ja też tak zrobiłam ostatnio niestety. Jeśli zapomnisz plastra w środku cyklu to masz do 48 godzin bez problemu. Problem jest właśnie z tym pierwszym.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 12:21   #1642
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Rudi - kwestia wiary. Moja obecna świadomość odnośnie stosunków przedmałżeńskich nie pozwala się kochać przez wyrzutów. Dlatego też wstrzymuję się ze współżyciem na po ślubie. Wrócę do plastrów za ok. 8 miesięcy, bo to świetna metoda! Cieszę się, bo to moja pierwsza i od razu tak udana Pozdrawiam!
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 12:25   #1643
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Rudi - kwestia wiary. Moja obecna świadomość odnośnie stosunków przedmałżeńskich nie pozwala się kochać przez wyrzutów. Dlatego też wstrzymuję się ze współżyciem na po ślubie. Wrócę do plastrów za ok. 8 miesięcy, bo to świetna metoda! Cieszę się, bo to moja pierwsza i od razu tak udana Pozdrawiam!

Wcześniej tej świadomości nie było?
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 12:37   #1644
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Była Ale postrzegałam to bardziej pod kątem "kolejnego wymysłu kościoła". Dopóki ostatnio nie zaczęłam czytać biblii, wgłębiać się w nią. No cóż.. lepiej póżno niż wcale.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 12:55   #1645
sashka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
No więc inaczej rzecz się ma w przypadku, gdy zapomniałaś przykleić pierwszego plastra. Cytat z ulotki:
"Jeśli kobieta zapomniałazmienićswój przezskórny system:
-na początku każdego cyklu (Tydzień pierwszy(Dzień 1)) ISTNIEJE SZCZEGÓLNIE DUŻE RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ. - Kobieta musi stosować niehormonalną metodę antykoncepcji, jako dodatkowe zabezpieczenie przez okres jednego tygodnia. Kobieta powinna przykleić pierwszy plaster jak tylko sobie o tym przypomni. Teraz jest nowy "Dzień Zmiany Plastra" i nowy "Dzień 1""

Ja też tak zrobiłam ostatnio niestety. Jeśli zapomnisz plastra w środku cyklu to masz do 48 godzin bez problemu. Problem jest właśnie z tym pierwszym.


ale ja swoj plaster przykleilam w dniu w ktorym mialam to zrobic tylko nie rano a wieczorem nowego dnia zmiany plastra nie mam napewno. Tylko chodzi mi czy skoro nie przykleilam go rano a poznym wieczorem to to ma jakies znaczenie czy nie?i po jakim czasie ewentualnie jestem "bezpieczna"?
sashka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 13:34   #1646
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Jeżeli nakleilas tego dnia,ktorego mialas to nie ma zadnego znaczenia. Ja nigdy nie robie tego o tej samej porze, kiedys tez mialam taka sytuacje,ze obudzialam sie poznym wieczorem i przypomnialam sobie o plasterku i wszystko bylo w porządku
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 21:15   #1647
sashka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

o wlasnie o to mi chodziło
ja zawsze przyklejalam od razu jak wstalam lub w poludnie dlatego teraz troche sie czulam niepewnie ze przykleilam go tak pozno.

Dziekuje bardzo za pomoc
sashka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 01:37   #1648
kasienia457
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Witam,
mam takie pytanie otóz od ponad pół roku stosuje plastry i przedostatniego dnia drugiego plastra odkleiłam go bo troszke sie zdenerwowałam na chlopaka ale poźniej go przykleiłam i przy trzecim plastrze dostałam okres(czyli tydzień wcześniej niz normalnie) który juz mi sie utrzymuje 9 dni wiec sie chciałam zapytac czy to normalne czy cos jest nie tak?? Czy powinniśmy sie moze jakos dodatkowo zabezpieczac??? Z góry dziękuje za odpowiedź.
kasienia457 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 06:33   #1649
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasienia457 Pokaż wiadomość
Witam,
mam takie pytanie otóz od ponad pół roku stosuje plastry i przedostatniego dnia drugiego plastra odkleiłam go bo troszke sie zdenerwowałam na chlopaka ale poźniej go przykleiłam i przy trzecim plastrze dostałam okres(czyli tydzień wcześniej niz normalnie) który juz mi sie utrzymuje 9 dni wiec sie chciałam zapytac czy to normalne czy cos jest nie tak?? Czy powinniśmy sie moze jakos dodatkowo zabezpieczac??? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Jak można odkleić plaster, bo zdenerwowało się na chłopaka i później znów go przykleić? To długotrwała metoda antykoncepcyjna, na którą trzeba być gotowym i świadomym faktu, ze nie można odklejać i przyklejać plastra według własnego uznania.
A później co? Kochanie, pamiętasz jak się ostatnio pokłóciliśmy? Na złość tobie postanowiłam zajść w ciążę. Udało się!


Później czyli kiedy? Jeśli tego samego dnia, nie powinno to wpłynąć na stan Twojego organizmu. Może się przecież zdarzyć samoistne oklejenie, nie zawsze zauważone od razu. Musi być jakaś granica tolerancji. Jeśli jednak przerwa trwała dłużej...
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski

Edytowane przez _totally_
Czas edycji: 2008-11-20 o 06:38
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 10:46   #1650
tuppence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 34
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Drogie Panie, chciałabym zaczać stosować plastry ale mam jedną jedyną wątpliwość. czy one, tak jak inne srodki hormonalne, są aby na pewno bezpieczne jesli chodzi o przyszłe plany związane z macierzyństwem? Otóż z moim partnerem chcielibyśmy zabezpieczyć się jakoś dodatkowo lub inaczej - nie tylko prezerwatywa. Nie chcemy mieć na razie dzieci, ale kto wie - może za 2-3 lata. Mam obawy czy nie będę wówczas miała problemów z zajściem w ciąże, donoszenie dzieciątka i czy płód będzie rozwijał się prawidłowo, bez zadnego uszczerbku na zdrowiu... bo zdrowie mojego maleństwa (przyszłego kiedyś tam) jest dlam nie o wiele ważniejsze niz komfort teraz.
tuppence jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.